Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Dorobienie przycisku OFF w climatronicu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zrobione, a może ten dolny przycisk też coś aktywuje??

    Komentarz


    • #27
      Mi zajelo troche dluzej, bo mialem troche za duzą piłkę i musialem robic to ostroznie, zeby nie zdemolowac calego guzika, ale faktem jest, ze majac jakies cążki czy cus, to mozna to doslownie w 1-2 minuty myknąc.

      Zamieszczone przez Bulikowy
      Zrobione, a może ten dolny przycisk też coś aktywuje??
      Teoretycznie powinien dzialac tak jak przytrzymanie guzika AUTO przez 3 sek - czyli powinien wyrownywac temp miedzy lewą a prawą stroną.

      Ale niestety to nie dziala, wiec istnieja przypuszczenia, ze trzeba byloby dodatkowo aktywowac to vagiem, ale nie ma nigdzie wiedzy jak to zrobic - przynajmniej ja nie znalazlem.
      TDI 205PS

      Komentarz


      • #28
        MiKruS, nie wiedziałem, że z Ciebie taka złota rączka, ja poprzestałem na wyjęciu przycisku i dokładnym jego obejrzeniu


        Zamieszczone przez MiKruS
        przytrzymanie guzika AUTO przez 3 sek - czyli powinien wyrownywac temp miedzy lewą a prawą stroną
        bardzo dziękuję za tę informację :!: ops:
        saport techniczny baj DGW
        była BKD+DSG '05 120kkm
        była BXE '08 190kkm
        no i nie ma :-)

        Komentarz


        • #29
          MiKruS, nie wiedziałem, że z Ciebie taka złota rączka
          Co Ty - ja sie normalnie robótek tego typu nie tykam...

          Zamieszczone przez szkoda
          bardzo dziękuję za tę informację
          TDI 205PS

          Komentarz


          • #30
            Kapitalny patent z tym wyłącznikiem! Szkoda, że dolny przycisk nie blokuje ustawień temperatury lewo/prawo.
            OII Elegance 2.0 TDI

            Komentarz


            • #31
              MiKruS, weż se gościu daj sobie żółty temacik :wink:

              fakt że w tym okresie tego pokrętła od wentkacji używń często ponieważ mieszkeam nad jezorem a widomo że zawsze tam są róznce temp. więc kręce ty pokrętęłemdo tyłu a tak myk... i spoko bracie :szeroki_usmiech .

              za parę dni to zrbonbię

              przepraszam za pisownie
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz


              • #32
                WIELKIE BRAWA MiKruS
                robota na dwie minuty
                Zamieszczone przez MiKruS
                bo mialem troche za duzą piłkę
                do tego wystarczy zwykły nożyk

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez rezon
                  do tego wystarczy zwykły nożyk
                  Nożykiem to nie wyzwanie...

                  Komentarz


                  • #34
                    Mi na klimatronicu brakuje jeszcze jednego przycisku, mianowicie: "AC" z diodą inf. o jego włączeniu - wtedy byłoby dokładnie widać kiedy włączona jest klima a kiedy nie.
                    Czarny Elegance

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez Big
                      Mi na klimatronicu brakuje jeszcze jednego przycisku, mianowicie: "AC" z diodą inf. o jego włączeniu - wtedy byłoby dokładnie widać kiedy włączona jest klima a kiedy nie.
                      Jak się nie świeci ECON to uznaj zawsze, że jest włączona.
                      OII Elegance 2.0 TDI

                      Komentarz


                      • #36
                        Ja odebrałem O2 w sobotę i w poniedziałek oddałem ją do serwisu... Okazało się, że z klimą coś jest nie tak. Najpierw mówili o jakimś czujniku, że wymontują z innej nowej, którą mają na placu, dziś powiedzieli, że będą zmieniali sprężarkę od klimy, ale to już jutro.
                        Czy w związku z tym mogę się czegoś dodatkowego od nich domagać. Samochód ma dosłownie 70km przebiegu

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez rakowawa
                          Czy w związku z tym mogę się czegoś dodatkowego od nich domagać. Samochód ma dosłownie 70km przebiegu
                          niestety raczej nie bardzo - w koncu naprawią ci to... :roll:
                          saport techniczny baj DGW
                          była BKD+DSG '05 120kkm
                          była BXE '08 190kkm
                          no i nie ma :-)

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez rakowawa
                            Samochód ma dosłownie 70km przebiegu
                            co tak dużo ???

