Wyjazd do Czarnogóry - podpowiedzi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • eaglemirek
    RS
    • 2010
    • 14098
    • Octavia II combi (1Z5)
    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

    #76
    Alonzo_, Z mojej strony powiem tak Kotor, Budvę bym sobie odpuścił jako miejscówkę na kwaterowanie :!: Toż Międzyzdroje w szczycie sezony to pikuś. Prócz miejscowych i turystów tam kwaterujących to jeszcze 2 tyle masz tych którzy przyjeżdżają tam zwiedzać. Ruch samochodowy również potężny bo praktycznie 90% musi przejechać przez Kotor, Budvę. Zwiedzić Kotor, Budvę, tak :!: ale nie tam mieszkać. Ale zależy co kto lubi Ja posłuchałem kiedyś kolegi z OCP który polecił mi Petrovac i byłem mega zadowolony. Jadąc drugi raz do MNE też wybrałem Petrovac. Leży można by rzec pośrodku wybrzeża MNE więc masz podobne odległości w prawo czy w lewo, Masz też łatwe "przebicie" przez góry w kierunku J. Szkoderskiego, Podgoricy i dalej na Durmitr ale to już zależy czy wolisz ćwiczyć LBDJ (leżenie bykiem do góry jajami :szeroki_usmiech ) czy również pozwiedzać. Do Durmitor to w sumie około 170 km więc nie tak daleko coś jak z rejonu Makarskiej do Dubrownika :szeroki_usmiech a warto.
    Na pierwszej stronie tego wątku wkleiłem linki do zdjęć i filmów
    Jak coś to pytaj



    CB Harry II ASC + Triflex

    Pozdrawiam Mirek!!

    Komentarz

    • Alonzo_
      RS
      • 2009
      • 2460
      • Hyundai

      #77
      eaglemirek liczyłem na Ciebie i się nie zawiodłem
      Leżenie cały dzień odpada przez cały pobyt.
      Właśnie dobre miejsce na wypady aby sobie jeden dzien poleżeć na fajnej plaży a drugi jechac gdzies niedaleko (max 2h w jedną) coś zobaczyć. Ewentualnie jakies ciekawe miasteczka z plażami ładnymi w okolicy - cos jak w Makarskiej nam pasuje.
      Dobrze piszesz. Jako meta jednak cos mniej hałasliwego ale urokliwego zdałoby się....
      Zerknę na ten Petrovac
      Dzięki.

      Komentarz

      • bzyq_74
        RS
        • 2008
        • 3467
        • Volkswagen
        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
        • CYKA 2.0 TDI CR 150 KM

        #78
        Zamieszczone przez Alonzo_
        Cześć.
        Tak sobie myślę od jakiegoś czasu nad Czarnogórą w tym roku....
        Na razie patrzę na mapę.
        Ode mnie z rydzykowa najlepiej prosto w dół.
        Gdybym wybierał się ponownie do CG to obrałbym taką trasę -> https://goo.gl/maps/jgkPmDgckB22
        Unikamy CZ (remonty na autostradzie do Brna), SLO/HR które ma korkogenne miejsca jak Macejl/Lucko, a od Ploce w dół to b. wolna jazda z granicą HR/CG gdzie też można i 1h odstać.
        Z PL do BiH przeskakuje się bez tankowania.
        MARCIN
        Mój szkodnik

        Komentarz

        • eaglemirek
          RS
          • 2010
          • 14098
          • Octavia II combi (1Z5)
          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

          #79
          Alonzo_, Obok masz Buliarice z fajną plażą Bar jest mało zatłoczony ale jego bym go bardziej polecał jako Stari Grad do zwiedzenia. Bardzo ładną plażę masz w Ulcinij (najdłuższa plaża po tej stronie Jadranu- 13km) ale to już dobre miejsce wypadowe do zwiedzania AL a nie MNE Więcej na temat Ulcinij może Ci podpowiedzieć Czarna_LK,bo był tam w ubiegłym roku :!:

          Ciekawych miejsc do zwiedzania jest z całą pewnością w MNE dużo więcej niż w Cro a już na 100% są bliżej rozmieszczone niż te w Cro

          Ciekawą a nie drogą wycieczką jest rejs po Zatoce Kotorskiej z okolicznym zwiedzaniem. Jak by Cię interesowało to opiszę więcej



          CB Harry II ASC + Triflex

          Pozdrawiam Mirek!!

