Oct4 – podoba się i nie podoba się

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • AdamB
    RS
    S_OCP Member
    • 2007
    • 8028
    • Octavia IV (NX3)
    • DKZA 2.0 TSI 190 KM

    #76
    Zamieszczone przez mati8201 Zobacz wpis
    Byłem dzis w Toyocie i Skodzie. Jakos bliżej do Skody. Nowa Octavia rok modelowy 2025 lub Kamiq
    Jeśli jeździsz dużo po mieście to pomyśl o Toyocie Corolli Cross

    Jeśli raczej trasy to raczej bym szedł w Skodę lub jakieś inne VW.

    Co do wyposażenia Octavii IV to daruj sobie tylną wycieraczkę. Miałem wycieraczkę tylną w OII, w OIII i teraz w OIV odpuściłem.
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz

    • mati8201
      Rider
      • 2009
      • 342

      #77
      a co powiecie o spalaniu

      Komentarz

      • MAndrzej
        Ambiente
        • 2018
        • 130
        • Octavia IV (NX3)
        • CZDA 1.4 TSI 150 KM

        #78
        Octavia 4 1.5.150Km benzyna w mieście 7L, do poruszania się max 300km od domu
        Kamiq, mega autko 1.0 95KM jest wystarczające tanie w utrzymaniu spalanie 6L w mieście

        Komentarz

        • modoc007
          Ambiente
          • 2017
          • 121
          • Octavia IV combi (NX5)
          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

          #79
          Octavia IV 1.5 150 Km pali ok 7 litrów, w korkach gorzej dobija do 9.

          Komentarz

          • warmik
            Classic
            • 2024
            • 10
            • Octavia IV (NX3)

            #80
            Moje spostrzeżenia po 2 tygodniach jazdy, zrobiłem 2600 km .

            Irytacje:
            System utrzymania pasa - w porównaniu do Seata Leona to przepaść. Skoda lata od prawej do lewej, Seat idealnie po środku. Łuki Seat pokonywał łagodnie, Skoda bardzo nerwowo.
            Mulący system audio, słuchając muzyki przez Spoti, zmiana piosenki trwa około 5-10s lub musze zatrzymać w telefonie odtwarzanie i przełączyć na następny utwór
            Canton - ech myślałem, że urwie dupsko, a tu zonk
            Wyświetlanie biegów w D, to A3 z 2018 roku to ma t
            Brak gniazda zapalniczki z przodu
            Skrzynia (automat) , to już wiem że po gwarancji jadę na modyfikację
            Klikanie i jeszcze raz klikanie by się dostać głębiej do systemu
            Wirtualny kokpit, nie do końca możliwość ustawienia indywidualnych widoków (choć jest czytelny)
            To na razie z 2 tygodni moje irytacje, pewnie z czasem się przyzwyczaję.

            Pokochałem
            Silnik 2.0 Tsi 190km
            Jazda, trzymanie się drogi
            Światła - bajka
            Komfort podróży - choć fotel twardy i po 3h boli dupsko, felgi 19cali i dają radę
            Widoczność z fotela kierowcy
            Wyciszenie, choć brakuje do ideału, jest ok
            Miejsce za kierownicą, dużo i szeroko

            Część z tych rzeczy porównywałem z moim Seatem Leonem ST Exellence, ostatni wypust z silnikiem 1.4 Tsi 150km (naprawdę dawał radę)

            Komentarz

            • AdamB
              RS
              S_OCP Member
              • 2007
              • 8028
              • Octavia IV (NX3)
              • DKZA 2.0 TSI 190 KM

              #81
              Pozwolę sobie skomentować

              Zamieszczone przez warmik Zobacz wpis
              Mulący system audio, słuchając muzyki przez Spoti, zmiana piosenki trwa około 5-10s lub musze zatrzymać w telefonie odtwarzanie i przełączyć na następny utwór
              Łączę sie przez Wifi i działa bardzo dobrze, w porównaniu do Toyoty Yaris IV na duży "+"

              Zamieszczone przez warmik Zobacz wpis
              Canton - ech myślałem, że urwie dupsko, a tu zonk
              Jakiegoś mega bassu ciężko uświadczyć, mógłby grać lepiej, choć gra czysto, trzeba się pobawić ustawieniami.


