Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kamera cofania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kazek103, tak ma niby być. jeszcze nie montowałem
    do tego potrzebny będzie konwerter
    Link
    Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

    Komentarz


    • lukasz3112, wrzuc fotke jak to wyglada. I jak swieci w nocy.
      . Tania dosyc ta kamerka.
      Spalanie - Motostat.pl
      Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
      Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
      Sprzedam na OLX!!

      Komentarz


      • Jak zamontuje to pokaze
        Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

        Komentarz


        • ja montowałem na oddzielnym monitorze to nie trzeba było nic ale do columbusa trzeba jakiś konwerter koło kamerki jest oświetlenie tablicy tak ze nic się nie traci nie wyobrażam sobie aby trzeba było cos wiercić

          Komentarz


          • Proszę o pomoc w poprawnym zakodowaniu kamery aby odpalała się automatycznie łącznie z wizualizacją czujników po lewej stronie ekranu. Na razie działa jak na załączonym filmie

            Komentarz


            • Można ewentualnie użyć takiej jak

              TU

              zostaje mniej cięcia i wiercenia.

              Komentarz


              • Temat kodowania kamery dzięki uprzejmości kolegi z forum został ogarnięty.

                Komentarz


                • Czy ktoś podpowie jak działa kamerka w wersji Low? Czyli czy po załączeniu Partronika, naciśnięciu guzika (jak są czujnik z przodu) to czy aktywuje się kamera cofania, jest podawany obraz na Columbusie?

                  Komentarz


                  • Nie, tylko po wrzuceniu wstecznego

                    Komentarz


                    • Dzięki uprzejmości koledze pab567 z forum superba sprawdziłem kamerkę jaka zakupił do swojej SII kombii.

                      Do OIIFL Kombii kamerka pasuje idealnie w miejsce klamki. Wtyczka jest inna, mniejsza ale piny rozstawione tak samo więc po przymierzeniu i wpięciu mniejszej wtyczki działa rączka bez problemu.

                      Będę zamawiał wersje z kamerą Sony ~25 EUR i do tego moduł v6.2 za ~48 EUR. Ktoś również chętny można by ze sprzedającymi po negocjować (na razie sprzedawca kamerki mało skory do rozmów ale może jak tez podpytacie to coś uda się urwać)?

                      wire Wireless car trunk handle reverse parking rear view camera for sony ccd Skoda Roomster Fabia Octavia Yeti superb Audi A1

                      Link

                      (from AliExpress Android)
                      Chyba że coś ciekawszego znajdę jeszcze.

                      New upgrade V6.2 For VW Rear View Camera RCD510 RNS315 RNS510 CVBS to RGB and AV to RGB Converter decoder

                      Link

                      (from AliExpress Android)

                      Czyli całość w ok 320 zł powinna sie zmieścić.
                      U siebie podpinać będę do Columbusa.


                      mati8201 a ty gdzie i jaka kamerke kupiles podesłabys forto jaki obraz daje w dzień i w nocy?
                      Spalanie - Motostat.pl
                      Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                      Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                      Sprzedam na OLX!!

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez siemi1
                        Nie, tylko po wrzuceniu wstecznego
                        A czy po tym jak wrzucisz wsteczny i następnie będziesz jechał do przodu to kamerka podaje obraz na wyświetlacz czy zostaje tylko wizualizacja czujników parkowania? Pytam bo zastanawiam się jak podłączyć zasilanie kamerki, czy do świateł wstecznego czy do czegoś innego, tylko jak będzie cały czas podawane zasilanie czy kamerka nie padnie przedwcześnie.

                        Komentarz


                        • Zdjęcie w dzień
                          Załączone pliki

                          Komentarz


                          • Mam pytanie... od kilku dni jestem w posiadaniu Skody Octavii. Przesiadłem się do niej z Polo :P Mi to większego problemu gabaryty auta nie robią ale żona też czasem jeździ. Zastanawiam się nad zamontowanie kamery cofania ale mam dylemat gdzie ja zamocować... myślałem kupić taką zamontowaną w tablicy rejestracyjnej bo jakieś wiercenia odpadają ale znajomy mówi,że niby mocno się brudzi i lepiej za tylną szybą. A Wy jak uważacie? Może macie jakieś linki do kamer które zakupiliście i polecacie? Bo ekran planuje mieć na lusterku wstecznym

                            Pozdrawiam
                            Champ20ns!

                            Komentarz


                            • Moze to co wyżej polecane do klamki bagaznika?
                              Spalanie - Motostat.pl
                              Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                              Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                              Sprzedam na OLX!!

