Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana sterownika centralnej elektryki - fotorelacja

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• kiedy będzie potrzeba, samoczynnie zależnie od temperatury
    nie włączy nagrzewnicy jak klimatronik będzie wyłączony (i jak chyba pokrętło temp będzie na minimum)
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->O2FL DSG Elegance+
    ->była O2 BKC+ARL 4x4 6 lat i O1 ASV 7 lat

Komentarz

• zastanawiam się nad adopcją nagrzewnicy z O2 FL lecz załączania jej z przycisku ogrzewania przedniej szyby na panelu klimatronika.

Komentarz

• Jeszcze jedno pytanie, ze względu na bezpieczeństwo instalacji elektrycznej - czy alternator i akumulator w O2 2,0FSI jest przygotowany do poboru prądu przez taką nagrzewnicę ~80A.
        Ewentualnie jaki aku i alterantor (na jaki prąd) powinien być przy takiej grzałce?

Komentarz

• peiwen jesteś, że dasz radę to wykonać? kiedyś próbowałem i pomimo kodowań nie zaskakiwał przekaźnik w bordnetzu
          ->O2FL DSG Elegance+

Komentarz

• zrobię ale przez panel kilmatronika sterowanie przekaźnikami i dopiero na grzałkę. dorzuce 3 przekaźniki bo nigdzie nie dostałem oryginalnej elketryki/ Tak więc ominę Bornetz ale klimatornik będzie pilnował wyłaczenia - by nie zapomnieć wyłączyć

Komentarz

• ale klimatronik nie wystawia sygnału na przekaźnik bezpośrednio, informacja o włączeniu szyby idzie CANem do bordnetza i bordnetz dopiero włącza swój przekaźnik
              ->O2FL DSG Elegance+

Komentarz

• Actawar gdybyś poszukał to schematy są w necie, np. na chomiku

Jest Szara Elegantka II FL 2,0 CFHF "12 177,4 KM 450,9 Nm
                Była Škoda Octavia II 2,0 TDi Elegance ''06 169,1KM 394,2Nm
                Spalanie - Motostat.plSpoty Śląskie (Katowice i okolice)

Komentarz

• Nie znalazłem wszystkiego przed zimą więc zrobiłem sterowanie inaczej. Które przekaźniki w 30bajtowym są od tego?
                  W klimatroniku znalazłem sygnał od włączenia nadmuchu na przednią szybą i jego wykorzystałem do sterowania przekaźnikami. Szyba się wyłącza grzałka się wyłączą. Dodatkowo schowany wyłącznik by można wyłączyć grzałkę na stałe.
                  Wracam do pytania - jakie aku i alternatory są w autach z takimi grzałkami.?

Komentarz

• Jeśli chodzi o AQ to patrz na pojemności do diesli, czyli ok. 70-75Ah, natomiast alternator pewnie 140A

Komentarz

• przekaźnik grzania szyby przedniej np. w pasku jest gdzieś na podszybiu
                      sterowany jest "plusem"z borda z wtyczki B pin 2, a zasilanie robocze bierze z bezpiecznika w skrzynce elektrycznej 60A (sporo)
                      ->O2FL DSG Elegance+

Komentarz

• sprawdzę tę wtyczkę B - może w O2 też tam jest sygnał. Póki co wziąłem z wtyczki klimatronica ale nie wiem jak prądowo tam piny są zaprojektowane.

Komentarz

• tylko pamiętaj, że musiz ten obwód na tym pinie zamknąć przekaźnikiem na przykłąd, bo jak sterownik wykuma, że nie ma obciążenia obwodu to odłączy tam napięcie i guzik sprawdzisz
                          ->O2FL DSG Elegance+

Komentarz

• Actawar poniżej masz schemat grzałki PTC w oryginale

Komentarz

• ze schematu wynika, że grzałkę zastosowali typowo dla silnika, a nie do grzania szyby, bo sterownik wtrysku steruje pracą grzałki.

Komentarz

• Actawar to masz schemat tej gorszej wersji w O2 przed FL. Po FL było to inaczej rozwiązane, ale nie wiem, czy grzałki są P&P.

