Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 3 - dudnienie zawieszenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziś byłem w ASO w sprawie amorków z tyłu.
    Powiem szczerze, ja nic nie słyszę by mi dudniło, ale wyszedłem z założenia, że jak można dostać nowe to czemu nie
    Ku mojemu zdziwieniu, bez problemu znaleźli TPI, przejechali się i mówią że coś stuka :P Od ręki wjechali na podnośnik. Spisali numer amortyzatora i finał.
    Czekam na telefon w sprawie terminu wymiany
    O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

    Komentarz


    • Na grochowskiej tacy mili?
      Powered by R-Performance

      Komentarz


      • No co Ty u mnie mowili, ze amory zmodyfikowane dla 4x4 beda dopiero w czerwcu? Daj znac jezeli to wypali i ewentualny numer TPI i fajnie by bylo jakbys nr amortyzatorow znal. Moze cos ruszylo a ja dawno nie dzwonilem i nie wiem.

        Komentarz


        • Czołgiem

          W poniedziałek oddaję aut na wymianę tylnych amorów. Jestem ciekawy czy będzie ciszej - bardzo bym chciał. Do tego poproszę o sprawdzenie przedniego zawieszenia, bo mam wrażenie, że coś wali w nim.

          Czy przy wahaczach z tyłu, wymiana amorów, wymaga ustawienia geometrii?
          Biały działkowóz

          Komentarz


          • Serwis wymienial mi 1 amortyzator przy malym przebiegu paru k km i uwazal, ze geometrii nie trzeba robic. Sprawdzili i dostalem papier, ze jest wszystko ok i oba amortyzatory dzialaja prawie tak samo. Po 20 k km nie widze zeby sie cos z tylu zlego dzialo tzn. scinanie opon lub zabkowanie. Mimo wszystko gdyby mi teraz wymienili chcialbym aby bylo to sprawdzone.

            Komentarz


            • Nowe amortyzatory w aucie. Jest zdecydowanie ciszej. Polecam naciskać na swoje serwisy.
              Biały działkowóz

              Komentarz


              • A ja w temacie dudnienia odniosłem sukces - przestałem je słyszeć tak jak by kabina po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów rozhermetyzowała się i nie jest już tak szczelnie zamknięta. Do tego nic mi nie trzeszczy i nie stuka, a jazda autem stała się przyjemna - "w końcu" :szeroki_usmiech . Teraz tylko myślę żeby ją trochę obniżyć i będzie git, no i mam nadzieję się nią cieszyć jeszcze ze 4-5 latek.
                Octavia 3 - 1.4TSI

                Komentarz


                • 21 stycznia 2016 pojawiła się rozpiska dla serwisów w sprawie wymiany amortyzatorów na "mniej dudniące" ... dotyczy to LB i KOMBI w tym także tych modeli z "usportowionym" zawieszeniem ...
                  Można atakować :-)

                  p.s.
                  U mnie pomogło na 50% , nadal słychać dudnienie na poprzecznych nierównościach, ale zdecydowanie ciszej i nie zatyka mi już uszu jak to drzewiej bywało ...

                  Generalnie - badziew a nie zawieszenie.. 8)
                  Koś się w biurze projektowym nie popisał przy projektowaniu i stworzył system rezonansowy w pustkach plaftormy MCQ - najpewniej to ta część podwójnej podłogi bagażnika tak dokazuje - ta pomiędzy fotelami a kołem zapasowym ... ale nie mam śmiałości żeby ją nawiercić i wcisnąć tam piankę do okien :-)

                  Komentarz


                  • a to TPI dotyczy tez 1.4 CHPA? bo mi tez czasem cos stuknie, najczesciej na policjantach...

                    Komentarz


                    • Ja dziś dostałem info że do 4x4 dalej nie ma nowych amortyzatorów i mam czekać do końca lutego
                      O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez hans2
                        a to TPI dotyczy tez 1.4 CHPA? bo mi tez czasem cos stuknie, najczesciej na policjantach...
                        Jeśli dobrze pamiętam to do belki akcja już jest dawno. Czekano na nowe amory do wahaczy z tyłu.
                        Biały działkowóz

                        Komentarz


                        • Panowie, szczególnie z dostępem do ETKA (lub ze świeżo odebranymi autami) - jakie są najnowsze montowane amorki do liftbacka z belką i normalnym zawieszeniem?