                              Komentarz


                              • Ja mam w klamce bagaznika, ale w S2, W O2 miałem w lampce podświetlenia tablicy
                                Pozdrawiam
                                Tomek

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez bo86bo
                                  Zastanawiam się nad zamontowanie kamery cofania ale mam dylemat gdzie ja zamocować... myślałem kupić taką zamontowaną w tablicy rejestracyjnej bo jakieś wiercenia odpadają ale znajomy mówi,że niby mocno się brudzi i lepiej za tylną szybą.
                                  Za tylną szybą da Ci tyle samo ile lusterko Ja mam między czujnikami cofania - znacznie prostszy montaż niż zamiast klapy. W innym samochodzie miałem znacznie wyżej - obok klamki klapy i też się brudziła.

                                  Komentarz


                                  • Dla tych co zanowili modul, info od Lindy:
                                    Hi, friend
                                    it is a bad news for you, the parcel really return from China customs, all Poland buyer parcel was return to us. we will send you again in 2-4 days, we will choose a faster shipping method, you will receive it in 15-20 days, will it OK?
                                    sorry for all Poland buyer, could you help me to told the buyer from your forum?
                                    sorry again
                                    best regards
                                    Spalanie - Motostat.pl
                                    Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                    Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                    Sprzedam na OLX!!

                                    Komentarz


                                    • Do tych co montowali kamerkę w klamce kalpy (no oczywiście Made in China), czyli taką:

                                      126.16zł |CCD kamera Parkowania Samochodu Bagażnik Samochodu Uchwyt Widok z tyłu Kamera Cofania dla Skoda Octavia Fabia Yeti Audi A1|car rearview camera|camera infracar key video camera - AliExpress

                                      Tam rzeczywiście jest inna wtyczka niż w ori klamce? Ktoś podpowie, kto miał z tym w rzeczywistości kontakt? Jakieś inne problemy z montażem?

                                      Komentarz


                                      • Wtyczka jest inna w tym sensie ze w superbie jest dedykowana męska i tam są 2 piny a w O2 jest po prostu tego typu:




                                        i wkłada się ja do:


                                        i bez problemu pasuje do wtyczki w te 2 piny jednyne ja tąśmą do wiązek podkleje aby przy trzaskaniu nie wyskoczyła czy coś.

                                        Tylko ja kupiłem tę z Optyka czy tam elektronika SONY:
                                        157.47zł 20% OFF|5 cal LCD monitor + samochód kamera cofania 3 kolory dla sony kamera ccd dla Skoda VW BMW Toyota Nisssan Mazda itp.|rear view camera|car rear reverse cameracar rear view camera - AliExpress 24,89 EUR teraz.
                                        na tej twojej aukcji w feedbacku ktos pisze ze pasi do OII FL.

                                        jak ja zamówisz to zrób fotki jak nagrywa ciekawy jestem.
                                        Spalanie - Motostat.pl
                                        Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                        Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                        Sprzedam na OLX!!

                                        Komentarz


                                        • Koledzy Macie już coś sprawdzonego od Chińczyka żeby nie trzeba było wycinać dziór w klapie i współdzialało z columbusem???
                                          Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • Swego czasu kupiłem takie coś na allegro w cenie ok 100zł. Po dwóch latach używania przy włączeniu wstecznego obraz jest ale mruga jaśniej i słabiej. Jakby dioda IR doświetlała i przestawała. Jednak nie ma diory IR w tej kamerze. Kupuję niebawem radio i wówczas w lusterku nie będę miał tego.

                                            Wówczas sprawdzę czy to lusterko czy kamera.
                                            Odnośnie samej kamery. Rewelacja, jednak różnica świecenia (oświetlenia) tablicy jest znacząca. Mogę wieczorem Wam zrobić zdjęcie jak to u mnie wygląda. Ogólnie jeżeli jest dostosowane do Octavii II to pasuje bez problemu. Wydaje się identyczna jak moja.
                                            Pozdrawiam
                                            Marcin Szarejko
                                            Skoda Octavia II, 2011, MPI, PB/LPG

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez maxpaynemm
                                              Koledzy Macie już coś sprawdzonego od Chińczyka żeby nie trzeba było wycinać dziór w klapie i współdzialało z columbusem???
                                              No przecież piętro wyżej napisał siemi1...
                                              Żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce...

                                              Komentarz


                                              • Zdjęcie z d*** ale można zauważyć różnicę świecenia oryginalnej lampki i tej z kamerką.

                                                Pozdrawiam
                                                Marcin Szarejko
                                                Skoda Octavia II, 2011, MPI, PB/LPG

                                                Komentarz


                                                • dlatego kupiłem kamerkę w klamkę dodatkowo jest bardziej po środku auta
                                                  Spalanie - Motostat.pl
                                                  Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                                  Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                                  Sprzedam na OLX!!

                                                  Komentarz


                                                  • Pokaż siemi1, jaką masz. Ja planuję kupić ramkę choć zaciekawiła mnie ta kamera w rączkę.
                                                    Pozdrawiam
                                                    Marcin Szarejko
                                                    Skoda Octavia II, 2011, MPI, PB/LPG

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X