Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Yarwa
    Elegance
    • 2010
    • 915
    • BMW

    na stronach lidla znajdziesz mapkę z konkretnymi lokalizacjami

    tutaj dokładnie: http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/lidl_hr/hs.xsl/4222.htm

    jak nie kumasz chorwackiego to podpowiem, że w dolnej linijce wpisujesz miejscowość. W górnej kod pocztowy, ale i tak pewno nie znasz, jak wpiszesz miejscowość to wystarczy - np. Makarska. Otworzy ci się okienko z wypisanymi wszystkimi lidlami w makarskiej.
    W okienku po prawej masz 3 przyciski:
    karta - otworzy sie mapka z lokalizacja lidla
    dolazak - wpisujesz swoj adres i pokaze ci sie trasa dojazdu
    vlasnik - to nie istotne, jest to wlasciciel, a wiec konkretne dane teleadresowe itp.

    Komentarz

    • kris17009
      Ambiente
      • 2012
      • 235

      krzygaj, Z Baśki najbliżej będziesz miał do Makarskiej. Jest tam Lidl na wylocie już w stronę Dubrovnika. Trzeba skręcić w miasto (w prawo) i po lewej stronie zobaczysz sklep. Chyba też sa reklamy prowadzące.
      Ogólnie adresy masz tu:


      Wg GPS to jakoś tu 43.286344,17.028261 (zobacz sobie na google maps)


      Moja furka:
      -------------------------
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

      Komentarz


      • Zamieszczone przez czernobyl
        internet: chyba najlepiej wychodzi starter t-mobile za 20kn i potem opcja Internet Dan - 10KN za 24h internetu bez limitów - faktycznie przedwczoraj upchnąłem prawie wszystkie zrobione zdjęcia na dropboxa i nic się nie skończyło; makarska i okolice - wszędzie zasuwa HSDPA, transfery to 5-10Mpbs czyli fajnie
        Też na tym jadę i polecam, starter można kupić na pierwszej stacji Shell bo na tych stacjach t-mobile ma hotspoty. Po załadowaniu karty do telefonu robimy aktywacje przez dzwonienie byle gdzie, potem doładowujemy konto i wysyłamy sms o treści Internt Dan na numer 3636 i potwierdzamy drugim smsem o treści DA. Od tej chwili mamy neta za 10kun (5,80 pln) przez równe 24h bez limitu. Nie da się kupić na kilka dni do przodu, przed końcem dostajemy sms że za 15 minut skończy się pakiet, wyłączamy transmisje danych w telefonie i czekamy na sms że usługa nie aktywna. Po tym możemy znowu kupić pakiet i wznowić transmisję danych. Warto pamiętać bo bez pakietu 100 kun zjadło mi w 15 minut :-)
        Tak to chodzi w Ninie :-)

        Komentarz

        • czernobyl
          L&K
          • 2008
          • 1276
          • Octavia III (5E3)
          • BFQ 1.6 MPI 102 KM
          • BSE 1.6 MPI 102 KM
          • CZDA 1.4 TSI 150 KM

          lidl w makarskiej jest na południowym wylocie z miasta w kierunku Dubrownika, w kierunku zachodnim=bliżej morza (btw. lepiej wyposażony i tańszy jest konzum naprzeciw po drugiej stronie wlotu/wylotu z makarskiej=od głównej drogi w kierunku wschodnim, czyli do gór).
          ----
          jakby ktoś szukał lpg w okolicach, to na poiplaza.com jest błąd - i stacja LPG wskazana w okolicy Baskiej Vody nie istnieje (stoją tam obecnie buldożery) - za to jest stacja LPG znów na południowym wylocie po stronie wschodniej=bliżej gór zaraz obok stacji INA. na trasie Drvenik-Makarska-Split żadnej innej stacji z LPG nie widziałem. cena państwowa=4,89KN

          aha, uważajcie na obsługę stacji z LPG na Węgrzech - ze 2 lata temu pod Vacem pan nalał ze 2L powyżej odbicia i przerwał tylko dlatego, że warknąłem na niego; teraz w okolicach Balatonu pan spytał "full" - ja "yes" - to mi zaleli ~50L do butli 53L przy temp. zewn. 30*C (nie pilnowałem, byłem już na stacji przy kasie). ciekawe czy wiedzą, dlaczego w pewnym momencie dystrybutor "pierdzi", a LPG leje się znacznie wolniej

          [ Dodano: Czw 04 Lip, 13 19:55 ]
          sory, dubel, skorygowane

          Komentarz

          • loyd
            RS
            • 2010
            • 2342

            Jeszcze 48 godzin i będę w drodze do Breli :slinka :slinka :slinka :slinka :slinka

            Komentarz

            • kris17009
              Ambiente
              • 2012
              • 235

              Zamieszczone przez czernobyl
              na trasie Drvenik-Makarska-Split żadnej innej stacji z LPG nie widziałem. cena państwowa=4,89KN
              W Omisiu jest przy głównej drodze INA. Tam jest gaz tylko dystrybutor jest za budynkiem stacji.


