Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • o to to, no i jest to czego szukałem. kazik4x4, dzięx.
    Zamieszczone przez kazik4x4
    Pamiętaj tylko, żeby nie brać za dużej zwory bo większa zwora tym większy pobór prądu, a to nie zwykły zamek domofonowy który pracuje kilka sekund tylko urządzenie elektryczne które ciągnie Waty cały czas.
    jasna sprawa

    Komentarz


    • Czesc,
      szybkie pytanie. Musze kupic do mieszkania w bloku drzwi wew. Co wybrac Porte czy DRE?
      Jesli DRE to model EVEN. Jesli Porta to albo Koncept w bialej okleinie albo Vector Premium lakierowane.
      Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
      Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
      Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

      Komentarz


      • Jeżeli skłaniasz się do DRE, to podaj ilość, rodzaj ościeżnic, klamek, mogę przygotować ofertę.

        Komentarz


        • Temat juz zakonczony. Wzialem DRE. Czas pokaze czy to dobra zmiana
          Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
          Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
          Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

          Komentarz


          • Koledzy może ktoś z Was ma sprawdzone cenowo miejsce do zakupu balustrady zewnetrznej??

            Najlepiej nierdzewka, albo tradycyjne stalowe.

            Szukam po necie ale Tanio nie jest. mam dwa balkony w kształcie U jeden 7mb drugi 10mb oraz schody około 6mb.

            Polecicie coś ??? Mogą być oferty marketowe.

            Dziekuję
            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • maxpaynemm,
              Z tego co się orientuje to koszty balustrady można orientacyjnie policzyć mniej więcej tak:
              Koszt wszystkich materiałów x 2, czyli fachowiec za robotę bierze drugie tyle co kosztuję materiał, oczywiście jeśli będziesz chciał jakieś wodotryski typu wyginanie itp. to bezie to droższe.
              Firm z Twoich okolic nie znam więc nie jestem wstanie polecić.
              Co do materiałów to zrób sobie prosty szkic jak ma wyglądać i z czego jest, a z linku poniżej wylicz ile kg którego asortymentu będziesz potrzebował
              Page not found | BEPRO STAHL
              Co do cen za stal różnie się kształtują w zależności od miejscowości, ale generalnie przy 17 mb balustrady na pewno opłacało by się zapłacić dodatkowo za transport z większej hurtowni w większym mieście, ponieważ w mniejszych miejscowościach zazwyczaj jest jedna hurtownia i nie ma konkurencji.
              Ilość potrzebnego materiału i jego cena pomoże Tobie ewentualnie ustalić cenę za wszystko z wykonawcą ponieważ będziesz mniej więcej wiedział ile wyjdzie i czego.

              Oczywiście nierdzewna stal będzie dużo lepszym rozwiązaniem, bo zrobisz raz i masz spokój do końca życia. Niestety zarówno obróbka jak i materiał jest droższy od zwykłej stali, niemniej jednak jeśli zmieścisz się w budżecie to zrób z nierdzewki.

              [ Dodano: Wto 26 Lip, 16 08:57 ]
              EDIT
              W powyższym linku nie zauważyłem że przelicznik tyczy sie tylko kątowników poniżej dodatkowe info:
              Kalkulator - Największy Portal Branży Metalowej w Polsce
              MIKA-STAL

              Komentarz


              • w sprawie balustrad to jest jeszcze coś takiego jak oferta kuźni gdzie można kupować na sztuki elementy. Kiedyś miałem okazję w kupować takie elementy tutaj:
                Kuźnia Pałysz - elementy kute, producent elementów kutych
                Myślę, że u Ciebie też coś znajdziesz.
                Jeśli masz możliwość to porozmawiaj z jakimś kumaty spawaczem i bez problemu ogranie takie barierki na podstawie Twojego szkicu. Tylko jak dasz ciała na rysunku to wiesz kto będzie winny
                Pisał Sebastian

                Komentarz


                • uli07, opłacało się DRE?? Jak liczyłem model jaki bym chciał skrzydło drzwi+ościeżnica to wyszło mi coś ok 900 zł a za 1000 PLN robi mi stolarz drzwi drewniane na wymiar z montażem.

                  филип
                  Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                  Komentarz


                  • Wybrałeś chyba dość drogi model i liczony z VAT 23%, a stolarz robi dość tanio i pewnie z VAT 8%. Jak chcesz to mogę Ci przeliczyć jak podasz model i typ ościeżnicy.

                    Komentarz


                    • utek, spoko, na razie patrzyłem na drzwi orientacyjnie. Także jak coś będę wiedział już do kogo się odezwać :wink:

                      филип
                      Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                      Komentarz


                      • Panowie moze ktoś podpowie

                        ruszam od poniedziałku z remontem mieszkania i potrzebuje kupić stelaż podtynkowy

                        Gosciu w Castoramie polecał Grohe że niby pneumatyczne itp

                        tyle domów się w tym wątku zbudowało że może ktoś napisze jakąś opinie o stelażach Grohe/KOło/Cersanit/Geberit bo w sumie te sa brane pod uwagę

                        Komentarz


                        • Drzwi z drewna to tez pytanie jakie drewno. Z jesionu to sobie w tyle można wcisnąć. Dębowa to ościeżnice za 1000 będzie. Mój ojciec ma warsztat stolarski ale dysponujemy własnym tartakiem. Mamy parzelnie suszarnie. Drewna mamy sporo sezonowanego kilka lat. Kubik dęba 1 klasy to oko 5 tys.. Ojciec generalnie robi dębowe schody trochę też parkietu ale drzwi tez parę zrobił.
                          G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                          Komentarz


