Wyjazd do Czarnogóry - podpowiedzi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • himi
    L&K
    • 2013
    • 1115
    • Octavia II (1Z3)
    • CBZB 1.2 TSI 105 KM

    #26
    Po 2 tygodniach w MN - warto choć daleko. Piękne wybrzeże, jest co zwiedzać. Co przyjemne dla portfela - taniej niż w Chorwacji.

    Bazowałem w Orahovac - 5 km od Kotoru. Mała wioska, spokój- a tego szukaliśmy. Zatoka Kotorska jest piękna. Ale jak pojechaliśmy na zwiedzanie Budva, Stary Bar etc to przestrzeń pełnego Adriatyku ma swoją moc

    U nas sporym utrudnieniem była ogromna ciasnota (zauważalna w dużej części MN) parkowanie na milimetry i walka o miejsce codziennie. Oczywiście chyba, że właściciel kwatery ma inne podejście niż nasz i zapewnia parking Nasz zapewniał potencjał postojowy co najwyżej. Ale nie ma co demonizować.

    Wielka zaleta to brak komarów. Dla mnie to bomba, bo w Polsce żrą mnie na potęgę. W Cro na parkingu pod Zagrzebiem też mnie dopadły

    Koniecznie dobre mapy i dobra navi, bo wracając przekonałem się co to znaczy deficyt w tym zakresie. Chcieliśmy ominąć Dubrovnik jadąc do granic z Cro. No i znaleźliśmy się.... w czarnej d. Dosłownie wylądowałem octavią na bezdrożach gór w Serbii za kanionem jeziora Pivsko. Jazda pomarańczową drogą po kamieniach i pyle szerokim na jedno auto.

    Suma summarum ,wycieczka'' aż do....Sarajewa + Mostar żeby wrócić na autocestę pod Makardską :diabelski_usmiech Mogłem atakować przez Węgry, ale jazda na bezdrożach w Serbii wystarczająco mnie odstraszyła od zapuszczania się bez aktualnych map w nowy teren.

    Czarnogórę polecam, służę wskazówkami na PW jakby co (nie wskazówkami odnośnie planowania tras )

    Komentarz

    • eaglemirek
      RS
      • 2010
      • 14098
      • Octavia II combi (1Z5)
      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

      #27
      Zamieszczone przez himi
      Koniecznie dobre mapy i dobra navi, bo wracając przekonałem się co to znaczy deficyt w tym zakresie. Chcieliśmy ominąć Dubrovnik jadąc do granic z Cro. No i znaleźliśmy się.... w czarnej d. Dosłownie wylądowałem octavią na bezdrożach gór w Serbii za kanionem jeziora Pivsko. Jazda pomarańczową drogą po kamieniach i pyle szerokim na jedno auto.

      Suma summarum ,wycieczka'' aż do....Sarajewa + Mostar żeby wrócić na autocestę pod Makardską :diabelski_usmiech Mogłem atakować przez Węgry, ale jazda na bezdrożach w Serbii wystarczająco mnie odstraszyła od zapuszczania się bez aktualnych map w nowy teren
      No to faktycznie narobiłeś niezłych km Nie miałeś papierowej mapy czy map google (smartfon/tablet) by wiedzieć z grubsza na co się kierować (omijać Dubrovnik przez Serbię :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech ) Jak już byłeś w Sarajewie to mogłeś zamiast się wracać na południe polecieć autostradą na północ i wbić się na Chorwacką autostradę która leci z Belgradu na Zagrzeb :!: (w 2013 tak leciałem ale specjalnie bo chciałem zwiedzić Vukovar)
      Widzę że autostradę A1 w BiH znowu podciągnęli w tym roku :!: To była by chyba najlepsza opcja dla ciebie - https://goo.gl/maps/7mQbD (ja podobnie wracałem w ubiegłym roku z AL)

      To teraz czekamy na relacje (gdzie byłeś, co zwiedziłeś, wrażenia, zdjęcia, filmy :!: :P ) Ogólnie chwalimy się :!: (czyt. dzielimy się z kolegami doświadczeniami )



      CB Harry II ASC + Triflex

      Pozdrawiam Mirek!!

