Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Gdyby ktoś z Wam montował / planował odkurzacz centralny to mam dużo, cześci które mi zostały (dużo), w tym gniazdka. Oddam za nie za dużą kasę (dużo taniej niż kupione). A i podziele się wiedzą co i jak jesli komuś potrzeba
    Wspieram Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą - www.ptwm.pl

    Komentarz


    • Zamieszczone przez piramida
      Tej zimy grzaliśmy dwa miesiące gazem bo koło domu wszystko rozkopane więc nie kupowaliśmy drewna, dom 240m, kocioł kondensacyjny i wyszło około 1200zł za dwa miechy, stwierdziłem że bez sensu bawić się zdrewnej jak gaz wychodzi w podobnych pieniądzach :shock:
      Jak ktoś ma jeszcze podłogówkę to taki kondensacyjny będzie jeszcze bardziej oszczędny :!:
      Piszesz że wydałeś 1200 zł na dwa miecsiace grzania a w domach, które wlasnie budujemy na sprzedaż koszt ogrzewania pompa ciepła oraz podgrzanie cieplej wody bedzie na poziomie 1300-1400 za cały rok. Tu sie wlasnie pojawia jedna z zalet konstrukcji szkieletowej. Oczywiście zeby to wszystko tak zagrało montujemy tez wentylacje mechaniczna czyli rekuperacje.
      Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
      www.nawmar.pl

      Komentarz


      • Zamieszczone przez micho_m
        koszt ogrzewania pompa ciepła
        A z ciekawości jaką i za ile montujecie pompę ciepła? Powiedzmy te 7 kW mocy?

        Zamieszczone przez micho_m
        montujemy tez wentylacje mechaniczna czyli rekuperacje.
        Wentylacja mechaniczna to nie to samo co rekuperacja.
        Możesz zrobić wentylację mechaniczną bez rekuperatora albo z nim.

        Komentarz


        • [b]micho_m[b] a jakie sa koszty zakupu, zalozenia i uzytkowania pompy ciepla i wentylacji mechanicznej? Na jak dlugo "wystarcza" pompa ciepla? Dla porownania niech dom ma taka sama powierzchnie.

          Komentarz


          • Rok z Bagien, masz racje. Chodziło mi o rekuperacje. Pompa ciepła powietrze woda a cena ok 15-16 tys plus instalacja.
            Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
            www.nawmar.pl

            Komentarz


            • Zamieszczone przez kowal 2002
              jest ustawione na stałe 21,5 st. C, żadnych przerw w grzaniu na wyjazd/ na noc itd. od początku do końca sezonu grzewczego.
              To grubo :shock: .Ja mam w dzień 20 a na noc 16-17,i jest mi gorąco.
              Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez micho_m
                które wlasnie budujemy na sprzedaż koszt ogrzewania pompa ciepła oraz podgrzanie cieplej wody bedzie na poziomie 1300-1400 za cały rok.
                A realnie jaki będzie koszt??

                W domu mam pompę ciepłą powietrze-woda 300l i kosztuje mnie nagrzewanie wody około 40zł/m-c w okresie letnim przy dość roztropnym użytkowaniu ciepłej wody (pompa chodzi około 3h dzień). Czyli wyjdzie około 480 zł/rok. Czyli do ogrzewania domu zostaje 1000zł na 7 m-cy grania. Coś tu mocno optymizmem powiało. Zakładając zapotrzebowanie na ciepło na poziomie 3kW/h dla domu 100m2 lub 72kW/12h *0.65zł =47zł/24h=1410zł na miesiąc.

                [ Dodano: Sro 09 Mar, 16 20:08 ]
                72kW/24h bo oczywiście edytować się nie da. :diabelski_usmiech

                [ Dodano: Sro 09 Mar, 16 20:14 ]
                Mała korekta bo jednej rzeczy nie uwzględniłem.
                zapotrzebowanie na ciepło na poziomie 3kW/h dla domu 100m2 lub 72kW/24h*0.33 *0.65zł =15,40zł/24h=462zł na miesiąc.
                0.33 bo PC potrzebuje 1 kW na wyprodukowanie 3kW .
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz


                • Zamieszczone przez AdamB
                  W domu mam pompę ciepłą powietrze-woda 300l i kosztuje mnie nagrzewanie wody około 40zł/m-c
                  Mam podobnie, ale zużycie jest niższe ok. 30 zł./mąc. Ale to zależy od upodobań.

