Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • re

    utek jeszcze nie zdecydowałem do końca ale najbardziej to mnie cena odstraszyła :-)
    Ja po prostu szukam drzwi do pomieszczenia gospodarczego połączonego z garażem. Myślałem bardziej o drzwiach technicznych bo to ceny w granicy 400-600zł.
    Ty podałeś fajne drzwi ale troszkę inny pułap cenowy.

    Ciężko coś znaleźć w przystępnej cenie ale będę szukał. Na razie mi się bardzo nie śpieszy.
    pozdrawiam Macek

    Komentarz


    • Zamieszczone przez macek
      Macie jakieś doświadczenie z foliami? Jak one się zachowują w warunkach na zewnątrz?
      Jeśli chcesz mieć to zrobione dobrze to musiałbyś zastosować folie wylewaną + druk latexowy (solwentowy nie nadaje się na zewnątrz) koszt to około 200,00 zł netto za m2 (druk 100,00 zł , aplikacja 100,00 zł)
      To co podałem wyżej dotyczy folii którą stosuję się do całościowego oklejania np. samochodów, procedura jest taka że wybierasz sobie grafikę (w Twoim przypadku deseń drzewny) dostarczasz drzwi a firma je okleja.
      Czyli kupując drzwi w casto itp. za oklejenie zaplacisz minimum drugie tyle

      PS jeśli nie oklejałeś wcześniej nic folią, to masz mniej niż 50% szans że oklejając we własnym zakresie zrobisz to dobrze.

      Komentarz


      • re

        Dzięki Panowie za sugestie.
        Będę kombinował dalej co by tu zrobić...
        pozdrawiam Macek

        Komentarz


        • @ Enriquez
          Zamieszczone przez Enriquez
          Może nie wniosę nic do Twojego zapytania, ale eko-groszek nie ma nic wspólnego z ekologią.
          IMHO powinno się zakazać stosowania tego szajsu gdziekolwiek poza przemysłem.
          pls see:
          Silnik R18A2.
          http://www.dadrl.org.uk
          http://www.lightmare.org

          Komentarz


          • Panowie, czy montował ktoś w domu/mieszkaniu alarm?
            Podczas remontu przygotowałem sobie instalacje pod czujki/centralkę/klawiaturę i o ile z wyborem czujek nie mam kłopotu o tyle nie wiem który sterownik kupić.
            Zależy mi na powiadamianiu o zdarzeniu po GSM.

            Jakieś sugestie?
            Pozdrawiam,
            Grzesiek


            Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
            Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


            Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Deo
              Panowie, czy montował ktoś w domu/mieszkaniu alarm?
              Podczas remontu przygotowałem sobie instalacje pod czujki/centralkę/klawiaturę i o ile z wyborem czujek nie mam kłopotu o tyle nie wiem który sterownik kupić.
              Zależy mi na powiadamianiu o zdarzeniu po GSM.

              Jakieś sugestie?
              Ja mam alarmy na sterownikach satela. Maja moduły GSM.

              Komentarz


              • integra, niedroga i niezawodna, działa 5 lat i nie było żadnego "fakapu"

                Komentarz


                • Integra jest o tyle fajna, ze mozna zintegrowac z instalacja prostego inteligentnego budynku i sterowac swiatlem czy roletami w domu bedac na wakacjach
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • ERROR: The request could not be satisfied

                    Promocja czy takie ceny sa w tej okolicy.Zaczalem sie rozglądać za działka budowlnana Bielsko Biała +15km czyli wszystkie mieściny gdzie jest w miarę dobry dojazd,Wilkowice,Buczkowice,Łodygowice itp
                    Jakby ktoś mail jakies info o sprzedaży w tych rejonach prosze o pw
                    Kondziu

                    OCP

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez lu5asz
                      ERROR: The request could not be satisfied

