Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rok z Bagien, jak najbardziej się zgadzam. Wszystko też zależy od indywidualnej sytuacji.
    Ja np. mieszkam obok budowy (jest na tej samej działce) wiec o złodziei aż tak się nie martwię bo jestem na miejscu. Mam jedną czujkę nawet od alarmu swojego tam gdzie są wszystkie narzędzia robotników.

    Poniżej 5-10stopni nie ma sensu robić wylewek\tynków i trzeba ogrzewać. Ja osobiście będę w to iść i będę ogrzewał bo mój wykonawca ma już 3domy do ogarnięcia od wiosny (dwa widziałem osobiście i jeden to moich znajomych) wiec nie chciałbym potem przestojów jak ja się dorzucę, a zależy mi na solidności, którą mam teraz. Wolę dlatego pójść z tymi instalacjami niż potem czekać i się stresować... czy szukać nowej (niewiadomo jakiej) ekipy, która coś skopie.

    Wylewek i tynków na pewno nie będę robił jak będzie -20, ale jak będzie taka zima jak rok\dwa lata temu to było by super. Trzeba tylko badać pogodę i dobierać zakres prac możliwych do wykonania :? Zobaczymy jak będzie. Czas i pogoda pokaże Na pewno nic na siłę. Będzie źle, to z mokrymi będzie trzeba się wstrzymać na pewno i poczekać do wczesnej wiosny (taki jest plan 8) ). NIe wiem jak BADYL, ale ja chyba będę to ogarniał w ten sposób.

    Jak pisałem to zależy od sytuacji każdego inwestora z osobna. Ja też pewnie bym zaczął od wiosny, ale bywa czasem tak, że lepiej zaryzykować.
    "A miało być tak pięknie..."

    4x4 @147KM\330Nm by Rogal

    Komentarz


    • Zluzowałem z tymi oknami i instalacjami...tzn. jeżeli będzie ładna pogoda to położę instalacje, wstawię okna podłącze alarm i będę wietrzył :wink:

      Zresztą teraz i tak mam przerwę technologiczną bo po wylaniu stropu szczyty będą murować dopiero za dobry tydzień. Później ściany wewnętrzne i dach... tak więc po przeanalizowaniu wszystkiego dałem sobie na luz :roll: Jeśli będzie obsuwa z czasem to pogadam z instalatorami że wykonanie przekładam na wiosnę...Jeśli będę musiał szukać innych cóż co ma być to będzie :wink: Zawsze staram się myśleć pozytywnie więc nie ma tego zlego co by...i tak dalej

      Pozdrawiam szanowną brać
      nasze auta: MÓJ SMOCZEK

      Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

      Komentarz


      • Zamieszczone przez crowl
        Wszystko też zależy od indywidualnej sytuacji.
        Świnto racja. :wink:


        Zamieszczone przez BADYL
        Zluzowałem z tymi oknami i instalacjami..
        Gdzie się człowiek spieszy, tam się diabeł cieszy.

        Pamiętaj. Jak Ci się coś sknoci lub Ci ukradną zapłacisz dwa razy i za robotę, i za materiały i za upływ czasu.
        Wtedy na pewno nie wyjdzie szybciej. :wink:

        Komentarz


        • Koledzy mam pytanie:

          Mam tynki robione metodą tradycyjną, przycierane piaskiem kwarcowym. Tynki zostały pomalowane unigruntem i teraz pytanie: czy przed położeniem właściwych kolorów czy tapet ściany należy jeszcze pomalować białą podkładową??? Pomimo pomalowania ścian unigruntem po pomalowaniu pomieszcvzenia jedną warstwą białej, goły tynk nadal przebija. Boje się trochę wydać na ogromną ilość farb akrylowych aby niepotrzebnie nie przepłacać. Co radzicie?
          Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • maxpaynemm,
            Pomaluj podkładem przed kolorem właściwym, podkład zazwyczaj ma taki lekko szarawy kolor (unigrunt wiąże powierzchnie ściany ale w żaden sposób nie kryje)

            Komentarz


            • Instalacja grzewcza

              Panowie zaczynam powoli myśleć o wymianie instalacji grzewczej wraz z piecem.
              Czy jest może z Was ktoś w temacie?
              Chciałbym się dowiedzieć o jakiej sumie muszę myśleć żeby taką instalację wymienić- gmina gdzie mieszkam planuje w przyszłym roku dofinansowania do wymiany kotłów i instalacji.
              Chodzi mi o łączną sumę: demontaż starej sieci, nowa sieć + kocioł.

