Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ciekawostka na temat woskowania !!!!

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • no to super;p wobec tego bede musiał zlozyc zamówionko))

    ale tego quick clay i DC na razie nie bede kupował, moze skusze sie na wiosne bo puki co moja czerń jest bardzo czarna i głęboka

    [ Dodano: Sro 05 Lis, 08 19:21 ]
    Big, przy tym wosku jest aplikator w zestawie, no ale to mi chyba nie wystarczy co? potrzeba chyba jesscze cos aby zapolerowac ten wosk? czyli np drugi recznik z mikrofibry? co ty uzywasz do tego?
    VW Golf V black;DD ---> 1.9TDI BXF 08" DD

    Komentarz


    • janusz z DC step 2 możes zna razie zrezygnowac ale Quick clay uwazam że powinieneś kupic - od tego zaczyna się własciwie każde porzadne czyszczenie. Zobaczyłbys ile sys\fu zbierze glinka z twojego paromiesiecznego auta po jego umyciu Pozatym po jej użyciu lakier staje się gładki jak szkło.
      Zamieszczone przez janusz_007
      potrzeba chyba jesscze cos aby zapolerowac ten wosk? czyli np drugi recznik z mikrofibry? co ty uzywasz do tego?
      Akurat do polerowania wosku uzywam ściereczki z czystej flaneli - tylko nie pozostałości koszuli a materiału który jest gładki i nie spowoduje zarysowania.
      Do polerowania DC step 2 używam zaś ręcznika z Mequiars.
      Ważne jest aby do nakładania każdego preparatu uzywac osobnego aplikatora a co jego ścierania osobnej ściereczki/ręcznika.
      Czarny Elegance

      Komentarz


      • To moze ja cos powiem przez tego kolege Big, to mialem zakwasy na rekach dobre 2 dni Big, dzieki ci chlopie za to bo efekt jest wiecej niz zadowalajacy a Quick clay robi cala robote i od niej tak lapki na poczatku bola ale warto efekty sa tutaj : Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

        Big, dzieki za zaszczepienie :twisted: :twisted: :twisted:
        Pozdrawiam Kuba vel GRUBEER.
        Gejsza 6

        Komentarz


        • Big, czyli jak sobie zamowie dwa reczniki z maquaires (jeden z mikforibry do sciegania wody) a drugi ten biały do polerowania/czyszczenia to bedzie gites?
          tym bialym ktory oni maja w ofercie spokojnie mozna wypolerowac nałożony wosk ? co o tym sądzisz?

          [ Dodano: Sro 05 Lis, 08 21:49 ]
          Big, tak ludzie mowia ze jak biore wosk NXT to lepiej wziasc szampon z tej samej serii, a nie golda... co o tym sądzisz? ktory szampon jest lepszy?

          ps
          jesli chodzi o akcesoria to chce wziąść:
          - rekawica do mycia - microfibrer wash mitt
          - cos do osuszania? reczniczki z mikrofibry np Supreme Shine Microfiber
          -Ultra Plush Super Terry Towel do polerowania wosku ??
          VW Golf V black;DD ---> 1.9TDI BXF 08" DD

          Komentarz


          • Zamieszczone przez GRUBEER
            przez tego kolege Big, to mialem zakwasy na rekach dobre 2 dni
            No Grubeer, co jest? kondycha siada?
            Zamieszczone przez GRUBEER
            Big, dzieki ci chlopie za to bo efekt jest wiecej niz zadowalajacy
            Nie ma sprawy Ciesze się, że mogłem pomóc.
            Zamieszczone przez janusz_007
            Big, tak ludzie mowia ze jak biore wosk NXT to lepiej wziasc szampon z tej samej serii, a nie golda... co o tym sądzisz? ktory szampon jest lepszy?
            Janusz to na prawdę nie ma wiekszego znaczenia. Ja używam Golda i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Dobrze się pieni, ładnie rozpuszcza pozostałości np. owadów przy czym nie jes jeszcze kosmicznie drogi. W przypadku szamponu pozostałbym jednak przy tańszym Goldzie a piniążki dołozył do np. Quick Clay czy Tech Wax 2.0
            Zamieszczone przez janusz_007
            cos do osuszania? reczniczki z mikrofibry np Supreme Shine Microfiber
            Bardzo dobry wybór.
            Zamieszczone przez janusz_007
            Ultra Plush Super Terry Towel do polerowania wosku ??
            Włąsnie ten recznik posiadam I sprawuje sie świetnie. Jest mięciutki i nie zostawia pyłków czy nitek. Takze polecam.