                      Promocja czy takie ceny sa w tej okolicy.Zaczalem sie rozglądać za działka budowlnana Bielsko Biała +15km czyli wszystkie mieściny gdzie jest w miarę dobry dojazd,Wilkowice,Buczkowice,Łodygowice itp
                      Jakby ktoś mail jakies info o sprzedaży w tych rejonach prosze o pw
                      Kolega, z doświadczenia Ci napiszę tak: weź sobie przygotuj trochę koszulek i wydrukuj kartki "kupię działkę w tej okolicy"
                      Jak chcesz być bardziej profi to zamów sobie w agencji reklamowej tabliczki takim napisem.
                      Powieś pod sklepem, koło przystanku itp. w upatrzonej okolicy.
                      Jest wiele osób co niby by chciało sprzedać, ale im się do gazety iść nie chce, a na internetach się nie znają.

                      Komentarz


                      • kazik4x4, dzieki,tak tez zrobie.
                        Kondziu

                        OCP

                        Komentarz


                        • Panowie szybkie pytanie w zakresie AGD :lol:

                          Nowa zmywarka Bosch SMV68N60EU.
                          Monterzy od kuchni zmywarkę wstawili, podłączyli i poszli.

                          Do rzeczy - wczoraj wieczorem pierwsza próba uruchomienia bezskuteczna :|

                          W instrukcji nie widzę informacji, żeby zmywarka miała jakieś zabezpieczenia transportowe...
                          Jedynie zaślepka na odpływie (oczywiście wyjęta).

                          Wyświetla błąd dopływu wody (kranik).
                          Woda jest podłączona, wąż nie jest zagięty.
                          Próbuje zassać wodę ale nie może :roll:


                          Ktoś ma pomysł w czym problem ? ops:
                          www.SPAmobile.pl

                          Komentarz


                          • no_fear, a króciec dopływu nie miał jakiegoś zaślepienia plastikowego wewnętrznego?? i dalej ale trochę głupie pytanie czy woda jest w wężu?
                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez no_fear
                              Panowie szybkie pytanie w zakresie AGD :lol:

                              Nowa zmywarka Bosch SMV68N60EU.
                              Monterzy od kuchni zmywarkę wstawili, podłączyli i poszli.

                              Do rzeczy - wczoraj wieczorem pierwsza próba uruchomienia bezskuteczna :|

                              W instrukcji nie widzę informacji, żeby zmywarka miała jakieś zabezpieczenia transportowe...
                              Jedynie zaślepka na odpływie (oczywiście wyjęta).

                              Wyświetla błąd dopływu wody (kranik).
                              Woda jest podłączona, wąż nie jest zagięty.
                              Próbuje zassać wodę ale nie może :roll:


                              Ktoś ma pomysł w czym problem ? ops:
                              Kiedyś miałem podobnie z pralką po podłączeniu, problemem było zapchane sitko od węża doprowadzającego wodę. Przy montażu zaworu, była zakręcono i spuszczona woda, jak odkręciłem wodę syf z rur poszedł na sitko i nie bylo odpowiedniego ciśnienia.

                              Odłączył bym zasilanie wody od zmywarki i sprawdził czy jest ciśnienie.

                              Komentarz


                              • Problem pewnie (mam nadzieję) jest błahy :roll:
                                Poprzednią zmywarkę (Beko) podłączyłem i od razu działała.

                                Po odkręceniu węża z dopływem wody - woda wali aż miło - ciśnienie jest DUŻE.
                                Żadnych zaślepek nie widziałem :roll:

                                Tam w tym zgrubieniu (pod 27) jest jakiś zawór sterowany elektrycznie - po kilku sekundach od startu programu -> "bzyczy", czyli zmywarka próbuje zassać wodę...
                                www.SPAmobile.pl

