Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • PS jedyne zastrzeżenie do Octavii to brak 6 biegu :/
    Jakbyś pojechał na 17" to by nie był Ci potrzebny
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • Zamieszczone przez AdamB
      PS jedyne zastrzeżenie do Octavii to brak 6 biegu :/
      Jakbyś pojechał na 17" to by nie był Ci potrzebny
      ja byłem na 18 i VI była jak najbardziej potrzebna :szeroki_usmiech
      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

      Komentarz


      • blackrs, takie uroki wysokiego sezonu no i Budva to kurort gdzie serbska młodzież szaleje. Za Petrovacem już można taniej spać.
        Z ciekawości ile sobie życzą za apartman?
        Udanego wypoczynku.
        MARCIN
        Mój szkodnik

        Komentarz


        • Zamieszczone przez AdamB
          Jakbyś pojechał na 17" to by nie był Ci potrzebny
          no i tu się cieszę że wziołem 15 bo akurat jest remont drogi przed granicą z Mn od grudy nieciekawie to wyglada i się wwaliłem w dziórkę pewie juz by bylo po 17
          po za tym te opony co mam się ostatnio głośne zrobiły i przy 130 to bym chyba szału dostał tyle km tego słuchać..
          Zamieszczone przez bzyq_74
          blackrs, takie uroki wysokiego sezonu no i Budva to kurort gdzie serbska młodzież szaleje. Za Petrovacem już można taniej spać.
          Z ciekawości ile sobie życzą za apartman?
          Udanego wypoczynku
          he ja się też do młodzieży zaliczam a przynajmniej bym chcial wiec od jutra zacynam z nimi imprezować juz jeden lokal obadałem na plaży
          za apartament dla 2 osob chca od 20 do 50euro
          za 20 to taka speluna ze wspólna łazienką i kuchnia za 5o fuul wypas z garażem w podziemiu
          moj 35 po targach 33 :] troche słabo targi poszly ale juz nie miałem sił wiecej chodzić
          ładne czyściutkie nowo urzadzone bez klimy ale jest chłodno bo na parterze + wifi i parking pod drzewkami ale nikt tu nie zaglada i samochod stoi spokojnie pod dzrewkami. ogólnie z parkingami gdzie indziej to bieda waskie uliczki samochody poparkowane chyab bym sie nie odwarzyl zostawić tam gdzie oni bo lakiernik murowany
          a bym zapomniał do plazy 7 min spokojnego spacerku z górki ( gorzej z powrotem ) blisko market. cisza spokój i cykady
          BYŁA o1 rs
          BYŁA o2 1.6
          JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

          Komentarz


          • No to złapałem trochę sił więc wklejam mini sprawozdanie.
            Miejsce stacjonowania: Orebic – Kuciste. Plan zwiedzania wykonany w 100 %
            1. Peljesac
            Zwiedzone Loviste, Ston, Trstenik, Trpanj, Tunel Dingac, słynny zjazd do Crkvic , Plaża Divna i Duba Peljeska, slastikarna Oaza w Orebicu :P , wjazd do klasztoru Franciszkanów nad Orebicem, najstarsza osada na Peljesacu (Nakovana lub inaczej Nakovanj)
            2. Korcula
            Zwiedzone miasto Korcula, przejechana cała wyspa od Lumbardy do Velej luki, plażowanie w Pupnatskiej Luce
            3. Mljet
            Zwiedzanie małego i wielkiego jeziora, klasztoru Benedyktynów z XII w. na wyspie
            4. Wycieczka do BiH
            Mostar, wodospady Kravica, Poctelj, Blagaj
            5. Wycieczka do Imotski
            Dwa ładne jeziorka w górach. Do Imotski przejechałem drogą z Vrgoraca przez Prapratnice Slivno – jechałem prawie godzinę wąską górską drogą, na której spotkałem tylko dwa samochody (w tym jeden zamknięty i pusty), a po drodze żywego ducha – kilka malutkich osad. Bez navi czuł bym się nieswojo, ale za to widoki…….
            6. Dubrovnik
            Spotkanie z kolegą, z którym w Warszawie nie mogłem się spotkać przez ponad rok – a w Cro się zdzwoniliśmy i posiedzieliśmy w knajpce na starówce oraz oczywiście wjazd na Srd – Octavką. Po drodze Ogród botaniczny w Trsteno.

