Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 3 - dudnienie zawieszenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • lukrys, w moim przypadku ciasnota Focusa przekreśla zakup jego nawet jakby był mega super
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • @AdamB
      No właśnie jestem użytkownikiem od 8 lat FF 2 FL 1.6 100KM TrendSilver i miałem dokupić FF 3 FL 1.5 EB 150 KM Titanium. Przy moich 195 cm wzrostu w obecnej foce siedzę sam za sobą ale z pochyloną głową. Jak wsiadłem do najnowszej foczki to miejsca było jeszcze mniej. Już miałem zamawiać tego Forda ale okazało się, że w tej samej cenie znalazłem Octavię (nawet kolor się zgadzał), więc kupiłem Skodę. Co prawda na awaryjność mojego Focusa złego słowa nie powiem. Jedyna awaria to po 140 tys. km mikroskopijne uszkodzenie przewodu wspomagania - koszt wymiany 800 zł.


      Skoda Octavia III 1.4 TSI CZDA Topaz

      Komentarz


      • Doczekałem się... w końcu po roku... i ja wymiany amortyzatorów u siebie. Najpierw była przeprawa, kto za to zapłaci - ASO/SAP chciało pokryć tylko 70% kosztów materiałów, a reszta i robocizna na mnie. Ale że zgłaszałem to jeszcze na gwarancji to SAP po mojej dłuższej korespondencji z ASO wzięło to w końcu w całości na klatę. I to się chwali :diabelski_usmiech
        Co do wrażeń po wymianie, to nie miałem okazji dłużej pojeździć póki co, ale na "testowej" niezbyt równej drodze koło ASO, gdzie wcześniej miałem wrażenie, że lata mi pingpong po bagażniku, teraz jest dużo ciszej.
        Nie kumam tylko, czemu ASO robi tajemnicę z samej wymiany - do tej pory nie napisali mi, na jakie amory zostały te stare wymienione. Da się to odczytać samemu przy wymianie kół :?:
        Pozdro

        Komentarz


        • Leniwiec, numery amortyzatorow sa na naklejce. Na dobra sprawe, da sie odczytac od tyłu bez podnoszenia auta, choc trzeba sie na ziemi polozyc.. Po zdjeciu kola na podnosniku widac idealnie nalepke.

          Moja O3 RS

          Komentarz


          • Leniwiec, dobra wiadomość. Ja walczę z SAP bo nie ma zamienników podobno. Numer amortyzatorow będzie przydatny innym użytkownikom wiec może się poświęcisz i go spiszesz.

            Z góry dziękuję. Poniżej zdjęcie z mojej O3. Może ktoś kto ma dostęp do ETKI może sprawdzić czy taki numer amortyzatora jest prawidłowy do mojej wersji ? Bo wg ASO to jest amortyzator od ośki
            Załączone pliki
            O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Leniwiec
              Co do wrażeń po wymianie, to nie miałem okazji dłużej pojeździć póki co, ale na "testowej" niezbyt równej drodze koło ASO, gdzie wcześniej miałem wrażenie, że lata mi pingpong po bagażniku, teraz jest dużo ciszej.
              Nie kumam tylko, czemu ASO robi tajemnicę z samej wymiany - do tej pory nie napisali mi, na jakie amory zostały te stare wymienione. Da się to odczytać samemu przy wymianie kół :?:
              Widać że nie jeździłeś wersją z belką skrętną bo wtedy byś miał dwa pingpongi w bagażniku
              JEST >>> O2FL by Lockin

              BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
              BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
              BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
              BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

              Komentarz


              • Zamieszczone przez krzyzakp
                Leniwiec, numery amortyzatorow sa na naklejce. Na dobra sprawe, da sie odczytac od tyłu bez podnoszenia auta, choc trzeba sie na ziemi polozyc.. Po zdjeciu kola na podnosniku widac idealnie nalepke.
                No właśnie też tak myślałem, bo numery poprzednich w ten sposób spisałem. Ale teraz w prześwicie między kołem a nadkolem nie ma naklejki jak na starych. Dlatego liczę, że może jest poniżej profilu opony i przy wymianie kół odczytam. Bo chyba nie zerwali tego :diabelski_usmiech
                Kółka zmieniam dopiero za tydzień, ale na pewno jak dostanę ten numer to napiszę Wam, co mi zamontowali w zamian.
                Pozdro