Komentarz

• Zamieszczone przez gradek Zobacz posta
                                  Actawar to masz schemat tej gorszej wersji w O2 przed FL. Po FL było to inaczej rozwiązane, ale nie wiem, czy grzałki są P&P.
                                  Jak inaczej w po FL, grzałką PTC na przekaźnikach steruje sterownik silnika i tyle. Taki nowy typ grzałki czyli od literki "F" został wprowadzony do produkcji w nowych samochodach gdzieś od października 2006 r. Sterownik silnika przed ta datą nie potrafią wysterować tych grzałek, aby uzyskać funkcjonalność sterowania grzałek po przekaźnikach należało by wgrać soft sterownika w wersji po tej dacie, można to zrobić w ASO koszt około 150 zł lub u kogoś, kto to potrafi. Na tym forum było takie zdarzenie opisywane, użytkownik forum przełożył cała fabrycznie instalację grzałki i mu nie chodziła, przekaźniki nie były wysterowane. Pojechał do Aso zaktualizowali mu soft sterownika i przekaźniki zaczęły cykać, silnik BKD. Dlatego się zastanawiam po co tak kombinować, można jedynie narobić sobie kłopotów. Mówię tu o silnikach Diesla w OII, które takie grzałki fabrycznie sterowały fabrycznie, możliwe, że sterowniki silników benzynowych nie posiadają takiej możliwości.
                                  Ostatnio edytowany przez greg44; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• dlatego struję klimatornikiem i mam super rozmrażanie szyby - działa bardzo wydajnie. Również ciecz chłodząca się nagrzewa i widzę, że silnik też szybciej łapie temperaturę.

Komentarz

• Zamieszczone przez Actawar Zobacz posta
                                      dlatego struję klimatornikiem i mam super rozmrażanie szyby - działa bardzo wydajnie. Również ciecz chłodząca się nagrzewa i widzę, że silnik też szybciej łapie temperaturę.
                                      Pod co dokładnie to podpoiłeś, podaj więcej szczegółów? W grzałce PTC masz dwa przekaźniki, dwa obwody grzejne, rozumiem, że podpiąłeś tak, że oba na raz się załączają? Silnik szybciej się nagrzewa, bo ma obciążenie na alternatorze.

Komentarz

• na wyjściach/wtyczkach klimatronika nie ma sygnału nadmuchu na szybę, pewnie gdzieś w środku coś zdrutował, albo sygnał do przekaźnika bierze z silniczka klapy
                                        to nie są miejsca do podkradania prądowego sterowania przekaźnikami - podłącz może pod wsteczny, albo otwieranie szyby
                                        poza tym jak nie wyłączysz nadmuchu na szybę to nie wyłączy sie nagrzewnica a to niebezpieczne!
                                        najsensowniej i bezpiecznie byłoby podłączenie przekaźników nagrzewnicy pod sterowanie przekaźnik grzania tylnej szyby w bordnetzu, wtedy samo sie wyłączy po 10 minutach (lub jak sobie ustawisz w adaptacjach)
                                        ->O2FL DSG Elegance+

Komentarz

• Za radą krzynola zamówiłem bordnetza 3C8937049E i jak tylko przyjdzie, zabieram się za wymianę.
                                          W jakis posób nalezy go zakodować/wkodować? Czy poprostu się go montuje i koduje to co mi bedzie przydatne lub koduje się go na opcje, które były zakodowane w starym bordnetzu?
                                          dzieki

Komentarz

• Adamu86 porób zdjęcia z kodowania i leć po kolei. W różnych sterownikach opcje będą w innych miejscach czyt. bitach i bajtach do zakodowania.

Komentarz

• Zamieszczone przez gradek Zobacz posta
                                              Adamu86 porób zdjęcia z kodowania i leć po kolei. W różnych sterownikach opcje będą w innych miejscach czyt. bitach i bajtach do zakodowania.
                                              dokładnie tak właśnie myślałem zrobić

ale tez chodziło mi o to, ze jak wepnę nowy bordnetz to on bedzie działał, tylko trzeba wkodowac te rzeczy co były zakodowane w starym ?

Komentarz

• Pewnie kupisz używany i będzie miał kodowanie z poprzedniego auta. Lepiej przywrócić do ustawień fabrycznych i dopiero kodować.

Komentarz

• podłączenie fizyczne jest P&P, a kodowanie będzie z auta z którego pochodzi.
                                                  ustawienia fabryczne nic nie dadzą, bo nie zmieniają kodowania.
                                                  90% kodowania będzie ok, zostaną kwestie szczegółowe, jak typy świateł, benzyna/diesel, itd.
                                                  ->O2FL DSG Elegance+

Komentarz

• Doszedł dzisiaj bordnetz 3C8937049E, jutro jak będzie ładna pogoda to zabieram się za wymianę.

Czy przekaźniki bede musiał zmieniać, albo dołożyć w puste miejsca, które niżej zaznaczyłem?
                                                    Do czego są te puste miejsca?
                                                    Dzieki

Komentarz

Pracuję...
                                                    X