Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Teraz ja mam pytanie takie,jak najlepiej usprawnić wentylację w łazience? Aktualnie jest jakiś taki wentylatorek który się włącza razem ze światłem ale np w nocy po kąpieli cała para wodna osiada na oknie,podłodze i się robi grzyb.. Jedyny grzejnik w tej łazience to tzw "ręcznikowiec" Dom nie ocieplony dlatego podczas palenia w piecu nie można uchylić okna bo będzie to grzanie bez sensu..
    "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

    "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

    www.zoltar.bielsko.pl

    Komentarz


    • Humistop -> allegro

      Link

      Komentarz


      • Humistopem usuniemy skutek a nie przyczynę.
        Na pewno trzeba podniesc temperaturę w łazience żeby nie powstawało tak dużo skroplin i żeby szybciej osuszało sie pomieszczenie.
        Wentylację możesz usprawnić montując bardziej wydajny wentylator który dodatkowo będzie miec zamontowany wyłącznik czasowy - będzie pracowac jeszcze kilka minut po wyłaczeniu swiatla.
        4x4

        Komentarz


        • Ten który jest teraz jest z taką funkcją,jak można podnieść temperaturę w łazience? Dużo ogólnie daje przyklejenie ekranów zagrzejnikowych? Pytam tutaj tak ogólnie
          "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

          "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

          www.zoltar.bielsko.pl

          Komentarz


          • Trzeba grzać! Jeśli łazienka ma którąs ze ścian która jest jednocześnie ścianą zewnętrzną - trzeba ją docieplić. Inaczej bez montazu normalnego grzejnika sie nie obędzie.
            ekran zagrzejnikowy w zsadzie nic nie da.
            4x4

            Komentarz


            • Przeglądając różne oferty domów w rubryce ogrzewanie króluje praktycznie ogrzewanie gazem.
              Co jest obecnie najpopularniejsze,najłatwiejsze i najtańsze jeśli chodzi o kwestię ogrzewania domu/wody ??
              MÓJ SZKODNIK

              Komentarz


              • 4x4BKF, Tylko że dom wogóle nie jest ocieplony więc jak go docieplić,a pytam o ekrany za reszte grzejników w domu
                "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

                "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

                www.zoltar.bielsko.pl

                Komentarz


                • Zamieszczone przez lend
                  Przeglądając różne oferty domów w rubryce ogrzewanie króluje praktycznie ogrzewanie gazem.
                  Co jest obecnie najpopularniejsze,najłatwiejsze i najtańsze jeśli chodzi o kwestię ogrzewania domu/wody ??
                  Moi rodzice ogrzewają drewnem (kominek z płaszczem wodnym), do tego jest piec na olej opałowy, ale rzadko używany, bo w takim kominku o sporym rozmiarze wystarczy napalić 2 razy dziennie i co jakiś czas wrzucić drewienko, a ma to też swój klimat. Takie ogrzewanie wychodzi bardzo ekonomicznie, ale wymaga ingerencji domownika

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez lend
                    Przeglądając różne oferty domów w rubryce ogrzewanie króluje praktycznie ogrzewanie gazem.
                    Co jest obecnie najpopularniejsze,najłatwiejsze i najtańsze jeśli chodzi o kwestię ogrzewania domu/wody ??
                    Jesli działka ma medium grzewcze w postaci gazu sieciowego - nie zastanawiać się. W stosunku cena/wygoda wychodzi najlepiej.

                    Kotły węglowe/eko-groszek są dosyć ekonomicznym żródlem ciepła, ale komu będzie się chciało latem palić w piecu co drugi dzień(przy założeniu że zbiornik jest dosyć duży wystarczy na dwa dni) żeby mieć ciepłą wodę do kąpieli.

                    Kotły na zrębki/pellety podobnie.

                    Owszem, sa już kotły na takie paliwa które mają automatyczny rozruch (grzałki przy palniku/palenisku rozgrzewają się do czerwoności i od nich zapala się paliwo), ale skuteczność rozruchu jest na poziomie 70%, więc może się zdarzyć ze podajnik zapcha nam komore paleniska paliwem.

                    Gaz z butli - sporo paierologii przy montażu/posadowieniu, dzierżawa zbiornika, koszt tankowania itp. itd.