                          • Polecam Grohe sam mam od ponad 6 lat, pneumatyka lepsza od mechaniki.
                            Tylko nie bierz przycisku błyszczącego
                            [img]http://www.smajek.pl/rs1.jpg[img]

                            Komentarz


                            • ja mam Koło od 2007r i nie ma z nim problemu oprócz skrzypienia/pisczenia (mechanika), błyszczącego przycisku i jest głośny (nabieranie wody w nocy). To tyle zalet :wink: Ale cena też była połowę niższa... A nie przepraszam był problem z pływakiem który wymieniałem chyba z dwa razy na oryginał. W końcu kupiłem jakoś noname i od tego czasu spokój (obym nie zapeszył)
                              Pisał Sebastian

                              Komentarz


                              • Grohe nie mogę dojść jak to wyregulować.
                                Pozdrawiam
                                Marcin

                                Komentarz


                                • ja tam polecam Geberita, soldnie zrobiony, mam kilka lat i nic się nie dzieje.

                                  Komentarz


                                  • Drzwi - odpowiadam

                                    Czy sie oplacalo DRE? Czas pokaze. Porta nie byla tansza. Windoor byl tanszy.
                                    Wygladaja bardzo ladnie. Za komplet (skrzydlo + oscieznica + montaz + klamka) wyszlo srednio oklo 1100 zl. Dwie oscieznice byly ciete i jedno skrzydlo podcinane. Bez tego byloby jeszcze taniej. Jedno skrzydle bezprzylgowe. To podnosi cene i ogolnie srednia. Wymienialem czworo drzwi.
                                    W okolicy nie znalazlem tanich, dobrych drzwi drewnianych. Slabo szukalem.
                                    Anegdota:
                                    W jednym sklepie (z drewnianymi) pan w odpowiedzi na pytanie: "-ile kosztuja takie drzwi?" odparl:" - nie stac panstwa. Robimy tylko wieksze zamowienia - do domow". Skad widzial, ze mieszkam w bloku? Moze zobaczyl Octe? :-)
                                    Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                                    Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                                    Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez uli07
                                      W jednym sklepie (z drewnianymi) pan w odpowiedzi na pytanie: "-ile kosztuja takie drzwi?" odparl:" - nie stac panstwa. Robimy tylko wieksze zamowienia - do domow". Skad widzial, ze mieszkam w bloku? Moze zobaczyl Octe? :-)
                                      Trzeba było bufonowi odpowiedzieć że drzwi będzie dużo bo w stodole będziesz wymieniał.

                                      Komentarz


                                      • Re: Drzwi - odpowiadam

                                        Zamieszczone przez uli07
                                        Anegdota:
                                        W jednym sklepie (z drewnianymi) pan w odpowiedzi na pytanie: "-ile kosztuja takie drzwi?" odparl:" - nie stac panstwa. Robimy tylko wieksze zamowienia - do domow". Skad widzial, ze mieszkam w bloku? Moze zobaczyl Octe? :-)
                                        Polinkuj ten sklep, żebym tam przypadkiem nie trafił.

                                        Komentarz


                                        • To bylo na Zakopianskiej: Drzwi wewnętrzne Kraków | Weromex 
                                          Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                                          Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                                          Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez wesol
                                            Drzwi z drewna to tez pytanie jakie drewno
                                            wesol, mój teściu od ponad 30 lat stolarz zrobił nam drzwi do mieszkania z dobrze wysezonowanej sosny. Służą już czwarty rok bez mniejszych problemów. Całkowity koszt na 4 kompletne pary drewno, impregnat, klamki i mleczne szyby wyszło ok. 1200 zł. A wyglądają tak
                                            Załączone pliki

                                            филип
                                            Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                            Komentarz


                                            • Panowie chcąc skorzystać ze zwrotu.VAT na fakturach przedstawionych do US muszę podawać adres zameldowania czy mogę mieć na fakturze moje dane i adres rodziców? Czy takie faktury będą honorowane?
                                              nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                              Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                              Komentarz


                                              • BADYL, mozesz brac na adres rodzicow, ale jak Cie wezwa trzeba bedzie pisac oswiadczenie ktorego mieszkania remont dotyczy. Przerabialem to w 2013 r. A uwierz mi pewnie Cie wezwa bo każdy US inne artykuly budowlane rozlicza

                                                филип
                                                Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez ahmed799
                                                  Zamieszczone przez wesol
                                                  Drzwi z drewna to tez pytanie jakie drewno
                                                  wesol, mój teściu od ponad 30 lat stolarz zrobił nam drzwi do mieszkania z dobrze wysezonowanej sosny. Służą już czwarty rok bez mniejszych problemów. Całkowity koszt na 4 kompletne pary drewno, impregnat, klamki i mleczne szyby wyszło ok. 1200 zł. A wyglądają tak
                                                  Mogą być choć schludne. Sosna to popularny materiał. Mój ojciec zajmuje się stolarka tez coś koło 30 albo chyba i więcej lat. Pracował w tartaku a od chyba 25 lat ma własny mały tartak. Mamy kilka suszarnie parzenie dwie sztaplarki itd. Tylko ze zajmuje się wyrobem i montażem schodów z dębu trochę parkietu tez robi. Mamy maszyny do parkietu. Drzwi czy okna tez robił ale tak dla siebie. Co innego drzwi schody z machoniu a co innego z jesionu. Z buka tez można ale biela pierwszej klasy A co innego z buka twardzielowego który jest jako odpad uważany.
                                                  G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                                                  Komentarz


                                                  • ahmed799, z tym że ja nie na remont ale na budowę domu...zwrot z podatku VAT w programie MDM
                                                    nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                                    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X