Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pismo od Dealera ASO Korczyk

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez Pavvlik
    Według prawa jesteś w lepszej pozycji o ile sprzedawałeś samochód jako prywatna, a nie osoba prowadząca/wykonująca działalność gospodarczą.
    jest nie do ruszenia
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez Pavvlik
      Wyślij oczywiście za potwierdzeniem odbioru, a najlepiej jakby była na tym piśmie pieczątka jakiegoś choćby prawnika.
      Albo pójdź do salonu z dwoma egzemplarzami pisma (napisz na dole na obu że sporządzono w dwóch egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron) i niech na twoim się podbija pieczątka firmową z datą i ktoś się podpisze że odebrał albo wpłynęło.
      Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
      6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
      Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

      Komentarz


      • #28
        maja tupet sku******y, za chwile dostaniesz pisma sygnowane przez kruk, ze to OSTATECZNE WEZWANIE, i jak nie to sąd, komornik i lista dluznikow... :lol:
        bkc+dsg

        Komentarz


        • #29
          muszę powiedzieć ze pracują tam ( u korczyka ) geniusze marketingu. mieć taki wątek na forum klubu samochodów którymi handlujesz - bezcenne
          ech...
          TomikT

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez szkoda
            Według prawa jesteś w lepszej pozycji o ile sprzedawałeś samochód jako prywatna, a nie osoba prowadząca/wykonująca działalność gospodarczą.

            jest nie do ruszenia
            A to niby dlaczego ?

            Strony nie wyłączyły rękojmi i nikt z Was nie zna stanu faktycznego (przebiegu rozmów, ośiwadczeń itp.) i nikt z Was (tak zakładam) nie czytał dokumentów podpisanych w tej sprawie.

            Dopiero po zapoznaniu się z powyższym, można by cokolwiek sensownego powiedzieć ....

            Komentarz


            • #31
              Moim zdaniem, nie do udowodnienia jest teraz, że to auto z tą rzekomą wadą im odsprzedał.
              No ale nie takie rzeczy, nie takie...

              Komentarz


              • #32
                Pismo dziś wysłałem poleconym za potwierdzeniem nadania i odbioru.

                Rozmów ani oświadczeń nie było żadnych w umowie było napisane że sprzedaję samochód wolny od wad prawnych i technicznych zgodnie z moją najlepszą wiedzą a kupujący oświadczył że się ze stanem technicznym zapoznał. Poza tym w naszej obecności samochód był sprawdzany odpalony i wjechali nim na serwis by posprawdzać i jak wszystko będzie ok to przeleją kasę po kilku dniach wypłacili pieniądze.

                Następnie dali ogłoszenie że samochód sprawny i zadbany zrobili mu zdjęcia i wystawili do sprzedaży gdzie z opisem stoi do dziś.

                Przed wczoraj przysłali pismo że z tytułu rękojmi chcą obniżenia wartości samochodu bo były w nim wady tj. zatarte wszystkie 4 pompo-wtryskiwacze. Sugerują że przyczyną było stosowanie złego paliwa. Ponoc sami wymontowali pompo-wtryskiwacze wysłali gdzieś żeby je sprawdzili i musieli kupić 4 nowe i założyć. Pismo podpisał Pan Jacek Korczyk podał nr konta gdzie mam przelać mu pieniądze do 7 dni od momentu odebrania pisma i tyle.

                Komentarz


                • #33
                  loyd, po 4 miesiącach od sprzedaży auta przez radek radziszewski, ? Pompowtryski możesz załatwić jednym tankowaniem.

                  Druga rzecz, radek radziszewski, nie jest mechanikiem, nie musi i nie zna się na samochodach więc nie może ukrywać wady PD jeżeli auto prawidłowo pracuje i jeżeli fachowcy z ASO sprawdzili auto przed kupnem od naszego kolegi.
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz


                  • #34
                    radek radziszewski, prawie jak przekręt nigeryjski! scyzoryk mi się otwiera jak czytam, życzę powodzenia!
                    bkc+dsg

                    Komentarz


                    • #35
                      Jak czytam post radka i całą tą historię to po pierwsze sorry ale zwala mnie z nóg bezczelność i tupet tego pseudo salonu, a po drugie poszedłbym osobiście i tego skurwysyna co to pismo wystosował zjebał przy ludziach na środku salonu.

