Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    irekk, porównanie produktów raczej może być niepoważne ale próba wyboru mając do wydania np. 120k pomiędzy A6 vs. nowa Superb przynajmniej dyskusyjna...
    Paseratti B8 1.8 TSI DSG

    VW Jetta 1.2 TSI

    Komentarz


    • #27
      Jednak sami przyznacie ze to jednak sa inne auta.

      W Audi troche wiekszy wybor silnikow, wiekszosc 3.0TDI ma quattro. Jest tez mocne 3.0TFSI.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Maicroft
        Jednak sami przyznacie ze to jednak sa inne auta.
        co do tego wydaje mi sie nikt (rozsadnie myślący) nie ma wątpliwości...

        Porównywanie A6 do SII to tak jak mówienie o Octavi czeski/tańszy Passat... no nie... zdecydowanie NIE...
        Paseratti B8 1.8 TSI DSG

        VW Jetta 1.2 TSI

        Komentarz


        • #29
          A to wiadomo. I myślę że opcja zdecydowanie do przemyślenia bo to inny świat.

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez irekk
            Myślę że jednak dziennikarze nie są na tyle niepoważni aby porównywać nowego superba z używanym A6. Chociaż patrząc na taki tefałen i ich topowych dziennikarzy, to kto wie
            A mnie nic już nie zdziwi. Czytając gazetki nasze czasami mam wrażenie, że za kasę to są w stanie paplać różne niedorzeczności.
            A co omawianego tu S3 w ostatniej odsłonie to IMO trzeba by się mocno starać aby wypuścić coś brzydszego od SII lb zwłaszcza FL. Zresztą wg mnie lifting zeszpecił to auto i akurat do tej bryły ten przód mi nie podchodzi. Ale to podobieństwo do A6 na tych fotkach jest in plus. Wg mnie zacne i proporcjonalne auto. Mógłby taki być i obstawiam, że bardzo prawdopodobna to jest wersja. Chyba że zepsują coś (jak tył w SII) też aby nie zabrał klientów co myśleli np o Audi ale kupią z chęcią coś podobnego wyglądem ale za pół ceny.
            A Vision C to wg mnie nic wspólnego wizualnie z SIII nie ma. To gadanina aby zainteresować opinię i podgrzać media. Popatrzcie jak wyglądają najnowsze produkty i jak to się ma do visiona. Nie zdziwiłbym się jakbym te linie zobaczył ale w innych markach grupy ( w sumie są już w A5 czy A7)- albo może rzeczywiście jakaś skoda ale w stylu coupe (nowy model) coś "ala" VW CC się pojawi wkrótce. Ale nie taki SIII.

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez Prim
              Zamieszczone przez Maicroft
              Jednak sami przyznacie ze to jednak sa inne auta.
              co do tego wydaje mi sie nikt (rozsadnie myślący) nie ma wątpliwości...

              Porównywanie A6 do SII to tak jak mówienie o Octavi czeski/tańszy Passat... no nie... zdecydowanie NIE...
              W "specjalistycznej" gazecie Auto Świat było porównanie SII kombi, e klasa kombi i chyba bmw 5 kombi. Wygrała Skoda :szeroki_usmiech
              Pozdrawiam
              perfex

              Octavia HTP

              Komentarz


              • #32
                Bardzo pozytywny Furak i oby w srodku bylo przynajmniej na poziomie S2 a nie eko plastic.
                Marek



                Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                Komentarz


                • #33
                  Jeżeli tak ma wyglądać nastęca SII to już w przyszłości nie będę jeździł Superbem. Trochę ochyda, napompowana Octavia nie może dobrze wyglądać :|
                  Marek

                  Komentarz


                  • #34
                    pstrykacz, kazdy kolejny superb będzie ładniejszy niż obecny a szczególnie po FL tak że w wersji napompowanej octavii nie może być brzydszy :lol:
                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez marlej108
                      czyli bedzie liftback (bez twindoor) oraz kombi.
                      To jest minus. Pewnie chodzi tylko i wyłącznie o koszty produkcji tej klapy. Problemów technicznych z nią chyba nie ma?
                      - Superb
                      - Panda 1.2

                      Komentarz


                      • #36
                        A może chodzi o to aby superbowi podciąć nóżki w walce z Audi A6 czy innym Bentleyem

                        [ Dodano: Pon 16 Cze, 14 10:56 ]
                        We Spy a Mildly Tweaked 2015 Skoda Octavia | Carscoops wracając do liftingu Octy w przyszłym roku. Wychodzi an to że O3 i S3 będą jeszcze bardziej podobne niż nam się zdaję. Chyba że to nie O3FL a S3

                        Komentarz


                        • #37
                          Apropo napompowania o3, a stojąc koło niej nie macie wrażenia że mozna by ja wydłuzyć?
                          Że za szybko sie kończy?

