Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaka powinna być minimalna grubość wylewki betonowej ?
    Muszę podnieść taras i schodek. wylewka będzie zbrojona siatką

    Komentarz


    • Minimum to 4cm
      Pisał Sebastian

      Komentarz


      • Zamieszczone przez SS
        Minimum to 4cm
        Można to obejść , ale będzie drożej niż beton.
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • Zamieszczone przez AdamB
          Zamieszczone przez SS
          Minimum to 4cm
          Można to obejść , ale będzie drożej niż beton.
          tzn. ?

          Komentarz


          • hubert78, masz wylewki wyrównujące przecież.

            leroymerlin.pl
            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

            Komentarz


            • SS, AdamB,
              Podziękował

              Komentarz


              • Panowie mam takie pytanie:
                Jeżeli ścian od zewnątrz nie można ocieplić ( bez wnikania w szczegóły) czy jest możliwość ocieplenia mieszkania od środka ? Np jakaś wata i regips na to? Ma to jakieś wady zalety. Jakieś inne pomysły ?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez shok
                  Panowie mam takie pytanie:
                  Jeżeli ścian od zewnątrz nie można ocieplić ( bez wnikania w szczegóły) czy jest możliwość ocieplenia mieszkania od środka ? Np jakaś wata i regips na to? Ma to jakieś wady zalety. Jakieś inne pomysły ?
                  Bez wnikania w szczegóły to każda rada może być zła.

                  Chodzi punkt rosy w ścianie/przegrodzie. Poczytaj.

                  Generalnie można ocieplać od wewnątrz, ale musisz w przypadku wełny oddzielić ją od wody z mieszkania (przy 50% wilgotności względnej wewnątrz pomieszczeń, tej wody trochę jest...) izolacją paroszczelną. W przypadku styropianu możesz sobie ją darować.

                  W obu wypadkach musisz zadbać o EFEKTYWNĄ wentylację, inaczej woda zacznie płynąć po szybach i innych najzimniejszych przegrodach. A to oznacza solidne wietrzenie/uchylanie okien. I wpuszczanie zimna do środka.... :roll:

                  Przemyśl to dokładnie. :?

                  Komentarz


                  • czyli da się ale nie wiem czy ogarniesz to finansowo bo nie jest to popularny styropian/wełna na placki, którą zrobi "każdy"
                    Pisał Sebastian

                    Komentarz


                    • shok, jak Rok z Bagien, napisał, dajesz wełnę, folię paroizolacyjną , i płyty gipsowe na stelażu. Minusem będzie konieczność wietrzenia pomieszczeń przez otwarcie okien, lub wentylacja nawiewno-wywiewna. Będziesz miał taki tunel foliowy. Tak czy inaczej teraz i tak domy są "takimi tunelami" nie ważne z której strony masz izolację i jaką.
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz


                      • Dzięki panowie. Bo mam na oku mieszkanie ale nie ma ono ocieplenia z zewnątrz i nie ma możliwości takiej zrobić. Bo będzie wyróżniać sie od innych sąsiednich budynków. A u mnie jak nie można to nie można i choćby skały srały.
                        Głośno myśle teraz. To jakby dołożyć wentylacje mechaniczna to by to zagrało? Ale czy taka wentylacja dołożona do budynku nie będzie go wyziebiać? Teraz mieszkam w nowej chacie i jest wentylacja oraz izolacja wew. I zew. Ale chata była tak zaprojektowana i to działa.
                        Pytam bo nie chce wsadzić sie na minę i bezsensowne koszta

                        Komentarz


                        • shok, ja bym poszulał innego mieszkania. To co pisaliśmy sprawdza się na poddaszach. W tego typu układzie bym poszedł w inne mieszkanie jeżeli oczywiście jest taka możliwość.
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • shok, A czemu się tak boisz tego braku izolacji na zewnątrz?

                            Jeśli to standardowe mieszkanie (jak nie to napisz coś więcej) to ściany zewnętrzne mogą stanowić jedną lub dwie przegrody z otoczeniem. Więc ich udział w stratach budynku nie będzie znaczny.

