Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kamilo327
    Classic
    • 2022
    • 2

    tak O3 - tak chyba zrobię.. dzięki

    Komentarz

    • ZYBI68
      Rider
      S_OCP Member
      • 2006
      • 697
      • Octavia II (1Z3)
      • BKD 2.0 TDI 140 KM

      Witam Paniwie co sądzicie o Valvoline SynPower 0W30 XL-III C3 leję go do 1.2 tsi 110 km.
      Pytanie wynika z opini tej oliwy jedni chwalą drudzy odradzają.

      Jeśli nie chcecie zrezygnować z radości picia kawy, ale chcecie dbać o zdrowie, rozwiązanie znajdziecie tutaj. www.zbyszek.ganodermakawa.pl

      Komentarz

      • KuASY
        Drive
        • 2015
        • 85
        • Octavia II (1Z3)
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        Czy Motul X-Cess 5W30 będzie Ok przy przebiegu 250 tyś. km. w 1.6mpi z LPG?
        Auto nie pobiera oleju, nie jeździ na trasach. Tzn od wymiany do wymiany znika z bagnetu 1-2 kreseczka.
        Druga sprawa na allegro brak oleju x-cess tylko z-clean? Cz to jest jakaś różnica? I jest tylko 5W40.
        Dzięki i pozdrawiam.

        Komentarz

        • leonn
          RS
          • 2011
          • 2726
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          Zamieszczone przez KuASY Zobacz wpis
          Czy Motul X-Cess 5W30 będzie Ok przy przebiegu 250 tyś. km. w 1.6mpi z LPG?
          Auto nie pobiera oleju, nie jeździ na trasach. Tzn od wymiany do wymiany znika z bagnetu 1-2 kreseczka.
          Druga sprawa na allegro brak oleju x-cess tylko z-clean? Cz to jest jakaś różnica? I jest tylko 5W40.
          Dzięki i pozdrawiam.
          Ciebie interesuje tylko norma VW 502.00 jak masz silnik w dobrej kondycji to nie kombinuj tylko zalej 5W40 albo 0W40

          Komentarz

          • jmors44
            Rider
            • 2010
            • 455
            • Octavia III (5E3)
            • CDAA 1.8 TSI 160 KM
            • DPCA 1.5 TSI 150 KM

            przymierzam się do wymiany oleju, obecnie zalany to Millers 0W30 XF Premium C3, spisywał się dobrze, już w zeszłym roku zastanawiałem się nad Eurol Syntence FS 0W30C3 do ponownego rozważenia, może jakieś nowości ?,
            jmors44

            Komentarz

            • Krzysztof1208
              Classic
              • 2022
              • 1
              • Octavia II (1Z3)
              • CCSA 1.6 MPI 102 KM

              Witam wszystkich
              Od niedawna jestem posiadaczem O2 1.6 2008 102km z LPG. Przebieg - 289000
              .
              Pytanie odnośnie oleju.
              Sprzedawca powiedział mi, co jest również poświadczone karteczką z wymiany oleju, że był lany Castrol 10w40.
              Do mnie już jedzie paczuszka z filtrami, płukanką; pytanie - Co mam zalać?
              Przeczytałem dużo na grupie o tym że olej powinien być klasy 5w40. I że bardzo dobry jest mutul.
              Ogólnie to nie byłby problem żeby zmienić gęstość oleju? Co najlepiej zrobić ?
              .
              Kontroluje poziom oleju i wynika że przez ostatnie 2tys. km ilość oleju z miarki ( od max do min ) zmalała z 2/3 do 1/3 długości )

              Komentarz

              • luckd
                Rider
                • 2012
                • 310
                • Octavia I (1U2)
                • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                Możesz lać 5w40, ewentualnie 5w50 odrobinę by zmniejszył pobór.

                Komentarz

                • radoszczak
                  Classic
                  • 2008
                  • 39
                  • Octavia III (5E3)
                  • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                  O3 1.4 CHPA lany castrol 5w30 wg wpisów w książce. Chcę przejść na Motul Specyfic 5w30, czy to dobry pomysł ? W poprzednich autach lałem Motul i nie było problemów.

