Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Alternatywa dla navi Skody

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ja właśnie jestem zainteresowany kupnem stacji najlepiej 8" wyświetlacz. Wymagania to co inne czyli all in one najlepiej (post wyżej). Może być coś z Pana stajni. Pytanie zadać na priv czy na maila?
    O II, 1.9 105KM. Było: BXE 110KM 255Nm Jest: ARL 171KM 348Nm

    Komentarz


    • Jak Tobie wygodniej. Mozemy na mail dam rabat jeszcze.

      Komentarz


      • Mam stację GMS/ADAYO CE69C8

        jest to dokładnie to samo co Blaupunkt, Blaupunkt został w 50% wykupiony przez Chińczyków
        i te same stacje są 35% taniej z logo GMS ,
        GMS ma bluetooth PARROT i kilka innych bajerów to samo co Blaupunkt,
        obudowa pilot, we wnętrzu menu / : rewelacyjna stacja, navi BT jakość dźwięku , przepaść pomiędzy innymi chińczykami..
        na fotce porównanie jednostki uniwersalnej , ale taki sam tył menu wszystko ma dedykowana do vw/skoda
        Startseite - Blaupunkt[view]=2185&no_cache=1&L=0




        Komentarz


        • I nawiązując do powyższego porównanie cenowe:

          GMS - 2399 zł
          Link

          Philadelphia 835 - 3299 zł
          Link

          Rozbieżność spora. Pytanie czy faktycznie jakościowo jest to samo, jak z ewentualnym serwisem itp. itd.?

          Komentarz


          • Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem GMS ADAYO CE69C8.

            Kupiłem w firmie: Link za cenę niższą niż na Allegro...

            Montowałem sam. Trochę zabawy było, ale dałem radę...
            Żeby trzy razy więcej kabli jakoś upchnąć z tyłu trzeba się trochę namęczyć...

            Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Jakość wykonania podobna do Bolero ale za to funkcjonalność to bajka...

            Bluetooth działa perfekcyjnie, lepiej nawet niż pseudo markowe zestawy. Pięknie się zsynchronizował i jakość dźwięku też jest zadowalająca.

            Automapa po prostu zainstalowana na karcie (jako do urządzenia Blaupunkt) i śmiga aż miło, a w międzyczasie można słuchać radia, muzyki z płyty, usb lub karty pamięci...
            Zobaczymy w poniedziałek jak się sprawuje w dłuższej trasie.

            Ku mojemu zaskoczeniu działają nawet divx'y. Więc bez problemu można sobie ściągać teledyski z YT (jako mpeg).

            Filmy na DVD też działają - sprawdzałem... Trzeba tylko wyłączyć opcję hamulca parkingowego, żeby zawsze było widać obraz...

            Radio nie potrzebuje żadnych przejściówek, antenę wystarczy podpiąć i zbiera lepiej niż fabryczne Bolero. Nawet w garażu podziemnym, gdzie Bolero już dawno się poddawało to GMS dalej walczy... Zresztą wszystko jest w zestawie.

            Aha poza tym wreszcie działa mi OPS. Nawet mierzy odległości w cm.

            To tyle jeśli chodzi o pierwsze wrażenia.

            Nadal pracuję nad możliwością zmiany loga startowego bo jest "VW Navigation System" zamiast "Skoda Welcome On Board"... Opis ze strony GMS nie działa.
            Może ktoś już rozpracował?

            Jak będę miał czas to jeszcze raz go wykręcę i podepnę subwoofer.
            Zauważyłem też, że Basser już zrobił obudowę do bagażnika Octavii 2 kombi... Niestety za 300zł...
            Zastanawiam się też nad kamerą cofania... Pewnie zamontuję jak OPS już mi się znudzi...

            Rozmawiałem też z szefem firmy Audio-System.
            Jakby ktoś chciał się przesiąść na ADAYO to u niego jest za:
            Link

            Przy większym zamówieniu pewnie można by tą cenę jeszcze bardziej ponegocjować...
            http://www.profi-it.pl
            Tanie laptopy, komputery i serwery poleasingowe, strony www, antywirusy, zdalne wsparcie informatyczne 24h...

            Komentarz


            • DObrze, a jak współpraca z kierownicą multi?

              Komentarz


              • Niestety nie mam multi.
                Ale podobno bez problemu współpracuje z kierownicą i wyświetlaczem...
                http://www.profi-it.pl
                Tanie laptopy, komputery i serwery poleasingowe, strony www, antywirusy, zdalne wsparcie informatyczne 24h...

                Komentarz


                • Właśnie dzisiaj odesłałem drugą testowaną stację, która też współpracuje - nawet odbieranie czy kończenie rozmowy, ale takie bajery jak przewijanie kontaktów czy wyświetlanie kontaktów na wyświetlaczu to już nie. Tez podobno miała bez problemów współpracować - a tu nazw stacji na wyświetlaczu nie ma, kontaktów nie ma, itd... Dobra alternatywa dla tych, co nie mają multi, ale jak mają kierę multi i jeszcze chociaż Amu+ jak ja to już niezbyt ciekawa.