                    Olej opalowy - chyba najlepsza opcja grzewcza tam gdzie nie ma gazu. Cenowo wychodzi podobnie z gazem, latem nie ma problemów jak te wspomnianie przy okazji ekogroszku.
                    4x4

                    Komentarz


                    • lend ja mam mieszkanie w starej kamienicy o pow.75,80 m2 i ogrzewanie gazowe.Zimą rachunki były co drugi miesiąc w granicach 1300 zł.zmieniło się to kiedy ociepliliśmy całą kamienicę i zamontowałem sterownik do pieca AURATON 2005 teraz rachunki oscylują w granicach 350 zł co drugi miesiąc , a nie dodałem że mieszkanie wysokie na 4,05 m . Sterownik ustawiony na wymaganą temperaturę w najzimniejszym pomieszczeniu i już . Zaletą C.O na gaz jest to że nic cię nie interesuje zero brudu , rozpalania w piecu i martwienia się o opał i gdzie go składować.Jak rozmawiam w pracy z kolegami to jest tak nigdzie nie pojedziemy bo trzeba pilnować pieca !!!!!! a tu luzik , wystarczy przed sezonem zrobić przegląd pieca i wszystko pracuje jak trzeba.
                      Paweł

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez 4x4BKF
                        Jesli działka ma medium grzewcze w postaci gazu sieciowego - nie zastanawiać się. W stosunku cena/wygoda wychodzi najlepiej.

                        Olej opalowy - chyba najlepsza opcja grzewcza tam gdzie nie ma gazu. Cenowo wychodzi podobnie z gazem, latem nie ma problemów jak te wspomnianie przy okazji ekogroszku.
                        Myślałem że gaz i olej to najdroższe rozwiązania.
                        Eko-groszek faktycznie troszkę zabawy jest i niestety ale kumpel mi mówił że czasami z tym "paliwem" jest różnie pod względem jakości.

                        [ Dodano: Sro 23 Lis, 11 19:39 ]
                        pawulon1971, a jaką masz temperaturę w domu?
                        MÓJ SZKODNIK

                        Komentarz


                        • Myślałem że gaz i olej to najdroższe rozwiązania.
                          ja mam gaz i to legenda że to najdroższe rozwiązanie, możliwe że ciut drożej od węgla, ale wygoda rekompensuje tę różnice.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez 4x4BKF
                            Kotły węglowe/eko-groszek są dosyć ekonomicznym żródlem ciepła, ale komu będzie się chciało latem palić w piecu co drugi dzień(przy założeniu że zbiornik jest dosyć duży wystarczy na dwa dni) żeby mieć ciepłą wodę do kąpieli.
                            a jakby w lecie wykorzystywać przepływowe ogrzewacze wody jako alternatywa?
                            MÓJ SZKODNIK

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez lend
                              a jakby w lecie wykorzystywać przepływowe ogrzewacze wody jako alternatywa?
                              No tez możesz, ale to zawsze dodatkowe koszty prądu. Jak masz gaz to nie wiem czy "junkers" nie wychodzi taniej.

                              Komentarz


                              • westwi78, mam na oku segment do kupienia w sumie za psie pieniędze w stosunku zł/mkw ale tam jest chyba piec na eko-groszek i tak rozważam bo kupić tanio a później bulić za grzanie i bawić się w kominiarza to też żaden interes.
                                MÓJ SZKODNIK

                                Komentarz


                                • Akurat jestem na etapie kompletowania mapek do projektu i ostatecznej decyzji w sprawie wyboru projektu. Wiecie jak to jest, niby projekt już na 100% siedzi, a tu nagle kolejne wątpliwości, kolejne pomysły, kolejne koncepcje...

                                  No i oczywiście do chwili obecnej kwestia ogrzewania ciągle wisi w powietrzu.
                                  Waham się pomiędzy gazem i ekogroszkiem.
                                  Zastanawiam się również nad tym, w jakim stopniu wykorzystać kominek - czy jako ozdobę, czy jako "poważne" źródło ogrzewania.
                                  No i dumam również nad rekuperatorem.

                                  Gdybym zdecydował się na piec węglowy, to w nosie miałbym płaszcze wodne i nawiewy z kominka, rekuperatory i inne cudeńka, tylko waliłbym groszkiem do pieca, aż by się ruszta wyginały

                                  Gdybym zdecydował się na piec gazowy, to przy moim pechu cena gazu skoczyłaby o 200% w górę i prędzej czy później przerabiałbym kotłownię na węgiel...

