Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Yacca, oczyszczalnia jest na zgłoszenie. Warunki odległościowe trzeba spełnić. Jeżeli w planach zagospodarowania przestrzennego nie ma kanalizacji i nie ma jakiś innych ograniczeń to nie powinno być problemu. Ja to przerabiałem dwa lata temu z oczyszczalnią biologiczną.
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • teraz tylko trzymać kciuki by kasy starczyło i wszystko się udało
      Załączone pliki
      nasze auta: MÓJ SMOCZEK

      Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

      Komentarz


      • No to trzymamy. :wink:

        Komentarz


        • BADYL, masz piękny widok - oby tak zostało. Powodzenia!

          Komentarz


          • Yacca, myślę że przez kilkanaście lat tak pozostanie dopóki znajomy nie przekaże reszty gospodarstwa dzieciom. Ta część widoczna za moimi plecami nie jest przeznaczona pod zabudowę ale co będzie za lat 20? Wokół siebie mam pięcioro sąsiadów ale może być ich wiecej bo w prawo ode mnie ciągną się jeszcze 4 czy 5 takicch działek jak moja???? w każdym bądź razie dziękuję za miłe słowo i trzymanie kciuków????
            nasze auta: MÓJ SMOCZEK

            Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

            Komentarz


            • BADYL,
              ps. Połóż folię na chudziaka nie będziesz musiał łac wody

              [ Dodano: Nie 04 Wrz, 16 08:48 ]
              *lać

              Komentarz


              • W taką pogodę jak dziś to nie, ale jeśli były upały to folia raczej nie wystarczy.
                Moja Octavia

                Komentarz


                • Panowie czy ktoś pomógłby w aranżacji wnętrza łazienki? chwile pobawiłem się jednym programem, ale przyznam się szczerze, że kiepsko mi to wychodziło... :| :roll:

                  [ Dodano: Nie 11 Wrz, 16 11:57 ]
                  chodziło by mi mniej więcej o taki układ...
                  Załączone pliki
                  nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                  Komentarz


                  • Jeśli ma być wanna a uważam ,że to niepotrzebny mebel w łazience, to powinna być pod węższą ścianą.Umywalka bliżej drzwi,słupek z lewej strony i dosunięty do wanny.

                    Komentarz


                    • Octava4x4, no generalnie w projekcie jest tak jak napisałeś niemniej jednak wanne wymyśliłem sobie pod oknem...jeśli ktoś bawi się podobnymi programami i chciałby podrzucić jakieś pomysły na aranżację łazienki to z góry dziękuję????
                      nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                      Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                      Komentarz


                      • Może być pod oknem tylko trzeba zachować czujność będąc przed umywalką ,cofniesz się od lustra w tył i lądujesz w Linkług mnie taki układ jest błędem budowlanym.

                        Komentarz


                        • Zapytam z ciekawości co to za program?
                          Pozdrawiam.
                          Michał

                          Komentarz


                          • Mam pytanie, czy jak mam rów melioracyjny na działce (3m od końca działki, więc jest o co walczyć) to jak mogę się ubiegać o możliwość jego zabudowania. Czy jak gmina mi się nie zgodzi na zasadzie nie bo nie to mam jakąś możliwość negocjacji? Ewentualnie co grozi za "oj panie zasypałem ale wsadziłem rurę bo nie wiedziałem, że nie można"?

                            Działka wygląda tak jak na zdjęciu, rów zaznaczyłem na niebiesko.

                            Zapomniałbym dodać, na planie działki nie ma zaznaczonego rowu.

                            Komentarz


                            • witam kolegów,

                              mamy dziś 27.09.16., aktualnie mam wylany strop i za jakiś tydzień przyjdą ściany szczytowe oraz kolankowe a następnie ściany wewnętrzne. Mam zamówionego cieślę od dachu, dogadanego instalatora CO-Woda oraz na 90% elektryka.

                              Po odczekaniu kilu dni chciałbym by wchodził cieśla z więźbą, a gdy skończy dach (bez dachówki-około 2tygodni cieśla radzi poczekać z założeniem dachówki) chciałem montować okna i by wchodził najpierw elektryk a później CO i Woda...

                              Mam dylemat czy wkładać okna i robić instalację czy czekać do wiosny :/ nie ukrywam, że gdyby była taka możliwość to wolałbym istalacje mieć położone. Dodatkowo wylaną posadzkę i otynkowany maszynowo sufit. Ściany wewnętrzne nie będą tynkowane tylko będzie zatapiana siatka, oraz szpachel i gruntowanie białą farbą zawnętrzną. Mury mam z YTONGA więc ich nie ocieplam.

                              Podsumowując powyższą wypowiedź boję się troszkę czy instalacje nie popękają przez zimę i czy kuć żelazo póki gorące czy się wstrzymać????