                Komentarz


                • Leniwiec, możesz podać numery tych amortyzatorów ? jakie miałeś zamontowane przed wymianą ?
                  O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                  Komentarz


                  • lubek24, oryginalnie były 5Q0 512 011 HE z fabrycznie obniżonym zawieszeniem, jeśli ma to jakieś znaczenie.
                    Co mam po wymianie to mam nadzieje, że będę wiedział dziś popołudniu, jak w końcu doturlam się na wymianę kółek na letnie :szeroki_usmiech

                    [ Dodano: Sro 20 Kwi, 16 00:29 ]
                    Wymieniłem kółeczka i spisałem amory, jakie zamontowali - 5Q0 513 029 FC
                    Zastanawia mnie tylko data na nich nabita. Czemu jest to styczeń 2014, czyli sprzed dwóch lat :?:
                    Pozdro

                    Komentarz


                    • Dusiłem i męczyłem SAP aż otrzymałem info o wysyłce części.
                      Dodam tylko ze opłaca się pisać do nich pisma i do wiadomości Turbo Kamery. Dostają mega przyśpieszenia i szacunku do ludzi.
                      Załączone pliki
                      O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                      Komentarz


                      • lubek24, Czyli co, trzeba napisac tak o do SAP i wtedy nagle cudownie przesyłaja amory, bez jazdy testowej? Musze kurde sie umowic u siebie na druga przejazdzke w tym celu i ich pomeczyc...

                        Moja O3 RS

                        Komentarz


                        • krzyzakp, spokojnie, wszystko trzeba poukładać:
                          1. zgłoszenie problemu w ASO zgodnie z TPI o którym piszemy ( z tego co pamiętam RS też dotyczy i komuś już wymieniali )
                          2. Odpowiedź SAP do ASO co mają robić zgodnie z TPI ( w przypadku 4x4 nie mieli nowej wersji amortyzatorów )
                          3. w przypadku braku reakcji na reklamację w ciągu 14 dni, należy napisać wezwanie do usunięcia wady przedmiotu ( auta ) i zażądać natychmiastowej naprawy lub obniżenia wartości początkowej auta
                          a) napisać do wiadomości ASO
                          b) napisać do wiadomości Turbo Kamery
                          4. Jak dostałem odpowiedź z TK następnego dnia że chcą dokumenty do przedmiotowej sprawy. Bez wahania przekazałem e-mail do ASO i SAP, a sprawa nabrała expressowego tempa. Zwieracze im puszczają na myśl że znowu będą bohaterami programu z O3 w roli głównej ( już było na temat sprzęgła w O3 1.4 TSI ). Wiedzą ciule że księgowy przekombinował i amortyzatory mają złą siłę tłumienia, a co za tym idzie powinna być zgłoszona akcja serwisowa, która zjadła by ich z uszami poprzez koszty. Robiąc TPI ponoszą stratę jedynie na autach gdzie właściciele są upierdliwi i znają swoje prawa. Reszta nawet nie pomyśli i minie 2 lub 4 lata gwarancji i się wypną na nich, tak jak było z DSG7.
                          Doradzam pisać bez skrupułów, ostro!!! Jak olewali temat poprzez ASO przez 2 miesiące, to jak dostali przekierowanego e-maila z TK w ciągu miesiąca skończyli testy nowych amortyzatorów i wysłali przez jednego z dyrektorów regionalnych do Polski.
                          Można ? Można ! Oczywiście, jak mają bata nad głową. Jestem na tyle uparty że już miałem wszystkie papiery gotowe do show w TV, ale ostatniego dnia terminu jaki im dałem wysłali mi w/w pismo.
                          O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                          Komentarz


                          • Hmm, mi w RSie wymienili od strzala. W jeden dzien. Ale w DE...
                            Moja RS Combi

                            Komentarz


                            • Hubee, trafiles na lepszy serwis.. U mnie marudzili i nie dalo sie zreprodukowac wyraznie na okolicznych drogach.. Musze sprawdzic czy jeden parking nadal jest dostepny i tam ich zabrac, gdzie jest poprzeczny uskok (10-15cm szerokosci). Licze ze na letnich dudni jeszcze mocniej, skoro to 18'.. No ale czas pokaze, jak tylko uda mi sie znalezc czas na to..