            Po drogach Peljesaca jeździło mi się wspaniale. Lubie takie drogi. Zwłaszcza jak trza było zdążyć na kolację do hotelu. Nawet żona po drugim przejeździe przestała krzyczeć ze strachu, tylko stwierdziła, że już chyba dobrze poznałem drogę :diabelski_usmiech (to przy wyprzedzaniu zawalidróg). Z moim 102 konnym silniczkiem udało mi się zejść przy przejeździe od wjazdu na Peljesca do Kuciste z 1H20 min na 1H05 min
            Zdjęcia mojej Octavki z wyprawy wkleję do mojego postu o niej. Moja maszyna spisał się dzielnie - 5200 km przeleciało
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • Dobra, zadam raz jeszcze to samo pytanie:
              Jak dorga między Brnem a Mikulovem? Sa tam roboty czy tez nie ma????
              If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
              _______________________________________
              a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

              Komentarz


              • Zamieszczone przez aro_40
                Dobra, zadam raz jeszcze to samo pytanie:
                Jak dorga między Brnem a Mikulovem? Sa tam roboty czy tez nie ma????
                Żadnych robót utrudniających jazdę tam nie ma
                Pozdrawiam
                Tomek

                Komentarz


                • Zamieszczone przez aro_40
                  Jak dorga między Brnem a Mikulovem? Sa tam roboty czy tez nie ma????
                  Jak jechałem do to były 30.06, jak wracałem to już nie było 11.07.
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz


                  • thx
                    If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                    _______________________________________
                    a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez AdamB
                      misiekwaw, jechałeś przez Słowenię objazdem czy autostradą?
                      Zamieszczone przez misiekwaw
                      jechałem pierwszy raz objazdem

                      Ale via Węgry.......

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez __atomek__
                        Ja dzisiaj w nocy wróciłem z Chorwacji i nad autostradami zawiesili kilkadziesiąt pomiarów prędkości
                        a to coś nowego ... ,jesteś pewien ?
                        jak już pisałem tylko dwa razy byłem w Cr , tamten i poprzedni rok , policji nie widziałem , wyjazdy ok 10września.
                        a w austrii te takie kamerki nad autostrada służą do pomiaru prędkości ?
                        hmm...
                        słyszałem że bardzo łapią we Włoszech , Francji..
                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                        GVI 1.4TSI
                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                        Komentarz


                        • Nie bardzo chce mi się wierzyć, żeby to były pomiary prędkości. Sprawdzimy wracając...

                          Komentarz


                          • Poinformowała mnie o tym właścicielka lokalu, w którym mieszkałem. Ponoć działa to od tego toku. Wracając zauważyłem, że przed bramkami z jakimiś urządzeniami kilkadziesiąt metrów wcześniej są zatopione pętle w asfalcie. Sam na początku myślałem, ze mierzą średnią prędkość od wjazdu do bramek zjazdowych. Widziałem również jak Policja zatrzymywała samochody stojąc na poboczu, mimo ze nie widziałem żeby mieli jakieś radary itp. Dla otuchy dodam, że zatrzymywali tylko samochody na Chorwackich blachach
                            Pozdrawiam
                            Tomek

                            Komentarz


                            • Jedno mi powiedźcie: po kiego się spieszyć jadąc na wakacje? 130km/h to mało?

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez dudek_t
                                Jedno mi powiedźcie: po kiego się spieszyć jadąc na wakacje? 130km/h to mało?
                                No co Ty ?
                                Na tym forum jak jedziesz 220 km/h to wszyscy Cię wymijają i uprawiasz PSJ. :?

                                Nie wiedziałeś o tym......... :?

                                Komentarz


                                • dudek_t, to pisane już było wielokrotnie tutaj, lepiej kasę z mandatu wydać w knajpie niż dać policjantom.
                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                  Komentarz


                                  • 130 to nie malo ale z drugiej strony jak masz sucha prawie pustą trase dwu pasmową, bez przejść dla pieszych i świateł to 150-160 to tak duzo? Jeśli dojdzie do wypadku to i tak to sa takie prędkości że ciężko cało z nich wyjść. Nie mówimy tu o jeździe 50km/h a 100km/h.

                                    Komentarz


                                    • Krótko: po coś te przepisy są. Ja nie mówię że się nie łamie wcale. Sam często przekraczam dopuszczalną prędkość (ba, zdawałem egzamin za przekroczenie punktów) ale na wyjazdach wakacyjnych, gdzie często jedzie się dłuuugie godziny, serio nie ma sensu gonić tyle żeby bać się mandatu.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez dudek_t
                                        na wyjazdach wakacyjnych, gdzie często jedzie się dłuuugie godziny, serio nie ma sensu gonić tyle żeby bać się mandatu.
                                        to jest wyłącznie, Twój egoistyczny punkt widzenia. Po co sie ograniczać, jak można sie nieograniczać????