            [ Dodano: Czw 06 Lis, 08 07:00 ]
            Zamieszczone przez janusz_007
            tym bialym ktory oni maja w ofercie spokojnie mozna wypolerowac nałożony wosk ? co o tym sądzisz?
            rozumeim że mówisz o Ultra Plush Super Terry Towel (bulk)? Spokojnie, jak napisałem wyzej, się nadaje .
            Czarny Elegance

            Komentarz


            • dzieki dzieki jestes WIELKI :diabelski_usmiech :szeroki_usmiech ps jaki termin przydatnosci mniej wiecej maja te srodki?, ale pewnie z 2-3 lata bo puki co chce zamówic to teraz zeby jeszcze przed zimą samemu umyc auto pod domem i jeszcze go wywoskowac... a chce zeby to bylo jeszcze na nastepny sezon :P

              [ Dodano: Czw 06 Lis, 08 07:37 ]
              Big, aaaaaa i jeszcz jedno: gdzie mozna kupić taką gume do sciagania wody z lakieru? bo chyba z całego auta nie zdejme tym reczniczkiem całej wody co??

              [ Dodano: Czw 06 Lis, 08 07:41 ]
              Big, teraz tak wlasnie patrzylem: szampon GOLD i NXT jest w jednej cenie:PPP to chyba wezmę nxt ;p zeby to wszystko było z jednej serii :P

              [ Dodano: Czw 06 Lis, 08 07:45 ]
              Big, rzuc tutaj okiem Page Not Found - Meguiar's pisza ze ten wosk jest w płynie, tzn? to jest mleczko czy w buteleczce razem z takim spryskiwaczem jak ma płyn do szyb??

              [ Dodano: Czw 06 Lis, 08 07:49 ]
              Big, - na jakiej zasadzie ten wosk eliminuje lekkie rysy i zadrapania? wypełnia je sobą? czy jak???? :P i jesli to jest w płynie to jak to nakładac? spryskuje sie całe auto? czy pryska sie na ten aplikator który jest w zestawie?
              VW Golf V black;DD ---> 1.9TDI BXF 08" DD

              Komentarz


              • Zamieszczone przez janusz_007
                ps jaki termin przydatnosci mniej wiecej maja te srodki?, ale pewnie z 2-3 lata
                Wiesz co jak wróce z robotu to, aż musze zobaczyć na pudełkach bo w tej chwili nie mam pojęcia ops: ale myslę że spokojnie 2-3 lata.
                Zamieszczone przez janusz_007
                bo chyba z całego auta nie zdejme tym reczniczkiem całej wody co??
                Zdejmiesz zdejmiesz ten recznik chłonie bardzo dużo wody. Co prawda będzie go trzeba ze 2 razy wykrecić ale da radę
                Zamieszczone przez janusz_007
                szampon GOLD i NXT jest w jednej cenie
                Skoro tak to nież NTX-a
                Zamieszczone przez janusz_007
                pisza ze ten wosk jest w płynie, tzn? to jest mleczko czy w buteleczce razem z takim spryskiwaczem jak ma płyn do szyb??
                Nie bardzo wiem bo ja używam wosku w formie pasty. Ale chyba nie ma on atomizera tylko po prostu wylewa sie troche z butel;ki na aplikator i w ten sposób rozprowadza. Ale to tylko moje domysły.
                Zamieszczone przez janusz_007
                spryskuje sie całe auto? czy pryska sie na ten aplikator który jest w zestawie?
                Wosk nakładasz aplikatorem na który wszesniej wylewasz go z buteleczki.
                Czarny Elegance

