Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • A co z Bud-Matem? mają ponoć "rewelacyjną" Wenecję, która ma już nawiercone otwory i nie trzeba uszkadzać powłoki nawiercając wkręty. Ponoć to jest wielka rewolucja itp pierdoły
    If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
    _______________________________________
    a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

    Komentarz


    • aro_40, zamów blachę z powłoką poliestrową min. 25my i gwarancją min 10 lat (techniczną a nie perforacyjną). Jak będziesz potzrebował porady to na priv.

      AdamB, myślisz, że producenci blachodachówek sami sobie produkują blachy wsadowe pod zachcianki klientów ...?
      Wszyscy biorą z kilku hut wsadowych i tak naprawdę 90% wyrobu w postaci blachodachówek w segmencie "ekonomiczne" jest wyprodukowane z tego samego wsadu, a jedynie przetłoczone na inny unikalny kształt :szeroki_usmiech
      Człowiek planuje, Bóg decyduje ...
      Jark7
      było 119/296 jest 143/328 by Aligator

      Komentarz


      • Jark7, wiem / zdaje sobie sprawę z tego, nie mniej jednak blachodachówka pruszyńskiego d...y nie urywa.
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • czy ktoś z kolegów buduje lub budował dom na podstawie programu MDM?
          nasze auta: MÓJ SMOCZEK

          Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

          Komentarz


          • pytanko

            cześć.
            Jestem na etapie docieplania domu mam już kilku wykonawców teraz przyszło do wyceniania.
            Miałym prośbę do osób siedzących w temacie.
            Jakie są teraz średnie ceny docieplania budynku styropianem wraz z tynkiem?
            Chodziło by mi o cenę samej robocizny jak i całości robocizna+materiał.

            Gdyby ktoś z Was siedział w temacie lub ocieplał ostatnio dom to prosiłbym o info.

            Z góry dziękuję.
            pozdrawiam Macek

            Komentarz


            • macek, u mnie znajoma ekipa rzuciła cenę 30zł/m2 za robotę: gruntowanie ścian, klejenie styro, siatka, druga warstwa kleju do wyrównania powierzchni, tynk. Żadnych boni i udziwnień.
              Piter
              tarasik.eu - tarasy i balkony z drewna i kompozytu
              KM i Nm dołożył gregor10

              Komentarz


              • re

                cześć.
                Miałbym jeszcze jedną prośbę, nie macie może sprawdzonego kogoś, najlepiej ze śląska kto robi kute poręcze? Chciałbym zlecić zrobienie poręczy zewnętrznej na schody ( ok 3-3,5mb) wraz z zamontowaniem.
                Gdyby ktoś z Was miał sprawdzone namiary to prosił bym o informacje.
                pozdrawiam Macek

                Komentarz


                • Ma ktoś doświadczenie z ociepleniem dachu pianką? Jaką wybrać; hiszpańską (ok. 42 zł/m2), kanadyjską (60-70 zł/m2), czy holednerską (50 zł/m2) ?
                  Silnik R18A2.
                  http://www.dadrl.org.uk
                  http://www.lightmare.org

                  Komentarz


                  • No dobra chłopy .... I ja do tego dorosłem.

                    Działka wybrana, zadatek wręczony, termin u notariusza umówiony. Zaczyna się zabawa...

                    Teraz pytanie : węgiel (ekogroszek) czy pelet ? - gazu ziemnego nie ma a na pompę ciepła mi szkoda kasiory (gaz będzie w perspektywie 3-5 lat).

                    Komentarz


                    • Zbiornik LPG w ogrodzie z mysla o zastapeniu go kiedys gazem ziemnym lub podlogowe elektryczne a nie kopanie sie z popiolem jak w 19 wieku. Jak chcesz bawic sie w popiol to kominek postawisz.

                      Pytanie jak duza dzialka i czy da sie wybudowac odpowoedni parterowy domek pasywny.
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • loyd, wybij sobie z glowy palenie w piecu. cena gratow nie wiele wieksza na gaz a czyste rece i wygoda. sam bede niedlugo wymienial ekogroszek na gaz.

                        Komentarz


                        • Działka ca. 1000 m.kw. Gaz ziemny będzie za około 5 lat.

                          W gaz z butli nie wchodzę bo za drogo. Pompa ciepła też.

                          Zostaje węgiel albo pelet.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez loyd
                            Działka ca. 1000 m.kw. Gaz ziemny będzie za około 5 lat.

                            W gaz z butli nie wchodzę bo za drogo. Pompa ciepła też.

                            Zostaje węgiel albo pelet.
                            Gaz z butli w mazowieckim i łódzkim to cirk about 6-7.000 zł. za butlę z podłączeniem. WŁASNĄ butlę.
                            Kupując na wolnym rynku gaz płacisz ok. 1,20 zł. za litr.
                            Przy pełnym kondensacie (podłogówka) o sprawności ok. 108% wychodzi koszt 1 kWh = 0,16-0,17 zł.
                            Przy gazie z sieci 1 kWh = 0,22 zł.
                            Za 5 lat sprzedajesz używaną butlę i przechodzisz na gaz z sieci.


