Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Z mojego doświadczenia wiem, że do takich pierdół jak badania wujek google najlepiej doradzi. Ja aktualnie do 2 tyg składam projekt na PnB. Może się jeszcze uda wbić szpadel w tym roku. Dom 2 pietrowy, 14,5 x 7.7 po obrysie. Dach dwuspadowy, dom na płycie fundamentowej, rekuperacja, podłogówka 100% i zero kominów. Grzanie gazem lub prądem w drugiej taryfie poprzez bufor 600l i grzałki.

    Do autora pytania: Wpisz frazę "dom za 150 tys". Łukasz całe budowy relacjonuje dzień po dniu na YT. Polecam.

    Komentarz


    • Panowie, prośba o poradę w dwóch tematach:

      1. Możecie powiedzieć coś o tynkach silikonowych Termo Brawo, dobre są, długo wytrzymują, warto je brać? Szukam czegoś w kolorze szarym, raczej ciemniejszym, na ocieplenie styropianem.

      2. Założenie: styropian biały, 15cm, pod nim ściana 38cm, pustak żużlobetonowy.
      Jest duża różnica w jakości i spasowaniu pomiędzy styropianami Termoorganika a Arsanit?
      I taka rzecz: będzie realnie odczuwalna różnica pomiędzy pomiędzy styropianem o lambdzie 38 a 44? Warto dopłacić za styropian o lepszej lambdzie?
      Silnik R18A2.
      http://www.dadrl.org.uk
      http://www.lightmare.org

      Komentarz


      • A to ktoś jeszcze produkuje pustaki betonowo żużlowe? Jestem w szoku. Dla teściowej budujesz?
        Chyba że stary dom ocieplasz... Jak tak to przelicz sobie izolacyjność ściany. To jest jeden wzór. Przy małych domach koszt lepszego styropianu szybciej się zwróci.
        Przy starych możesz zastosować cieńszą warstwę np. grafitu przez co nie ograniczysz doświetlenia wnętrz.

        Komentarz


        • Jak to jest niewielki procent różnicy w cenie całej inwestycji to ja bym wziął na twoim miejscu lambda=0,038.
          Generalnie u ciebie będzie mniej więcej tak, że ten sam wsp. przenikania ciepła przez mur otrzymasz przy zastosowaniu styropianu grubości 15 cm i lambda 0,044 jak przy grubości 13 cm lambda = 0,038.

          Komentarz


          • Koledzy, jaki macie pomysł na podłogi drewniane do ogrzewania podłogowego?
            Adam... Używam:
            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
            Passek: B6 175KM/366Nm

            Komentarz


            • Deska warstwowa klejona do szlichty
              Powered by R-Performance

              Komentarz


              • Tylko wygrzej świeże wylewki przed klejeniem.

                Komentarz


                • Przerabiał może ktoś temat zastosowania rekuperatorów wewnątrzściennych?

                  rekup.jpg

                  Komentarz


                  • Fotowoltaika, oplacalnosc, za i przeciw, co kupic i do jakiej kwoty, opinie uzytkownikow...

                    Komentarz


                    • Pół internetu o tym napisano.
                      Moim zdaniem inwestycja nieopłacalna, chyba, że dysponujesz dopłatami rzędu kilkudziesięciu procent. Jak nie, to nakłady zwrócą się w stosunkowo długim czasie. Nim zaczniesz zarabiać sprawność paneli obniży się i trzeba będzie je wymieniać. Jak bym tę kasę włożył w najlepsze okna, grubsze warstwy izolacji, dopracowanie projektu pod względem doboru najlepszych rozwiżań, materiałów, likwidacji mostków, sprawniejszej WM itd.. Grzej pradem w drugiej taryfie - nakłady sporo mniejsze, obsługa tańsza. Bufor, piec akumulacyjny, akumulacyjna warstwa wylewki OP itd, itp.

                      Komentarz


                      • Pandzik, to ze pol internetu to ja wiem, ale jakos na OCP to i koledzy tak swojsko poradza... nie mozna sie przeciez znac i specjalizowac we wszystkim. U mnie ze tak powiem w gre wchodzi zagospodarowanie poludniowej strony dachu. Budynek wykonczony a ze jest jakas gotowka to czlowiek mysli, szuka, pyta.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Tomato Zobacz wpis
                          Budynek wykonczony a ze jest jakas gotowka to czlowiek mysli, szuka, pyta.
                          Została Ci gotówka po budowie domu? Poproszę o przepis, jak tego dokonać

                          Komentarz


                          • Hahah też chciałbym znać przepis. W lutym wbijam łopatę i... strach się bać. Ja będę grzał bufor w 2 taryfie ale mi gotówki zabraknie niestety tak dwa kroki od stanu developerskiego.

                            Komentarz


                            • mam działkę o szerokości 15 metrów, da się na niej wybudować dom?