                  Zamieszczone przez AdamB
                  pompa chodzi około 3h dzień
                  U mnie 2 godziny i 40 minut co 16 godzin, ale korzystają tylko 3 osoby.

                  Zamieszczone przez AdamB
                  Zakładając zapotrzebowanie na ciepło na poziomie 3kW/h dla domu 100m2 lub 72kW/12h *0.65zł =47zł/24h=1410zł na miesiąc.
                  Panie inżynierze :wink: a o COPie Pan inżynier słyszał... :wink: :lol:
                  No i o taniej taryfie?
                  A do tego rozumiem, że takie obciążenie cieplne dla domu 100m2 to przy -30 C i kiepskim ociepleniu... :roll:

                  Przyzwoicie ocieplony dom to obecnie ok. 70 kWh/m2/rok plus ok. 1000 kWh/rok/osoba na ciepła wodę.

                  100 m2 dom zamieszkały przez 3 osoby to ok. 10.500 kWh prądu na rok.
                  Przy sezonowym COP (SCOP) dla powietrznej pompy ciepła równym ok. 3, daje zużycie prądu dla PC =

                  [ Dodano: Sro 09 Mar, 16 20:25 ]
                  Sorry muszę dopisać, bo mi się wysłało, a edycja leży...

                  daje 3500 kWh/rok
                  Tania taryfa to ok. 0,30 zł., droga ok. 0,7 zł. Wykorzystanie większości taniej taryfy da cirk about koszt 1 kWh = 0,45 zł.

                  Koszt roczny = 1575 zł.

                  Komentarz


                  • Rok z Bagien, a mojego posta to przeczytałeś całego i końcówkę ??? :wink:

                    [ Dodano: Sro 09 Mar, 16 20:43 ]
                    Zamieszczone przez Rok z Bagien
                    Panie inżynierze :wink: a o COPie Pan inżynier słyszał... :wink: :lol:
                    No i o taniej taryfie?
                    Mam dwie taryfy :wink:
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz


                    • W tej chwili nie pamietam jakie zuzycie maja te domy. Jutro spojrzę w OZC i dam znać. Nie ja to liczyłem tylko facet, który zajmuje sie tym zawodowo i określił koszt ogrzewania razem z ciepła woda na poziomie 1300-1400 zł na rok.
                      Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                      www.nawmar.pl

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez micho_m
                        W tej chwili nie pamietam jakie zuzycie maja te domy. Jutro spojrzę w OZC i dam znać. Nie ja to liczyłem tylko facet, który zajmuje sie tym zawodowo i określił koszt ogrzewania razem z ciepła woda na poziomie 1300-1400 zł na rok.
                        Z tymi kosztami, to tak jak z kosztami wybudowania które sa podane w projekcie...

                        Realne koszty są wyższe o min 50%. Minimum...

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Rok z Bagien
                          Mam podobnie, ale zużycie jest niższe ok. 30 zł./mąc. Ale to zależy od upodobań.
                          PC jest tylko u mnie na cwu w sezonie gdzie piec CO nie pracuje, więc trudno w tej chwili będzie mi określić dokładne zużycie. Sprawdzałem dane z tabliczki oraz faktyczne zużycie energii elektrycznej do ogrzania wody w zbiorniku przy różnicy temperatur na początki i na końcu pracy i to wszystko się potwierdziło. Dla wytworzenia ciepła o mocy 1.8kW PC pobiera 0.5kW.
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • kazik4x4, znowu masz racje, ale nie do końca Wszystko zależy od tego jak sa policzone te koszta i co zostało ujęte. Prawda jest taka że najlepsze sa kosztorysy, które możesz kupić/dostać do projektu.