                                  Jak by się nie obrócić, to dupa zawsze z tyłu...
                                  Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                                  Piszę poprawnie po polsku.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez lend
                                    a jakby w lecie wykorzystywać przepływowe ogrzewacze wody jako alternatywa?
                                    Jesli chcesz się w miarę sprawnie myć musisz dac ogrzewacz o mocy ca 7kW. Do zmywania(jak nie masz zmywarki) wystarczy taki 3kW,

                                    Problem może być wieczorem. Oświetlenie, właczony TV, komp, pralka, zmywarka, wchodzi dzieciak pod prysznic i jeb! Korki wywaliło Rachunk za prad jak w średniej wielkości szwalni

                                    [ Dodano: Sro 23 Lis, 11 20:14 ]
                                    Zamieszczone przez smer
                                    No i oczywiście do chwili obecnej kwestia ogrzewania ciągle wisi w powietrzu.
                                    Waham się pomiędzy gazem i ekogroszkiem.
                                    Zastanawiam się również nad tym, w jakim stopniu wykorzystać kominek - czy jako ozdobę, czy jako "poważne" źródło ogrzewania.
                                    No i dumam również nad rekuperatorem.


                                    Jak by się nie obrócić, to dupa zawsze z tyłu...
                                    Kominek godna polecenia sprawa. Jeśli robić to koniecznie z:
                                    - płaszczem wodnym do ogrzewania wody w centralnym
                                    - podgrzewaniem ciepłej wody uzytkowej
                                    - rozprowadzeniem ciepła

                                    Rekuperator? Do Domku jednorodzinnego - tym bardziej z kominkiem odpuść sobie.

                                    Rekuperator jest potrzebny tam gdzie przebywa duża ilość osób w stosunku do kubatury pomieszczenia. Np. poczekalnie przychodni, sale wykladowe i zachodzi koniecznośc dobrej wentylacji. Rekuperator zapewnia dopływ świeżego powietrza bez znaczących start ciepła.
                                    W domku gdzie kominek ma tworzyć klimat rekuperator się nie przyjmie, no chyba że chcesz go uzywac latem jako centrali wentylacyjnej w połączeniu z klimatyzacją.
                                    Wiem co pisze, sprawdziłem w praktyce.

                                    Koszt reku&klima na średniej wielkości dom to minimum jakies ca. 35kpln. Dla mnie wydatek bez sensu.
                                    4x4

                                    Komentarz


                                    • smer, u mnie w 240m2 domu jako główne zródło ciepła podczas zimy to kominek z płaszczem wodnym który nagrzewa 400l zbiornik na wode użytkową plus 800l zbiornik który kumuluje nadmiar ciepłej wody, dzięki takiem rozwiązaniu ciepła woda która kumulje sie w tym duzym zbiorniku sięga temp około 70-85stopni w zależnosci od intensywnosci grzania i po wygasnięciu paleniska w kominku (zazwyczaj około północy) rozprowadza ciepłą wodę do grzejników która zazwyczaj starcza do samego rana.
                                      Rano oczyiscie trzeba zapalić jak nie chce się korzystać z gazu, na zimę gaz wyłączamy ale za to musimy dzień w dzień palić w kominku :wink:

                                      Reasumując, dzięki 800l zbiornikowi który kumuluje nadmiar ciepłej wody a następnie go rozprowadza po grzejnikach, kominek z płaszczem wodnym jest i tym zbiornikiem jest trafną inwestycją, uzupełnieniem kominka jest piec gazowy kondensacyjny.
                                      Zaznacze że temp panujące w domu podczas morozów to 21-24 w dzień i około 21 nad ranem.
                                      Do tego mam jeszcze przygotowana instalację pod solary ale stwierdziłem że jest to nieopłacalne nawet przy 50% dotacjach.
                                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                      Komentarz


                                      • Jeżeli w domu istnieje zwykły kominek czy możliwe jest wymienienie/przerobienie go na kominek z płaszczem wodnym i podpięcie do instalacji i posiadanie 2 sieci grzania tak jak to ma piramida czy jest to awykonalne??
                                        MÓJ SZKODNIK

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez smer
                                          Wiecie jak to jest, niby projekt już na 100% siedzi, a tu nagle kolejne wątpliwości, kolejne pomysły, kolejne koncepcje...
                                          uwzględniałeś adaptacje projektu pod szkody górnicze ?
                                          (domyślam sie że działka na terenie śląska)
                                          OII sprzedana


