Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakich nawigacji używacie,jakich map i co polecacie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mam pytanie czy ktoś sie orientuje gdzie moge kupić nawigacje na ktorej zaplanuję trase z przystankami lub chwilowymi postojami?
    Skoda Octavia 1,9TDI 110PS Ambiente

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Vojtek1,9tdi
      Mam pytanie czy ktoś sie orientuje gdzie moge kupić nawigacje na ktorej zaplanuję trase z przystankami lub chwilowymi postojami?
      większość map oferuje takie opcje. Podaj więcej szczegółów, to coś się dobierze.
      Możesz ustawić trasę tak, że wstawisz oprócz start-koniec dodatkowe punkty przelotowe. w opcjach masz tez uzstawienie postoju - co ile i na jaki czas (opisuję na podstawie AM).

      Komentarz


      • wyswietlacz maly czy duzy to wszystko moim zdaniem niepotrzebny bajer...mam orginalna navi z radiem becker indianapolis Pro ( musze tylko zaktualizowac plyty cd z mapami)
        ta navi oprucz komend glosowych pokazuje strzalkami na malym wyswietlaczu radia i ja uwazam ze to wystarcza wszystko inne jest mi zbedne. Nie bede pisal o mozliwosciach i funkcjach... bo to pewnie w tym momecie juz standart...radio to ma jeden minus :
        moja wersja map to 4.0 a obecna to juz 7.0 na urlopie w Polsce mialem problemy wiec zaczolem szukac aktulizacji...ni e znalazlem w salonie w Polsce ni emieli a tu chca 129 E ( mozna gdzies znalezc za 109) no ale nowa navigona mozna dostac juz od 150 wiec hm....
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81807
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ghlight=likoss
        http://www.jiu-jitsu-gruppe-heinrich-jansen.de/

        Komentarz


        • Zamieszczone przez likoss
          wyswietlacz maly czy duzy to wszystko moim zdaniem niepotrzebny bajer...mam orginalna navi z radiem becker indianapolis Pro ( musze tylko zaktualizowac plyty cd z mapami)
          ta navi oprucz komend glosowych pokazuje strzalkami na malym wyswietlaczu radia i ja uwazam ze to wystarcza wszystko inne jest mi zbedne. Nie bede pisal o mozliwosciach i funkcjach... bo to pewnie w tym momecie juz standart...radio to ma jeden minus :
          moja wersja map to 4.0 a obecna to juz 7.0 na urlopie w Polsce mialem problemy wiec zaczolem szukac aktulizacji...ni e znalazlem w salonie w Polsce ni emieli a tu chca 129 E ( mozna gdzies znalezc za 109) no ale nowa navigona mozna dostac juz od 150 wiec hm....
          jak będziesz miał prawdziwą nawigację z mapami, punktami POI, itd. i pojeździsz z nią trochę, to łatwo się zorientujesz, że standardy sprzed 20lat są jednak mniej wygodne. Na pewno ta navi nie ma takich bardzo użytecznych drobiazgów jak aktualizowana co kilka miesięcy mapa, wprowadzanie robót drogowych czy wyświetlanie okolicznych dróg, aby objechać właśnie zamknięty na kilka godzin odcinek z powodu wypadku, przejazdu walca albo innych atrakcji. Ja też kiedyś zacząłem używać normalnej navi z mapami i nie da się jej porównać do zabytków w postaci wyświetlanych na radyjku wskazówek. Nawet w AT zmienia się sieć dróg, o PL i innych krajach nie wspominając, więc aktualność nawigona pozostawia zbyt wiele do życzenia, o braku innych funkcjonalności (asystent pasa ruchu, TMC lub Traffic, itd.) już nie mówiąc.

          Komentarz


          • na pewno masz racje ...
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81807
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ghlight=likoss
            http://www.jiu-jitsu-gruppe-heinrich-jansen.de/

            Komentarz


            • mój zestaw to automapa i goclewer 5 cali i jest w miare dobra nawigacja z minusem długo się uruchamia czasem i ze 3 minuty

              Komentarz


              • AM najlepiej daje rade, jezdzilem ostatnio po roznych zadupiach i nie mialem problemu z adresem czy dotarciem w miejsca gdzie jeszcze asfalt nie dotarl do tego wystarczy jakis zwykly lark z carrefoura za 300 zl. Uzywam 2 lata 37.1 i sobie chwale.

