Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zadariusz1, ruwado,

    Zazdraszczam.

    Ciepłego Jadrana życzę, bo dzisiaj rano w okolicach Szybenika woda miała 18 C !!!!!
    A przy Hvarze teraz ma........20 C !!!

    DHMZ

    Komentarz


    • Pytanie dla tych co jeżdżą autostradami w Słowenii...
      Gdzie kupujecie winietę jadąc od Grazu? Bo przejście jest autostradowe i się zastanawiam gdzie ewentualnie tam się kupuje.


      Moja furka:
      -------------------------
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

      Komentarz


      • kris17009, Jeśli ciągniesz na Cro to daruj sobie autostrady w Słowenii bo się nie opłaca. Jak to minąć masz pełno info i tu i na Cro.pl
        Zamieszczone przez SS
        Zwiedzanie zaczęliśmy od góry SRD, rewelacja chociaż podjazd może spowodować małe spocenie.
        Szybko się pocisz widzę Są dużo "ciekawsze" trasy w Cro i CG :diabelski_usmiech Ale szczerze polecam :!: :!: :!:

        [ Dodano: Czw 01 Sie, 13 19:58 ]
        Ja dalej się pocę w CG ale z upałów :!: :szeroki_usmiech



        CB Harry II ASC + Triflex

        Pozdrawiam Mirek!!

        Komentarz


        • eaglemirek, no własnie atakuję Celje w Słowenii.
          W Cro już byłem miesiąc temu i objazd M-L-P mi jest dobrze znany. :wink:


          Moja furka:
          -------------------------
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

          Komentarz


          • Zamieszczone przez kris17009
            Pytanie dla tych co jeżdżą autostradami w Słowenii...
            Gdzie kupujecie winietę jadąc od Grazu? Bo przejście jest autostradowe i się zastanawiam gdzie ewentualnie tam się kupuje.
            na przejściu graniczny, jak dobrze pamiętam
            If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
            _______________________________________
            a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

            Komentarz


            • Zamieszczone przez aro_40
              na przejściu graniczny, jak dobrze pamiętam
              ja kupuje na następnej, nie ma tłoku i kolejki

              Komentarz


              • czyli spokojnie po stronie Słoweńskiej można kupować ??


                Moja furka:
                -------------------------
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                Komentarz


                • Dwa razy na drugiej kupowałem, na tej pierwszej korek był z 50 m przed stacją. Bogobojni pewno na pierwszej kupują :-)

                  Komentarz


                  • SS, podobno na Autobahnach w A - takie braki jak nasze Via toll - są kamery ale i radary - celują od tyłu. Więc na każdej bramie - noga z gazu.
                    100%. Często pod Linzem na (100) błyskają pięknie nocą na czerwono od tyłu

                    Mi został jeszcze miesiąc do wyjazdu :?
                    - Superb
                    - Panda 1.2

                    Komentarz


                    • Po wielu bojach w dwóch firmach udało się zgrać urlopy i 1 września startuję gdzieś na riwiere makarską. Tym razem jednak z małym dzieckiem, więc opcja "na raz" z Gdańska odpada. Podziele trasę na dwa kawałki i pierwszego dnia chcę dotrzeć na Słowację.

                      Ma ktoś może jakąś miejscówkę w okolicach Bratysławy, żeby na spokojnie przekimać jedną noc?

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez kris17009
                        czyli spokojnie po stronie Słoweńskiej można kupować ??
                        a ja mimo wszystko nie kupowałbym... jak jechałem w sobotę 20.07 to na autostradzie był mega korek w stronę CRO. a ja grzeczniutko objazdem od Ptuja wjechałem na samiuśką końcówkę tego koreczka i po co płacic i stać????
                        If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                        _______________________________________
                        a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                        Komentarz


                        • ja wyjeżdżam 9-go sierpnia na Korculę.....rozważam trasę przez Bośnię i Hercegowinę... i w związku z tym pytanie?

                          Czy ktoś może polecić nocleg tranzytowy na terenie BiH na trasie pomiędzy Bosanskim Samac-em a Mostarem? Najlepiej na północy BiH, idealnie byłoby gdyby można było przez noc zamrozić w zamrażarce wkłady do przenośnej lodówki (dziecko na diecie więc targamy specjalne wiktuały).

                          Miłych wakacji

                          Komentarz


                          • A ja jestem po powrocie. Cro poszła szybko, jeśli można tak powiedzieć o odcinku prawie 600km. Słowenia bez przygód migusiem. Austria to po raz kolejny koszmar, przed Graz są "roboty drogowe" i na odcinku 10km nic nie robią, wokół Wiednia jakieś stłuczki itp zatory + tajniaki w srebrnym Superbie. Efekt "prac" to stanie 1,5h w skwarze. Jeśli możecie to jedźcie nocą. W sumie jechałem 12:30 z postojami. A i po wjeździe do Austrii ruch skierowany na pobocze i czesali z winiet, podobnie w Słowacji, ale tam było tylko zwężenie.
                            W Tucepi ostatniego dania mocno wiało i jakąś taką "zimną" wodę przytargało, choć do Bałtyku temp. się nie zbliżyła :lol:
                            Pisał Sebastian

                            Komentarz


                            • a ja mimo wszystko nie kupowałbym... jak jechałem w sobotę 20.07 to na autostradzie był mega korek w stronę CRO. a ja grzeczniutko objazdem od Ptuja wjechałem na samiuśką końcówkę tego koreczka i po co płacic i stać????
                              dokładnie tak samo tydzień później, my w chwilkę przez Lenart, Ptuja a w korku słyszeliśmy na CB jak inni ponad 2 godziny stali w korku do zwężenia