      Komentarz

      • himi
        L&K
        • 2013
        • 1115
        • Octavia II (1Z3)
        • CBZB 1.2 TSI 105 KM

        #28
        Mapy (nasza wina, nie sprawdziliśmy) mieliśmy zbyt stare, nie było dużej części dróg, ba - niektórych krajów bałkańskich :diabelski_usmiech

        Wyjebka nastąpiła, bo zbyt zaufałem nawigacji. Położyła mnie miejscowość Stolac. Na nią się kierowałem, bo moja navi nie potrafiła znaleźć innych kluczowych w ciągu trasy. Dzień wcześniej looknąłem na google maps i obliczyłem, że do Stolac mam około 200 km - 2h jazdy. Tyle, że to był Stolac w BH, a nasz nawi pokierowała nas na Stolac..... w MN leżący w okolicach kanionu Tara/Pivsko. Odlegość - ta sama co do BH, czas ten sam i wtopa gotowa.

        I tym pięknym sposobem wlokąc się za autobusami w kanionie (już wiedziałem że jesteśmy w dupie, ale nie chciałem załamywać współpasażerów 40/h znaleźliśmy się na górskim przejściu granicznym, gdzie celnik zapytany o drogę na Split zrobił :shock: I wszystko stało się jasne Miły kierowca busa usiadł z nami na kamieniu i ze swoją mapą pokazał nam 3 warianty. Jeden przez góry (miałem już szczerze dość kamieni, piasku, przepaści i wąskiej na 1 auto ścieżki) i kolejną na Sarajewo >Mostar. Stwierdziliśmy z żoną, że po ten akcji chcemy już wracać trasą którą znamy i za wszelką cenę lecimy na A1 kierunek Makarska, Split etc. A po drodze Sarajewo, Mostar i prawie Medzugorje :szeroki_usmiech

        Poniżej mapa z opisem naszej wtopy. Obok Pluzine jest (niewidoczny na mapie google, ale widoczny dla naszej navi feralny malutki Stolac....) Zielona to trasa ,,wycieczkowa'' jaką pokonaliśmy - komentarz zbędny


        Czerwona to ta, którą mieliśmy pokonać

        Nigdy nie pojadę za granicę bez aktywnego netu w komórce i dobrej, porządnej mapy.

        Komentarz

        • Maicroft
          Moderator
          S_OCP MemberModeratorr
          • 2004
          • 25757
          • Audi

          #29
          Zamieszczone przez himi
          Nigdy nie pojadę za granicę bez aktywnego netu w komórce i dobrej, porządnej mapy.
          No wlasnie. Mam aktywowany pakiet danych i jak wyjezdzialem z PL do przesyl byl wylaczony. Jak go chce teraz wlaczyc to android mowi, ze przesyl danych byl nieaktywny w kraju to teraz nie mozna go odpalic :shock: :lol:
          Spritmonitor.de

          Komentarz

          • rufus295
            Drive
            • 2009
            • 71

            #30
            Zamieszczone przez himi
            Nigdy nie pojadę za granicę bez aktywnego netu w komórce
            Tylko poza UE internet nie jest zbyt tani, szczególnie że (bynajmniej w Play) nie ma żadnych paczek .

            Komentarz

            • eaglemirek
              RS
              • 2010
              • 14098
              • Octavia II combi (1Z5)
              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

              #31
              Sorki panowie :!: ale po kiego grzyba wam potrzebny dodatkowo net mobilny podczas jazdy samochodem :?:
              Na mojej AM EU zrobiłem po Bałkanach (Cro, BiH, MNE, AL) wiele kkm bo lubię zwiedzać i nigdy mnie nie zawiodła, a podobno są lepsze programy nawigacyjne od AM (tak przynajmniej wielu twierdzi) :!:
              Do tego jakaś papierowa też może się przydać. No i w dobie smartfonów/tabletów większość z nas takie posiada mamy dostęp do map google. O lepszym lub gorszym (ale jest) oznakowaniu drogi nie wspominając



              CB Harry II ASC + Triflex

              Pozdrawiam Mirek!!