                                        A na poważnie - myślę podobnie jak Ty - czasem tylko jest +10 km/h
                                        If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                        _______________________________________
                                        a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                        Komentarz


                                        • forumowicze się starzeją :lol:
                                          Ja sam kiedyś stosowałem styl jazdy polegający na dogonieniu poprzedzającego mnie auta i wyprzedzenia go. I tak przez całą trasę - jedynym ogranicznikiem była V max auta.
                                          Teraz statecznie i spokojnie - trasa to ok 90-110, zabudowany 50-70 :P
                                          Z niedowierzaniem obserwuję, jak małolaty mijają mnie w zabudowanym zap....ąc w okolicach 120/h i wyżej.
                                          Zapomniał wół jak cielęciem był, hehe

                                          Mimo wszystko mandatów nie udaje się ominąć :roll:
                                          była O1 1,6 102 KM
                                          była O1 1,9 TDI 90 KM
                                          była O2 1,9 TDI DSG 105 KM
                                          był Citroen Berlingo 1,6 HDI
                                          jest Ford Tourneo Courier

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                            Na tym forum jak jedziesz 220 km/h to wszyscy Cię wymijają i uprawiasz PSJ. :?
                                            Chyba wyprzedzają ? :wink:
                                            OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                            SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez looker
                                              Chyba wyprzedzają ? :wink:
                                              Wyprzedzają, wyprzedzają....

                                              Jadąc na obecnych kapciach (225/50/17) nie męczy mnie na dłuższą metę 140 km/h.
                                              Powyżej tej prędkości i jako takim ruchu na autostradzie (a ten jest prawie zawsze), jazda zaczyna mnie bardzo szybko męczyć. Wzmożone skupienie na drodze ma swoją cenę.

                                              Jak miałbym tak sobie pojechać z Łodzi do Poznania przy dobrych warunkach to można i trochę szybciej niż 140 km/h (powiedzmy 160 ale w BXE robi się głośno).

                                              Ale jak mam 1300-1500 km. drogi i to bardzo różnej drogi, to nigdy nie jadę szybciej niż te 130-140 km/h.
                                              I niech będzie, że się starzeję. Ci mega-extra-dużo-szybsi, którym się jeszcze zdaje, że są nieśmiertelni, kiedyś otrą się o śmierć na drodze. Wtedy przyjdzie mądrość i otrzeźwienie.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez pleban
                                                forumowicze się starzeją
                                                oj tam oj tam...po prostu mądrzeją z wiekiem i jeżdżą wolniej by mniej zatruwać środowisko :wink: (w każdym razie ja się tej wersji będę trzymał - bo mi ona odpowiada :lol: ).
                                                Przykład z dzisiejszego dnia z jazdy po południu po zatłoczonej S-3 ...w kierunku Zielonej Góry wyprzedza mnie pędzące BMW z PL i passat na numerach z GB (i kilka innych aut) ...po przejechaniu +- 50 km na wjeździe do ZG jestem dokładnie za passatem a z przodu jest BMW....daleko nie odjechali :diabelski_usmiech

                                                Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                                kiedyś otrą się o śmierć na drodze. Wtedy przyjdzie mądrość i otrzeźwienie
                                                :thank: nic dodać, nic ująć.
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • PAOLO ESCO, bo liczy się średnia z trasy a nie "wystrzały" spod każdych świateł :diabelski_usmiech
                                                  Sprawdzone zwłaszcza na autostradzie (tylko w części tej średniej ;-)
                                                  OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                                  SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                                  Komentarz


                                                  • No dosłowanie mam dylemat:

                                                    Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                                    Ale jak mam 1300-1500 km. drogi i to bardzo różnej drogi, to nigdy nie jadę szybciej niż te 130-140 km/h.
                                                    I niech będzie, że się starzeję. Ci mega-extra-dużo-szybsi, którym się jeszcze zdaje, że są nieśmiertelni, kiedyś otrą się o śmierć na drodze. Wtedy przyjdzie mądrość i otrzeźwienie.
                                                    zaś PAOLO ESCO napisał:
                                                    oj tam oj tam...po prostu mądrzeją z wiekiem i jeżdżą wolniej by mniej zatruwać środowisko
                                                    I którą wersję wybrać? I ta dobra, i ta nęci... No stoję w rozkroku niczym ten osiołek, co mu w żłobie dano....

                                                    No dobra, niech będzie - wybieram obie
                                                    If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                                    _______________________________________
                                                    a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X