                            Kilkanaście naszych domów wyposażonych w PC stoi od kilku lat i konsultowałem te wyniki z klientami i pokrywają sie.
                            Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                            www.nawmar.pl

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez AdamB
                              Rok z Bagien, a mojego posta to przeczytałeś całego i końcówkę ??? :wink:
                              Żeśmy se doklejali równorzędnie te końcówki postów... :lol:

                              Zamieszczone przez AdamB
                              PC jest tylko u mnie na cwu w sezonie gdzie piec CO nie pracuje, więc trudno w tej chwili będzie mi określić dokładne zużycie. Sprawdzałem dane z tabliczki oraz faktyczne zużycie energii elektrycznej do ogrzania wody w zbiorniku przy różnicy temperatur na początki i na końcu pracy i to wszystko się potwierdziło. Dla wytworzenia ciepła o mocy 1.8kW PC pobiera 0.5kW.
                              Ja doskonale rozumiem o czym piszesz, mam też taką PC (choć nie wiem, jakiego masz producenta).
                              Musisz pamiętać, że to zupełnie co innego technologicznie w stosunku do obecnych powietrznych PC z dotryskiem gazu EVI, osiągających COP = 2,85 przy temp. zewn. -7*C i temp. zasilania podłogówki 35*C. Działają spokojnie do nawet -25*C.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                Żeśmy se doklejali równorzędnie te końcówki postów... :lol:
                                :P
                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                Komentarz


                                • micho_m, ile kosztuje taka pompa ciepła (cały system) i na ile lat przewidziana jest jej praca?
                                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez AdamB
                                    Musisz pamiętać, że to zupełnie co innego technologicznie w stosunku do obecnych powietrznych PC z dotryskiem gazu EVI, osiągających COP = 2,85 przy temp. zewn. -7*C i temp. zasilania podłogówki 35*C. Działają spokojnie do nawet -25*C.
                                    No ok, trochę technologicznie zostałem z tyłu z PC, z racji innego trochę kierunku zawodowego.
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez piramida
                                      Tej zimy grzaliśmy dwa miesiące gazem bo koło domu wszystko rozkopane więc nie kupowaliśmy drewna, dom 240m, kocioł kondensacyjny i wyszło około 1200zł za dwa miechy, stwierdziłem że bez sensu bawić się zdrewnej jak gaz wychodzi w podobnych pieniądzach :shock:
                                      Jak ktoś ma jeszcze podłogówkę to taki kondensacyjny będzie jeszcze bardziej oszczędny :!:
                                      U mnie 180m2, z czego na 100 jest podłogówka. Całość + zasobnik CWU obsługuje kondensat, od połowy grudnia do końca lutego rachunki za gaz 1200zł. Temperatura 21st. na okrągło, no i kominek do patrzenia na ogień uruchamiany w zależności od nastroju

                                      [ Dodano: Sro 09 Mar, 16 22:14 ]
                                      Korzystając z tego, że temat poszedł w kierunku grzania itp. Jak macie poustawiane cykle pracy pompy cyrkulacyjnej CWU? Jakoś nie mogę dobrać tak, żeby było dobrze...
                                      Piter
                                      tarasik.eu - tarasy i balkony z drewna i kompozytu
                                      KM i Nm dołożył gregor10

                                      Komentarz


                                      • piramida, co rozumiesz przez cała instalacje? Kompleksowo w nowo budowanym obiekcie razem że wszystkimi pompami i cała reszta? Czy prostu pompa ciepła plus rurki do podłączenia do istniejącej instalacji? Zestaw pompy ciepła to ok 17tys.

                                        Na ile jest przewidziana? Ciężko mi sie w tyk temacie wypowiadać. My stosujemy pompy ciepła że sprężarkami mitsubishi albo panasonic i wiem że to sa dobre pompy na lata, ale ile to nie powiem Ci konkretnie. Musiałbym pogadać z naszym dostawca.
                                        Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                                        www.nawmar.pl

                                        Komentarz


                                        • A ile dajecie gwarancji jako firma na sprężąrki lub ewentualnie na pompy ciepła?
                                          Warto się jednak zastanowić nad buforem do co.