                              Nie ukrywam, że każdy miesiąc to kasa wyrzucona w wynajem mieszkania i im prędzej skończę tym prędzej będę mógł się wprowadzić...sam już nie wiem

                              pozdr Artur
                              nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                              Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                              Komentarz


                              • BADYL, ja obecnie wylewam strop na piętrze i za tydzień jadę z więźbą. Ja robię to tak, że przed mrozami chcę wstawić okna, dach blaszany, w środku instalacje elektr i hydrauliczne, wylewki, tynki. Potem czekam aż to wszystko przeschnie do wiosny. Ja również mam ytonga i nie ocieplam w tym roku. Tego typu rzeczy można śmiało robić przed zimą. Ważne jest aby nie lało się na ytonga w środku więc jeśli nie będziesz okien montował to dobrze zabezpiecz otwory. Najważniejsze to aby dom pod dach schować bo ytong zbiera jednak wodę...

                                Ale jeśli będziesz szedł w hydraulikę i w elektr. to nic Ci nie popęka. Tylko spuść wodę z instalacji w domu
                                "A miało być tak pięknie..."

                                4x4 @147KM\330Nm by Rogal

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez crowl
                                  Tylko spuść wodę z instalacji w domu
                                  no właśnie boję się o te instalacje wodne że one popękają w zimę i jak spuścić wodę? W piątek będę się widział z instalatorem to się go poradzę co i jak...


                                  crowl, naczytałem się w necie i są dwie szkoły z tym naszym YTONGIEM tzn. jedni ocieplają inni nie. Ja nie ocieplam ścian. W środku jak i na zewnątrz idzie zatopiona siatka na to w środku szpachel i grunt biała zewnętrzna farba, a z zewnątrz zatopiona siatka i tynk mineralny? czy coś...

                                  Tynk maszynowy chcę jedynie na sufit...

                                  [ Dodano: Wto 27 Wrz, 16 16:46 ]
                                  crowl, aha jak już położysz wodę i CO to montujesz również piec?
                                  nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez BADYL
                                    crowl, naczytałem się w necie i są dwie szkoły z tym naszym YTONGIEM tzn. jedni ocieplają inni nie. Ja nie ocieplam ścian. W środku jak i na zewnątrz idzie zatopiona siatka na to w środku szpachel i grunt biała zewnętrzna farba, a z zewnątrz zatopiona siatka i tynk mineralny? czy coś...
                                    Jaki byś ytong nie wziął to powinien zimę przetrwać przecież ytong energo 48 są stosowane do ścian jednowarstwowych więc nawet 24 powinna dać radę jedną zimę. Będzie po prostu mniej cieplejsza (materiał jest ten sam). Ja też tak się zastanawiałem, ale doszedłem do wniosku aby nie popadać w paranoję. (Można w sumie zawsze to producenta zadzwonić ) Tu też pytanie czy bloczki nie powinny pooddychać trochę (więc jak pisałeś szkół jest dużo). Niedaleko mnie zaczynają murować właśnie z bk blok i nie wierzę że zdążą przed zimą go zadaszyć i ocieplić


                                    Zamieszczone przez BADYL
                                    [ Dodano: Wto 27 Wrz, 16 16:46 ]
                                    crowl, aha jak już położysz wodę i CO to montujesz również piec?
                                    Nie, na zimę urządzeń nie wrzucam. Nie będe domu ogrzewał więc nie mam zamiaru kupować pieca, aby tylko stał (chyba że poszukam promocji zimowych ). Tylko rurki rozprowadzę. To co można zrobić w zimę, aby jak to wszystko się ułoży i obeschnie zacząć od wiosny wykończenie na spokojnie.
                                    "A miało być tak pięknie..."

                                    4x4 @147KM\330Nm by Rogal

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez crowl
                                      Tylko rurki rozprowadzę. To co można zrobić w zimę, aby jak to wszystko się ułoży i obeschnie zacząć od wiosny wykończenie na spokojnie.
                                      ale po położeniu rurek posadzkę wylewasz?

                                      Ja mam YTONGA 36,5
                                      nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                      Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                      Komentarz


                                      • Z posadzkami to taki jest plan
                                        Jednak Wszystko zależy od zimy bo jak zmrozi wcześniej to będzie się trzeba wstrzymać. Ale jak będzie zima jak rok\dwa lata temu to luz.
                                        "A miało być tak pięknie..."

                                        4x4 @147KM\330Nm by Rogal

                                        Komentarz


                                        • mój BK przetrwał zimę bez problemu. Oczywiście mówię o gołym białym z zewnątrz, 24 cm. Nic się nie stało i nic się nie powinno stać.
                                          Jak chcesz rurki rozkładać to nie wlewaj wody. Nic nie może się stać. Ale o to pytaj instalatora, który za to ręczy i to z nim będziesz się ew. musiał szarpać.