                      Radek, miej to w dupie. Nawet jak pójdą do sądu to nie mają szans.
                      Po pierwsze rzecz była używana, a Ty zawodowo nie trudnisz się handlem autami.
                      Po drugie to oni jako "fachowcy" w dziedzinie aut marki skoda powinni znać się na autach i potrafić zdiagnozować takie usterki.
                      Po trzecie usterka została zgłoszona po długim czasie, a nie w ciągu dwóch czy trzech dni, więc nie wiadomo kto jeździł tym autem, kto i co przy nim robił oraz jakie paliwo lał.
                      4x4

                      Komentarz


                      • #36
                        A poza tym jaką ja mam gwarancję jakie tam w ogóle teraz są pompo-wtryskiwacze moje czy inne ? Co oni robili z tym samochodem przez ten okres ? albo że to oni wlali złe paliwo i teraz szukają kozła ofiarnego albo co najbardziej prawdopodobne że po prostu stał 4 miesiące i się coś zepsuło ale co mnie to obchodzi ?

                        edit: 4x4 bkf no uprzedziłeś mnie...

                        Komentarz


                        • #37
                          radek radziszewski, a za ile kupili auto? Po cenie rynkowej czy mniej dali?
                          Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
                          6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
                          Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez radek radziszewski
                            A poza tym jaką ja mam gwarancję jakie tam w ogóle teraz są pompo-wtryskiwacze moje czy inne ? Co oni robili z tym samochodem przez ten okres ? albo że to oni wlali złe paliwo i teraz szukają kozła ofiarnego albo co najbardziej prawdopodobne że po prostu stał 4 miesiące i się coś zepsuło ale co mnie to obchodzi ?

                            edit: 4x4 bkf no uprzedziłeś mnie...
                            Przed chwilą przeprowadziłem rozmowę z numerem 664-192-423 podanym w linku otomoto przeprowadziłem szczegółowy wywiad na temat tego wozu i człowiek opowiedział mi conieco o tym aucie, że był lakierowany błotnik przedni, tylny, zawieszeniowo jest idealne, na moje pytanie o turbinę, rozrząd i POMPKI powiedział że rozrząd w tym aucie dopiero przy 90.000km, turbina jest w stanie idealnym, wtryski też, i że ten samochód mają pod opieką od dawna i silnikowo absolutnie nic nie było robione...
                            Dodam, dla uwiarygodnienia że ów pan przebywa na L4 do piątku... "ale chłopaki w firmie są to mogą mi auto pokazać"...

                            Czyli że albo kłamią, albo chcą poddać auto ocenie rzeczoznawcy. Ciekawe, dlaczego nie zadzwonili od razu jak wtryski siadły??? Czy w ogóle je wymieniali?? Może pojedzie ktoś z kolegów kto ma tam blisko, zajrzy pod machę, ściągnie pokrywę TDI i zajrzy czy silnik nie ruszony czy widać że było coś ruszane?? Może w ogóle palcem nie kiwnęli tylko wymyślili usterkę i szukają leszcza??
                            4x4

                            Komentarz


                            • #39
                              Olej to wszystko.
                              Jak można być tak beszczelnym?
                              Goście dawali auto do testów potencjalnym kupcom , katowali je , tankowali gównianym paliwem a teraz Ty masz za to zapłacić?
                              Kpiny i tyle.

                              Zapoznali się ze stanem technicznym , nie było żadnych uwag etc. więc niech się walą.
                              umowa jest umową , minął miesiąc i niech pocałują się w nos.
                              szukają kogoś kto im zapłaci za ich spapraną robote.
                              a może zapłacić ma za to mechanik , który sprawdzał auto i w zamian chcą Ciebie za to ścignąć?
                              Czasem ludzie z niewiedzy prawa płącą dla świętego spokoju.
                              Nie daj się chłopie :!:
                              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez 4x4BKF
                                Zamieszczone przez radek radziszewski
                                A poza tym jaką ja mam gwarancję jakie tam w ogóle teraz są pompo-wtryskiwacze moje czy inne ? Co oni robili z tym samochodem przez ten okres ? albo że to oni wlali złe paliwo i teraz szukają kozła ofiarnego albo co najbardziej prawdopodobne że po prostu stał 4 miesiące i się coś zepsuło ale co mnie to obchodzi ?

                                edit: 4x4 bkf no uprzedziłeś mnie...
                                Przed chwilą przeprowadziłem rozmowę z numerem 664-192-423 podanym w linku otomoto przeprowadziłem szczegółowy wywiad na temat tego wozu i człowiek opowiedział mi conieco o tym aucie, że był lakierowany błotnik przedni, tylny, zawieszeniowo jest idealne, na moje pytanie o turbinę, rozrząd i POMPKI powiedział że rozrząd w tym aucie dopiero przy 90.000km, turbina jest w stanie idealnym, wtryski też, i że ten samochód mają pod opieką od dawna i silnikowo absolutnie nic nie było robione...
                                Dodam, dla uwiarygodnienia że ów pan przebywa na L4 do piątku... "ale chłopaki w firmie są to mogą mi auto pokazać"...