          Komentarz

          • Alonzo_
            RS
            • 2009
            • 2460
            • Hyundai

            #80
            bzyq_74 dzięki bardzo. Właśnie podobny wariant kilometrowo jest dla mnie najbardziej OK. A te drogi przez Słowacje to jakiej kategorii? Da się tym płynnie i w miare szybko jechać?
            I jak przez BIH? Jaki w ogóle jest udział w tej trasie od naszej granicy dróg nazwijmy szybkiego ruchu? Ekspresówki, autostrady?
            eaglemirek z tym zwiedzaniem to mało będzie , 2-3 dni raptem pewnie. Stąd myślałem o Kotorze, Swiętym Stefanie. W góry się bym nie pchał tzn głębiej w ląd, coś przy słonej wodzie bardziej.

            Opisz ten rejs. Z załącznikami foto poproszę :wink:

            Komentarz

            • bzyq_74
              RS
              • 2008
              • 3467
              • Volkswagen
              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
              • CYKA 2.0 TDI CR 150 KM

              #81
              Osobiście wolę trochę autostrady trochę krajówek.
              Na autostrady to wszyscy się pchają i potem korki na bramkach, wole jechać płynnie niż stać
              Zamieszczone przez Alonzo_
              A te drogi przez Słowację to jakiej kategorii? Da się tym płynnie i w miare szybko jechać?
              0,5h przez Czechy i 2,5h przez Słowację.
              Kategoria nieważna, ważna dobra nawierzchnia i znikomy ruch.

              Zamieszczone przez Alonzo_
              Jaki w ogóle jest udział w tej trasie od naszej granicy dróg nazwijmy szybkiego ruchu? Ekspresówki, autostrady?
              Mnie wyszło max 40 %, ale sam policz
              MARCIN
              Mój szkodnik

              Komentarz

              • Alonzo_
                RS
                • 2009
                • 2460
                • Hyundai

                #82
                bzyq_74
                Chodzi mi konkretnie o czas jazdy zgodnej z przepisami.
                Dla mnie opłaca się to co wychodzi czasowo krócej. Mogę lecieć przez te Słowację byle nie co chwila 50-tką czy 40-tką :wink: .
                Leciałem pierwszy raz do Cro przez SK - jakimis zwykłymi drogami sie pusciłem, których przebiegu już nie pamiętam . Krajobrazowo ładnie było ale czasowo dramat na ograniczeniach i teraz mam obawy. Ale może jakimis sensownymi drogami tam tez się da sprawnie.... :?:

                Komentarz

                • JerzyM73
                  Rider
                  • 2010
                  • 602

                  #83
                  Ja w zeszłą środę jechałem nad Balaton i w Czechach faktycznie małe remonty ale nie było tragedii, lekkie spowolnienia. Jak będzie w wakacje tego nikt nie wie. Ja jak jeżdżę na południe to zawsze większość autostradami jak się da. Średnia zawsze wychodziła mi około 100 km/h - oczywiście za granicą max 10-15 km/h powyżej dozwolonej.
                  Nie wiadomo jeszcze ja będzie wyglądała sprawa z uchodźcami czy nie będzie następnej fali i mogą przymknąć niektóre granice i może być nie ciekawie (ja w zeszłym roku podczas powrotu spędziłem 5 godz w Roszke.

                  Co do miejscowości to też polecam Pertowac -byłem tam i wg mnie jest super, co prawda od mojego ostatniego wyjazdu 4 lata temu nieco to miasto się rozbudowało.
                  Jeszcze co do drogi to polecam wjazd do MNE przez przejście HUM, Wiem, że nieco dłużej (ja polecam nocleg tranzytowy aby nie jechać na złamanie karku) ale widoki jaki Was zastaną w MNE (koniecznie za dnia) wynagrodzą wszystkie trudy podróży



                  Co można zobaczyć po przekroczeniu granicy znajdziesz w linku do zdjęć zamieszczonym na pierwszej stronie tego wątku.