                            Komentarz


                            • #39
                              no i co chlopaki - jedno nacisniecie guzika i cale tabuny koni mechanicznych do dyspozycji :diabelski_usmiech jak w moim passacie 1.8T wyprzedzanie - klima off - koniec wyprzedzania wciskamy guzik auto VW przemyslal to i w autach ze swojej stajni ktore slabo sie zbieraja zamontowal ten guzik - widac w skodzie nie trza bo i tak zapina jak wsciekala
                              szkoda, do dziela
                              nasza droga: www.wpzs.pl

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez Jabar1975
                                no i co chlopaki - jedno nacisniecie guzika i cale tabuny koni mechanicznych do dyspozycji :diabelski_usmiech jak w moim passacie 1.8T wyprzedzanie - klima off - koniec wyprzedzania wciskamy guzik auto VW przemyslal to i w autach ze swojej stajni ktore slabo sie zbieraja zamontowal ten guzik - widac w skodzie nie trza bo i tak zapina jak wsciekala
                                szkoda, do dziela

                                wydaje mi sie (na forum.tdi-tuning.pl) ze masters pisal, ze w momencie kick-downa sprezara od klimy sie wylacza, wiec off nie ma chyba sensu w tym wypadku
                                Audi A7 3.0 TDI 313KM/653NM mocy dostarcza http://www.dynosoft.pl/ ;-)

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez palioza
                                  ze masters pisal
                                  pisal, mowil ale jakos nie zauwazylem potwierdzenia w rzeczywistosci - jak sie ostro upala i nagle wylacza sie klima to od razu bucha cieplym - nigdy mi sie nie udalo zmusic auto do tego - a moze ja za slabo gazu dawalem?
                                  nasza droga: www.wpzs.pl

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez Jabar1975
                                    Zamieszczone przez palioza
                                    ze masters pisal
                                    pisal, mowil ale jakos nie zauwazylem potwierdzenia w rzeczywistosci - jak sie ostro upala i nagle wylacza sie klima to od razu bucha cieplym - nigdy mi sie nie udalo zmusic auto do tego - a moze ja za slabo gazu dawalem?
                                    dokładnie :roll:
                                    Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                    http://www.disi-tune.pl
                                    Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                    Był WRX
                                    Była Octa

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez MisiekWAW
                                      dokładnie :roll:
                                      dokladnie za slabo naciskalem? czy dokladnie "urban legend" stworzone przez MT :?: :szeroki_usmiech
                                      nasza droga: www.wpzs.pl

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez Jabar1975
                                        Zamieszczone przez MisiekWAW
                                        dokładnie :roll:
                                        dokladnie za slabo naciskalem? czy dokladnie "urban legend" stworzone przez MT :?: :szeroki_usmiech
                                        dokladnie nie czulem, zeby auto przy pelnym bucie wylaczalo klime :roll:
                                        Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                        http://www.disi-tune.pl
                                        Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                        Był WRX
                                        Była Octa

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez sontario
                                          Jak się nie świeci ECON to uznaj zawsze, że jest włączona.
                                          a jak sie nie swieci ECON tylko Off to tez jest wlaczona?
                                          nasza droga: www.wpzs.pl

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Rowniez nie sądzę, zeby sprezarka robila OFF na czas butowania, bo chocby testujac vmax daloby sie to z pewnoscia odczuc.
                                            Nie moge wykluczyc, czy w jakis sposob nie zmienia ona trybu pracy na mniej wydajny, czy cos, ale raczej nie sądze.