              Zamieszczone przez warmik Zobacz wpis
              Wyświetlanie biegów w D, to A3 z 2018 roku to ma


              Kilka osób ma do tego uwagi, ja to mam generalnie w 4-ch literach na jakim biegu jedzie skoro i tak nie mam na to wpływu.

              Zamieszczone przez warmik Zobacz wpis
              Brak gniazda zapalniczki z przodu
              ​​

              Czy ono teraz jest faktycznie potrzebne. ?

              Zamieszczone przez warmik Zobacz wpis
              Skrzynia (automat) , to już wiem że po gwarancji jadę na modyfikację
              ​​

              Też na to czekam, przegina ze zbijaniem biegów. (jak na złość kupiłem 4 lata gwarancji z pakietami przeglądów)

              Zamieszczone przez warmik Zobacz wpis
              Komfort podróży - choć fotel twardy i po 3h boli dupsko, felgi 19cali i dają radę
              ​​

              Zaliczyłem już wypad na wakacje ~3000km i fotele są Ok w wersji Dynamic/Sportline

              Zamieszczone przez warmik Zobacz wpis
              Wyciszenie, choć brakuje do ideału, jest ok
              ​​

              Masz szybę podgrzewaną i szyby dźwiękochłonne przednie boczne? W tym doposażeniu jedyny hałas dochodzi tylko od kół.


              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz

              • mati8201
                Rider
                • 2009
                • 342

                #82
                Zamieszczone przez AdamB Zobacz wpis

                Jeśli jeździsz dużo po mieście to pomyśl o Toyocie Corolli Cross

                Jeśli raczej trasy to raczej bym szedł w Skodę lub jakieś inne VW.
                Dziś pojeździłem po salonach i faktycznie ta Corolla Cross nie głupia jeszcze ciekawa był cupra

                Komentarz

                • grzesiu_11
                  Classic
                  • 2014
                  • 4
                  • Octavia IV combi (NX5)
                  • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                  #83
                  Czy ktoś przesiadał się z O2 na O4? Czy mieliście odczucie, że fotele przednie w szczególności kierowcy jest mega niewygodny? W O2 super wygodny, a tu przesiadłem się do O4 i jakaś męka

                  Komentarz

                  • AdamB
                    RS
                    S_OCP Member
                    • 2007
                    • 8028
                    • Octavia IV (NX3)
                    • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                    #84
                    Zamieszczone przez grzesiu_11 Zobacz wpis
                    Czy ktoś przesiadał się z O2 na O4? Czy mieliście odczucie, że fotele przednie w szczególności kierowcy jest mega niewygodny? W O2 super wygodny, a tu przesiadłem się do O4 i jakaś męka
                    Ja się przesiadałem z OII do OIII i teraz do OIV , fotele są OK , ale w OIII i OIV miałem z pakietu Dynamic.
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz

                    • grzesiu_11
                      Classic
                      • 2014
                      • 4
                      • Octavia IV combi (NX5)
                      • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                      #85
                      Widocznie to mój kręgosłup powyginany w 3 strony ... bo przy dłuższej jeździe siedzieć się nie da bez bólu - koszmar.

                      Komentarz

                      • kylo125
                        L&K
                        • 2009
                        • 1007
                        • Octavia I (1U2)
                        • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                        #86
                        U mnie jak zmieniłem kiedyś fotele w jedynce na recaro też mnie plecy bolały dosłownie po 15 minutach jazdy. Ale po jakimś czasie albo się plecy przyzwyczaiły, albo fotel się wygniótł pod mojego garba. Co ci mogę poradzić to spróbuj gdzie się da jeździć na tempomacie. U mnie wystarczyło że nie trzymałem nogi na gazie i plecy nie bolały. Może i tobie się sprawdzi.