                              Moja O3 RS

                              Komentarz


                              • dobra, a zmienili coś w produkcji 2016? czy pakiet na bezdroża załatwia kwestie innych amorów? ja na razie nie słyszę żadnego dudnienia...
                                the WHITE side of the MOON

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez esiak
                                  dobra, a zmienili coś w produkcji 2016? czy pakiet na bezdroża załatwia kwestie innych amorów? ja na razie nie słyszę żadnego dudnienia...
                                  Też tak mówiłem, wydawało mi się że to normalne odgłosy.
                                  Przesiadka do 12-letniego Golfa żony, ta sama droga i ....... cytować się nie da jak bardzo byłem pobudzony.

                                  esiak sprawdź jakie masz numery swoich amortyzatorów i jaka jest tam data produkcji. Podejrzewam, że widok Twojej miny będzie bezcenny

                                  powinny być 5Q0 513 029 GC
                                  O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                  Komentarz


                                  • mam 5QO 512 011 JH
                                    the WHITE side of the MOON

                                    Komentarz


                                    • ja mam na tyle takie same jak lubek24 wiec też wygląda na to, że są od ośki. Zawieszenie niestety całe skrzypi przy przejazdach przez progi zwalniające. Włącza się też ESP przy pokonywaniu tych nierówności (pisałem o tym w innych wątkach). pod koniec maj kończy się gwarancja i nazbiera się trochę do wymiany
                                      O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                      Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez esiak
                                        mam 5QO 512 011 JH
                                        To ciekawe, a jaka jest na nich data produkcji ?
                                        Podałem jaki numer powinny mieć amortyzatory wg "ETKI"

                                        pocieszę Cię, będą do wymiany :P

                                        JerzyM73 mamy zbliżoną datę produkcji pewnie, to masz podstawę do wymiany. Już mają nowy typ amortyzatorów. ASO wczoraj się odezwało że dostali przesyłkę, jutro mi termin wymiany ustalą. Każdy kto ma 4x4 OIII ma już przetartą drogę do wymiany.
                                        O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                        Komentarz


                                        • lubek24 to co? mam zgłosić, że mam założone amortyzatory niezgodnie z ETKA? to w fabryce w jaki sposób dobierają? biorą na montaż pierwsze lepsze, wolne...?
                                          the WHITE side of the MOON

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez lubek24
                                            Zamieszczone przez esiak
                                            mam 5QO 512 011 JH
                                            To ciekawe, a jaka jest na nich data produkcji ?
                                            Podałem jaki numer powinny mieć amortyzatory wg "ETKI"

                                            pocieszę Cię, będą do wymiany :P

                                            JerzyM73 mamy zbliżoną datę produkcji pewnie, to masz podstawę do wymiany. Już mają nowy typ amortyzatorów. ASO wczoraj się odezwało że dostali przesyłkę, jutro mi termin wymiany ustalą. Każdy kto ma 4x4 OIII ma już przetartą drogę do wymiany.
                                            U mnie jest 9 kwiecień 2014. A jak wygląda sprawa z przednimi ???
                                            Myślę, że chyba nie ma róznicy przy 4x4, że to 1,8 TSI czi 2.0 TDI
                                            O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                            Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez lubek24
                                              Zamieszczone przez esiak
                                              mam 5QO 512 011 JH
                                              To ciekawe, a jaka jest na nich data produkcji ?
                                              Podałem jaki numer powinny mieć amortyzatory wg "ETKI"
                                              wracając do tematu to data na amorach to: 04.04.16
                                              więc nówki sztuki...
                                              the WHITE side of the MOON

                                              Komentarz


                                              • Siedzę wlasnie na montażu nowych amortyzatorow. Zdjęcia dołączę później.
                                                Nr nowych amortyzatorow to 5Q0 512 011 MT
                                                O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                                Komentarz


                                                • to co, moje byłyby już poprawione/dobre...?
                                                  the WHITE side of the MOON

                                                  Komentarz


                                                  • Tego nie wiem. Sam jestem zdziwiony o co chodzi. ETKA pokazuje co innego a oni montują jeszcze inne. Zapytam emailem SAP o co chodzi by mieć podkładkę na wszelki wypadek ale jak wrócę do domu.
                                                    Jak dla mnie stary i nowy jest taki sam. Nie widzę różnicy by coś zmienili.

                                                    EDIT: przejechałem się ścieżką zdrowia przed i po wizycie w ASO i według mnie nie wali tak jak to było choćby dziś rano.
                                                    Załączone pliki
                                                    O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X