                                Komentarz


                                • no_fear, wg mnie jest tak jak pisał AdamB, podobnie miała sąsiadka. Wąż zasilający w wodę zmywarkę ma wciśniętą zaślepkę żeby się syf tam nie gromadził. Skoro woda dochodzi to problem jest w wężu. No chyba, że masz walnięty sprzęt :wink: Podobnie jest z pralkami jak im wody nie odkręcisz. Sprawdź dobrze węże :szeroki_usmiech
                                  Pisał Sebastian

                                  Komentarz


                                  • Panowie, potrzebuje kupić napęd do bramy wjazdowej rozwieranej, dwa skrzydła po około 150cm, jakich firm poszukiwać?
                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                    Komentarz


                                    • FAAC
                                      Model 414
                                      Page not found - FAAC PL

                                      Dlaczego? Znana firma, łatwo o części zamienne - nie są tanie, ale trwałe.
                                      Nie powiem, że nie mam z tym napędem problemów, ale powiedzmy, że są/były na własne życzenie i przez brak wiedzy/głupotę. Najważniejsze, że nie trzeba wymieniać kompletu siłownika, tylko można dokupić pojedyncze duperele.
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • Biszczu, wszystko zależy od jakości wykonania
                                        Pisał Sebastian

                                        Komentarz


                                        • Enriquez, lubię to
                                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                          Komentarz


                                          • Biszczu, domy kanadyjskie maja bardzo wiele zalet, czy warto kupić używany? Jeśli został dobrze wykonany to tak, ale po co będziesz kupował używany, ja Ci szybko wybuduje nowy taki jak będziesz chciał
                                            Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                                            www.nawmar.pl

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez micho_m
                                              Biszczu, domy kanadyjskie maja bardzo wiele zalet, czy warto kupić używany? Jeśli został dobrze wykonany to tak, ale po co będziesz kupował używany, ja Ci szybko wybuduje nowy taki jak będziesz chciał
                                              Tak z czystej ciekawości, jaki jest rząd ceny za taki domek, około 100 m2, stan surowy zamknięty ?

                                              Komentarz


                                              • hubert78, cena to ok 1100 zł netto za m2 w zależności od konkretnego projektu. Niedaleko Ciebie budowaliśmy w Gryficach
                                                Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                                                www.nawmar.pl

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Biszczu
                                                  ma ktoś z Was dom kanadyjski? Jak taki dom się sprawuje? Warto inwestować w kupno takiego domu np. używanego ponad 10 lat ?
                                                  Dom kanadyjski jest super, pod warunkiem że:
                                                  - nie jest to dom całoroczny, a jedynie sezonowy
                                                  - nie jest to dom piętrowy/z poddaszem tylko parterowy
                                                  - jest wykonany bez głupich oszczędności na materiałach.

                                                  Nie zdecydowałbym się na budowę czegoś takiego, a tym bardziej kupno używanego.
                                                  Dlaczego? Bo w stanach/kanadzie te domy są z założenia projektowane na 25 lat i to jest górna granica żywotności takiego domu. Później trzeba zacząć zabawę z wymianą elewacji, ewentualną walkę z próchnicą, przyzwyczaić się do "specyficznych odgłosów domu" na wietrze itp.
                                                  O walce z potencjalnymi gryzoniami nie mówię, bo to zalezy od okolicy oraz od obecności kota w domu

                                                  Podobnie ma się sprawa z domami z drewna - nie mylić z domami z bala, bo to dużo wyższa półka.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez micho_m
                                                    hubert78, cena to ok 1100 zł netto za m2 w zależności od konkretnego projektu. Niedaleko Ciebie budowaliśmy w Gryficach
                                                    Dziękuje za informację Ciekawa alternatywa

                                                    [ Dodano: Wto 01 Mar, 16 09:53 ]
                                                    Zamieszczone przez kazik4x4
                                                    Dom kanadyjski jest super, pod warunkiem że:
                                                    - nie jest to dom całoroczny, a jedynie sezonowy
                                                    Czyli mam rozumieć że ogrzewanie zimą skraca jego żywotność ?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X