                        Komentarz

                        • ruwado
                          RS
                          • 2009
                          • 14883
                          • Octavia IV (NX3)

                          #87
                          Zamieszczone przez kylo125 Zobacz wpis
                          U mnie wystarczyło że nie trzymałem nogi na gazie i plecy nie bolały.
                          U mnie jest akurat odwrotnie w O IV - jak trzymam na gazie nie boli kręgosłup, jak odstawię nogę luźno na tempomacie - przez spory czas napiernicza. Ale wiem, że mam problem z kręgosłupem. I dlatego zawsze muszę się poprawiać. I fakt - jak już plecy się przyzwyczają do fotela przed dłuższy dystans - jest ok. Widocznie na co dzień siedzę tak, że kręgosłup mam pokrzywiony.

                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz

                          • modoc007
                            Ambiente
                            • 2017
                            • 121
                            • Octavia IV combi (NX5)
                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                            #88
                            Zamieszczone przez grzesiu_11 Zobacz wpis
                            Czy ktoś przesiadał się z O2 na O4? Czy mieliście odczucie, że fotele przednie w szczególności kierowcy jest mega niewygodny? W O2 super wygodny, a tu przesiadłem się do O4 i jakaś męka
                            W II to była kanapa siedziało się z radością nawet wielogodzinna podróż nic nie robiła, a w 4 są inaczej wyprofilowane i zdecydowanie twardsze. Też to odczuwam po przesiadce.

                            Komentarz

                            • warmik
                              Classic
                              • 2024
                              • 10
                              • Octavia IV (NX3)

                              #89
                              Mnie bola 4 litery po 1 godzinie jazdy, kupiłem poduszkę w sklepie Lidla pod dupsko i jest o niebo lepiej. Te fotele "sportowe" w sportline mają dziwnie wyprofilowanie siedzisko, nie dość, że boli dupsko to i uciskają biodra. Dupkę mam chudą jak by co .
                              Wrócę jeszcze do kwestii "utrzymanie pasa ruchu" , to już miesiąc jak jesteśmy razem i uważam, że system "utrzymania pasa ruchu" to największa dla mnie bolączka, w mieście wyłączam, ale trasa to ciągła walka, ma pomagać w jeździe, a to wręcz odwrotnie.
                              Ostatnio edytowany przez warmik; 10005604.

                              Komentarz

                              • ruwado
                                RS
                                • 2009
                                • 14883
                                • Octavia IV (NX3)

                                #90
                                Dzisiaj zrobiłem równy 1.000 km - na początku jak zawsze mój kręgosupeł sie buntował, ale już się rozprostował na fotelu - bez bólu i problemów. Wygodnie.

                                Może to są indywidualne sprawy (ja w poprzedniej O III tez wsiadałem jak w skrojony garnitur - miałem wtedy jeszcze kręgosupełek w lepszym stanie) - ale nigdy nie mogłem usadzić się w Fabii III - a ludzie twierdzą, że jest im wygodnie
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz

                                • Leniwiec
                                  Rider
                                  • 2009
                                  • 623
                                  • Octavia IV (NX3)
                                  • DLBA 2.0 TSI RS 245 KM

                                  #91
                                  Ja w O2 miałem Dynamic i fotele były bardzo wygodne, w O3 miałem zwykłe z wersji Elegance i też były bardzo ok.
                                  Teraz O4 mam w wersji RS + Challenge i fotele są mega wygodne, szczególnie w długie trasy, a regulowane podparcie pod uda robi robotę. Jedyne czego w nich brakuje, to wentylacji
                                  Ale jak miałem przez jakiś czas zastępczą O4 to faktycznie standardowe fotele są wg mnie o niebo gorsze niż te w O3. Zrobiłem nią jakieś 1,5kkm, w tym dwie trasy po 500 km więc miałem czas się w nich wysiedzieć

                                  Co do denerwującego Lane Assist, to można go permanentnie wyłączyć i jest spokój. A dokładnie to włączyć zapamiętywanie jego ostatniego stanu.
                                  Pozdro

                                  Komentarz

                                  Pracuję...