                Komentarz


                • czyli on zapewne ma formę mleczka
                  a w jaki sposób on maskuje mikrorysy ? zaciera je? wypełnia je"sobą"? bo to mnie ciekawi, wiesz moze?
                  VW Golf V black;DD ---> 1.9TDI BXF 08" DD

                  Komentarz


                  • Czy produkty Meguiar's są dostępne w jakiś sklepach czy tylko przez zamówienia on line? Nie uśmiecha mi się zamawiając jeden produkt płacić dodatkowo 1/3 jego wartości za przesyłkę...
                    Była: O1 2003 .19 TDI ASV
                    Jest Vectra 1.9CDTI 2008

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Jacomelli
                      Czy produkty Meguiar's są dostępne w jakiś sklepach czy tylko przez zamówienia on line?
                      Na stronie Kosmetyki samochodowe Meguiar's masz zakłądkę "punkty sprzedaży". Wejdz w nią i sprawdz gdzie w Twoich okolicach można kupic produkty tej firmy.
                      Jesli w twoich okolicach nie ma przedstawiciela to zostaje ci tylko zamówienia on-line.

                      Zamieszczone przez janusz_007
                      a w jaki sposób on maskuje mikrorysy ? zaciera je? wypełnia je"sobą"?
                      Dokładnie nie wiem jak to technicznie wygląda ale myslę że chodzi tu o likwidacje tzw. swirsów (czyli drobniutkich kolistych zarysowań widocznych pod światło). Wosk dzięki swoim własciwościom wygładzajacycm czyszczona powierzchnie likwiduje je.
                      Czarny Elegance

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Big
                        Na stronie Kosmetyki samochodowe Meguiar's masz zakłądkę "punkty sprzedaży". [...]
                        Dzięki
                        ale ze mnie gapa ops: , tak to jest jak kilka sie linki do produktów nie zaglądając na stronę główną...
                        Była: O1 2003 .19 TDI ASV
                        Jest Vectra 1.9CDTI 2008

                        Komentarz


                        • Jacomelli, na stronie Megs'a wybierasz co chcesz i wklejasz nazwe + kod produktu w czysta stronke PW na OCP i wysylasz do kolegi Nexusa6
                          Pozdrawiam Kuba vel GRUBEER.
                          Gejsza 6

                          Komentarz


                          • gdzie bedziecie myć swoje samochody jak sie zrobi zimno??? skazujecie swoje niunie na myjnie reczne gdzie przeważnie w kazdym punkcie odstawia sie fuszerkę????
                            czy sami pod chmurką?


                            ps
                            mam nowe autko (3 tyg)- salon na pewno je woskował, myslicie ze powinienem zabezpieczyc je przed zimą woskiem? czy zając sie tym po zimie?
                            VW Golf V black;DD ---> 1.9TDI BXF 08" DD

                            Komentarz


                            • janusz_007, ja bym poczekal i jak tylko zrobi sie cieplej od razu mycie i to dokladne po zimie , glinka i wosk juz sie nie moge doczekac pierwszych dni wiosny
                              Pozdrawiam Kuba vel GRUBEER.
                              Gejsza 6

                              Komentarz


                              • GRUBEER, czyli wg ciebie lepiej juz teraz nei kupowac kosmetyków maguaris czy jakos tak, tylko przeczekac zime i juz??? ewentualnie skusze sie na woskowanie na myjni ich srodkami, to zawsze cosik......
                                VW Golf V black;DD ---> 1.9TDI BXF 08" DD