                                Czyli że albo kłamią, albo chcą poddać auto ocenie rzeczoznawcy. Ciekawe, dlaczego nie zadzwonili od razu jak wtryski siadły??? Czy w ogóle je wymieniali?? Może pojedzie ktoś z kolegów kto ma tam blisko, zajrzy pod machę, ściągnie pokrywę TDI i zajrzy czy silnik nie ruszony czy widać że było coś ruszane?? Może w ogóle palcem nie kiwnęli tylko wymyślili usterkę i szukają leszcza??
                                No to faktycznie ciekawie skoro ci tak powiedzieli - chyba że się wyprą albo powiedzą że osoba która ci udzielała informacji nie była kompetentna i nie zna sprawy

                                Oni w piśmie mi napisali że już naprawili samochód bo wymienili pompki czyli ze niby już jest po naprawie.

                                Komentarz


                                • #41
                                  radek radziszewski, pewnie wymienili, ale w innym samochodzie
                                  bkc+dsg

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    To tylko do tvn turbo z tym teraz. Niech oni zadzwonią na głupa tak jak 4x4BKF, niech się wypytają o silnik itp, ewentualnie zadzwoń sam i nagraj taką rozmowę - może się to przydać w przyszłości jeżeli będą ciągnąć temat.
                                    Z drugiej strony, właśnie mogli stracić kilku klientów zarówno w salonie jak i na serwisie, czy komisie, bo to przecież jedna firma. Żenada.
                                    O2FL RS | S2 | F2

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Generalnie jest tak jak piszą poprzednicy, masz sprawę (teoretycznie) wygraną w sądzie, jeżeli salon zdecyduje się na sąd - co moim zdaniem byłoby z ich strony totalną głupotą.
                                      Ale ich to nic nie kosztuje postraszyć Cię i wysłać Tobie list za kilka złotych, a nóż się przestraszysz i wpłacisz pieniążki. Sprawa powinna ucichnąć, ale nie lekceważ sprawy.
                                      Głowa do góry

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        radek radziszewski,
                                        a możesz pokazać skana umowy jaką z nimi podpisałeś jak im zostawiałeś samochód??
                                        ech...
                                        TomikT

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez loyd
                                          A to niby dlaczego ?
                                          mówię Ci
                                          saport techniczny baj DGW
                                          była BKD+DSG '05 120kkm
                                          była BXE '08 190kkm
                                          no i nie ma :-)

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Kolejne ASO strzela sobie w stopę myśląc że użytkownicy Skody to imbecyle. Uważaj żeby Cię nie obarczyli kosztami lakierowania nadwozia bo nie zabezpieczyłeś auta podaczas wybuchu wulkanu na Islandii :szeroki_usmiech

                                            Było YETI Jest LEON

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez radek radziszewski
                                              Pismo podpisał Pan Jacek Korczyk podał nr konta gdzie mam przelać mu pieniądze do 7 dni od momentu odebrania pisma i tyle.
                                              Niech mnie ktoś oświeci, ale jaki przepis wyznacza te 7 dni? Bo imo to tylko jakiś urząd może wyznaczać terminy zapłaty, stawienia się itp, a nie jakiś tam dealer.
                                              Mój "Batmobil"

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Prawo cywilne zezwala na wyznaczenie obojętne jakiego terminu w takiej sprawie.

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  dokładnie, termin w jakim Korczyk chce cash może być i 1 dzień i 100dni bo sprawa jest absurdalna.
                                                  Tak sobie czytam, czytam i po tym wszystkim nie szedłbym do dealera jebać przy ludziach tego idioty, nie szukałbym paragrafów mówiących o rękojmiach itp...

                                                  Napisałbym w odpowiedzi dwa listy.

                                                  W pierwszym jedno zdanie:

                                                  -Proszę o skierowanie przedmiotowej sprawy do sądu.

                                                  W drugim coś takiego:

                                                  - Informuję, że w związku z wezwaniem mnie do pokrycia kosztów rzekomej wymiany wtryskiwaczy, bez uprzedniego poinformowania mnie w jakiejkolwiek formie o zaistniałej usterce, bez próby polubownego zakończenia rzekomo zaistniałego problemu postanowiłem zawiadomić Prokuraturę Rejonową w............... na okoliczność podejrzenia popełnienia przestępstwa w przedmiocie wyłudzenia, poświadczenia nieprawdy itp...


                                                  Obsraliby się na bank.
                                                  4x4

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    pewnie by sie osrali ale trzeba pamietac, ze ktos z "nich" tez moze zagladac na forum
                                                    Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X