                                            Zamieszczone przez Jabar1975
                                            a jak sie nie swieci ECON tylko Off to tez jest wlaczona?
                                            Jabar - zupelnie bez urazy - wiem, ze jestes taki typ zartownisia-zlosnika i nawet jest to sympatyczne, pod warunkiem, ze nie jest tego zbyt duzo i na siłę... :|
                                            TDI 205PS

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez MiKruS
                                              Nie moge wykluczyc, czy w jakis sposob nie zmienia ona trybu pracy na mniej wydajny, czy cos, ale raczej nie sądze.
                                              nic sie nie zmienia - sprzegielko zapinajace naped sprezarki dziala zero-jedynkowo. Ponoc w 1.8T tez sie miala wylaczac sprezarka przy butowania - ale tego nie robila. Za to przy naprwde ostrej jezdzie i przegrzaniu slilnika (lub pracy w skrajenie akceptowalnych temp.) moze na tyle wzrosnac cisnienie w instalacji klimy ze wylaczy ja presostat cisnienia (czy jakos tak sie to nazywa) - ale tu mowa o upalaniu w bardzo duzych temp i przy w miare niskich predkosciach, tak ze nie ma mozliwosci odebrania ciepla z radiatorow.
                                              nasza droga: www.wpzs.pl

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez Jabar1975
                                                Zamieszczone przez palioza
                                                ze masters pisal
                                                pisal, mowil ale jakos nie zauwazylem potwierdzenia w rzeczywistosci - jak sie ostro upala i nagle wylacza sie klima to od razu bucha cieplym - nigdy mi sie nie udalo zmusic auto do tego - a moze ja za slabo gazu dawalem?
                                                Jak doładowywałem czynnika chłodniczego w Fabi to sprawdzaliśmy ze znajomym i gwałtowne dodanie gazu odłączało klimę.
                                                BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                                SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  MiKruS, trochę późno ale zrobiłem u siebie. Dzięki za info. Ja bardzo często używałem wyłącznika. Pod pracą samochód bardzo się nagrzewał, wyłączałem wtedy klimatronik i przewietrzałem samochód otwartymi oknami jak juz było znośnie uruchamiałem klimę. W moim samochodzie przycisk ECON włączam tylko wtedy kiedy temp na zewnątrz jest niższa od temp. jaką ustawiłem wewnątrz. Sprężarka jest wtedy nie aktywna nie osusza powietrza i nie odparowują szyby. Silnik mniej ciągnie z baku .
                                                  BYŁO: 2,0 TDI Kombi Elegance Beż Sahara + (od: 22.10.06 - xenony, 28.10.06 - navi, 17.11.06 działający hak .....)
                                                  JEST: Volvo S80 II D5
                                                  JEST: BMW R1200GS Adventure

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez Bartek_2012
                                                    MiKruS, trochę późno ale zrobiłem u siebie. Dzięki za info. Ja bardzo często używałem wyłącznika. Pod pracą samochód bardzo się nagrzewał, wyłączałem wtedy klimatronik i przewietrzałem samochód otwartymi oknami jak juz było znośnie uruchamiałem klimę. W moim samochodzie przycisk ECON włączam tylko wtedy kiedy temp na zewnątrz jest niższa od temp. jaką ustawiłem wewnątrz. Sprężarka jest wtedy nie aktywna nie osusza powietrza i nie odparowują szyby. Silnik mniej ciągnie z baku .
                                                    A ja ostatnio zauważyłem, że jak nie potrzeba chłodzić bo zimno na zewnątrz, ale deszczowo i wtedy przydaje się włączyć klimę w celu osuszenia szyb - spalanie chwilowe na postoju wcale nie wzrastało po włączeniu AUTO. Czy sprężarka wówczas sporadycznie się załącza, jeśli ustawimy temp wyższą niż na dworzu?
                                                    OII Elegance 2.0 TDI

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X