              Moja furka:
              -------------------------
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

              Komentarz

              • obrus
                Elegance
                • 2011
                • 783
                • Octavia II (1Z3)
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                Właśnie wróciliśmy z wycieczki do Dubrownika. Jak mi gazu brakło w połowie drogi z Baśki Vody, tak objechałem ponad 200 km na benzynie, bo albo "Plina nie ma" albo stacja o 22.00 już zamknięta. Kurs wymiany PLN-kuna w Dubrowniku korzystniejszy niż ten podawany przeze mnie z Baśki.
                Jutro droga powrotna z noclegiem albo i dwoma w Balaton Hotel.

                Komentarz

                • endryu
                  RS
                  • 2006
                  • 3773
                  • Octavia II combi (1Z5)
                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                  Zamieszczone przez obrus
                  Właśnie wróciliśmy z wycieczki do Dubrownika
                  Gdzie i za ile parkowałeś :?:
                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                  =================================================

                  Komentarz

                  • obrus
                    Elegance
                    • 2011
                    • 783
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    Na ulicy, 30 kun za godzinę. Blisko mostu zwodzonego. Stałem ok. 4 godzin po opłacie za 1h.

                    Komentarz

                    • eaglemirek
                      RS
                      • 2010
                      • 14098
                      • Octavia II combi (1Z5)
                      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                      endryu, https://maps.google.com/maps/myplace...12,267.04,,0,0
                      Tu masz kilkupiętrowy parking podziemny, 3 razy tu parkowałem zawsze znalazłem miejsce i to w szczycie sezonowym. do twierdzy prowadzi bardzo fajna ścieżka przez park. Cen nie pamiętam ale nie były jakieś wygórowane. jak wjeżdżasz bierzesz bilecik a przed wyjazdem płacisz w automacie na piętrze



                      CB Harry II ASC + Triflex

                      Pozdrawiam Mirek!!

                      Komentarz

                      • kris17009
                        Ambiente
                        • 2012
                        • 235

                        A ja miałem jutro wracać ale przyjeżdża kolejne towarzystwo i zostaje jeszcze tydzień. Musze tylko poszukać jakiś kwater. Jeżeli wiecie że ma ktoś wolny apartament 4+1 w dniach 6-13.07 to proszę o informacje. Szukam najlepiej w okolicach Marusici ale może być ogólnie coś pomiędzy Omisiem a - Baśką.


                        Moja furka:
                        -------------------------
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                        Komentarz

                        • endryu
                          RS
                          • 2006
                          • 3773
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                          Zamieszczone przez eaglemirek
                          kilkupiętrowy parking podziemny
                          znam temat http://www.tzdubrovnik.hr/eng/planir...5#.Udbr2dL0Go4
                          Tani nie jest :niewiem
                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                          =================================================

                          Komentarz

                          • loyd
                            RS
                            • 2010
                            • 2342

                            O 19.00 wyjazd do Breli .... nareszcie Cro. Żadne tam teneryfy, dominikany itp. Tylko ożujsko i Jadran :wink:

                            Komentarz

                            • eaglemirek
                              RS
                              • 2010
                              • 14098
                              • Octavia II combi (1Z5)
                              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                              Zamieszczone przez loyd
                              Tylko ożujsko i Jadran :wink:

                              Czekamy na bieżące relacje z pobytu



                              CB Harry II ASC + Triflex

                              Pozdrawiam Mirek!!

                              Komentarz

                              • Rok z Bagien
                                L&K
                                • 2010
                                • 1172

                                Zamieszczone przez loyd
                                O 19.00 wyjazd do Breli .... nareszcie Cro. Żadne tam teneryfy, dominikany itp. Tylko ożujsko i Jadran :wink:
                                Tak z ciekawości, masz tam z góry upatrzoną miejscówkę, czy jedziesz w ciemno ?

                                pzdr

                                Komentarz

                                • loyd
                                  RS
                                  • 2010
                                  • 2342

                                  Jadę od 3 lat mam w domu małego i wyjazdy w ciemno do cro odeszły w przeszłość :wink:

                                  Villa Višnja, where your dream vacation awaits! Luxury accommodation in heart of Brela!


                                  W grudniu rezerwowałem

                                  Komentarz

                                  • Rok z Bagien
                                    L&K
                                    • 2010
                                    • 1172

                                    loyd,
                                    Ładna rzecz.

                                    Udanego wypoczynku.

