Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ahmed799, W przypadku dachu ciężar dachówki to jej zaleta, a nie wada.
    Lepiej zrobić solidne przekroje więźby niż mieć patyczki... :roll:

    Kwestia wyboru ceramika vs beton to kwestia estetyki i mchu na północnej stronie dachu (na ceramice zjawisko zachodzi wolniej i łatwiej wyczyścić), trwałość podobna.

    Ważne jest pełne deskowanie dachu i porządny strop. Dachówka czy to betonowa, czy to ceramiczna będzie OK.

    [ Dodano: Czw 10 Mar, 16 21:05 ]
    Zamieszczone przez piramida
    Rok z Bagien, co za czasy, kiedyś ocieplano ściany 10, później 12, 15 to już było coś, teraz min 18 :lol:
    Wyścig zbrojeń. :P
    Ale się w sumie opłaca.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Rok z Bagien
      ahmed799, W przypadku dachu ciężar dachówki to jej zaleta, a nie wada.
      Lepiej zrobić solidne przekroje więźby niż mieć patyczki... :roll:

      Kwestia wyboru ceramika vs beton to kwestia estetyki i mchu na północnej stronie dachu (na ceramice zjawisko zachodzi wolniej i łatwiej wyczyścić), trwałość podobna.

      Ważne jest pełne deskowanie dachu i porządny strop. Dachówka czy to betonowa, czy to ceramiczna będzie OK.

      [ Dodano: Czw 10 Mar, 16 21:05 ]
      Zamieszczone przez piramida
      Rok z Bagien, co za czasy, kiedyś ocieplano ściany 10, później 12, 15 to już było coś, teraz min 18 :lol:
      Wyścig zbrojeń. :P
      Ale się w sumie opłaca.
      Więźba pod ceramikę jest min 2-3x droższa niż pod blache.
      Jeśli dachówka, to tylko ceramiczna.

      Od porządnego stropu wazniejsze są mocne ściany kolankowe - żeby ich nie rozepchnął ciężar dachu+śnieg.


      18cm to jest absolutny max co można dać na ścianę przy jakimkolwiek sensownym uzasadnieniu tej grubości.

      [ Dodano: Czw 10 Mar, 16 22:16 ]
      Zamieszczone przez Rok z Bagien

      Ścian jednowarstwowa jest mocno przereklamowana w naszej rzeczywistości wykonawczej i
      Na ocieplenie minimum 18 cm. szarego styropianu o wsp. lambda co najmniej 0,033 (ten styropian relatywnie staniał można go kupić zimą za ok. 150 zł/m3)

      I będziesz miał ciepłą ścianę, doskonale akumulującą ciepło (niedopuszczającą do przegrzania domu latem) i tańszą.
      Grafit jest przereklamowany. Miałemw 2011r styczność z grafitem renomowaniej firmy z nazwy kojarzącej się z Austrią i było to jedno z większych gówien jakie kupiłem.
      Styropian 15cm - kupiłem tego 180paczek x 4 płyty- ani jedna nie była prosta.
      Reklamacja - w odpowiedzi usłyszałem "na płyty grafirowe, ze względu na specyfikę surowca norma jest3 x mniej restrykcyjna niż na białe" Wybrzuszenie na płycie może sięgać 1,5cm!!!
      Czyli połóż na ścianę i zetrzyja tarką 1,5cm...
      Do tego droższy klej bo płyty sa "tłuste".

      Mam klienta któremu robimy cześci do maszyn do właśnie styropianu i zasięgnąłem u niego języka.
      Dramat polega na tym, że jest gros firm które "grafitowy" robią tylko i wyłącznie z zabarwionego surowca a nie z oryginalnego surowca grafitowanego.

      Taki podrabiany styropian jest prosty :shock: :shock: :shock: .
      A, i oryginalny, grafitowy styropian nie dość że ma być krzywy (taka specyfika surowca że ma jakieś duże napręzenia) to ma jeszcze wyraźnie pachnieć tak jak świezo układany asfalt.

      Komentarz


      • Rok z Bagien, ktora pozycja w OZC to jest zapotrzebowanie roczne?
        Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
        www.nawmar.pl

        Komentarz


        • Zamieszczone przez micho_m
          Rok z Bagien, ktora pozycja w OZC to jest zapotrzebowanie roczne?
          Ek – energia końcowa czyli ilość energii którą potrzebuje budynek do ogrzewania, wentylacji i przygotowania c.w.u.

          Ep (pierwotna) jest otrzymywana poprzez poprzez mnożenie Ek i współczynnika korekcji (dość głupie, ale np. pellety, czy PC potrafią ze słabo ocieplonego domu zrobić taki, który bez problemu spełni wymagania).