                                Komentarz


                                • janusz_007, NIE tak powiedzialem kup sobie teraz/ poczatek stycznia ale z Megs'sem jest tak ze czasami bywa ze np. czegos nie ma i dla tego lepiej sobie wszystkie kosmetyki organizowac wczesniej nie popsuja sie a juz beda czekaly na ten piekny dzien i jak tylko zrobi sie lepsza pogoda to juz bedziesz gotowy do dzialania a nawet jak juz bedziesz mial swoje kosmetyki a masz kogos znajowego na tej myjni to mozesz poprosic o to zeby zrobili twoimi kosmetykami
                                  Pozdrawiam Kuba vel GRUBEER.
                                  Gejsza 6

                                  Komentarz


                                  • GRUBEER, no tutaj to bedzie problem z tymi kosmetykami, ale moze na zewnatrz zrobi sie w miare cieplo to sie za to wezme )) racja
                                    VW Golf V black;DD ---> 1.9TDI BXF 08" DD

                                    Komentarz


                                    • janusz_007, no to powodzenia i radze wzmocnic bicepsy przez zime :szeroki_usmiech
                                      Pozdrawiam Kuba vel GRUBEER.
                                      Gejsza 6

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez janusz_007
                                        gdzie bedziecie myć swoje samochody jak sie zrobi zimno???
                                        Janusz, ja jestem w podobnej sytuacji jak Ty. Mieszkam w bloku nie mam garazu, więc w zimie z myciem mam utudnone zadanie. Ale radzę sobie w ten sposób, że jak jest sucho jadę do myjni recznej (mam w Lublinie taką sprawdzona myjnię na ul. Inżynierskiej, gdzie nie odwalają fuszerki) i prosze ich o umycie Skodinki tylko z zewnatrz. Po czym wracam na parking strzeżony, gdzie trzymam moją O II, i tam rozpoczynam kolejne procesy czyli przygotowanie powierzchni, polerowanie i woskowanie, czyszczenie wnętrza i szyb oraz woskowanie felg i nabłuszczanie opon .
                                        Zamieszczone przez janusz_007
                                        mam nowe autko (3 tyg)- salon na pewno je woskował, myslicie ze powinienem zabezpieczyc je przed zimą woskiem? czy zając sie tym po zimie?
                                        Jeszcze nie widzałem salonu w którym woskowali by auto przed wydaniem klientowi a mam znajomości w dużej liczbie salonów. Oni co najwyzej myją auto przed wydaniem klientowi i je rozkonserwowują. Samochody z fabryki czesto przyjeźdżaja pokryte specjalnym preparatem który chroni lakier auta podczas transportu, przed wydaniem klientowi auta trzeba go zmyć z karoserii.
                                        Takze zdecydowanie dobrym pomysłem jest zabezpieczenie lakieru Twojej nowej O II woskiem przed zimą.
                                        Janusz007, zauwazyłem u Ciebie jedą rzecz. Boisz się, że kosmetyki zniszczą ci lakier. NIE BÓJ się tego !! To tak jak gdybyś bał sie, że użycie mydła czy kremu do skóry ci ją zniszczy. Kosmetyki samochodowe mają na celu OCHRONE lakieru, a nie jego zniszczenie. Zwlaszcza, że chemia Mequiars jest profesjonalna i nie ma obaw, że poczyni jakiekolwiek szkody. Lakier nowego auta jest jak skóra niemowlaka , potrzebuje odpowiednich środków aby go zabezpieczyć i cieszyć się jego pięknem i gladkoscią jak najdłużej
                                        Czarny Elegance

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Big
                                          Po czym wracam na parking strzeżony, gdzie trzymam moją O II, i tam rozpoczynam kolejne procesy czyli przygotowanie powierzchni, polerowanie i woskowanie, czyszczenie wnętrza i szyb oraz woskowanie felg i nabłuszczanie opon .
                                          ad: i to wszystko na parkingu :?: szacuneczek
                                          Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                                          Komentarz