              Komentarz

              • rufus295
                Drive
                • 2009
                • 71

                #32
                Zamieszczone przez eaglemirek
                Sorki panowie :!: ale po kiego grzyba wam potrzebny dodatkowo net mobilny podczas jazdy samochodem :?:
                Ja jeżdżę na Naviexpercie ona wymaga neta, mam też AM ale jakoś mi nie podchodzi.
                Zamieszczone przez eaglemirek
                No i w dobie smartfonów/tabletów większość z nas takie posiada mamy dostęp do map google.
                W tym wypadku net też jest potrzebny :wink:
                Ja głównie polegam na navi, ale Węgry, Bośnię i Czarnogórę w formie papierowej też zabieram.
                ps.eaglemirek,
                W Albanii drogi są dobrze oznaczone?

                Komentarz

                • Geralt
                  Rider
                  S_OCP Member
                  • 2007
                  • 589

                  #33
                  ja również w tamte rejony (i nie tylko) polecam AM EU, może się pomyliła z 2x chcąc w małej mieścinie skierować nas pod prąd ale tak dała radę + miała przyzwoitą bazę stacji LPG (uzupełnioną o własne punkty z innego forum), jest offline i przez 5 lat w Irlandii korzystam tylko z niej zarówno tutaj, jak i w Polsce, Hiszpanii, Chorwacji, MNE itp. - ma parę wad ale daje radę
                  pozdrawiam
                  Adam W.

                  Komentarz

                  • eaglemirek
                    RS
                    • 2010
                    • 14098
                    • Octavia II combi (1Z5)
                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                    #34
                    Zamieszczone przez rufus295
                    mam też AM ale jakoś mi nie podchodzi.
                    Może to kwestia przyzwyczajenia
                    Zamieszczone przez rufus295
                    W Albanii drogi są dobrze oznaczone?
                    Powiem tak że są (nawet te szutrowe na które zboczyłem w celach turystycznych :P ale gorzej już z nazwami ulic :evil: ) W ubiegłym roku zrobiłem po AL około 1kkm i mnie nie wyprowadziła na manowce

                    Zamieszczone przez rufus295
                    W tym wypadku net też jest potrzebny :wink:
                    Sprawa mocno dyskusyjna :P Jeżeli chcesz z PL do AL jechać/nawigować wg map google ze smartfona to tak. Ale np jak chciałem jechać z Petrovac w MNE w rejon NP Durmitor do dzień wcześniej siedząc sobie przy piwku i mając dostęp do neta (WiFi) prześledziłem sobie całą interesującą trasę w odpowiednim zbliżeniu (tak by było widać interesujące mnie drogi i nazwy mijanych miejscowości a jakieś bardziej newralgiczne miejsce i jeszcze bliżej) i jeżeli nie zrestartujesz systemu to tablet ma to w pamięci Wsiadasz do samochodu uruchamiasz GPS i mapy google i jedziesz :szeroki_usmiech
                    Nie jestem informatykiem i nie wiem ile można w ten sposób zmieścić danych do pamięci (podręcznej :?: ) i czy ma znaczenie ile takiej posiada dany model smartfona/tabletu (myślę że ktoś podpowie)
                    W dobie kiedy po trasie mamy praktycznie na każdej stacji paliwowej darmowy net (nawet w AL) to tak po prawdzie i z PL do AL by doleciał na tej zasadzie (zakładając że na autostradach nie potrzeba nam takiego zbliżenia i dokładności jak np objazd Słowenii (na moim Galaxy Tab cały objazd tak można zmieścić - też sprawdzone :!: :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech )



                    CB Harry II ASC + Triflex

                    Pozdrawiam Mirek!!

                    Komentarz

                    • rufus295
                      Drive
                      • 2009
                      • 71

                      #35
                      eaglemirek,
                      Pytanie do znawcy
                      Myślę być na przejściu w Hum około 6.00( fajne światło do fotek będzie ). Myślisz że warto zrobić takie kółko w drodze do celu?

                      Na miejscu myślę być koło 14.00. Myślałem żeby most Durdevica zobaczyć, bo później troche szkoda mi będzie kilometrów robić specjalnie. W planach oprócz miasteczek wszelakich, wiadomo- Kotor, Lovcen,jez. Szkoderskie i coś Albani zahaczyć. Masz jeszcze coś ciekawego do polecenia??