                                          Komentarz


                                          • Producent pompy ciepła daje gwarancje a nie ja. Szczerze mówiąc nigdy nie patrzyłem w karcie gwarancyjnej jaki to okres bo żaden klient o to nie zapytał a znowu nie dzwonili do mnie nigdy z reklamacja wiec nie wiem na jaki jest okres
                                            Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                                            www.nawmar.pl

                                            Komentarz


                                            • Temat rzeczywiście poszedł w stronę ogrzewania a teraz zapytam się doświadczonych OCPków w tym temacie. Zastanawiam się tak suporex+ocieplenie czy lepiej ytong który podobno nie wymaga ocieplaniano i jakie dać nadproża aby była jak najmniejsza strata ciepła w tym drugim przypadku??

                                              филип
                                              Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez ahmed799
                                                Zastanawiam się tak suporex+ocieplenie czy lepiej ytong który podobno nie wymaga ocieplaniano i jakie dać nadproża aby była jak najmniejsza strata ciepła w tym drugim przypadku??
                                                Ani to, ani to.

                                                Choć jak już to BK + ocieplenie.

                                                Ścian jednowarstwowa jest mocno przereklamowana w naszej rzeczywistości wykonawczej i w naszym klimacie. Innymi słowy nikt Ci jej nie wymuruje tak, by nie wiało albo nie zachodziły niepokojące zjawiska na łączeniach pustaków (np. wilgoć i "odwzorowanie" linii łączeń na tynkach wewnętrznych). Do tego takie ściany są drogie (system jest drogi = drogie nadproża). Każde cięcie takiego pustaka powinno być wręcz chirurgiczne, bo traci się sekwencję zamek-zamek. Konia z rzędem temu kto przypilnuje wykonawcę przy tej robocie... :?
                                                Najprawdopodobniej będziesz musiał zrobić szerszą ścianę fundamentową do pustaka powyżej 40 cm. (np. do 48 cm), a to też koszty.

                                                Najlepsze co może być: tania ściana, wytrzymała, ciężka, zwarta plus ocieplenie.
                                                Na ściany nośne: silikat lub ceramika zwykła (nie poryzowana, nie żadem Unipor, Wienerberger itp).
                                                Na ocieplenie minimum 18 cm. szarego styropianu o wsp. lambda co najmniej 0,033 (ten styropian relatywnie staniał można go kupić zimą za ok. 150 zł/m3)

                                                I będziesz miał ciepłą ścianę, doskonale akumulującą ciepło (niedopuszczającą do przegrzania domu latem) i tańszą.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                                  Konia z rzędem temu kto przypilnuje wykonawcę przy tej robocie...
                                                  No właśnie w tym jest problem. Chociaż dziś rozmawiałem właśnie o tym z kumplem, co jego wujek stawiał dom z ytonga , ale sam pilnował wszystkiego. Biorąc pod uwagę, że mam pracę jaką mam nie dam rady tego nadzorować z batem w ręku przez okres budowy, niby miałbym kogoś z rodziny co by mi przypilnował, ale to też z tym różnie.
                                                  Jeszcze czytam o dachu i też jest to temat rzeka. Wiadomo dachówka ceramiczna niby najlepsza, betonowa prawie tak samo dobra i troszkę tańsza, ale jest jeszcze dachówka bitumiczna. Jedna z jej zalet to jak przeliczyłem jej ciężar i ceramicznej to różnica wychodzi ok 8 ton na powierzchni dachu domku jaki bym chciał postawić.
                                                  Projekt wybraliśmy taki Projekt domu Z273 Kompaktowy dom parterowy z trzema sypialniami przykryty dachem kopertowym.

                                                  филип
                                                  Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                                  Komentarz


                                                  • Rok z Bagien, co za czasy, kiedyś ocieplano ściany 10, później 12, 15 to już było coś, teraz min 18 :lol:
                                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X