                                          • powiedzcie mi jedno: walnęło śniegiem, czyli teraz niezbyt dobrym rozwiazaniem będzie umycie autka na myjni i przyjazd do domu do nieogrzewanego garażu w celu wywoskowania (nie robilem tego jeszcze bo to nowiutkie, miesięczne autko). mam pytanko: w moim miescie są dwie myjnie ręczne. jedna i druga ma dziwna metode woskowania,tzn po umyciu auta spryskują auto woskiem w sprayu, zostawiają je na 5-10 minut i potem karcherem zmywaja i osuszaja. co sądzicie o tej metodzie? warto ją zastosowac? zabezpieczy to lakier na zimę? no i czy nie jest to inwazyjne dla lakieru? teraz przyszła taka pora ze nie mam jak wywoskowac auta, chyba ze jakos mi sie uda dogadac z włascielem myjni zebym sobie na ich myjni 2,3h wywoskowal recznie wozik... ale jakos nie widze zeby byli ugodowi.... co o tym wszystkim sądzicie?
                                            VW Golf V black;DD ---> 1.9TDI BXF 08" DD

                                            Komentarz


                                            • A musisz to teraz zrobić ? Po zimie dokładnie umyj samochód , nadwozie jak i podwozie i wtedy się baw, przeciez to proste że nie udostępni Ci miejsca a jak przyjedziesz ze swoimi specyfikami to już w ogole :twisted:
                                              Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                                              Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                                              Jest O1 1.6 BFQ

                                              Komentarz


                                              • wszyscy mowią zeby nawoskwac przed zimą zeby zabezpieczyć powłoke lakiernicza, ale ciekawi mnie czy takie woskowanie jak oni robą cos daje? bo co przez 10 min sie zrobi? a potem to jeszcze "zedra" karcherem hmmmmm
                                                co radzicie??? to i tak nowy lakier więc co mu bedzie? nic?:P
                                                VW Golf V black;DD ---> 1.9TDI BXF 08" DD

                                                Komentarz


                                                • Janusz, są woski kładzione na mokro ale nie znam takiej metody żeby po połozeniu wosku w ten sposób drugi raz spryskiwać samochód wodą pod cisnieniem. Dla mie to troche dziwne. Ja na twoim miejscu zrobiłbym tak. Pisaleś że mas zswój garaż. Poczekaj więc, aż ulice będą suche pojedz na myjnię. Umyj samochód z zewnątrz wróc do swojego garazu i dokończ zabezpieczanie lakieru.
                                                  P.S. Żaden wosk kładzony na mokro w myjni nie da ci tego co samodzielne położenie wosku na nadwoziu poczekanie o.k. 30 min aż pożądnie wyschnie i spolerowanie pozostałości. Wosk na mokro to taki półsrodek.
                                                  Czarny Elegance

                                                  Komentarz


                                                  • Big, no tak mam swój garaz, tylko ze on jest drewniany i nie jest w zaden sposób ogrzewany, wiec na zewnatrz -5... a w garazu ... tez -5 wiec do bani... a z tego co wiem to lepiej nie nakładać wosku na ujemnych temperaturach... co o tym sądzisz? chyba ze niskie temperatury nie szkodza temu to bym sie za to wziąl, ale wosk zamiast schnąć bedzie zamarzał.....

                                                    [ Dodano: Nie 23 Lis, 08 23:52 ]
                                                    rozmawialem ze znajomym, i on jest tego zdania ze taki wosk nalozony na mokro, a potem zmyty jest w sumie lepszy bo lakier i tak chroni a przynajmniej nie popaćkają elementów plastikowych hmm Strona nie została odnaleziona tutaj w sumie tez niezle o tym piszą, i z tego co sie dowiedzialem to praktycznie wszystkie myjnie ręczne robią tak samo... wiec chyba ta metoda nie jest zła hmmmm byle zime przetrwać, potem to juz reczne woskowanie pod domem :diabelski_usmiech





                                                    Dalsza dyskusja została przeniesiona :
                                                    Forum - Octavia Club Polska
                                                    VW Golf V black;DD ---> 1.9TDI BXF 08" DD

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X