                      Komentarz

                      • JerzyM73
                        Rider
                        • 2010
                        • 602

                        #36
                        Zamieszczone przez Oktawiusz202
                        Przez Rumunię to przejedź bez zatrzymywania się
                        Dlaczego tak są sądzisz ??? Byłeś ???
                        Jak byłem tranzytem 4 razy, kilka razy spałem i te bajki można w buty wsadzić.
                        Piękny kraj. Jechałem trasą Transforgarskę - bajka - polecam.
                        W BG byłem 4 razy -jest o wiele taniej niż z MNE, ale taniej niż w MNE.

                        northwest, jeżeli zastanawiasz się czy RO czy BG to jednoznacznie BG - lepsze wybrzeże i bardziej "Słowiański" kraj.
                        O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                        Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                        Komentarz

                        • eaglemirek
                          RS
                          • 2010
                          • 14098
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                          #37
                          Zamieszczone przez rufus295
                          Pytanie do znawcy
                          Nie przesadzaj proszę :!:
                          Po pierwsze wklejaj "krótkie" linki map google :!: :!: :!: tu cały twój link https://goo.gl/maps/7nL8C w wersji krótkiej
                          lub Trasa bo rozwala układ strony :!: Sorki za sugestię :P ops:
                          Jeżeli będzie na granicy o 6.00 to już powinno być dobre światełko (tak myślę) szczyty gór powinny ciekawie wyglądać Przejazd przez Trsa i Przełęcz Sedlo będziesz miał trochę pod słońce (kierujesz się na wschód) ale z biegiem czasu powinno być coraz wyżej (Najpiękniejsza droga jaką jechałem w MNE) Warto jednak kilka razy się zatrzymać by porozglądać się i popodziwiać widoki :!: a nie tylko zaliczyć przejazd bez zatrzymywania się :!:
                          W rejonie Zabliak masz ciekawe do zobaczenia (trasa do również) Crno Jezero.
                          Na Kanion i Most na Tarze też trochę czasu stracisz ale warto. Z Kanionu w kierunku na Mojkovac i potem na Podgorica masz trochę krętą drogę spore różnice wysokości i jak trafi się ciężarówka (szczególnie do Mojkovac) to duży problem ją wyprzedzić. W ubiegłym roku w MNE sporo suszarek (2 razy zatrzymany za V - Raz niestety musiałem dać w łapę 20E właśnie na trasie Podgorica-Mojkovac) Lubią stać na wylotach z długich tuneli gdzie masz V-60 (ty ich jeszcze nie widzisz a oni już cię namierzają w tunelu z lasera :szeroki_usmiech
                          Ogólnie trasa z twojego linka z rozpisaną czasówką jest bardzo ale to bardzo wyśrubowana nawet gdybyś ją chciał zaliczyć bez zatrzymywania się nawet na siusiu.
                          Ja te miejsca zaliczyłem w ubiegłym roku na 2 razy ale na spokojnie
                          Kanion Moracy i Tary oraz Czarne Jezioro A kolejna wycieczka była by na spokojnie przejechać przez Przełęcz Sedlo i zobaczyć Pivskie Jezioro z kutymi tunelami :!: Przełęcz Sedlo

                          Jeśli chodzi o miejsca do zwiedzania. Jeśli będziesz jechał do Mauzoleum w Lovcen (koniecznie serpentynami od strony Kotoru ) Serpentyny to w drodze powrotnej jedź przez Cetinje (kiedyś stolica Czarnogóry) ale też polecam bardziej widokową drogę przez Dubovik mimo że dłuższa :!: Fajna miejscowość i można dużo taniej zjeść niż nad morzem :diabelski_usmiech
                          Mamy jeszcze Stari Grad w Budvie (myślę że udało by ci się to zrobić wracając z Lovcen/Cetinje) Na Sv Stefan to chyba tylko z drogi (jak dla mnie przereklamowany) oraz dużo bliżej z Ulcinij masz Bar i dużo ruin Stari Grad . W Albanii masz blisko Zamek Rozafat w Szkodrze
                          Na 1 stronie tego wątku masz trochę moich zdjęć i na YT filmiki między innymi z przejazdu interesującymi cię traskami (w całości bez skrutów :P )
                          Jeśli coś to pytaj :!:

                          [ Dodano: Sob 18 Lip, 15 23:22 ]
                          Sorki za długo pisałem tego posta i nie widziałem że już edytowałeś i zmieniłeś swojego posta z długim linkiem :!: ops: :diabelski_usmiech



                          CB Harry II ASC + Triflex

                          Pozdrawiam Mirek!!