              Powierzchnia domu 200mkw, dom ocieplony styropianem 10, okna wymienione plastikowe (4ro komorowe). W domu posiadam 13 kaloryferów i raczej przy tylu zostanę.
              Piec to myślę, że skończy się na gazowym dwu obiegowym kondensacyjnym- myślę o piecu z możliwością podłączenia do sieci i sterowania z telefonu, tabletu (viessmann, buderus).

              Jestem laikiem w tym temacie więc za każdą pomoc z góry dziękuję.
              Dodam, że zdecydowałem się zapytać Was bo fachowców chcących naciągnąć klienta jest wielu, a chciałbym znać rząd pieniędzy ile to może kosztować i nie dać się oszukać.
              pozdrawiam Macek

              Komentarz


              • macek, określona jest kwota dopłaty odniesiona do 1kW zainstalowanej nowej mocy i chyba to jest brutto 350zł i nie więcej niż 8000zł kosztów kwalifikowanych ( w skład wchodzi też przeróbka instalacji C.O.). Wymiana kotła powinna przyczynić się do redukcji emisji CO2 o co najmniej 30 %.

                Takie przymiarki są w mojej gminie.

                Jeżeli zostajesz przy piecu na eko-groszek to musi być on klasy 5 (czyli min. nie może mieć możliwości konstrukcyjnej instalowania rusztu pomocniczego/zastępczego).
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz


                • Zamieszczone przez maxpaynemm
                  Koledzy mam pytanie:

                  Mam tynki robione metodą tradycyjną, przycierane piaskiem kwarcowym. Tynki zostały pomalowane unigruntem i teraz pytanie: czy przed położeniem właściwych kolorów czy tapet ściany należy jeszcze pomalować białą podkładową??? Pomimo pomalowania ścian unigruntem po pomalowaniu pomieszcvzenia jedną warstwą białej, goły tynk nadal przebija. Boje się trochę wydać na ogromną ilość farb akrylowych aby niepotrzebnie nie przepłacać. Co radzicie?
                  Kup dobrą (ale drogą) farbę akrylową lub lepiej lateksową.
                  Kup farbę w sklepie specjalistycznym. W marketach mają farby niby takie same z niższą ceną ale dzięki temu są słabsze.
                  Na początku kupiłem farby (białe) w markecie ok. 30zł za wiaderko, 3 warstwy i przydałoby się jeszcze jedna warstwa. Następnie kupiłem wiaderko po ok. 80zł (powłoka do mycia i szorowania) i dwie warstwy wystarczyły.
                  Na końcu kupiłem wiaderko 12,5l (Sigma) za ok.220,- i wystarczyła jedna warstwa i super.
                  Żałowałem, że nie od razu zastosowałem tej ostatniej. I więcej się nią pomaluje!
                  Oczywiście ściany zagruntowane.
                  Pozdrawiam
                  McKrak

                  Komentarz


                  • re

                    AdamB u mnie w gminie chyba nie jest nic na razie ustalone do końca, ale myślę że i tak raczej się będę skłaniał do gazu. Z tego co oglądałem to różnice cenowe nie są duże między gazem a dobrym eko groszkiem, a roboty totalnie brak przy gazie :-)
                    pozdrawiam Macek

                    Komentarz


                    • macek, u nas nie ma gazu, więc pozostaje tylko wymiana na nowszy piec na eko-groszek lub pelety.
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz


                      • maxpaynemm, kup to:
                        404 Nie ma takiej strony

                        Dobry wałek i mocno wypracuj na ścianie. W pierwszej warstwie na tynk cem-wap bez rozcieńczania.
                        Przy malowaniu sufitów możesz dodać trochę wody.

                        Na tak przygotowane podłoże na ścianach kup dobrą farbę.
                        Popytaj w atrobudzie, czy mają już kolornik do chemsa, jeśli tak możesz u nich zamówić taką farbę.