                  Komentarz

                  • Before
                    Classic
                    • 2019
                    • 31
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    Witam.
                    Octavia II 1.6 MPI Benzyna + LPG zbliżam sie do wymiany oleju. Dotychczas lalem zgodnie z zaleceniami producenta Castrol 5W30, lecz opinie o nim raczej nie są przychylne. W ostatnim czasie zauważyłem, że samochód zaczął przetrawiać większe ilości oleju - około 0,5-0,6l/1000km. Samochodem jeżdżę głownie autostradami (prędkości ok. 130-160km/h, obroty w zakresie 3000-5000) stąd pytanie czy jest sens zmienić olej ? Po pierwsze na innego producenta, po drugie czy w związku z faktem, że jeżdżę głownie po autostradach + miasto nie lepiej sprawdziłby się 5W40? Jeśli tak to proszę o propozycję, który wg was najlepiej się sprawdzi.
                    Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

                    Komentarz

                    • Andrzej.P
                      RS
                      • 2011
                      • 1516
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      Zamieszczone przez Before Zobacz wpis
                      Witam.
                      Octavia II 1.6 MPI Benzyna + LPG zbliżam sie do wymiany oleju. [...] Samochodem jeżdżę głownie autostradami (prędkości ok. 130-160km/h, obroty w zakresie 3000-5000)
                      No to z uwagi na obroty niezależnie od oleju, zużycie będzie występować.
                      Tu jedynie wymiana pierścieni by coś zmieniła (było to omawiane na forum).
                      Od lat zalewam Motul 0W40 i po jeździe po autostradach ubytek występuje. Niemniej jednak można zalać coś lepszego niż ten fabryczny Castrol.
                      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                      Komentarz

                      • Before
                        Classic
                        • 2019
                        • 31
                        • Octavia II (1Z3)
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                        Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis

                        No to z uwagi na obroty niezależnie od oleju, zużycie będzie występować.
                        Tu jedynie wymiana pierścieni by coś zmieniła (było to omawiane na forum).
                        Od lat zalewam Motul 0W40 i po jeździe po autostradach ubytek występuje. Niemniej jednak można zalać coś lepszego niż ten fabryczny Castrol.
                        Jakie alternatywy względem Castrola zatem polecasz?

                        Komentarz

                        • -Piotr-
                          L&K
                          S_OCP Member
                          • 2006
                          • 1018
                          • Octavia III (5E3)
                          • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                          Zamieszczone przez radoszczak Zobacz wpis
                          O3 1.4 CHPA lany castrol 5w30 wg wpisów w książce. Chcę przejść na Motul Specyfic 5w30, czy to dobry pomysł ? W poprzednich autach lałem Motul i nie było problemów.
                          Mam takie swoje zdanie, że silnik po części też układa się pod używany w dłuższym przedziale czasowym olej silnikowy. Najważniejszy i tak jest dobór właściwej do danego silnika specyfikacji oleju i wymiana na czas w sensie przebiegu jak i stażu. Przejść zawsze można, ale osobiscie zastosował bym płukankę.
                          O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
                          KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
                          O III czarna liftback - reaktywacja

                          Komentarz

                          • -Piotr-
                            L&K
                            S_OCP Member
                            • 2006
                            • 1018
                            • Octavia III (5E3)
                            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                            Zamieszczone przez Before Zobacz wpis
                            Witam.
                            Octavia II 1.6 MPI Benzyna + LPG zbliżam sie do wymiany oleju. Dotychczas lalem zgodnie z zaleceniami producenta Castrol 5W30, lecz opinie o nim raczej nie są przychylne. W ostatnim czasie zauważyłem, że samochód zaczął przetrawiać większe ilości oleju - około 0,5-0,6l/1000km. Samochodem jeżdżę głownie autostradami (prędkości ok. 130-160km/h, obroty w zakresie 3000-5000) stąd pytanie czy jest sens zmienić olej ? Po pierwsze na innego producenta, po drugie czy w związku z faktem, że jeżdżę głownie po autostradach + miasto nie lepiej sprawdziłby się 5W40? Jeśli tak to proszę o propozycję, który wg was najlepiej się sprawdzi.
                            Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
                            W poprzedniej mojej Octavii MPI stosowałem Mobil 1. Nie było problemu z braniem oleju. Na początku od nowosci 2x w serwisie zalewałem silnik Castrolem. Trochę musiałem dolewać pomiędzy wymianą Patrząc na to jak użytkujesz swoje auto, to silnik może mieć prawo do konsumcji oleju.
                            O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
                            KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
                            O III czarna liftback - reaktywacja