                Teraz przydaloby sie cos na androida pod HTC
                Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                Komentarz


                • Zabieram się do kupna nawigacji, problem tkwi w tym, że nie wiem jaką :? kilka razy prowadziła mnie Nokia 500 i bylem bardzo zadowolony jednak nie jest moja. Chciałbym coś podobnego, lub lepszego, na pewno w rozsądnych pieniądzach.

                  Komentarz


                  • Polecam GoClevera 500,kosztuje niecale 300zl z mapa Polski,kup odblokowanego i wtedy wgrasz sobie do niego co chcesz,np Automape.
                    Respect All,Fear No One!

                    Komentarz


                    • Witam,

                      zastanawiam się nad kupnem Navi. Musi być Polska i Europa. Jeśli chodzi o budżet to jakoś specjalnie nie mam limitów. Na navi nie znam się kompletnie i szczerze szkoda mi czasu na wertowanie kilka dni opinii i zalet różnych urządzeń. Dlatego liczę, że podsuniecie i jakieś modele do rozważenia i zawęzicie moje poszukiwania Z tego co wiem u nas popularna jest AutoMapa. Ale słyszałem też, że Garmin jest dobry. Dodatkowo chyba można u nich wykupić dozywotni update czy coś takiego.

                      Komentarz


                      • ojciec kupil navigona ostatnio i powiem ze nie jest zly prowadzil mnie od gliwic na zabita dechami wioche kolo kopalni Bełchatów i wpuscil mnie przez czewe i zrobil to tak ze nie mialem mniej niż 2 pasy wiec dal rade i nie gubił sie na drogach polnych :P

                        Komentarz


                        • ja mam jakiegoś larka i wgrywam sobie sam np aktualizacje automapy i śmiga, aż miło

                          ważne wtedy , aby navi była odblokowana. Jeśli ktoś nie chce wydawać dużo kasy na urządzenie polecam larka :diabelski_usmiech
                          "Łapię chwile ulotne jak ulotka ,ulotne chwile łapię jak fotka..."

                          Komentarz


                          • Również polecam Lark-a (osobiście posiadam 50.1 wcześniej MIO 560) Larki są odblokowane więc z marszu można instalować na karcie co nam się żywnie podoba i zmieniamy w ustawieniach tylko ścieżkę do exe mapy aby nawi startowała automatycznie po wł. urz.
                            Co do map to osobiście mam AM EU i jestem zadowolony nie miałem nigdy żadnych problemów z dotarciem do celu (w CRO doprowadziła mnie nawet na szczyt Sv. Jure )
                            Zawsze możesz na karcie zainstalować kilka map i pojeździć jakiś czas z każdą z nich i wybrać tą która Ci najbardziej odpowiada i dopiero wtedy zakupić ori . Najważniejsze aby po wgraniu mapy dobrze ją skonfigurować bo tylko wtedy będziesz z niej zadowolony.
                            Jak zezwolisz aby Cie prowadziła przez polne i gruntowe drogi to się nie zdziw że kiedyś będą wyciągać cię końmi. Nigdy żadnej mapie nie wierzymy bezgranicznie :szeroki_usmiech
                            Pokazały się nowe nawi z AM - co są warte nie wiem ale mogą być ciekawe 404 | Nie znaleziono strony
                            Co do wielkości ekranu polecam 5"



                            CB Harry II ASC + Triflex

                            Pozdrawiam Mirek!!

                            Komentarz


                            • A ja nie polecam Larka, trzeba trafić dobrą sztukę żeby działał :szeroki_usmiech

                              Komentarz


                              • kross12, A możesz rozwinąć myśl
                                Zamieszczone przez kross12
                                trzeba trafić dobrą sztukę żeby działał :szeroki_usmiech
                                Bo ja poleciłem 2 kolegom, tyle że oni kupili 50.3 ja jednak im wgrywałem mapy i również nie było i nie ma problemu. Choć daleki jestem od twierdzenia że to jakieś super urządzenie. Dla mnie jest wystarczające a inne bajery typu wyższa rozdzielczość, mp-3, filmy, zdjęcia, czy przesyłanie po FM do radia są dla mnie zbędnymi bajerami choć Lark część z nich posiada.
                                Jeśli ktoś chce np dodatkowo bluetooth przydatny w AM do opcji trafic to podałem alternatywę ale myślę że cena będzie też inna.
                                Pytanie było co polecacie, więc podałem ze swojego doświadczenia. Sorki ale Ty skrytykowałeś nie podając przyczyn ani alternatywy więc chyba nie pomogłeś koledze w wyborze :diabelski_usmiech



                                CB Harry II ASC + Triflex

                                Pozdrawiam Mirek!!

