Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wifi - pomocy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wifi - pomocy

    A teraz zagadka, z czego to stolki ? Michal, mam nadzieje ze chociaz w polowie beda tak wygodne jak wygladaja

  • #2
    Wifi - pomocy

    KOledzy mam problem z internetem i nie bardzo już wiem co zrobić gdyż to co umiałem to zrobiłem i nic.
    A więc tak :
    komputer lenovo y530
    sieć w dialogu
    modem dialogu a za nim router wi fi Asusu wl 520 gc

    Wszytko śmigało grubo ponad 3 lata i nagle od jakiegoś czasu problemy a jak na złość w święta to masakra
    net działa i nagle brak sieci.
    W zakładce sieci jest , że z siecią połączono a łączność ograniczona i dupa.
    Diagnoza windowsa , że wszystko ok. Przeskanowałem kompa nawet antywirusami niby coś znalazł,niby wyleczył.
    Router jest ciągle w tym samym miejscu a najdziwniejsze jest to że w 9/10 przypadków pomaga restart kompa no ale ile można.
    Więc czy nie wskazywało by to na problem z komputerem??

    Będę wdzięczny za pomoc.
    MÓJ SZKODNIK

    Komentarz


    • #3
      Jesli wszystko wskazuje na problem z komputerem to przywroc system sprzed kilku dni. Jak nie pomoże to zresetuj modem i router
      Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
      www.nawmar.pl

      Komentarz


      • #4
        lend, obstawiam 99% komp
        combofix

        Komentarz


        • #5
          Właśnie combofix używałem ... sieciówkę mam chyba zintegrowaną więc chyba dupa blada :?

          [ Dodano: Pon 01 Kwi, 13 22:05 ]
          micho_m, modem i router były restartowane tyle razy że hoho
          MÓJ SZKODNIK

          Komentarz


          • #6
            Re: Wifi - pomocy

            Zamieszczone przez lend
            modem dialogu a za nim router wi fi Asusu wl 520 gc
            Po co Ci modem i router? Przecież powinien wystarczyć sam router. Kabel od dostawcy internetu do routera a reszta po wi-fi.
            SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
            ​​​
            Grzegorz

            Moja Ambitna Czarnula

            Komentarz


            • #7
              podstaw na szybko inne źródło wifi i wylkuczysz ewentualnie komputer/router
              ping do routera jest?

              bo pytanie jest takie - czy gubi sieć lokalną/wifi , czy ścieżkę/routing na lini WAN
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                georgg, dialog daje takie małe czarne urządzonko , nie wiem sieci to nie moja mocna strona.
                Znowu dziad mi odmówił posłuszeństwa
                MÓJ SZKODNIK

                Komentarz


                • #9
                  A masz jakieś inne sprzęty podłączone do wifi? Jakis smartfon itp.? Jak na nich z netem? Sprobuj przywrócić system, to jest najłatwiejsze.
                  Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                  www.nawmar.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Jeżeli masz możliwość (odpowiednie wejście w routerze) to spróbuj pominąć modem. Jest to możliwe. Na stronie Dialogu jest taki opis:
                    "Możliwe jest także zastosowanie własnego routera, pozwalającego na podłączenie kilku komputerów domowych lub zapewniającego komunikację bezprzewodową WLAN.
                    W zależności od typu usługi, wyróżnia się następujące konfiguracje routera:
                    z portem WAN ADSL Annex B dla sieci Dialog, podłączanego w miejsce istniejącego modemu ADSL;
                    router musi obsługiwać protokół PPPoE,
                    z portem WAN ADSL Annex A dla sieci TP w usłudze DialNet Global, podłączanego w miejsce istniejącego modemu ADSL;
                    router musi obsługiwać protokół PPPoE lub PPPoA,
                    z portem WAN Ethernet 10/100Mbps, podłączonego do istniejącego modemu ADSL;
                    router musi obsługiwać protokół PPPoE.
                    Wykorzystanie routera nie wymaga stosowania oprogramowania klienta PPPoE na komputerze. Login i hasło dostępowe należy wprowadzić do konfiguracji protokołu PPPoE/PPPoA routera.
                    Dla poprawnej pracy kilku komputerów domowych na jednej linii ADSL, router powinien wspierać także translację adresów IP (NAT)."
                    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                    ​​​
                    Grzegorz