                          Komentarz

                          • himi
                            L&K
                            • 2013
                            • 1115
                            • Octavia II (1Z3)
                            • CBZB 1.2 TSI 105 KM

                            #38
                            Sam Bar moim zdaniem nie jest nie jest wcale specjalnie ciekawy. Ale już Stary Bar - jak najbardziej. Ruiny + klimatyczna uliczka z pysznym żarciem w konobach.

                            Komentarz

                            • eaglemirek
                              RS
                              • 2010
                              • 14098
                              • Octavia II combi (1Z5)
                              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                              #39
                              Zamieszczone przez himi
                              pysznym żarciem w konobach.
                              2 razy tam jadłem obiad (rybka, piwko) oraz zrobiłem spore zaopatrzenie barku wpierw oczywiści degustując ( patrz zdjęcia z Montenegro 2013 nr 155 do 159 )

                              Na plaży w Barze ustrzeliłem miejscowego Piętaszka zdjęcie np nr 115 :szeroki_usmiech Myślę że cerkiew też już ukończona



                              CB Harry II ASC + Triflex

                              Pozdrawiam Mirek!!

                              Komentarz

                              • rufus295
                                Drive
                                • 2009
                                • 71

                                #40
                                Zamieszczone przez eaglemirek
                                Ogólnie trasa z twojego linka z rozpisaną czasówką jest bardzo ale to bardzo wyśrubowana nawet gdybyś ją chciał zaliczyć bez zatrzymywania się nawet na siusiu.
                                Jak tak mówisz, trzeba poprostu stawić się może o 5.00 na granicy, napisałem do 14.00 bo od tej godziny mamy kwatery, a jak będziemy na 16.00 to też nic się nie stanie :wink:
                                Odnośnie Lovcen -Kotor proponujesz jechać z Kotoru na Lovcen a nie odwrotnie, jeśli tak to dlaczego?
                                Generalnie to źle zaznaczyłem na mapie Nie będę w Ulcinj tylko w Utjeha, ciut bliżej Baru :wink: .
                                Muszę na spokojnie trasy w navi powklepywać bo od czytania ciągłego, głowe mam 6na 9. Póki co auto przygotować trzeba bo myślę że 5000km będzie zrobione
                                eaglemirek, póki co, dzięki za cenne rady i podpowiedzi :wink:

                                Komentarz

                                • himi
                                  L&K
                                  • 2013
                                  • 1115
                                  • Octavia II (1Z3)
                                  • CBZB 1.2 TSI 105 KM

                                  #41
                                  Zamieszczone przez eaglemirek
                                  Zamieszczone przez himi
                                  pysznym żarciem w konobach.
                                  2 razy tam jadłem obiad (rybka, piwko) oraz zrobiłem spore zaopatrzenie barku wpierw oczywiści degustując ( patrz zdjęcia z Montenegro 2013 nr 155 do 159 )

                                  Na plaży w Barze ustrzeliłem miejscowego Piętaszka zdjęcie np nr 115 :szeroki_usmiech Myślę że cerkiew też już ukończona
                                  Obrazek
                                  Cerkiew wciąż w budowie