                            loyd
                            jak mi udowodnisz, że ogrzewanie kotłem na paliwo stałe jest tańsze inwestycyjnie i eksploatacyjnie niż pompa ciepła powietrze-woda, to stawiam Ci skrzynkę wódki. :lol: :diabelski_usmiech

                            Komentarz


                            • Rok z Bagien, a bierzesz do tych wyliczeń koszty instalacji pompy ciepła - czy tylko same rachunki ?

                              Komentarz


                              • Instalacja i eksploatacja, przede wszystkim to drugie.

                                Kocioł na paliwo stałe:
                                1. kotłownia z miejscem na paliwo ok. 5 m2 - licząc skromnie dom 100m2 za 250 kPLN to m2 = 2,5 kPLN; ergo kotłownia to 12,5 kPLN,
                                2. komin - ok. 3000 zł. systemowy licząc ze stopą fundamentową (jej izolacja), zakup systemu, wymurowanie, obróbka ponad dach i koszt obróbki dekarskiej na dachu,
                                3. kocioł na eko groszek ok. 7000 zł. (przyzwoity),
                                4. zasobnik na CWU + montaż z osprzętem ok. 3000-4000 zł.

                                Razem: 25,5 - 26,5 kPLN

                                Powietrzna PC o mocy 9 kW (stałej do -15*C), Panasonic T-Cap koszt na gotowo ok. 25-26 kPLN.

                                Robisz grubą wylewkę ok. 10 cm. i zatapiasz ogrzewanie podłogowe, co pozwala Ci wykorzystać na maxa tanią taryfę ok. = 0,3 zł./kWh.
                                Średnioroczny COP (wsp. efektywności) powietrznej PC to 3. Co oznacza, że 1 kWh = 0,1 zł.
                                Jak zrobisz dom, który pożre rocznie 15.000 kWh na CO i CWU, koszt wyjdzie 1500 zł. na rok. I nie kiwniesz palcem.

                                Koszt 1 kWh z ekogroszku o cenie ok. 750 zł/t = 0,13-0,16 zł.
                                Z peletu 1 kWh = 0,2 zł. (pelet za 800 zł./t) i 0,25 zł. (pelet za 1000 zł./t)

                                Resztę łatwo można policzyć.

                                Wadą powietrznej PC jest jednak pewien hałas jednostki zewnętrznej. Trzeba posłuchać i zastanowić się, czy nie będzie Ci przeszkadzał. I sąsiadom. :|

                                pzdr

                                Komentarz


                                • :? człowiekowi zawsze wiatr w oczy... :x warunki zabudowy są, projekt wybrany, decyzja pozwolenie na budowę jest, decyzja banku była pozytywna, ALE ze względu na wprowadzoną niedawno ustawę "o obrocie ziemią z 1 maja 2016 " przyznanie kredytu wstrzymane...nie posiadam planu zagospodarowania przestrzennego moja działka w ewidencji gruntów ma oznaczenie 4b rolna także pięknie wmalowuje się w nową ustawę i bak póki co nie chce/nie może wydać zielonego światła na przyznanie kredytu :|

                                  [ Dodano: Wto 24 Maj, 16 10:23 ]
                                  mój geodeta zgłosił roboty do geodezji i podobno na tej podstawie zmieni przeznaczenie gruntu na budowlane...mam nadzieję, że to coś pomoże
                                  nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                  Komentarz


                                  • Masz działkę rolną? To masz w banku problem... - Dziennik.pl

                                    Komentarz


                                    • Dostałem info od mojego doradcy finansowego ze gdy dostarczę zaświadczenie z ewidencji gruntów iz grunty mają przeznaczenie budowlane zurbaniozowane czy pod mieszkaniowe to bankowi powinno wystarczyć...z ewidencji ma zniknąć grunty rolne B-) oby to wystarczyło bo inaczej sie załamie :'( :x
                                      nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                      Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                      Komentarz


                                      • No a jak chcesz zmienić w ewidencji gruntów literkę R (rola) na Bz ?

                                        Bo z tym jest problem i nikt nie wiem jak to robić. Podobno trzeba jakąś opinię klasyfikatora gruntów.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez BADYL
                                          :?
                                          [ Dodano: Wto 24 Maj, 16 10:23 ]
                                          mój geodeta zgłosił roboty do geodezji i podobno na tej podstawie zmieni przeznaczenie gruntu na budowlane...mam nadzieję, że to coś pomoże
                                          No chyba tak prosto się nie obejdzie...

                                          Ja obecnie jestem w trakcie zmiany przeznaczenia 1.66h w Świętokrzyskiem. Papiery złożyłem w zeszłym roku. Czasami jak widzę w komórce telefon z prefixem 041 to az mnie gotuje, bo dzwoni pani z gminy i mówi że..., potem dzwoni geodeta i mówi....
                                          No ale u mnie jest z górki, bo ja we wniosku jako powód przekształcenia podałem budowa pensjonatu agroturystycznego z całoroczną cześcią mieszkalną wraz z produkcją rolną na potrzeby tej działalności. Czyli można powiedzieć wpisuję się w priorytety gminu, która stawia na taką branżę, ale i tak kamieni pod nogami sporo.