                    Moja Ambitna Czarnula

                    Komentarz


                    • #11
                      micho_m, jutro bedę miał tablet to zobaczymy.
                      georgg, wszystko to wiem , grało ze 3 lata i nagle się wy... ??



                      jeszcze jedno jak działa normalnie to wykrywa mi np:sieć sąsiada natomiast jak się posypie to nic nie wykrywa - wychodziło by nie na router tylko na kompa dobrze celuje??
                      Załączone pliki
                      MÓJ SZKODNIK

                      Komentarz


                      • #12
                        A moze problem jest z zarządzaniem energii? Moze system w tym trybie zasilania wyłącza kartę sieciową? Ja dalej uważam że powinieneś przywrócić system.
                        Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                        www.nawmar.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Miałem to samo.
                          Pomogła reinstalacja windowsa.

                          Komentarz


                          • #14
                            micho_m, sprawdzałem to powinno być wszystko ok.
                            dudek_t, chyba będę musiał to zrobić , najpierw jeszcze spróbuje od nowa router ustawić.

                            Dostałem właśnie tablet więc zaraz zobaczę jak tam z siecią .
                            MÓJ SZKODNIK

                            Komentarz


                            • #15
                              Zanim przeinstalujesz system sprobuj go przywrocic. Duzo szybsze i latwiejsze tozwiazanie. Jak bie pomoze to zawsze zdazysz przeinstalowac
                              Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                              www.nawmar.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                Jeśli coś kombinować ze systemem, to na p.oczątek test na jakimś LiveCD/DVD/USB - np. Ubuntu. Windows też może być
                                Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                Komentarz


                                • #17
                                  Jak na złość wszystko hula od rana idealnie :evil:

                                  Jeszcze pytanie , ściągnąłem na tablet takie coś jak wifi analyzer i tam pokazało mi różne kanały i jeśli dobrze rozumie to u mnie sygnał idzie kanałem 1 a najlepszy był 11,12,13 można to jakoś samemu przestawić ??
                                  MÓJ SZKODNIK

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    w routerze
                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                    poprzednie modele:
                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Poszukaj w routerze opcji Wireless - Interface - Channel tam powinieneś przestawić kanał. Najlepszy kanał jest taki na którym jest najmniej użytkowników innych sieci (jeżeli jakieś sieci wykrywasz w swoim mieszkaniu).
                                      SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                      ​​​
                                      Grzegorz

                                      Moja Ambitna Czarnula

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez lend
                                        Jak na złość wszystko hula od rana idealnie :evil:

                                        Jeszcze pytanie , ściągnąłem na tablet takie coś jak wifi analyzer i tam pokazało mi różne kanały i jeśli dobrze rozumie to u mnie sygnał idzie kanałem 1 a najlepszy był 11,12,13 można to jakoś samemu przestawić ??
                                        Miałem podobny problem w tablecie. Temat zniknął po zmianie kanału.
                                        2004 Renault Thalia 1.4 RT,
                                        2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
                                        2009 Renault Clio MTV 1.4
                                        2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
                                        2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Oczywiście wywaliło mi połączenie w momencie łączenia się z sopcastem co by obejrzeć PSG-Barca i nie zapeszam ale zmieniłem na inny kanał w routerze i połączyło mnie natychmiast.

                                          [ Dodano: Czw 30 Maj, 13 01:20 ]
                                          Dupa odgrzewam kotleta.Wychodziłoby na to że to nie wina sprzętu bo na niezabezpieczonym routerze sąsiadki komp śmiga bez zarzutu.

                                          [ Dodano: Czw 30 Maj, 13 19:23 ]
                                          co o tym Query user sądzicie ??

                                          [ Dodano: Wto 11 Cze, 13 21:30 ]
                                          Odgrzeje odgrzewanego kotleta .... jest z was w stanie mi pomóc z tym wifi ??
                                          Załączone pliki
                                          MÓJ SZKODNIK

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X