                                    pzdr

                                    Komentarz

                                    • dylan80
                                      Rider
                                      • 2009
                                      • 625

                                      u mnie urlop skończył sie po 4 dniach.. teraz dalej jestem w Breli ale mam wielki problem i POTRZEBUJĘ POMOCY...
                                      w sobotę wieczorem skręciłem kostkę i jestem uziemiony, moja żona nie ma prawa jazdy, tylko ja prowadzę.. pod koniec tygodnia mamy wracać do kraju a ja nie weim, czy będe w stanie prowadzić, bo nie mam automata, a skręcona boleśnie lewa noga.... szukam kogoś kto jest w okolicy i będzie wracał mniej więcej ok. czwartku albo piątku do kraju i ma w samochodzie więcej niż jednego kierowce, którego moglibyśmy przygarnąć, żeby poprowadził mój samochód, bo nie wiem, czy ja będe w stanie...
                                      jest jeszcze jedna dupa, nie mam dostępu do netu tym razem, jesstem uziemiony w pokoju bo nie mam jak chodzić, pomogłyby może kule, ale nie wiem jak je załatwić, do szpitala w makarskiej nie moge jechać, bo w tym roku nie mam ubezpieczenia, a NFZ refunduje tylko pierwszą pomoc..
                                      jeśli ktoś mógłby jakoś pomóc, bądź coś poradzić to podaję numer telefonu na sms, bo nie wiem, kiedy będe miał znowu możliwość podłączenia się do neta....
                                      najgorsze wakacje w życiu...
                                      mój nr 0048 790558520, jak coś to sms, chyba, ze ktoś się chce spotkać w breli u mnie na tarazie przy piwku i pośmiać sie z mojej niedoli to zapraszam...

                                      Komentarz


                                      • dylan80, to wykup ubezpieczenie przez telefon w PZU o ile masz wypukłą kartę i jedź do szpitala po plastikowy gips, z tym da się jechać manualem.

                                        Może Tu pomogą: http://www.cro.pl/potrzebny-kierowca...mu-t42300.html

                                        Komentarz

                                        • ruwado
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 14883
                                          • Octavia IV (NX3)

                                          Czy ktoś coś słyszał, że podobno otwarty został tunel Sv. Ilija do Makarskiej?
                                          pozdrawiam - Darek

                                          Komentarz

                                          • endryu
                                            RS
                                            • 2006
                                            • 3773
                                            • Octavia II combi (1Z5)
                                            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                            20 kun za autko osobowe http://www.hrt.hr/index.php?id=vijes...ash=e4c5f1fea0
                                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                            =================================================

                                            Komentarz

                                            • leonn
                                              RS
                                              • 2011
                                              • 2726
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Witam, dzisiaj wróciłem z Igrane, pierwszy raz lizłem Cro, ale powiem szczerze, że wszyscy jesteśmy mega zadowoleni. Nasz Bałtyk to zupełnie coś innego.

                                              A 29.06 w Makarskiej lało tak że wycieraczki w aucie chodziły na ciągłym i było 16’, nagrałem film, bo jak teraz komuś, to opowiadam to mi nikt nie chce uwieżyć, potem było już tylko coraz lepiej. Wszyscy których spotkałem w Cro mówili że jeżdżą tam co roku na wakacje, to ja chyba też tak zacznę :wink: miejscówke trafiłem super.

                                              Powiem jeszcze, że na objeździe Slo trafiłem na super pizzerie, może ktoś będzie chciał się tam posilić, pizze robia w tradycyjnym piecu w którym palą drewnem, link My wzięliśmy sobie dodatkową do auta na drogę. Polecam




                                              dylan80, no to masz problem, współczuję. Na pocieszenie powiem Ci, że ja wracałem ładnych parę lat temu z Valencii E z pękniętą kością łódkowatą stopy prawej. Mocz w słonej wodzie i nie stawaj na tej nodze, masz jeszcze parę dni na kurację. Na drogę zrób sobie opaske uciskową na kostkę, napewno dasz radę dojechać spowrotem do domu.

                                              Komentarz

                                              • krzygaj
                                                Rider
                                                • 2008
                                                • 627
                                                • Octavia II (1Z3)
                                                • BKD 2.0 TDI 140 KM

                                                Koledzy mam jeszcze jedno pytanie gdzie kupić Euro? W Polsce, czy gdzieś po drodze wymienić złotówki?
                                                Moja Skodzina

                                                Skoda Octavia II -
                                                Opel Astra III -

                                                Komentarz

                                                • ruwado
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 14883
                                                  • Octavia IV (NX3)

                                                  dylan80, współczuję. Musisz oszczędzać nogę. Spróbuj na drogę od lekarza jakieś końskie prochy p-bólowe. Może smaruj np. Liotonem 1000.
                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz

                                                  • aro_40
                                                    RS
                                                    • 2007
                                                    • 1529
                                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                    Zamieszczone przez krzygaj
                                                    Koledzy mam jeszcze jedno pytanie gdzie kupić Euro? W Polsce, czy gdzieś po drodze wymienić złotówki?
                                                    wybrac z bankomatu w Austrii
                                                    If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                                    _______________________________________
                                                    a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...