                          Oddałem moje cudo do serwisu z amorkami 5Q0 512 013FQ i zgodnie z wcześniejszymi wpisami spodziewałem się 5Q0 513 049EA, ale serwis mówi, że będzie zamawiał inne, bo już są niby nowsze. Z tego co zrozumiałem to z końcówką "FF". Nie mam jak dokładnie sprawdzić, a dane w internetowej ETKA są dla mnie niejasne. Czy ktoś może mi to zweryfikować?

                          Z góry dzięki!
                          Załączone pliki
                          Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                          Komentarz


                          • Ma ktoś z Was nr TPI na akcję dla liftback'a?

                            Komentarz


                            • Aktualnie TPI ma chyba numer 2038577/8.

                              Na przeglądzie niedawno powiedzieli mi, że chyba w końcu coś się ruszyło w temacie mojego auta (zgłoszone na gwarancji dobry rok temu), ale jak na koniec wspomnieli, że muszą coś sprawdzić to do tej pory cisza.
                              Nie wiem więc w sumie, czy jednak dalej nie ma poprawki, czy myślą co zrobić z autem po gwarancji. Bo były sugestie, że jak będą amory do wymiany to na mój koszt, a że zgłaszane w trakcie gwarancji to bez znaczenia :evil:

                              Obecnie mam 5Q0 512 011 HE z fabrycznie obniżonym zawieszeniem.
                              Pozdro

                              Komentarz


                              • jerol, byłem dziś w ASO. Wg nr mam zamontowane amory od oski i czekam na wymianę.
                                O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                Komentarz


                                • a ja moją Octavie 3 sprzedałem, kupiłem Focusa którym jeżdze pół roku i jestem bardzooo zadowolony nic nie dudni do tego żadnych problemów ze spalaniem oleju itd..

                                  [ Dodano: Czw 17 Mar, 16 23:41 ]
                                  przy okazji nie przecina sie plastik z pasów i nagłośnienie w Fordzie gra o wiele lepiej

                                  Komentarz


                                  • lukrys, nie martw się, wszystko przed tobą :diabelski_usmiech
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz


                                    • haha po żyjemy zobaczymy :diabelski_usmiech

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez lukrys
                                        haha po żyjemy zobaczymy :diabelski_usmiech
                                        Bez złośliwości ale zasadę z autami na "F" wszyscy znamy. Powiedz lepiej jak byś porównał oba auta -przestronność i jakość wnętrza, bagażnik, itp
                                        O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                        Komentarz


                                        • W środku mniej miejsca w fordzie bagażnik lepiej wykończony w fordzie.
                                          Jakość plastików porównywalna w niektóych miejscach lepsza w octavii w innych lepsza w focusie

                                          [ Dodano: Pią 18 Mar, 16 20:20 ]
                                          prowadzenie i zawieszenie tu wielki plus dla Forda. Jeżdze tymi samymi drogami co Octavią i jest bardzo wielka różnica w tłumieniu nierówności, jakby inna klasa samochodu...

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez lukrys
                                            prowadzenie i zawieszenie tu wielki plus dla Forda.
                                            To był zawsze atut tego auta
                                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                            Komentarz


                                            • Jechalem mondeo i nie wiem na ile w tym zaslugi opon 16 ale prowadzil sie gorzej od octavii.
                                              Plus taki ze zawieszenie sporo cichsze.
                                              Powered by R-Performance

                                              Komentarz


                                              • mondeo jest większym samochodem i może dlatego, Focus jest dużo zwinniejszy. Najlepiej zrobić jazdę próbną i wtedy ocenić :P

                                                Komentarz


                                                • lukrys, jaki silnik masz w Focusie?
                                                  Pozdrawiam
                                                  Northeusz

                                                  Komentarz


                                                  • 1,6 125 KM

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X