Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • tak O3 - tak chyba zrobię.. dzięki

    Komentarz


    • Witam Paniwie co sądzicie o Valvoline SynPower 0W30 XL-III C3 leję go do 1.2 tsi 110 km.
      Pytanie wynika z opini tej oliwy jedni chwalą drudzy odradzają.

      Jeśli nie chcecie zrezygnować z radości picia kawy, ale chcecie dbać o zdrowie, rozwiązanie znajdziecie tutaj. www.zbyszek.ganodermakawa.pl

      Komentarz


      • Czy Motul X-Cess 5W30 będzie Ok przy przebiegu 250 tyś. km. w 1.6mpi z LPG?
        Auto nie pobiera oleju, nie jeździ na trasach. Tzn od wymiany do wymiany znika z bagnetu 1-2 kreseczka.
        Druga sprawa na allegro brak oleju x-cess tylko z-clean? Cz to jest jakaś różnica? I jest tylko 5W40.
        Dzięki i pozdrawiam.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez KuASY Zobacz wpis
          Czy Motul X-Cess 5W30 będzie Ok przy przebiegu 250 tyś. km. w 1.6mpi z LPG?
          Auto nie pobiera oleju, nie jeździ na trasach. Tzn od wymiany do wymiany znika z bagnetu 1-2 kreseczka.
          Druga sprawa na allegro brak oleju x-cess tylko z-clean? Cz to jest jakaś różnica? I jest tylko 5W40.
          Dzięki i pozdrawiam.
          Ciebie interesuje tylko norma VW 502.00 jak masz silnik w dobrej kondycji to nie kombinuj tylko zalej 5W40 albo 0W40

          Komentarz


          • przymierzam się do wymiany oleju, obecnie zalany to Millers 0W30 XF Premium C3, spisywał się dobrze, już w zeszłym roku zastanawiałem się nad Eurol Syntence FS 0W30C3 do ponownego rozważenia, może jakieś nowości ?,
            jmors44

            Komentarz


            • Witam wszystkich
              Od niedawna jestem posiadaczem O2 1.6 2008 102km z LPG. Przebieg - 289000
              .
              Pytanie odnośnie oleju.
              Sprzedawca powiedział mi, co jest również poświadczone karteczką z wymiany oleju, że był lany Castrol 10w40.
              Do mnie już jedzie paczuszka z filtrami, płukanką; pytanie - Co mam zalać?
              Przeczytałem dużo na grupie o tym że olej powinien być klasy 5w40. I że bardzo dobry jest mutul.
              Ogólnie to nie byłby problem żeby zmienić gęstość oleju? Co najlepiej zrobić ?
              .
              Kontroluje poziom oleju i wynika że przez ostatnie 2tys. km ilość oleju z miarki ( od max do min ) zmalała z 2/3 do 1/3 długości )

              Komentarz


              • Możesz lać 5w40, ewentualnie 5w50 odrobinę by zmniejszył pobór.

                Komentarz


                • O3 1.4 CHPA lany castrol 5w30 wg wpisów w książce. Chcę przejść na Motul Specyfic 5w30, czy to dobry pomysł ? W poprzednich autach lałem Motul i nie było problemów.

                  Komentarz


                  • Witam.
                    Octavia II 1.6 MPI Benzyna + LPG zbliżam sie do wymiany oleju. Dotychczas lalem zgodnie z zaleceniami producenta Castrol 5W30, lecz opinie o nim raczej nie są przychylne. W ostatnim czasie zauważyłem, że samochód zaczął przetrawiać większe ilości oleju - około 0,5-0,6l/1000km. Samochodem jeżdżę głownie autostradami (prędkości ok. 130-160km/h, obroty w zakresie 3000-5000) stąd pytanie czy jest sens zmienić olej ? Po pierwsze na innego producenta, po drugie czy w związku z faktem, że jeżdżę głownie po autostradach + miasto nie lepiej sprawdziłby się 5W40? Jeśli tak to proszę o propozycję, który wg was najlepiej się sprawdzi.
                    Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Before Zobacz wpis
                      Witam.
                      Octavia II 1.6 MPI Benzyna + LPG zbliżam sie do wymiany oleju. [...] Samochodem jeżdżę głownie autostradami (prędkości ok. 130-160km/h, obroty w zakresie 3000-5000)
                      No to z uwagi na obroty niezależnie od oleju, zużycie będzie występować.
                      Tu jedynie wymiana pierścieni by coś zmieniła (było to omawiane na forum).
                      Od lat zalewam Motul 0W40 i po jeździe po autostradach ubytek występuje. Niemniej jednak można zalać coś lepszego niż ten fabryczny Castrol.
                      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis

                        No to z uwagi na obroty niezależnie od oleju, zużycie będzie występować.
                        Tu jedynie wymiana pierścieni by coś zmieniła (było to omawiane na forum).
                        Od lat zalewam Motul 0W40 i po jeździe po autostradach ubytek występuje. Niemniej jednak można zalać coś lepszego niż ten fabryczny Castrol.
                        Jakie alternatywy względem Castrola zatem polecasz?