                  Komentarz


                  • Powiem tak... jestem po dużym teście... około 500km w trasie.

                    W tym samym czasie uruchomiona AM 16.4, połączony bluetooth z telefonem i uruchomione radio...
                    W praktyce dla mnie bajer. AM działa, muzyczka z radia/karty SD/plyty CD sobie leci... ,a w momencie podawania komunikatu ścisza źródło dźwięku. (nie przerywa słuchania muzyki tak jak inne modele) Po chwili wszystko wraca do normy... Dla mnie duzy +.

                    Podczas rozmowy telefonicznej wyłączony jest dźwięk ze wszystkich źródeł zewnętrznych... Jakość na wbudowanym mikrofonie jest "zadowalająca".
                    Jak będę miał chwilę to podepnę zewnętrzny mikrofon i umieszczę go bliżej np. przy słupku.

                    Jakość dźwięku z głośników wg mnie jest lepsza. W końcu to 4x50W MOSFET, a nie 4x20W.
                    Nawet zmiana ustawień dźwięku w komputerze z Octavii na Superb nie dała tyle co zmiana radia... Jednakże fabryczne głośniki grają lepiej... duuużo lepiej. Jak zamontuje SUB'a i wystroję sprzęt to napiszę więcej o odczuciach.

                    Żałuję że nie mogę potestować kierownicy multi... ale opcje wszystkie mam aktywne. Po prostu przypisujesz funkcję do danego przycisku.
                    Maxi-dot'a też nie mam, ale widziałem w Golfie 6, że działa...

                    Kolego rezon, zobacz tutaj:
                    Link
                    Str. 9 Rys. 12.

                    Może któryś z dystrybutorów zgodzi się na montaż z pełną konfiguracją...

                    Aha. Fajna rzecz którą zauważyłem to komunikaty drogowe, które są nadawane przez stacje radiowe w formie textowej. (Nie RDS, ale info o korkach i wypadkach...) działa bez problemu. :lol:
                    http://www.profi-it.pl
                    Tanie laptopy, komputery i serwery poleasingowe, strony www, antywirusy, zdalne wsparcie informatyczne 24h...

                    Komentarz


                    • Problem w tym, że S2 ma kierę z pokrętłami w miejsce przycisków jak VW. Nie da się przycisnąć na stałe pokrętła przez 1s. jak życzy sobie radio. Pokrętło siły głosu działa domyślnie, ale pokrętło z prawej strony kiery już nie. W zależności też od ustawień radia jego funkcje się zmieniają. Odpuściłem już sobie wymianę. Kupiłem kamerę, czekam jeszcze na adapter - podepnę to do RNS315 i najwyżej kiedyś zainwestuję w rejestrator video z sygnalizacją radarów.

                      Komentarz


                      • rezon, Będąc w firmie Audio-System w Krakowie spytałem o możliwość rozwiązania Twojego problemu. Dostałem potwierdzenie, że radio działa z pokrętłami w kierownicy bo taki montaż już mieli.
                        Na ich stronie na FB są nawet zdjęcia z montażu Skodzie Superb 2010r:
                        Facebook | Error

                        Na moją prośbę szef tej firmy zalogował się na forum OCP, żeby sam rozwiać wszelkie wątpliwości, jednakże nie wiem z jakiego powodu jego konto zostało skasowane po 2-3 postach.
                        http://www.profi-it.pl
                        Tanie laptopy, komputery i serwery poleasingowe, strony www, antywirusy, zdalne wsparcie informatyczne 24h...

                        Komentarz


                        • ja zakupiłem ZENCA NC 2010 i powiem tak
                          jakość dźwięku jest o niebo lepsza od radia seryjnego
                          BT działa super dobrze mnie słychać po drugiej stronie
                          na maxi docie mam
                          1. radio
                          2. nawigację sam się zdziwiłem

                          nie działa mi tylko parktronic oraz nie pokazuje przycisków z klimy
                          czy ktoś już to rozgryzł w tych radyjkach ?

                          zastanawiam się nad kamerą cofania i tu pytanie
                          czy kamera załączy się po wrzuceniu wstecznego czy trzeba będzie robić to ręcznie ?

                          to jest relacja po 2 dniach użytkowania zobaczymy z czasem jak będzie się sprawować

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez K_R_I_S
                            Dostałem potwierdzenie, że radio działa z pokrętłami w kierownicy bo taki montaż już mieli.
                            nic ich wpis nie mówi o współpracy z pokrętłem telefonu. Lewe pokrętło to i u mnie działało . Skończyłem montaż kamery i odpuściłem sobie na razie wszelkie klony. Sterowanie telefonem i współpraca z maxi dot jest dla mnie b. ważna

                            Komentarz


                            • kamera cofania

                              Witam. Mam pytanie dotyczące podłaczenia kamery cofania , problemem jest to ze w moim chinskim zamienniku firmy maisun po podłączeniu zasilania w kamerce i kabla do wejscia cam w radiu nic suie nie pokazuje na wyświetlaczu. podłaczając do zewnetrznego monitorka jest ok.