                                Komentarz


                                • też używam Larka i z AM PL daje sobie radę bez najmniejszych problemów. Na IGO zdarzały się zwiechy a ori mapy Copernicus były mało dokładne. Jak koledzy wyżej polecam Larka, bo od razu wgrywasz na kartę co co się podoba i działa
                                  Alfee
                                  Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                                  Kawasaki ER5 :-)

                                  Komentarz


                                  • eaglemirek, co do alternatywy to Mio Spirit 480, jak ktoś chce 5' to Spirit 670 - obie bez żadnych zbędnych (moim zdaniem) bajerów.
                                    Wracając do Larka, na moich oczach z 6 sprzedanych Larków 2szt. wróciły w ten sam dzień, poza tym dużo się nasłuchałem od ludzi którzy sprzedają nawigacje. WG. po prostu to kiepskie jakościowo urządzenie, przynajmniej takie mam wrażenie mając w ręce nawigacje typu Lark, Manta itp.

                                    Fakt że są odblokowane to na plus, ale z drugiej strony w necie jest pełno tutoriali jak odblokować nawigacje.

                                    Cieszcie się że trafiły wam się dobre sztuki:P

                                    Komentarz


                                    • A co powiecie o Garminie 3760T? Wygląda ciekawie. Jest jeszcze wersja 3790T o 200 PLN droższa, ale jeśli dobrze patrzę to jedyna różnica jaka jest to ta droższa ma fukncję wyświetlania mapy w 3d co mnie kompletnie ziębi oraz wybieranie głosowe co tez jest z dupy. Podoba mi się ta 3760T. Czy będzie to dobry wybór jak na pierwszą navi?

                                      Komentarz


                                      • Z Mio miałem do czynienia przez ponad 2 lata jak używałem PaDalcA 560 i faktycznie nie sprawiał żadnych problemów ani jako PDA ani jako nawigacja. Jego wadą jako nawi był jak dla mnie zbyt mały ekran :!: Z elektroniką bywa różnie czasami potrafi się trafić kiepska partia. Ja miałem szczęście ale kiedy kupiłem Mio 560 ( cena wtedy tego urz. oscylowała bez nawi w granicach 9stów więc nie mało) to masę ludzi miało problemy z szybko rozładowującą się samoczynnie baterią (jedna noc wystarczyła) winne było jeśli dobrze pamiętam oprogramowanie wewnętrzne :!: Ci co handlują też będą polecać to co akurat mają no i oczywiście ten droższy sprzęt wiadomo z jakich przyczyn
                                        Między Mio a Larkiem miałem Maxcom Navi 501 ale ten po tygodniu użytkowania się zepsuł i w serwisie nie umieli sobie poradzić a nie mieli akurat innego na zamianę więc wypłacili kasę :szeroki_usmiech trafił się Lark nawet taniej więc kupiłem.
                                        Jeśli możesz to napisz jeszcze jak wygląda w Mio z przejściem (wgraniem) innej mapy :?: odblokowanie, koszty. Tak z ciekawości pytam a może się komuś dodatkowo się przyda
                                        Jeszcze jedno jeśli chodzi o urz. które miałem to Lark moim zdaniem najszybciej mi łapał satelity a Mio najwolniej choć myślę że może to być "wina" iż Mio było przede wszystkim PDA a nie nawi :szeroki_usmiech

                                        [ Dodano: Czw 01 Wrz, 11 22:47 ]
                                        Zamieszczone przez Nematode
                                        A co powiecie o Garminie 3760T?
                                        O zastosowanych w nim mapach się nie wypowiem bo nie testowałem, ale rozdzielczość: 800 x 480 pixeli przy 5" jest zbędna a tym bardziej przy 4,3" a koszt podnosi :P No chyba że będziesz oglądał na nim zdjęcia Będę upierał się że jak już dopłacać to do cali a nie do pixeli Wygoda obsługi paluchem w czasie jazdy a na mapę nie patrzysz non stop więc ma być funkcjonalna a nie ładnie wyglądać :szeroki_usmiech Cena też taka sobie bo jak Ci nie podejdą mapy to kolejne koszty przy zakupie innych (obstawiam że chcesz być legalny bo moim zdaniem warto przynajmniej przy AM)

                                        I jeszcze jedno bo do końca nie rozumie tej info "Częściowe szczegółowe pokrycie: Czechy; Grecja; Słowacja; Węgry; Słowenia; Bułgaria; Rumunia; Mołdawia; Serbia i Czarnogóra; Albania; Macedonia; Ukraina"

                                        Tutaj można trochę poszukać Wystąpił błąd!