                  Sama granica już robi wrażenie :
                  O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                  Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                  Komentarz

                  • himi
                    L&K
                    • 2013
                    • 1115
                    • Octavia II (1Z3)
                    • CBZB 1.2 TSI 105 KM

                    #84
                    Autostradami przez Cro jedzie się sprawnie jeśli nie zaserwujesz sobie wyjazdu na początku weekendu -wtedy Słowienia stoi na bramkach na Adriatyk. Analogicznie z powrotami w niedzielę.

                    My jechaliśmy rok temu pod Kotor przez Cro i było świetnie. Aż za Makarską jazda autostradowa. Wkurzała mnie później wolna jazda od Dubrovnika (wąska droga, ciężko wyprzedzić, duży ruch) i drogę powrotną tak sobie ,,zaplanowałem'', że szkoda gadać. to długa historia, ale wylądowaliśmy....w Sarajewie: :diabelski_usmiech ) A dodam tylko, że nie wracałem przez Węgry bynajmniej ha ha ha. Po prostu pomyliłem dwie miejscowości o nazwie Stolac, które miały być punktem odniesienia. Tyle, że ta którą znalazło mi navi była w Czarnogórze, a powinna być.....w BiH.
                    Mam więc porównanie dróg w kilku bałkańskich krajach Autostradami jest sprawnie i wygodnie. Kosztuje to rzecz jasna, ale komfort duży.

                    Komentarz

                    • eaglemirek
                      RS
                      • 2010
                      • 14098
                      • Octavia II combi (1Z5)
                      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                      #85
                      Alonzo_, Link do kwatery i którą prosiłeś https://goo.gl/maps/gvd1tUvaQhr
                      Jeśli chodzi o trasę to ewentualnie do rozważenia taka gdybyś chciał lecieć szybko autostradami przez Cro

                      Nie wiem jak teraz w 2014 zjazd końcowy z autostrady był na Metkovicjuż w BiH. Patrząc teraz na mapy google wydaje mi się że można jeszcze sporo pociągnąć przez BiH autostradą. Tak czy inaczej gdyby jednak to i tak proponuję omijać drogę przez Dubrownik (prawdopodobne korki na bramkach granicznych) duże spowolnienie na wjeździe do Dybrownika za mostem, Jak również i to chyba najważniejsze omijasz całą Zatokę Kororską i Budvę (możesz co prawda trochę sobie skrócić drogę promem) ale z tym również może być kiepsko :!: Trzeba pamiętać że droga wzdłuż zatoki i potem na Budvę to praktycznie jedyna droga tak jak Jadranka w Cro . Ta którą podlinkowałem przetestowana osobiście

                      [ Dodano: Wto 31 Maj, 16 12:00 ]
                      W tym rejonie zawsze stoją z propozycją kwater https://goo.gl/maps/EyVbgDvL8HF2



                      CB Harry II ASC + Triflex

                      Pozdrawiam Mirek!!

                      Komentarz

                      • Alonzo_
                        RS
                        • 2009
                        • 2460
                        • Hyundai

                        #86
                        Mirek a ta z obrazka z pierwszej strony? Masz adresik może?
                        Bo ta tu chyba jest głebiej w "mniasto"

                        Komentarz

                        • eaglemirek
                          RS
                          • 2010
                          • 14098
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                          #87
                          Alonzo_, To jest właśnie ta miejscówka :!: :!: :!: Fotka strzelona z tarasu :diabelski_usmiech
                          Rok wcześniej stacjonowałem https://goo.gl/maps/CXkW8ZdXiWo ale tam nie było neta i było kawałek do plaży (byłem aż 2 razy na niej :diabelski_usmiech ) choć z drugiej strony błoga cisza i całe piętro nasze I tak praktycznie tam tylko nocowaliśmy a cały dzień w trasie i na zwiedzaniu :szeroki_usmiech



                          CB Harry II ASC + Triflex

                          Pozdrawiam Mirek!!

                          Komentarz

                          Pracuję...