                            Zawsze można zainwestować w tańszy nośnik energii (jak są możliwości).
                            Robienie wentylacji mechanicznej w mieszkaniu? No można, ale koszt.... :|

                            Napisz coś więcej o tym mieszkaniu, może uda się wspólnymi siłami coś sensownego doradzić.

                            Zamieszczone przez AdamB
                            Tak czy inaczej teraz i tak domy są "takimi tunelami" nie ważne z której strony masz izolację i jaką.
                            No i w sumie racja. Płytki, farby lateksowe, grube tapety etc i tak z paroprzepuszczalności nic nie zostaje.

                            Komentarz


                            • Mieszkanie standardowe tylko muszę poczytać bo przegrody , paraprzepuszczalnosc to dla mnie czarna magia. Przegrody tzn ściana przestrzeń ściana coś Ala termos ?
                              Umm myślałem ze wystarczy wata zbrojenie regips i tyle ????

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                Zamieszczone przez shok
                                Panowie mam takie pytanie:
                                Jeżeli ścian od zewnątrz nie można ocieplić ( bez wnikania w szczegóły) czy jest możliwość ocieplenia mieszkania od środka ? Np jakaś wata i regips na to? Ma to jakieś wady zalety. Jakieś inne pomysły ?
                                Bez wnikania w szczegóły to każda rada może być zła.

                                Chodzi punkt rosy w ścianie/przegrodzie. Poczytaj.

                                Generalnie można ocieplać od wewnątrz, ale musisz w przypadku wełny oddzielić ją od wody z mieszkania (przy 50% wilgotności względnej wewnątrz pomieszczeń, tej wody trochę jest...) izolacją paroszczelną. W przypadku styropianu możesz sobie ją darować.

                                W obu wypadkach musisz zadbać o EFEKTYWNĄ wentylację, inaczej woda zacznie płynąć po szybach i innych najzimniejszych przegrodach. A to oznacza solidne wietrzenie/uchylanie okien. I wpuszczanie zimna do środka.... :roll:

                                Przemyśl to dokładnie. :?
                                We Francji buduja dom z pustaka czy betonu i ocieplaja od srodka. Welna, styro albo piana i kazdy z tych sposobow jest juz polaczony z plyta gk. Do tego przerwa miedzy sciana a tym ociepleniem i kazdy dom ma albo mechaniczna wentylacje wyciagowa (nawiewniki w oknach) albo rekuperacje.
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • Hm czyli ściana kilka centymetow przerwy, zbrojenie z wata i na to regips?
                                  A dużo zabawy jest z dołożeniem wentylacji mechanicznej? Bo jak patrzę na ten system u mnie w chacie toz to jest w sumie puszka z wentylatorem i przewody w sufit połączone gdzieś u góry w jeden system połączeń. Przy mieszkaniu nie zaprojektowanym pod taki system to chyba nie da rady dołożyć. To nie wyglada jak wentylator wsadzony w kratke wentylacyjna

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Maicroft
                                    We Francji
                                    Troszku inny klimat. :wink:
                                    I generalnie słaby kierunek do naśladowania IMO.

                                    Zamieszczone przez shok
                                    A dużo zabawy jest z dołożeniem wentylacji mechanicznej?
                                    No trochę jest, przede wszystkim z uwagi na zajmowane miejsce = sufity podwieszane.

                                    Ja nadal nie rozumiem po co chcesz ocieplać te ściany?

                                    Ciepło ucieka z pomieszczeń (załóżmy, że to jedno pomieszczenie):
                                    - 4 ścianami
                                    - podłogą
                                    - sufitem
                                    - wentylacją
                                    - oknami
                                    - drzwiami wejściowymi

                                    Na 4 ściany zewnętrzne (przynajmniej w budynku wolnostojącym) przypada ok. 15-25% strat ciepła. W bloku, gdzie masz jedną lub dwie ściany z oknami (czyli z kontaktem z temp. zewnętrzną) to będzie raptem 5-7% ogólnych strat ciepła.

                                    Po kiego grzyba, chcesz to ocieplać? Wydając kilka ładnych tysięcy złotych, zmniejszając sobie pomieszczenia, licząc się z kłopotami z wentylacją, godząc się na kłopoty z kołkowaniem czegokolwiek chcesz zaoszczędzić 50 zł./rocznie?