                                          Oczywiście nie mam zamiaru tam stawiać na razie nic, ale jak się słyszało, że rząd zamierza kagańce pozakładac, to wolałem wcześniej.

                                          Komentarz


                                          • kazik4x4, - ale jest różnica w Twoim przypadku a naszymi.

                                            Ty chcesz zmienić przeznaczenie gruntu - a my chcemy wyłączyć z produkcji rolnej (w zasadzie to zmienić literki w rejestrze gruntu).

                                            Zmiana przeznaczenia to jest w trakcie decyzji WZ albo mpzp robiona - i to już my mamy (tzn. kolega ma decyzję "wz" a ja mam mpzp).

                                            Cała zabawa u nas polega, że w rejestrze gruntów mamy wpisane Grunty Orne a mpzp określa te grunty jako budowlankę (u kolegi jest decyzja WZ) a banki się zapowietrzyły i nie chcą dawać kredytów z obawy o zapisy nowej ustawy (zakazujące obciążania gruntów rolnych ponad ich wartość). Teraz chodzi o to (w naszym przypadku), żeby zmienić literkę "R" na Bz w ewidencji gruntów - a nikt nie wie jak to zrobić (bo nikt wcześniej tego nie robił - bo i po co ?).

                                            W Kielcach geodeta będzie rozmawiał w Starostwie we wtorek - koncepcji jest kilka. Zobaczymy jak to się potoczy dalej.

                                            Komentarz


                                            • U mnie zmiana przeszła bezproblemowo. Obecnie mam Bp tj. zurbanizowane niezabudowana coś tam :-) koleżanka w kw powiedziała że będzie sii a bank dał zielone światło. Aktualnie wniosek poszedł do analityka.

                                              [ Dodano: Sob 11 Cze, 16 19:43 ]
                                              Budowa budową aktualnie mam dużo grosze problemy na głowie...:'( córeczka od tygodnia w szpitalu z podejrzeniem padaczki :cry: :cry: :cry: miała trzy ataki jestem na maxa rozbity....w poniedziałek eeg ale dostaje już lek by uniknąć dalszych napadów.
                                              nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                              Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                              Komentarz


                                              • BADYL, przykra sprawa. Mam nadzieję, że będzie wszystko ok.

                                                Komentarz


                                                • BADYL, bądź dobrej myśli. Syn sąsiada jak miał 1,5 roku też miał kilka ataków (4-5), później to samoczynnie ustąpiło, teraz ma 4 lata i od tamtej pory spokój. Będzie dobrze !


                                                  Pytanie odnośnie zwory magnetycznej. Muszę jedne drzwi zamknąć na zworę elektromagnetyczną i zrobić z jednej strony przycisk wyjścia. Czy oprócz 12v (zasilacz), zwory i przycisku coś jeszcze trzeba ?? Jakiś sterownik, opóźniacz czy inne czary mary ?
                                                  Chodzi o to, by wciskając przycisk, magnes odpuścił na jakieś 5sek a później blokował (jak przy domofonie). Czy zwora ma w sobie jakąś elektronikę żeby tak ustawić? żeby nie było sytuacji że muszę ten przycisk cały czas trzymać i jednocześnie otwierać.
                                                  Ktoś coś...?

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez cysterniarz
                                                    BADYL, bądź dobrej myśli. Syn sąsiada jak miał 1,5 roku też miał kilka ataków (4-5), później to samoczynnie ustąpiło, teraz ma 4 lata i od tamtej pory spokój. Będzie dobrze !


                                                    Pytanie odnośnie zwory magnetycznej. Muszę jedne drzwi zamknąć na zworę elektromagnetyczną i zrobić z jednej strony przycisk wyjścia. Czy oprócz 12v (zasilacz), zwory i przycisku coś jeszcze trzeba ?? Jakiś sterownik, opóźniacz czy inne czary mary ?
                                                    Chodzi o to, by wciskając przycisk, magnes odpuścił na jakieś 5sek a później blokował (jak przy domofonie). Czy zwora ma w sobie jakąś elektronikę żeby tak ustawić? żeby nie było sytuacji że muszę ten przycisk cały czas trzymać i jednocześnie otwierać.
                                                    Ktoś coś...?
                                                    Elektrozaczepy, Zwory Elektromagnetyczne, Zamki Solenoid - ELEKTROZACZEP - ELEKTROZACZEPY

                                                    tu masz spory wybór, z czasówkami, bez czasówek itp.

                                                    Pamiętaj tylko, żeby nie brać za dużej zwory bo większa zwora tym większy pobór prądu, a to nie zwykły zamek domofonowy który pracuje kilka sekund tylko urządzenie elektryczne które ciągnie Waty cały czas.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X