                              Wiem ze niektórzy uczestnicy mają tego maisuna więc moze bedą w stanie mi pomóc,
                              Dzięki pozdrawiam/.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez bujal_dj
                                problemem jest to ze w moim chinskim zamienniku firmy maisun po podłączeniu zasilania w kamerce i kabla do wejscia cam w radiu nic suie nie pokazuje na wyświetlaczu. podłaczając do zewnetrznego monitorka jest ok.
                                powinieneś mieć jeszcze kabel sterujący - najczęściej podaje się +12 z czujnika cofania, wtedy radio wie, że ma się przełączyć na tryb kamery

                                Komentarz


                                • Witam wszystkich
                                  zastanawiam sie nad radiem GMS ADAYO CE69C8
                                  nigdzie nie ma pokazane jak działa np panel klimatronika na radiu lub parktronic w jaki sposob wyświetla na radiu , jak działa kierownica lub jakie informacje wyświetlają sie na Fisie (chodzi o zamontowane radio w aucie )
                                  zwracam się z prośba do osób którzy posiadają takie radio aby zaprezentowali jego możliwości w aucie co i jak wyświetla i pokazuje wtedy pewnie nie jednemu chętnemu na zakup rozwieje to wszelkie za lub przeciw aby kupić takie radio brakuje właśnie takiego filmiku lub zdjęć które obrazowały by prace radia w aucie
                                  czekam na odzew w tej sprawie z góry dziękuje

                                  Komentarz


                                  • Witam, również zastanawiam się dość intensywnie nad kupnem takiego systemu do Octavii przed FL. Przeczytałem cały wątek i wnioskuję, że nikt nie znalazł złotego środka. Znalazłem fajny zestaw, 1ghz procesorem, 512ramu, co myślę ma kluczowe znaczenie w stosunku do płynności chodzenia urządzenia, ale kosztuje aż 2700zł, znalazłem taki sprzęt o identycznych parametrach na Aliexpress (jakis portal do zamawiania rzeczy z prosto z chin) za 1400zł, ale jednak mam obawy, że jakieś przejścia nie będą pasować, sprzęt sie rozłoży itd. i co ja pózniej z tym zrobie? a groszowe sprawy nadal to nie są. No i fajnie by było zgrac WinCE z polskim językiem. Pozdrawiam.
                                    157 KM, 346 Nm - seria
                                    180KM, 400 Nm - po programie

                                    O3 Combi RS TSI Manual

                                    Komentarz


                                    • Największe problemy takiego sprzętu to fatalne działanie RDS, o ile można tu powiedziec o jakimkolwiek działaniu 8)
                                      Pozdrawiam
                                      Tomek

                                      Komentarz


                                      • Matsadddda, aron55, tez kiedys mialem taki dylemat. Dobrze ze jednak w ostatniej chwili zdecydowalem sie na ORI Columbusa
                                        Marek



                                        Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                        Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                        Komentarz


                                        • A miał ktoś bezpośrednio doczynienia z radiami novox?
                                          157 KM, 346 Nm - seria
                                          180KM, 400 Nm - po programie

                                          O3 Combi RS TSI Manual

                                          Komentarz


                                          • marbab co do oryginalnych sprzętów to dziś sprzedałem takie radyjko i myślę nad czymś innym

                                            Wildze ze nikt z posiadających GMS ADAYO CE69C8 nie chce się pochwalić jak sprzęt działa w realu po podłączeniu do auta a szkoda ??? Czekam cały czas na jakieś foto i opinie jak działa taki sprzęt w aucie

                                            Komentarz


                                            • Witam

                                              Również podepnę się o prośbę z opiniami o stacjach GMS ADAYO CE69C8, Blaupunkt Philadelphia 835, ADAYO CE4KC8, GMS 7206 NAVI+

                                              Jakieś konkretne różnice oprócz ceny?

                                              Przede wszystkim zależy mi na dobrym wyświetlaniu informacji o klimatyzacji, sterowaniu z kierownicy, odtwarzaniu divx podczas jazdy i wejściu USB.

                                              z telefonu nie korzystam

                                              Komentarz


                                              • Bodzio_01, Adayo CE69C8 wyświetla dobrze informacje z climatronika dopóki nie odpali się automapy. Z włączoną automapą czasami na ekranie z ustawieniami klimy nic się nie zmienia podczas regulacji temperatury czy zmiany innych parametrów pracy. Nie wiem od czego to zależy. Zazwyczaj jest ok. Filmy podczas jazdy odtwarza.

                                                Komentarz


                                                • Po lekturze wielu wątków i przejrzeniu Internetu uważam, że ... nie ma to jak oryginalne radio.
                                                  Jak czytam, że komuś TO nie działa, komuś TO to ... dziekuję.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Sebastian75
                                                    Po lekturze wielu wątków i przejrzeniu Internetu uważam, że ... nie ma to jak oryginalne radio.
                                                    Jak czytam, że komuś TO nie działa, komuś TO to ... dziekuję.
                                                    To nie kwestia co kto lubi ale z pewnością ceny.
                                                    Zobacz ile kosztuje fabrycznie zamontowany Columbus a chińczyk o podobnych możliwościach
                                                    pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X