                                          Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                          Komentarz


                                          • [ Dodano: Sro 23 Lis, 11 21:39 ]
                                            Zamieszczone przez lend
                                            Jeżeli w domu istnieje zwykły kominek czy możliwe jest wymienienie/przerobienie go na kominek z płaszczem wodnym i podpięcie do instalacji i posiadanie 2 sieci grzania tak jak to ma piramida czy jest to awykonalne??
                                            jest możliwość wymiany kominka na kominek z płaszczem, kominek z płasczem to nic innego jak wymienik ciepła, w płaszczu znajduję sie dana ilośc wody która oddaje ciepło i nagrzewa odrębny obieg wody, płaszcz wodny znajduje sie tuż nad paleniskiem i nie zajumje wiele więcej miejsca niż zwykły kominek.
                                            Więc jak najbardziej mozna wymienić kominek ale dopiero w połączeniu z dużym buforem (u nie baniak 800l) kominek z płaszczem wodnym robi robotę

                                            Zapomniałem wczesniej dodać że duży baniak też miesza wodę użytkową wiec oprócz grzenia mamy jeszcze zapewnioną ciepłą wodę.
                                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez lend
                                              Jeżeli w domu istnieje zwykły kominek czy możliwe jest wymienienie/przerobienie go na kominek z płaszczem wodnym i podpięcie do instalacji i posiadanie 2 sieci grzania tak jak to ma piramida czy jest to awykonalne??
                                              Przerobienie kominka na kominek z płaszczem wodnym nie jest trudne. Nieco rozpierduchy może zrobic doprowadzenie przewodów cwu i co do kominka, ponadto trzeba zamontowac dobrze zaizolowane zbiorniki cwu i zbiornik akumulacji ciepła do co. Ktos niegłupi musi to połączyc w całość z istniejącym systemem grzewczym. Sieć masz jedną, tylko masz dwa źródła ciepła. Grzejąc kominkiem musisz odlączyc kociol gazowy żeby nie tracic ciepła na jego ogrzewanie, a grzejąc kotłem gazowym musisz odłączyć kominek i zasobniki wody zeby one nie powodowały strat ciepła.
                                              Za to większej demolki - na prawdę dużej wymaga rozprowadzenie ciepłego powietrza jeśli ktos bardzo chce to mieć.

                                              Solary - dobra a nawet bardzo dobra alternatywa dla grzania ciepłej wody do kapieli jak ktos ma kociol na groszek
                                              4x4

                                              Komentarz


                                              • Trzeba jeszcze dodać że jak ktoś będzie chciał zainstalować większy zbiornik na wodę to pasuje wmocnić wylewkę lub nawet wylać mocna stopę ponieważ np w moim przypadku gdzie baniak wraz z wodą waży około 1 tony będa problemy z "siadaniem" podłogi.
                                                Przy budowie domu nie był brany taki duzy baniak więc nie robilismy dodatkowej stopy w tym miejscu dlatego teraz w kotłowni siadła nam podłoga i zastanawiam sie ile jeszcze siądzie :evil:
                                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                Komentarz


                                                • W tym segmencie , który rozważam cała "kotłownia" jest w piwnicy. Jeżeli nad tym powstałby kominek z płaszczem wodnym miałoby to sens ?
                                                  Zbiornik wody też byłby na dole i czy te przewody łaczące to rurki czy konkretne rury ?

                                                  piramda a jak wygląda sprawa czystości nad i w okolicy kominka??
                                                  MÓJ SZKODNIK

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez lend
                                                    W tym segmencie , który rozważam cała "kotłownia" jest w piwnicy. Jeżeli nad tym powstałby kominek z płaszczem wodnym miałoby to sens ?
                                                    Zbiornik wody też byłby na dole i czy te przewody łaczące to rurki czy konkretne rury ?

                                                    piramda a jak wygląda sprawa czystości nad i w okolicy kominka??
                                                    Woda jest tłoczona przez pompy więc chyba nie bedzie to szkodzić w żaden sposób że woda popłynie rurami 2.5 metra w dół a odnosnie czystości to przez 3 lata sufitu nie trzeba było malować a wokół kominka to wiadomo, trochę wiórów z drzewa się znajdzie, trzeba mieć patent co by przy otwieraniu paleniska nie buchało dymem na cały salon a po za tym relaks, większy bajzel robi dziecko i koty niz sam kominek :wink:
                                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X