                              za to uważajcie przed samą granicą żeby czasem prawym pasem nie omijać, stoi policjant i wypatruje takich co na ciągłej się wbijają,
                              Szwagier musiał do nas dolecieć żeby podrzucić paszport syna, który jechał z nami i trzeba się było trochę powyginać, zeby go puścił
                              F10 530D 258PS

                              Komentarz


                              • Za 6 godzin startujem z Ełku do Omiś przez Czechy, Austrię, Słowenię. Jakieś niespodzianki na drodze?
                                MOJA WYMARZONA KOCHANKA
                                tymczasowy dupowóz
                                następnie kochanka
                                zaczęlo się od

                                Komentarz


                                • Pozdrowienia z campu Boban w Zivogosce Blato :szeroki_usmiech

                                  SPOT Poznań ->

                                  Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                  Komentarz


                                  • Walt, Twoje zdrowie :-)
                                    Załączone pliki

                                    Komentarz


                                    • Dzisiaj wbilem sie w szok wracajac z okolic Rijeki i jadac do Wenecji,jechalem przez Słowenie droga nr 7(bezplatna) :shock: .Od granicy z Wlochami przez cala Slowenie do granicy z Chorwacja byl korek dlugosci 27km.Na szczescie jechalem w przeciwnym kierunku.Wygladalo to smiesznie(nie dla tych co stali)bo przed granica ze Slowenia byla kolejka na 1km,a pozniej az do Chorwacji.Stania na kilkanascie godzin.Oczywiscie wszystko wina Slowenskich celnikow(policjantow)bo lecieli w kulki.Szok.
                                      Respect All,Fear No One!

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Walt
                                        Pozdrowienia z campu Boban w Zivogosce Blato :szeroki_usmiech

                                        Obrazek
                                        Zabłądziłem tam jak wracaliśmy z promu 8) Stasznie stomo wszędzie :wink:

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez fan
                                          Oczywiscie wszystko wina Slowenskich celnikow(policjantow)bo lecieli w kulki.Szok.
                                          To znaczy co takiego robili ?

                                          Komentarz


                                          • leonn, Akurat camping, a przynajmniej nasz namiot jest kilka metrów n.p.m.
                                            SPOT Poznań ->

                                            Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                            Komentarz


                                            • W PZM-ie winiet brak :wink: :shock:
                                              Tak mi powiedział gość jak w piątek dzwoniłem u siebie i się pytałem jak z kupnem "w okienku" u nas czy przez neta. "Tyle ludzi jedzie , że wyprzedało się. W drodze trzeba" usłyszałem. Wszyscy w te korki sadzą :|
                                              U mnie korekta. W obydwie strony przez Węgry. Trasa na pół - z noclegiem i dniówką w Budapeszcie.
                                              Tik, tak.... odliczanie

                                              Komentarz


                                              • no i się skończyło :-(
                                                byłem w Sparadici, rejon Grabestica. oczywiście w ciemno i apartament (+ osobny pokój z łazienką dla córki) załatwiony w 2h. cisza i spokój.

                                                namo jak się ogarnę to jakieś zdjęcia zapodam

                                                droga do Cro w 10h (1080km) + 2h na spanie - czyli tak normalnie

                                                z powrotem ze względu na komunikaty w radio że tunel Sveti Rok jest nieprzejezdny (wypadek + korek na 16km) i że Zadar z każdej strony jest zakorkowany (2-7km) decyzja o podróży do Rijeki i przez Słowenie. przejazd wybrzeżem, szczególnie okolice Zadaru jest niepwtarzalny tylko DSG i łopatek przy kierownicy brakowało.

                                                przed Grazem zwężenie na 1 pas i 15 min. w plecy.
                                                w samym Wiedniu zwężenie z 4 pasów na 1 i korek na 5 km, robił się błyskawicznie. to było w kierunku na Słowenie.

                                                z winietami nie na problemu na granicach.

                                                jechałem przez Czechy i nie polecam. ta ich pseudo autostrada jest do dupy!!! ograniczenia do 100km/h + płyty.

                                                ON
                                                - CRO ok. 9,70 kN
                                                - Austria 1,60 E na autostradzie
                                                - Słowenia 1,39 E na autostradzie

                                                to tak na szybko :-)

                                                aha :-)
                                                pozdrawiam kierownika OII EL 3GG.. z wlepą OCP, którego "obmigałem" przed Brnem jak zaczynają się 2 pasy...chyba się zagapiłeś na lewym pasie i przeszkadzałeś ;-) trochę szybszym

                                                Komentarz


                                                • Alonzo_, ja kupowałem 3 tygodnie temu w Katowicach i wtedy były. Z tym, że do ceny podawanych na stronie PZM trzeba trochę doliczyć. U mnie za Słowenię, Słowację i 2x Austrię + 30zł, czyli prawie 10%.
                                                  Pisał Sebastian

                                                  Komentarz


                                                  • Alonzo na granicy sobie spokojnie kupisz. Od wielu lat jeżdżę po Europie i gdzie tylko trzeba kupić winietkę, zatrzymuję się na granicy albo na pierwszej stacji i kupuję, bez żadnych opłat, szukania i czekania na przesyłkę. 10 minut przerwy w podróży na rozprostowanie kończyn dobrze Ci zrobi

                                                    ps. a ja się dzisiaj zastanawiam, czy nie lecieć przez Niemcy...
                                                    Toruń - korek, Włocławek - korek, Łódź, Częstochowa - nawet nie chcę myśleć, Wiedeń - roboty, Graz - roboty...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X