                            Komentarz

                            • msemafor
                              Ambiente
                              • 2013
                              • 232
                              • Octavia III (5E3)
                              • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                              Sorry za może banalne pytanie i inny model Skody ale właśnie kupiłem SIII 1.5 TSI z silnikiem DADA 38 tys. km. 2019r. z manualną skrzynią. Planuję wymianę oleju oraz filtrów i chciałbym poprosić użytkowników tego silnika o wskazówkę odnośnie wyboru oleju. Nie mam doświadczenia w niskich lepkościach, bo dotychczas do Octavii III CZDA 1.4 TSI wlewałem Ravenol VMP 5W30 i byłem z niego bardzo zadowolony. Czytałem, że do silnika 1.5 zalecane jest 0W20 [508.00/509.00], dopuszczone 0W30 [504.00/507.00]. Podpowiecie proszę, jaki olej lejecie do swoich 1.5 TSI i jak się Wam sprawują na tych olejach? Auto będzie jeździć 80 km dziennie w proporcji 70% trasa 30% miasto. Można wlać do DADA Ravenol VMP 5W30, który także spełnia normę VW 504.00/507.00 i zmieniać go co max. 15 tys. km?
                              Czy miska olejowa korek w tych silnikach są plastikowe, a korek trzeba odkręcić specjalnym kluczem czy np. oczkowym nr 19?
                              Z góry dzięki za wszystkie rady i wskazówki.​

                              Komentarz

                              • tomek evo
                                Rider
                                • 2013
                                • 474
                                • Superb II combi (3T5)

                                Można

                                Komentarz

                                • Dejmien_97
                                  Drive
                                  • 2022
                                  • 89
                                  • Octavia II (1Z3)
                                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                  Jaki zalewacie u siebie olej do silnika?

                                  Obecnie zalewam olej VW AG Longlife III FE 0w30, jednak znajomy polecił zmianę na Valvoline 5w30. Jest tańszy, jednak zależy mi na doborze jak najlepszego oleju do silnika, stąd pytanie jak to u Was wygląda z doświadczeniem w tej kwestii.

                                  Komentarz

                                  • dagetto
                                    Rider
                                    • 2020
                                    • 278
                                    • Octavia III combi (5E5)
                                    • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                    Patrzysz na normę, wybierasz olej z normą i jest dobrze. Ja mam obecnie Orlen V 5w i nie ma żadnych problemów. Nawet mam już kupiony kolejny.

                                    Komentarz

                                    • zimmeek
                                      Classic
                                      • 2020
                                      • 14

                                      Hej panowie strasznie dużo stron nie da się wszystkiego przeczytać ale posiadam Audi b6 z silnikiem 1.6 alz, w książce jest opisana specyfikacja jako 500 00 oraz 502 00 więc stosując olej 5w40 zostaje tylko 502 00. Miałem już olej:
                                      Castrol edge 5w40,
                                      Castrol magnatec 5w40,
                                      Motul x-cess 5w40,
                                      Valvoline ma life 5W40,
                                      i na każdym jest zużycie oleju około max 0.2l na 1000km. Doczytałem że wszystkie z tych olejów są ropopochodne... Co sądzicie o oleju w stosunku do tych opisanych
                                      Meguin super leichtlauf 5w40,
                                      podobno to olej w pełni syntetyczny PAO?

                                      Komentarz

                                      • luckd
                                        Rider
                                        • 2012
                                        • 310
                                        • Octavia I (1U2)
                                        • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                                        PAO czy nie i tak będzie go brał tyle co pozostałych, jeśli chcesz zmniejszyć trochę zużycie to spróbuj 5w50.