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez radoszczak Zobacz wpis
                          O3 1.4 CHPA lany castrol 5w30 wg wpisów w książce. Chcę przejść na Motul Specyfic 5w30, czy to dobry pomysł ? W poprzednich autach lałem Motul i nie było problemów.
                          Mam takie swoje zdanie, że silnik po części też układa się pod używany w dłuższym przedziale czasowym olej silnikowy. Najważniejszy i tak jest dobór właściwej do danego silnika specyfikacji oleju i wymiana na czas w sensie przebiegu jak i stażu. Przejść zawsze można, ale osobiscie zastosował bym płukankę.
                          O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
                          KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
                          O III czarna liftback - reaktywacja

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Before Zobacz wpis
                            Witam.
                            Octavia II 1.6 MPI Benzyna + LPG zbliżam sie do wymiany oleju. Dotychczas lalem zgodnie z zaleceniami producenta Castrol 5W30, lecz opinie o nim raczej nie są przychylne. W ostatnim czasie zauważyłem, że samochód zaczął przetrawiać większe ilości oleju - około 0,5-0,6l/1000km. Samochodem jeżdżę głownie autostradami (prędkości ok. 130-160km/h, obroty w zakresie 3000-5000) stąd pytanie czy jest sens zmienić olej ? Po pierwsze na innego producenta, po drugie czy w związku z faktem, że jeżdżę głownie po autostradach + miasto nie lepiej sprawdziłby się 5W40? Jeśli tak to proszę o propozycję, który wg was najlepiej się sprawdzi.
                            Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
                            W poprzedniej mojej Octavii MPI stosowałem Mobil 1. Nie było problemu z braniem oleju. Na początku od nowosci 2x w serwisie zalewałem silnik Castrolem. Trochę musiałem dolewać pomiędzy wymianą Patrząc na to jak użytkujesz swoje auto, to silnik może mieć prawo do konsumcji oleju.
                            O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
                            KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
                            O III czarna liftback - reaktywacja

                            Komentarz


                            • Sorry za może banalne pytanie i inny model Skody ale właśnie kupiłem SIII 1.5 TSI z silnikiem DADA 38 tys. km. 2019r. z manualną skrzynią. Planuję wymianę oleju oraz filtrów i chciałbym poprosić użytkowników tego silnika o wskazówkę odnośnie wyboru oleju. Nie mam doświadczenia w niskich lepkościach, bo dotychczas do Octavii III CZDA 1.4 TSI wlewałem Ravenol VMP 5W30 i byłem z niego bardzo zadowolony. Czytałem, że do silnika 1.5 zalecane jest 0W20 [508.00/509.00], dopuszczone 0W30 [504.00/507.00]. Podpowiecie proszę, jaki olej lejecie do swoich 1.5 TSI i jak się Wam sprawują na tych olejach? Auto będzie jeździć 80 km dziennie w proporcji 70% trasa 30% miasto. Można wlać do DADA Ravenol VMP 5W30, który także spełnia normę VW 504.00/507.00 i zmieniać go co max. 15 tys. km?
                              Czy miska olejowa korek w tych silnikach są plastikowe, a korek trzeba odkręcić specjalnym kluczem czy np. oczkowym nr 19?
                              Z góry dzięki za wszystkie rady i wskazówki.​

                              Komentarz


                              • Można

                                Komentarz


                                • Jaki zalewacie u siebie olej do silnika?

                                  Obecnie zalewam olej VW AG Longlife III FE 0w30, jednak znajomy polecił zmianę na Valvoline 5w30. Jest tańszy, jednak zależy mi na doborze jak najlepszego oleju do silnika, stąd pytanie jak to u Was wygląda z doświadczeniem w tej kwestii.

                                  Komentarz


                                  • Patrzysz na normę, wybierasz olej z normą i jest dobrze. Ja mam obecnie Orlen V 5w i nie ma żadnych problemów. Nawet mam już kupiony kolejny.

                                    Komentarz


                                    • Hej panowie strasznie dużo stron nie da się wszystkiego przeczytać ale posiadam Audi b6 z silnikiem 1.6 alz, w książce jest opisana specyfikacja jako 500 00 oraz 502 00 więc stosując olej 5w40 zostaje tylko 502 00. Miałem już olej:
                                      Castrol edge 5w40,
                                      Castrol magnatec 5w40,
                                      Motul x-cess 5w40,
                                      Valvoline ma life 5W40,
                                      i na każdym jest zużycie oleju około max 0.2l na 1000km. Doczytałem że wszystkie z tych olejów są ropopochodne... Co sądzicie o oleju w stosunku do tych opisanych
                                      Meguin super leichtlauf 5w40,
                                      podobno to olej w pełni syntetyczny PAO?

                                      Komentarz


                                      • PAO czy nie i tak będzie go brał tyle co pozostałych, jeśli chcesz zmniejszyć trochę zużycie to spróbuj 5w50.

                                        Komentarz


                                        • Pytanie dotyczy moje dylematu nad zalaniem olejem silnika miedzy 0w20 zalecannym do tego auta , a 5w30 który był zalecany w poprzedniej generacji (budzie) tego samochodu gdzie równiez był pod koniec produkcji ten sam silnik.
                                          Silnik równiez ma instalacje LPG.
                                          Po przeczytaniu paru artyków skłaniam się do 5w30 ze wzgledu na wyszą temperatur silnika na lpg i moja nie lekką nogę, choc staram sie duzo jezdzic na benzynie po mieście jak mam male dystanse.
                                          Może macie jakiś swoje typy co do producenta , ja w poprzednim aucie grupy VAG używałem Stadoil 0w30 ze wzglądu na dobre parametry a szczególnie naprawdę dobry NOACK.
                                          Narazie ze wzgledu na szybką dostepność mam na pod orędziu mogę zalać MOTUL 8100 ECO-LITE 5W-30.
                                          Obecnie jest MOTUL 8100 ECO-LITE 0W-20.

                                          Auto Toyota Sienna 2015 3.5 V6 2GR-FE

                                          Z góry dziękuje i pozdrawiam.​
                                          [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X