          Zamieszczone przez kazik4x4
          Więźba pod ceramikę jest min 2-3x droższa niż pod blache.
          I bardzo dobrze, że jest.
          Solidność i wytrzymałość podczas trąby powietrznej to fajna sprawa.... :wink:

          Zamieszczone przez kazik4x4
          Jeśli dachówka, to tylko ceramiczna.
          CCC
          Dobry beton nie jest zły.

          Zamieszczone przez kazik4x4
          18cm to jest absolutny max co można dać na ścianę przy jakimkolwiek sensownym uzasadnieniu tej grubości.
          Ja mam sporo więcej na ścianie grafitu. :P

          Nie ma takiej grubości izolacji, która nie byłaby opłacalna. Tyle, że zależy to od sposobu liczenia i przyjętych założeń. Niektórzy np. chcą, by im się coś zwracało, a najczęściej to się zwraca po za dużej ilości alkoholu.. :lol:

          Innymi słowy im nośnik energii tańszy, tym ocieplenia może być mniej.
          Im droższy tym grubsze ocieplenie jest bardziej racjonalne.

          Jak kogoś stać, to nie ma nieopłacalnego ocieplenia.

          Zamieszczone przez kazik4x4
          Grafit jest przereklamowany. Miałemw 2011r styczność z grafitem renomowaniej firmy z nazwy kojarzącej się z Austrią i było to jedno z większych gówien jakie kupiłem.
          Styropian 15cm - kupiłem tego 180paczek x 4 płyty- ani jedna nie była prosta.
          Reklamacja - w odpowiedzi usłyszałem "na płyty grafirowe, ze względu na specyfikę surowca norma jest3 x mniej restrykcyjna niż na białe" Wybrzuszenie na płycie może sięgać 1,5cm!!!
          Czyli połóż na ścianę i zetrzyja tarką 1,5cm...
          Ja miałem względnie prosty, ale to był początek produkcji i producent się starał. Ale faktem jest, że zaczynają się narzekania na grafit, ot choćby na to, że b. źle znosi słońce i wysoką temp. Trafiają się i takie, które wymagają specjalnego kleju i kładzenia w cieniu... :diabelski_usmiech

          Komentarz


          • Rok z Bagien, to w tych moich obecnie budowanych jest ok 43 kWh/m2/rok
            Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
            www.nawmar.pl

            Komentarz


            • Zamieszczone przez micho_m
              Rok z Bagien, to w tych moich obecnie budowanych jest ok 43 kWh/m2/rok
              To bardzo dobry wynik, przynajmniej obliczeniowy.
              Pytanie o szczelność budynku? Robicie blow-door-testy? Jakie wychodzą wyniki?
              Bo to może być pieta Achillesowa tego budownictwa. Folie paroszczelne to jedno, a zachowanie ich ciągłości to drugie...
              No i brak akumulacji. Jak jest rozwiązana kwestia ogrzewania na poddaszu? Co tam grzeje przy PC? Przewymiarowane grzejniki, czy klimakonwektory?

              PS. Ja mam ciut lepszy wynik, obliczeniowo. Ale u mnie mimo technologii murowanej szwankuje szczelność i realny wynik jest gorszy. :?

              Komentarz


              • Na folie idą łaty wiec jej nie dziurawimy a łączenia sa klejone.

                Takie testy robimy w Norwegii bo to jest standard tam i zawsze wyniki sa bardzo dobre. Diabeł tkwi w szczegółach

                Na poddaszu robimy podłogówkę.
                Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                www.nawmar.pl

                Komentarz


                • Zamieszczone przez piramida
                  Rok z Bagien, co za czasy, kiedyś ocieplano ściany 10, później 12, 15 to już było coś, teraz min 18 :lol:
                  Ja mam w projekcie 24, na własne życzenie.
                  Moja Octavia

                  Komentarz


                  • Tobi77, a zimy co raz cieplejsze :lol:
                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Tobi77
                      Ja mam w projekcie 24, na własne życzenie.
                      :shock:
                      A powiedzcie jest sens ocieplać 5?
                      Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez piramida
                        Tobi77, a zimy co raz cieplejsze :lol:
                        Ale gaz coraz droższy.
                        Moja Octavia

                        Komentarz


                        • paweł2, dla starego domu tak. Nie mniej jednak jest to za cienki styropian i będzie trudniej fachowcom prosta płaszczyznę ściany zachować.
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez paweł2
                            Zamieszczone przez Tobi77
                            Ja mam w projekcie 24, na własne życzenie.
                            :shock:
                            A powiedzcie jest sens ocieplać 5?
                            Każda dodana grubość izolacji ma sens. Często ludzie mając już w ścianie styropian (w murze warstwowym) dokładają na wierzch 5cm, najczesciej przy poprawie elewacji.