                                    Wytłumacz mi to proszę, bo nie jarzę.... :?

                                    Komentarz


                                    • Nie chce jeszcze ocieplac bo na razie takiego mieszkania nie posiadam. Mysle kupic ale budynek nie jest ocieplony i tak pomyslalem co by na mine sie nie wladowac. Mozna oczywiscie kupic juz nowsze technologicznie -ocieplone, ale cena juz jest 80% wieksza i nie wchodzi w gre taki zakup.
                                      A jezeli mieszkanie jest na parterze oplaca sie jakos docieplic podloge? Narazie to luzne przemyslenia bo nawet konkretnego nie mam, ale w kwocie jaka bylbym w stanie przeznaczyc trzeba isc na kompromisy.

                                      Komentarz


                                      • Są na rynku specjalne płyty do docieplania mieszkań od wewnątrz. np Eurothane G. Przy takich płytach odpada zabawa z paroizolacją czy przedściankami GK. No i tracisz zdecydowanie mniej metrażu.
                                        Adam

                                        Komentarz


                                        • No to plyta jak u francuza. Styro sklejone z gk.
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                            Zamieszczone przez Maicroft
                                            We Francji
                                            Troszku inny klimat. :wink:
                                            I generalnie słaby kierunek do naśladowania IMO.
                                            Inny klimat, inna technologia ocieplania :wink:


                                            shok, a Ty to chcesz to kupić w NL, czy PL?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez leonn
                                              Rok z Bagien napisał/a:
                                              Maicroft napisał/a:
                                              We Francji


                                              Troszku inny klimat.
                                              I generalnie słaby kierunek do naśladowania IMO.
                                              Inny klimat, inna technologia ocieplania
                                              Czy inny klimat ?? Chyba nie w kazdym miejscu, a Polska to tez kraj gdzie nie wszedzie lezy 120cm sniegu i od listopada do maja trzyma mroz i potrzebujemy budowac termosik 40cm na podlodze, 30cm na scianach i 40cm na suficie

                                              U nas przyjelo sie ocieplanie od zewnatrz, aby w samym budynku nie tracic juz miejsca na takie ocieplenie. Do tego trzeba sie pogodzic ze wszystkie "obrazki" na scianach wieszamy na kolkach molly, bo mamy wszedzie wykonczenie w gk.
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz


                                              • No właśnie NL i dlatego tak liczę czy aby nie wtopić. Teraz wynajmuje i jest spoko gdyby nie tysiak miesięcznie. Ale taka chata to trzeba liczyć 200tys. Myślałem o kupnie coś 130-140 tys ale to takie przeciętne mieszkanko. Ani to ocieplone ani nowoczesne. W dodatku uwiązac sie na 20/30 lat to nie dla mnie.Z drugiej strony kupno wychodzi sporo taniej od wynajmowania ...ale to nie sztuka porwać sie na kredyt 200tys euro a potem zakładać watki ale frankowicze ze zaczyna brakować na to czy na tamto i to wina wszystkich dookoła prócz ich samych. Hm poczytam o tych ociepleniach i coś wymyślę. Dziękuje za dobre rady, juz wiem na co mniejwiecej patrzeć.

                                                Komentarz


                                                • Maicroft, dokładnie. Niektórzy mają hopla z tym ocieplaniem. Proponuję metr styropianu
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz


                                                  • Oczyszczalnia mechaniczno-biologiczna

                                                    Czy ktoś z Was ma zainstalowaną mechaniczno-biologiczną oczyszczalnię ścieków?
                                                    Czy taka oczyszczalnia jest w praktyce rzeczywiście bezobsługowa (pomijając konieczność wybrania raz na rok)?
                                                    Czy hałasuje? Czy czuć jakiś zapach? Czy są jakieś niedogodności o których nie wspomni ani producent ani firma montująca?

                                                    Najpierw chciałem mieć oczyszczalnię z rozsączeniem ale grunt na taką nie pozwala. Zdecydowałem się na szambo ale ostatnio zaproponowano mi oczyszczalnię bez rozsączenia - właśnie mechaniczno-biologiczną.

                                                    Czy jeżeli w zgłoszonym projekcie jest szambo to teraz będzie bardzo pod górkę zmienić na oczyszczalnię?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X