                                          Wg. mnie lepiej zamknąć, niech schnie albo przynajmniej nie napada.

                                          Komentarz


                                          • BADYL, albo zamykasz dom i jedziesz dalej z budową OGRZEWAJĄC (tak, czy inaczej) chałupę albo czekasz ze wszystkim na wiosnę.

                                            Rzeźba w zimnej chałupie... nie polecam.

                                            A co do ściany 1 warstwowej z BK to zależy od jakości wykonania. Przyjdzie wilgoć i solidny wiatr to się okaże, czy nie pizga Ci chłodem i nie masz odwzorowania pustaków na ścianie... :|

                                            Komentarz


                                            • Rok z Bagien, Czy masz jakieś konkretne przesłanki dlaczego nie można robić instalacji przed zimą i trzeba dom OGRZEWAĆ, gdzie są okna i dach? Jak ja rozumiem BADYL to on chce to przed chłodami zrobić.

                                              Ja stoję praktycznie przed tym samym dylematem stąd ciekawią mnie argumenty, które by mówiły konkretnie z jakiego powodu nie można kłaść instalacji.

                                              Jak rozmawiałem ze swoim wykonawcą (co od 25lat buduje po kilka domów w sezonie) i znajomymi co w ten sam sposób jak ja budowali to u nich się to sprawdziło, że instalacje kładli jeszcze przed zimą ale chętnie bym się dowiedział o argumentach przeciw. Wiadomo że każdy też przed zimą szuka roboty i mogą namawiać też. :wink:
                                              "A miało być tak pięknie..."

                                              4x4 @147KM\330Nm by Rogal

                                              Komentarz


                                              • Na murator.dom jest kilka tematów w necie też mozna znaleźć...generalnie jest tak jak mówiRok z Bagien, jeżeli będę chciał wsadzić okna i nawet gdybym nie kładł samych instalacji co wody i prądu to pozostaje kwestia wietrzenia domu by nie było wilgoci...a gdybym miał dodatkowo zalewać mokrą posadzkę i zatopić siatkę gips oraz malowanie to nie dość że wietrznie to jeszcze grzanie domu :? Dlatego biję się z myślami co zrobić...bo nie wiem czy będę miał czas doglądać pieca czy nic się nie dzieje itd...

                                                [ Dodano: Wto 27 Wrz, 16 21:54 ]
                                                Najbardziej boję się pękania rur i późniejszych konsekwencji z tym związanych tj. Kucia posadzki...kuzwa NIE wiem co robić :| bo póki co jest ciepło i spokojnie przez najbliższy miesiąc dach okna prąd i CO oraz wodę by zrobili...a gdyby było dalej ciepło to dalszy etap CO czyli kotłownia i piec oraz siatka gips i gruntowanie...
                                                nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                                Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                                Komentarz


                                                • instalacje możesz dać, natomiast z pracami mokrymi bym się wstrzymał i ponadto zapewnił wentylację stanu zamkniętego

                                                  jeżeli dasz tynki no to nie pozostaje nic innego jak utrzymywać plus w zimie i np. kupić osuszacz (ok. 1000 płaciłem kiedyś - wygląda jak mała klima).
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez crowl
                                                    Rok z Bagien, Czy masz jakieś konkretne przesłanki dlaczego nie można robić instalacji przed zimą i trzeba dom OGRZEWAĆ, gdzie są okna i dach? Jak ja rozumiem BADYL to on chce to przed chłodami zrobić.
                                                    Można, ale nie ma głębszego sensu.
                                                    Zamknięcie budynku oknami i drzwiami/bramą garażową (choćby tymczasowymi) jest niezbędne dla jakichkolwiek prac wewnątrz - inaczej Ci wszystko pokradną.
                                                    I co położysz? Kable do elektryki? Dla jako takiej ekipy albo pracowitego gościa max tydzień roboty. Co przyspieszysz robiąc je zimą, a nie np. wczesną wiosną?
                                                    Porozkładasz rurki ogrzewania? Bez wody? Bez próby ciśnieniowej?
                                                    Tynków, ani wylewek bez grzania nie ma absolutnie sensu.
                                                    Tak samo wełny, czy zabudowy KG, może zawilgotnieć i przemarznąć.

                                                    Innymi słowy zakres prac na zimno w domu jest naprawdę mały.

                                                    Więc albo grzejemy, zamykamy i jedziemy z pracami jak należy, po kolei.
                                                    Albo nie grzejemy zbieramy materiały, wykonawców i siły na wiosnę.

                                                    Nie widzę sensu ryzykowania kradzieży lub zniszczenia czegoś, gdy przywali przez 2 tygodnie poniżej -20C dla zrobieniu kilku pierdół.
                                                    Takie moje zdanie.

                                                    A wykonawca jak ten mróz przywali pierwszy ucieknie z budowy mając wszystko gdzieś... :|

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X