                              Komentarz


                              • Jasne, że Tak
                                Projekty domów na wąskie działki - Lipińscy Domy
                                Domy na wąską działkę do 16 metrów - Projekty domów Z500

                                Komentarz


                                • Koledzy, jestem w trakcie zakupu połówki bliźniaka stojącego na osiedlu zamkniętym. Mam numer KW, ale nie potrafię w niej znaleźć informacji o powierzchni działki stanowiącej część tej nieruchomości, W którym miejscu jest ta informacja? Aha, typ KW to "LOKAL STANOWIĄCY ODRĘBNĄ NIERUCHOMOŚĆ"

                                  I drugie - pytanie do instalatorów. W budynku (60m2 dół, 60m2 piętro, 60m2 poddasze ocieplone) jest zainstalowany kocioł dwufunkcyjny Junkers ZWB 28-3CE Home | Bosch Home Comfort
                                  Czy ten kocioł poradzi sobie z ogrzaniem tych 3 kondygnacji i dostarczeniem ciepłej wody do łazienki (z prysznicem) na parterze i łazienki (z wanną) na piętrze? Czy da radę ogrzać również wodę do łazienki na poddaszu (jest miejsce do jej zrobienia, ale nie ma pociągniętej instalacji wod-kan?
                                  Kocioł nie ma zasobnika - czy fizycznie jest możliwość zainstalowania zasobnika(?) i czy to coś faktycznie da?
                                  Ostatnio edytowany przez Agamek12; 894.
                                  Adam... Używam:
                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                  Komentarz


                                  • Nie wiem czy jeszcze potrzebujesz. Ale jak to jest bliźniak na wspólnej działce to masz w dziale I-Sp w podrubryce 1.11.1 wpisana wielkość udziału w nieruchomości wspólnej. A do działki jako nieruchomości wspólnej może być inna KW i tam całkowity metraż będzie. Reszta to zwykła arytmetyka.

                                    Komentarz


                                    • Juz wszystko wiem. Zaliczka wplacona, za chwile akt notarialny.
                                      Adam... Używam:
                                      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                      Passek: B6 175KM/366Nm

                                      Komentarz


                                      • Ile płaciliście za konsultację projektanta wnętrz? Ja mam w ofertach rozrzut między 45zł/m2 a 130zł/m2. Różnica w zakresie nie jest moim zdaniem drastyczna, aby uzasadniała taką różnicę.
                                        Adam... Używam:
                                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                        Passek: B6 175KM/366Nm

                                        Komentarz


                                        • Różnica jak różnica ale nawet ta niższa kwota jest drastyczna jak na ten zakres prac oraz zupełny brak jakiejkolwiek odpowiedzialności. Weź to odnieś do ceny za m2 projektu mieszkaniówki w poszczególnych branżach, a sądzę, że jako człowiek z branży mniej więcej wiesz jak to się kształtuje.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Yarwa Zobacz wpis
                                            Weź to odnieś do ceny za m2 projektu mieszkaniówki w poszczególnych branżach, a sądzę, że jako człowiek z branży mniej więcej wiesz jak to się kształtuje.
                                            Nie wiem ile kosztuje projekt jakiejś śmiesznej mieszkaniówki - znacznie łatwiej powiedzieć mi ile kosztuje zaprojektowanie elektrowni :-)

                                            Adam... Używam:
                                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                            Passek: B6 175KM/366Nm

                                            Komentarz


                                            • Szczerze mówiąc to widzę, że chyba zajmujemy się podobną tematyką skoro wspomniałeś elektrownię. Z tym, że ja siedzę w projektowaniu a ty kojarzę z forum, że w wykonawstwie.
                                              Zakłady przemysłowe to inna bajka, inne pieniądze. Ale patrząc na architektów wnętrz to trzeba przyrównać ich do zakresu mieszkaniówki. Z mojej wiedzy wynika, iż często za projekt samej branży konstrukcyjnej ciężko jest uzyskać 15zł/m2, to jak to się ma do ceny 45zł/m2 projektu wnętrz. Szkoda gadać. Ale koniec OT.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Yarwa Zobacz wpis
                                                . Z mojej wiedzy wynika, iż często za projekt samej branży konstrukcyjnej ciężko jest uzyskać 15zł/m2, to jak to się ma do ceny 45zł/m2 projektu wnętrz. Szkoda gadać. Ale koniec OT.
                                                Fakt, zatrudnienie "projektantów wnętrz" stało się modne i stąd taka a nie inna cena. Tez jestem w szoku, że za dom ~150m2 projektant wnętrz śpiewa 7-20kzł...

                                                Adam... Używam:
                                                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                Passek: B6 175KM/366Nm

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Yarwa Zobacz wpis
                                                  Szczerze mówiąc to widzę, że chyba zajmujemy się podobną tematyką skoro wspomniałeś elektrownię. Z tym, że ja siedzę w projektowaniu a ty kojarzę z forum, że w wykonawstwie.
                                                  Tak, ja jestem w wykonawstwie. Już trzeci kontrakt na śląskiej elektrowni.

                                                  Adam... Używam:
                                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                                  Komentarz


                                                  • Koledzy, kominek z płaszczem wodnym. Ile muszę przeznaczyć na jego posiądnięcie (wkład, obudowa, montaż) z wpięciem do instalacji CO zasilanej gzowym piecem dwufunkcyjnym (instalacja doporowadzenia wody i powietrza jest już gotowa) ? Dom (bliźniak) o powierzchni użytkowej 150m2 (180m2 po podłodze).
                                                    Adam... Używam:
                                                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                    Passek: B6 175KM/366Nm

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X