                                        CB Harry II ASC + Triflex

                                        Pozdrawiam Mirek!!

                                        Komentarz


                                        • eaglemirek,MIo P560 to zajebisty sprzęt do navi, w zasadzie to łyka wszystko bez fochów. Jak wiesz nie na każdym PDA odpali mapka z netu

                                          Zamieszczone przez eaglemirek
                                          Ci co handlują też będą polecać to co akurat mają no i oczywiście ten droższy sprzęt wiadomo z jakich przyczyn
                                          Wiadomo, ale ja nie handluje nawigacjami

                                          Zamieszczone przez eaglemirek
                                          Między Mio a Larkiem miałem Maxcom Navi 501 ale ten po tygodniu użytkowania się zepsuł
                                          Dlatego nie jestem zwolennikiem zbyt tanich nawigacji

                                          Zamieszczone przez eaglemirek
                                          Jeśli możesz to napisz jeszcze jak wygląda w Mio z przejściem (wgraniem) innej mapy odblokowanie, koszty. Tak z ciekawości pytam a może się komuś dodatkowo się przyda
                                          Zainteresowani odpala google i ceneo

                                          Zamieszczone przez eaglemirek
                                          Jeszcze jedno jeśli chodzi o urz. które miałem to Lark moim zdaniem najszybciej mi łapał satelity a Mio najwolniej choć myślę że może to być "wina" iż Mio było przede wszystkim PDA a nie nawi
                                          nie rzuciło mi się to w oczy, więc pewnie nie miałem z tym problemów

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Nematode
                                            A co powiecie o Garminie 3760T? Wygląda ciekawie. Jest jeszcze wersja 3790T o 200 PLN droższa, ale jeśli dobrze patrzę to jedyna różnica jaka jest to ta droższa ma fukncję wyświetlania mapy w 3d co mnie kompletnie ziębi oraz wybieranie głosowe co tez jest z dupy. Podoba mi się ta 3760T. Czy będzie to dobry wybór jak na pierwszą navi?
                                            Ja bym Ci odradzal - jest troche klopotow z ta nawigacja. Jedyna niepodwazalna cecha pozytywna jest jej ladny wyglad. Natomiast co wazniejesze - sa klopoty z softem. Osobiscie niedawno zmienialem navi Garmina i wybralem model nuvi 2460T - z TMC dozywotnio. Soft lepszy niz we flagowym modelu, wiecej funkcji (m.in. import tras z komputera co mi osobiscie sie przydaje), bez 3D (tez nie uwazam tego za potrzebne). Polecam.

                                            PS. Jak chcesz Garmina to poczytaj opinie o roznych modelach na np. Garniak • Forum Maniaków Garmina
                                            Pozdrawiam,

                                            Krzysiek

                                            ---

                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=27857

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez kross12
                                              prostu to kiepskie jakościowo urządzenie, przynajmniej takie mam wrażenie mając w ręce nawigacje typu Lark, Manta itp
                                              To chyba tylko twoje wrażenie nie podparte praktyką . Katuję mantę 060 już 4 lata żadnego problemu z urządzeniem po 4 latach akumulator dalej wytrzymuje 2.5 godz . Najwięcej problemów z tymi urządzeniami zaczyna się po nieumiejętnym odblokowaniu . Ludzie próbują z tego robić centrum rozrywki , a niestety do tego to się nie nadaje .

                                              Komentarz


                                              • No dobra, Manta, Lark, itp są zajebiste :lol:

                                                Komentarz


                                                • kross12, nie pisz 'głośno' takich rzeczy, bo jeszcze ktoś w to i uwierzy. :wink:
                                                  Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez kross12
                                                    No dobra, Manta, Lark, itp są zajebiste
                                                    Nie twierdze że są zajebiste ale nie ma co przekreślać sprzętu patrząc tylko na cenę nie używając go osobiście Zawsze twierdze że każda nawigacja jest tylko tak dobra jak mapa w niej zainstalowana A same urządzenia pracują na podobnych procesorach mają podobną pamięć . Wszystkie się psują wystarczy poczytać fora o nawigacjach nie ma ideałów

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X