                        Białą stosowałem w domu. Farba godna polecenia w cenie 2 razy droższych.

                        pzdr

                        Komentarz


                        • Panowie czy możecie polecić dobrego producenta domów z prefabrykatów?
                          Czy w ogóle polecacie taką formę budowania domu?
                          Jakieś przemyślenia? Sugestie?

                          Będę wdzięczny!
                          Rafał

                          Komentarz


                          • Ktoś robi w zbrojeniach na Śląsku? Szukam dobrej oferty na zbrojenie fundamentu.
                            Moja Octavia

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez AdamB
                              macek, u nas nie ma gazu, więc pozostaje tylko wymiana na nowszy piec na eko-groszek lub pelety.
                              To zapytaj w najbliższym RDG czy istnieje możliwość przyłączenia

                              Komentarz


                              • Andja, źle się wyraziłem ops: . U mnie nie ma sieci gazowej i w najbliższych latach nie będzie.
                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Milord
                                  Panowie czy możecie polecić dobrego producenta domów z prefabrykatów?
                                  Czy w ogóle polecacie taką formę budowania domu?
                                  Jakieś przemyślenia? Sugestie?

                                  Będę wdzięczny!
                                  Danwood

                                  Komentarz


                                  • Milord, polecam siebie Jakbyś chciał uzyskać info dzwon, nr masz na stronie, ten 504-
                                    Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                                    www.nawmar.pl

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez AdamB
                                      Andja, źle się wyraziłem ops: . U mnie nie ma sieci gazowej i w najbliższych latach nie będzie.
                                      Wystąpiłeś z 'Wnioskiem o warunki przyłączenia' i dostałeś odpowiedz, że inwestycja jest nieopłacalna? Jeśli tak to OK, nie będzie gazu, jeśli nie to proponuję złożyć Wniosek.
                                      Na obecną chwilę bardzo duży nacisk kładzie się na pozyskanie nowych klientów i rozbudowę sieci :wink:

                                      Komentarz


                                      • Andja, nie muszę , u mnie w całej gminie nie ma gazociągu :wink: Ja mieszkam na wsi.
                                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Andja
                                          Na obecną chwilę bardzo duży nacisk kładzie się na pozyskanie nowych klientów i rozbudowę sieci :wink:
                                          Taa...ta nowa idea marketingowa brzmi tak: pocałuj mnie nowy kliencie w dupę.
                                          I nigdy się to nie zmieni.

                                          Ćwiczyłem to dwa razy: 8 lat temu i kilka miesięcy temu. Odpowiedź ta sama. A dodam, że po 2 latach na mojej uliczce wszyscy mają gaz (oprócz mnie), bo stało się to, co próbowałem człowiekowi od marketingu wytłumaczyć. 11 działek, więc tylko patrzeć jak będą kolejni klienci na gaz. Nie dotarło. Po 2 latach i 2 nowych inwestorach zrobili całą sieć.

                                          Przy obecnych cenach i zaawansowanej technologii dotrysku gazu do sprężarki świat stoi otworem przez powietrznymi pompami ciepła.

                                          Komentarz


                                          • Panowie pytanie dotyczące projektu Jawor :
                                            Jaką kwotę trzeba przygotować na:
                                            koszty wykonania audytu energetycznego/opracowania zawierającego opis stanu istniejącego termomodernizowanego obiektu, możliwych do wykonania działań mających na celu dostosowanie obiektu do obowiązujących lub przyszłych warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki, wraz z wyliczeniem oszczędności energii.

                                            oraz:
                                            koszty przygotowania dokumentacji technicznej dla poprawy w/w zakresu

                                            może być na pw
                                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                            Komentarz


                                            • Jakiś namiar wysłałem na priv.
                                              Próbuj.

                                              pzdr

                                              Komentarz


                                              • Rok z Bagien, dzięki za kontakt.
                                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                Komentarz


                                                • Potrzebuje fachowca od mebli kuchennych plus zrobienie garderoby.Miasto Biała Podlaska
                                                  Kondziu

                                                  OCP

                                                  Komentarz


                                                  • lu5asz, Meblat z Siedlec. I jedno i drugie robil mi juz dwa razy, takze polecam

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X