                            Ale co do dawania 5cm a 10cm. 1m2 na styropianie 5cm z robocizną i kosztami dodatkowymi typu obróbki blacharskie, parapety, rynny będzie Cie kosztowac ok. 80zł, a jeden m2 na styropianie 10cm będzie droższy tylko o koszt styropianu czyli o jakieś 6zł - i będzie oscylowac w granicach 86zł. Na dom o powierzchni ścian ok. 200m2 wydasz wiec albo 16000 albo 17200 więc co to za różnica, skoro inwestujemy w ocieplenie?

                            Jeśli nie możesz wsadzić tam nic grubiej niż 5cm, to zrób to na twardym, podłogowym styropianie EPS100. Wtedy będzie łatwiej uzyskac ładną płaszczyznę o której wspominał Adam.

                            Komentarz


                            • Z drugiej strony, przeciez izolacja domu to nie tylko sprawa na zime, kiedy trzeba grzac dom, ale tez na lato, kiedy ten dom nagrzewa sie z zewnatrz, a zaizolowany nagrzeje sie wolniej, a jako ze klimatyzatory coraz tansze, to schlodzenie go jest tansze przy pomocy wlasnie klimy.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez kazik4x4
                                Jeśli nie możesz wsadzić tam nic grubiej niż 5cm,
                                Właśnie,myślę o 5 bo przy 10 to okna mi zginą.
                                Dzięki za podpowiedzi.
                                Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez paweł2
                                  Zamieszczone przez kazik4x4
                                  Jeśli nie możesz wsadzić tam nic grubiej niż 5cm,
                                  Właśnie,myślę o 5 bo przy 10 to okna mi zginą.
                                  Dzięki za podpowiedzi.
                                  Na "okna" prostopadle do ściany daj cieńszy a na ścianę grubszy jeśli tylko o okna chodzi.
                                  Choć moim skromnym zdaniem dobry frezowany styropian spokojnie spełni swoje zadanie przy grubości 5-10 cm .

                                  Komentarz


                                  • paweł2, na wnęki okien daj 2cm a na ścianie daj grubiej i będzie dobrze. Sam mam na ścianie trójwarstwowej starego typu 10cm styropianu i okna nie giną.
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz


                                    • Mam pytanie jak to jest z minimalną odległością od granicy działki w szczególnym przypadku.
                                      Normalnie są 4 metry lub 3 metry od ściany, w której nie ma okien.
                                      Ale u mnie działka nie jest idealnie prostokątna lecz zwęża się.
                                      Mam pomysł taki, że w miejscu gdzie jest okno będzie równo 4 metry a dalej (na końcu budynku) ściana będzie 3,9m od granicy działki.
                                      Czy tak jest zgodnie z przepisami?

                                      Jestem na etapie koncepcji projektu i zależy mi na tym aby nie tracić tych 10cm na szerokości.

                                      Komentarz


                                      • Ściana z oknem to 4 mb od granicy działki. Nie kombinuj z 3,9 chyba że masz zgodę sąsiada.

                                        Komentarz


                                        • Ostatnio rozmawiałem z kolegą i powiedział mi, że na nowo zakupionej działce będzie budował dom ze... styropianu. Całkowicie tylko z tego materiału. Zaskoczył mnie tym trochę bo nie siedzę absolutnie w branży i o tym nie wiedziałem. Dom o pow. 180 mkw, parterowy, firma stawia w 2 tygodnie z gotowych elementów.
                                          Faktycznie jest coś takiego ? Jakie plusy i jakie minusy tego styropianu ?
                                          Muszę go jeszcze zapytać o koszty vs. opcja tradycyjna.
                                          OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                          SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                          Komentarz


                                          • Klocki tak jak LEGO i do środka wlewa się beton.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez looker
                                              Faktycznie jest coś takiego ?
                                              M3 system?

                                              [ Dodano: Nie 20 Mar, 16 20:04 ]
                                              Zamieszczone przez looker
                                              Całkowicie tylko z tego materiału.
                                              więc nie sądzę, że chodzi o:

                                              Zamieszczone przez Andja
                                              Klocki tak jak LEGO i do środka wlewa się beton.

                                              Komentarz


                                              • Z tym betonem to nie jestem pewien bo wspominał też, że nie potrzebuje typowego fundamentu tylko wylewkę specjalną.
                                                OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                                SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                                Komentarz


                                                • To na pewno M3 system, cytat:

                                                  Dzięki niewielkiej masie materiału – możemy posadowić budynek na izolowanej termicznie i przeciwwilgociowo płycie żelbetowej. Zaletą takiego rozwiązania jest niski koszt budowy.

                                                  Budowa z dużych elementów, prefabrykowanych ze spienionego polistyrenu.

                                                  Spore ograniczenia projektowe, trochę jak w kościele.
                                                  I parę innych ograniczeń.

                                                  Komentarz


                                                  • Dzięki za info. Zapytam go przy okazji z jakimi ograniczeniami musi się liczyć. Bo chyba obrazek na ścianie da się powiesić ? ;-)
                                                    OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                                    SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X