                                  Komentarz

                                  • eaglemirek
                                    RS
                                    • 2010
                                    • 14098
                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                    #42
                                    Zamieszczone przez rufus295
                                    Odnośnie Lovcen -Kotor proponujesz jechać z Kotoru na Lovcen a nie odwrotnie, jeśli tak to dlaczego?
                                    Teoretycznie bez znaczenia, chodziło mi głównie by przejechać przez te serpentyny po piękne widoki tam są co zakręt :!: :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech A z fotograficznego punktu to jadąc z Kotoru w górę będziesz jechał wcześniej niż gdybyś wracał więc widoki na Zatokę Kotorską będziesz miał ze słońcem a nie jak o zachodzie pod słońce Jeżeli pogoda będzie ładna a na podjazdach znajdziesz się w chmurach to nie zawracaj tylko jedź dalej bo Mauzoleum jest dalej od Zatoki i tam już się chmury nie tworzą. Ja tak miałem w tym roku
                                    A i idąc do mauzoleum nie zapomnij zabrać trochę E (jakieś drobne ale zawsze) bo tam jest wstęp płatny ale dopiero do środka a wcześniej trzeba pokonać kilkaset schodów :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech



                                    CB Harry II ASC + Triflex

                                    Pozdrawiam Mirek!!

                                    Komentarz

                                    • Buba
                                      Ambiente
                                      • 2007
                                      • 160
                                      • Nissan

                                      #43
                                      Re: Wyjazd do Czarnogóry - podpowiedzi

                                      Zamieszczone przez northwest
                                      Witam serdecznie,
                                      Był ktoś z Was może w Czarnogórze?
                                      Warto się tam wybrać (jeśli tak, to w jaki region)?

                                      Northwest
                                      tak, ja piszą koledzy, wszystko zależy od tego, co Ciebie interesuje.
                                      Poniżej link do bardzo ciekawej fotorelacji z Czarnogóry, od trochę innej strony, aniżeli "plażing", polecam przeczytać lub bynajmniej przejrzeć:


                                      czarnogóra
                                      ~~ pozdrawiam ~~
                                      JaceK
                                      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
                                      Black eleganzze in combi
                                      President Johnny II ASC+ President MaryLand...


                                      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

                                      Komentarz

                                      • rufus295
                                        Drive
                                        • 2009
                                        • 71

                                        #44
                                        Wiecie może gdzie jest ostatnia stacja w Bośni przed przejściem w Hum? Warto by było do pełna zatankować :wink:

                                        Komentarz

                                        • bzyq_74
                                          RS
                                          • 2008
                                          • 3467
                                          • Volkswagen
                                          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
                                          • CYKA 2.0 TDI CR 150 KM

                                          #45
                                          rufus295, w Focy masz stacje

                                          MARCIN
                                          Mój szkodnik

                                          Komentarz

                                          • Czarna_LK
                                            RS
                                            • 2014
                                            • 2255
                                            • Octavia I combi (1U5)
                                            • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                            #46
                                            Przejeżdżał ktoś ostatnio przez SRB? Jak tam ze staniem na granicy?
                                            Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

                                            _______
                                            Piotr

                                            Komentarz

                                            • rufus295
                                              Drive
                                              • 2009
                                              • 71

                                              #47
                                              Zamieszczone przez bzyq_74
                                              Dzięki , mapka ze stacją wydrukowana :wink:

                                              Komentarz

                                              • kapi
                                                L&K
                                                • 2009
                                                • 1174
                                                • Fabia combi

                                                #48

                                                ja korzystałem z tego portalu,
                                                potwierdzam dużą zgodność stacji z danymi do navigacji.
                                                OII sprzedana


                                                Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                                Komentarz

                                                • JerzyM73
                                                  Rider
                                                  • 2010
                                                  • 602

                                                  #49
                                                  Zamieszczone przez Czarna_LK
                                                  Przejeżdżał ktoś ostatnio przez SRB? Jak tam ze staniem na granicy?
                                                  Ja jechałem we wtorek w kierunku Macedonii na Ohrid i było OK, stania max 15 min, ale to był zwykły dzień tygodnia
                                                  O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                                  Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                                  Komentarz

                                                  • Czarna_LK
                                                    RS
                                                    • 2014
                                                    • 2255
                                                    • Octavia I combi (1U5)
                                                    • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                                    #50
                                                    Witam z Ulcinj! Dotarłem dzisiaj około 10:00. Granice serbskie na bieżąco, max. 15 min. Na trasie dość pusto, zero korków. Pogoda bajeczna, widoki jeszcze lepsze.
                                                    Jak jest jakiś OCPek to raz, dwa, trzy pisać i robimy spontana.
                                                    Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

                                                    _______
                                                    Piotr

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...