                                        Komentarz

                                        • daneczek76
                                          RS
                                          S_OCP Member
                                          • 2006
                                          • 3642
                                          • Toyota

                                          Pytanie dotyczy moje dylematu nad zalaniem olejem silnika miedzy 0w20 zalecannym do tego auta , a 5w30 który był zalecany w poprzedniej generacji (budzie) tego samochodu gdzie równiez był pod koniec produkcji ten sam silnik.
                                          Silnik równiez ma instalacje LPG.
                                          Po przeczytaniu paru artyków skłaniam się do 5w30 ze wzgledu na wyszą temperatur silnika na lpg i moja nie lekką nogę, choc staram sie duzo jezdzic na benzynie po mieście jak mam male dystanse.
                                          Może macie jakiś swoje typy co do producenta , ja w poprzednim aucie grupy VAG używałem Stadoil 0w30 ze wzglądu na dobre parametry a szczególnie naprawdę dobry NOACK.
                                          Narazie ze wzgledu na szybką dostepność mam na pod orędziu mogę zalać MOTUL 8100 ECO-LITE 5W-30.
                                          Obecnie jest MOTUL 8100 ECO-LITE 0W-20.

                                          Auto Toyota Sienna 2015 3.5 V6 2GR-FE

                                          Z góry dziękuje i pozdrawiam.​
                                          [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                                          Komentarz

                                          • mike007007
                                            Ambiente
                                            • 2010
                                            • 119

                                            Panowie potrzebuje porady odnośnie oleju jako świeży użytkownik 1.4 tfsi 122km caxa 12r. przebieg 123tyś, do tej pory auto jeździło na oleju castrol edge professional longlife iii 5w-30. Do tej pory w innych autach jeżdżę tylko na olejach motula i takowy chciałem zalać do auta żony ale na dwóch wyszukiwarkach motula pokazują się zupełnie inne oleje :/ sam już nie wiem czy zostać na 5w30 czy przeskoczyć na 0w40 / 5w40 każda wyszukiwarka mówi co innego.

                                            Komentarz

                                            • klarus
                                              RS
                                              Moderatorr
                                              • 2013
                                              • 5366
                                              • Octavia III combi (5E5)
                                              • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                              Olej 5w30 z normą 504/507 stosować winieneś gdy trzymasz się zmiennych okresów wymiany oleju wg wskazań komputera... Gdy olej wymieniasz wg stałych okresów co 15 tys km lub co rok, nie ma potrzeby się tego trzymać, możesz zalać wtedy 0w40 / 5w40 byle z normą VW
                                              Maciek
                                              terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                              Zapraszamy....

                                              Komentarz

                                              • mike007007
                                                Ambiente
                                                • 2010
                                                • 119

                                                Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
                                                Olej 5w30 z normą 504/507 stosować winieneś gdy trzymasz się zmiennych okresów wymiany oleju wg wskazań komputera... Gdy olej wymieniasz wg stałych okresów co 15 tys km lub co rok, nie ma potrzeby się tego trzymać, możesz zalać wtedy 0w40 / 5w40 byle z normą VW
                                                Mówimy o normie 502? Lepszy będzie 0w40 czy 5w40? jazda głównie miejska i wymiany co 10tyś

                                                Komentarz

                                                • klarus
                                                  RS
                                                  Moderatorr
                                                  • 2013
                                                  • 5366
                                                  • Octavia III combi (5E5)
                                                  • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                                  tak, o normie 502... osobiście wybrałbym 0w40, lepsza płynność w niskich temperaturach
                                                  Maciek
                                                  terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                                  Zapraszamy....

                                                  Komentarz

                                                  • martin1988
                                                    Classic
                                                    • 2021
                                                    • 7
                                                    • Octavia II (1Z3)
                                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                    Ja do swojej 1.6 MPI od 3 lat zalewam MOTUL 5w40 8100 X-CLEAN, oczywiście spełnia normy VW, a raz nawet zalałem ten olej ale dla diesli jednak nic się nie stało ? Dużo zależy od tego jak kto jeździ, tj. jakie prędkości i obroty bo jak ktoś lata dużo autostradami albo na wysokich obrotach, to każdy będzie brał ? Ja do swojej nie dolewam między wymianami ale jeżdżę krótkie odcinki autostradą i max. 140 km/h. Przebieg auta: 190 000.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...