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez crom.de
                            Problemów technicznych z nią chyba nie ma?
                            Niestety są - przeciera się wiązka małej klapy. Nie idzie skutecznie naprawić problemu, który powraca.
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #39
                              Enriquez, Sadze ze wymiana na lepsze przewody rozwiazalaby problem. Jest masa przewodow elektrycznych w urzadzeniach, ktore codziennie takich ruchow jak otwarcie malej klapy wykonuja setki i daje to rade.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #40
                                tylko po jaka cholerę taki twin-door ?

                                większa waga, bardziej skomplikowane technicznie i elektrycznie, wyższe koszty produkcji

                                jak dla mnie dobry ruch Skody, lepiej "czas i energie" skierować na coś pożytecznego :-)

                                Komentarz


                                • #41
                                  Kiedyś zastanawiałem się nad sensownością tego rozwiązania i ma to przynajmniej dwie zalety bo będąc wygodnym w załadunku i dostępie do bagaży liftbackiem-zimą niema konieczności chłodzenia auta i nie robi przyjemności pasażerom gdy chcemy coś wyciągnąć z bagażnika a druga,że można bez problemu wyciągnąć z bagażnika coś w niskim garażu bez szukania czegoś co można wcisnąć między klapę a sufit..

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez Enriquez
                                    Niestety są - przeciera się wiązka małej klapy. Nie idzie skutecznie naprawić problemu, który powraca.
                                    No fakt mechanizm jest dość skomplikowany, ale z drugiej strony czy w wielu innych zwykłych sedanach jest taki problem? To jest kwestia najtańszych, cieńkich chińskich przewodów tak jak mówi Maicroft.

                                    tylko po jaka cholerę taki twin-door ?
                                    większa waga, bardziej skomplikowane technicznie i elektrycznie, wyższe koszty produkcji
                                    Masz rację, ale gdyby mnie było stać to brałbym takiego właśnie Superba. Podobają mi się sedany, ale ze względu właśnie na ich niefunkcjonalność nigdy raczej takiego nie kupię. Twindoor załatwia sprawę - raz sedan, raz hatch.
                                    - Superb
                                    - Panda 1.2

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez ketivv
                                      tylko po jaka cholerę taki twin-door ?
                                      A po taką, że dzięki temu rozwiązaniu w znaczy sposób zwiększa się funkcjonalność auta.
                                      Jest to wręcz genialne rozwiązanie, które pozwala być eleganckim sedanem i gdy nie chcesz aby ktoś zobaczył całą zawartość bagażnika podnieść tylko "małą" klapę, a gdy potrzebujesz przewieźć coś większego podnosisz "dużą" klapę z szybą i masz lifbacka do którego możesz załadować niemal wszystko.
                                      Niestety, sedan choć ładny jest funkcjonalną pomyłką.
                                      Czarny Elegance

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Big, pięknie rozwinąłeś to o co mi chodziło! To samo się tyczy oddzielnie otwieranej szyby w niektórych hatchbck/SUVach - poprawa funkcjonalności.
                                        - Superb
                                        - Panda 1.2

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          co nie zmienia faktu, że z niego zrezygnowano być może dlatego iż było to rozwiązanie wadliwe

                                          dla jednych to wada dla mnie zaleta :-)

                                          dla mnie - pomimo, że nie jest mój "target" - nowy Superb jest zwyczajnie ładny

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            W S2FL trochę to zmienili - to znaczy teraz małą klapę otwiera się inną klamką, dużą inną
                                            przed FL defaultowo otwierała się mała klapa, żeby otworzyć dużą trzeba było nacisnąć najpierw jeden, później drugi przycisk, więc większość userów używa małej klapy, co prowadzi niestety do uszkodzenia wiązki.

                                            Parafrazując BIGa, genialne rozwiązanie toto owszem jest, natomiast S2 Sedan daleko do elegancji.
                                            Pozdrawiam
                                            Marcin

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              W S2FL trochę to zmienili - to znaczy teraz małą klapę otwiera się inną klamką, dużą inną
                                              O! To jest interesujące. U mnie w okolicy tylko kombiaki (floty biorą) są w ofercie i nie ma gdzie tego obadać.
                                              - Superb
                                              - Panda 1.2

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Z Twindoor zrezygnowano bo to fajne rozwiązanie i odbierało klientów "Pastuchowi" :diabelski_usmiech

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Nie ulega wątpliwości, że będzie taniej.
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Nie ulega wątpliwości, że będzie taniej.
                                                    Pytanie czy odczują to klienci na portfelu czy opuchnięte konto firmy VW AG?
                                                    - Superb
                                                    - Panda 1.2

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X