Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tanie i efektywne grzanie do domku 1-rodzinnego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez kylo125 Zobacz wpis
    Jeszcze co do kosztów to ja mam 120m2 do ogrzania. Temperatura ustawiona na 20 stopni, choć na dole termometr pokazuje ok 21-22. Koszt gazu razem z grzaniem wody i gotowaniem to jeśli dobrze pamiętam 2100zł za cały 2017 rok.
    Bardzo mi się to podoba, w tym roku ruszam z budową i będzie ogrzewany gazem z sieci plus wentylacja mechaniczna z gruntowym wymiennikiem ciepła, mam nadzieję, że wyjdzie jeszcze mniej niż u Ciebie z tym, że u mnie gotowanie w większości będzie na indukcji - mam teraz i poza kilkoma sytuacjami (wok) nie wyobrażam sobie powrotu do palników gazowych.

    Komentarz


    • #27
      Dom wybudowany w 2016r(szkieletowy płyta fundamentowa dobrze wyizolowana),do ogrzania 100 metrów kwadratowych,kocioł dwu funkcyjny Die Dietrich na gaz,w okresie zimowym rachunki oscylują w granicach 250-320 złotych miesięcznie,ocieplenia na ścianach zewnątrz 10 cm,wewnątrz 15cm,wiatroizolacje,paraizolacje,temperatura ustawiona w dzień 20-21 stopni,noc 18 stopni,w tym sezonie rachunki niższe niż pierwszej zimy


      TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

      Komentarz


      • #28
        Wiem że temperatura to subiektywne odczucie każdego człowieka ale mam pytanie czy przy 20-21st. jest wam ciepło???
        U mnie jest stała temperatura 23-24 w salonie i 21-22 w sypialniach i powiem szczerze że czasem czuje się mało komfortowo

        Jakie temperatury utrzymujecie w pomieszczeniach???
        Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #29
          maxpaynemm 21 stopni uwierz że jest wystarczające,w domu jest ciepło i nikt nie marznie.


          TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez damian1975 Zobacz wpis
            21 stopni uwierz że jest wystarczające
            dokładnie u mnie zaczyna się już marudzenie że za gorąco jest,ale to pewnie przez podłogówkę
            Dawid
            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

            Komentarz


            • #31
              Panowie (Panie) a słyszał a jeszcze lepiej używa ktoś z Was ogrzewanie na podczerwień?? Podobno wydajność duża.. i mało kłopotów z instalacją.. do tego grzejnik może być dekoracją... Ktoś? Coś?
              Bo dla mnie to nowość..

              Komentarz


              • #32
                KOLEDZY PROSZĘ O POMOC!
                Będę miał dofinansowanie do zakupu pieca gazowego w ramach projektu zmniejszenia emisji pyłów itp. Wiecie o co chodzi
                Dom 168m użytkowych w tym 100m to część mieszkalna a reszta to piwnica. Budynek dwukondygnacyjny wybudowany w 2014r. Ocieplony 15cm styropianu. Aktualne działa w nim Defro na ekogroszek 15kw.

                Instalacja przygotowana jest do wpiecia pieca gazowego, a woda będzie podgrzewana w dotychczasowym zasobniku działającym z piecem na groszek. Musze na szybko znaleść 3 piece gazowe który jeden z nich w formie przetargu z UM zostanie mi częściowo sfinansowany. Jako że nie mam wogóle doświadczenia w piecach gazowych kondensacyjnych jednofunkcyjnych nie wiem czego szukać. Założenie jest takie że piec ma być kondensacyjny, jednofunkcyjny z czujnikiem CWU - tyle powiedział mi hydraulik oraz najlepiej żeby to był jakiś zestaw z czujnikami, kontrolerami - jako zestaw - tyle podpowiedział mi pracownik UM. Piec jest kupowany jako zestaw więc dokupienie oddzielnie np sterownika czy czujników odpada,

                Czy macie doświadczenie w tym temacie?? Jesli tak to byłbym wdzięczny za konkrety co warto kupić w ramach dofinansowania?

                Moje dwa pierwsze typy, co sądzicie? :

                Strona nie została znaleziona – Junkers.com.pl
                Strona nie została znaleziona – Junkers.com.pl

                Dziękuje!
                Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • #33
                  Ja ogrzewam dom i warsztat gazem. Jedyne co muszę zmodyfikować to ilość grzejników w domu, bo mam odrobine za małą pojemność układu. W hali mam grzejniki i dmuchawy. Ostatni rachunek, bez oszczędzania itp. 2700brutto za dwa miesiące, więc jak dla mnie rewelacja. Węgiel byłby odrobine tańszy ale mniej wygodny.
                  Chiptuning, serwis FAP/DPF i inne....Poznań
                  https://www.facebook.com/pages/TuneF...09364479166793

                  www.tuneforce.pl
                  www.dpfserwis.pl

                  Komentarz


                  • #34
                    ja niestety gazu mieć nie będę więc w dalszym ciągu korzystał pelletu choć tanio w stosunku do gazu nie jest:/ ale inne pytanie mnie się nasuwa mianowicie czy instalacje przygotowane pod paliwo stałe plus komin (wkład) itd. nie są inne niż do gazu?
                    nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                    Komentarz


                    • #35
                      Ja mam gaz, a opalam kominkiem. Gaz tylko do ciepłej wody i ogrzewania łazienki. Reszta grzejników pozakręcana. Grzanie gazem kosztuje mnie od .... (nie będę się wyrażał). Gdybym drugi raz się budowął, tobym kupił piec na węgiel albo kominek w płaszczem wodnym
                      If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                      _______________________________________
                      a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                      Komentarz


                      • #36
                        ja od pazdziernika na gazie, przeszedlem z ekogroszku. czekam na caly sezon ale najwiekszy rachunek mialem 650 zl a w domu 22 st prawie 180m2. piec kupilem viessmana vitodens 200 z pogodowka bez czujnika w domu. ogolnie to zmiana na duzy plus. czysto miejsca sporo, a rachunki wydaja sie mniejsze lub podobne

                        Komentarz


                        • #37
                          Ja mam dom pow. 250 m2 docieplony wraz z fundamentem , ogrzewanie gazowe nowoczesny piec kondensacyjny z zasobnikiem Dietrich + solar za 1 miesiąc w zimie płacę 500 zł a latem 50 zł .Nie widzę sensu palenia węglem : brud ,syf ,smog, koszt taki sam a i robota dodatkowa z popiołem
                          Ostatnio edytowany przez okioki; 16666.

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez szumek Zobacz wpis
                            Panowie (Panie) a słyszał a jeszcze lepiej używa ktoś z Was ogrzewanie na podczerwień?? Podobno wydajność duża.. i mało kłopotów z instalacją.. do tego grzejnik może być dekoracją... Ktoś? Coś?
                            Bo dla mnie to nowość..
                            Ja ogrzewam takim ogrzewaniem, mieszkanie 80mkw. Same ogrzewanie jest rewelacyjne pod względem komfortu, odczuwalności ciepła i zdrowia. Instalacja bardzo łatwa i przyjemna do tego dość niedroga .
                            Koszt eksploatacji już taki fajny nie jest ale mam to od tego sezonu i ciągle się uczę jak to ustawić żeby było dobrze i tanio

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X