Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rejestrator jazdy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rosomak, Powiem Ci, że ja nie mam zaufania do używanych, bo z doświadczenia mam przekonanie, że jak ktoś sprzedaje używkę, to zazwyczaj jej coś jest. Albo upadł i czasem coś nie działa, albo zamoczył się i właściciel ucieka ze sprzętem zanim się zepsuje, bo wie, że w każdej chwili coś może paść. A nikt nie odda za pół ceny dobrego sprzętu.
    Wiem, że zdażają się wypadki, innego podejścia, ale jest ich tak mało, że lepiej nie ryzykować.

    Jak mam dać za używkę 500 zł i to znajdę pozostałe 250 zł na nówkę za 750 zł, gdybym miał taki pułap cenowy. Jak wejdzie w życie ten chory przepis o pierwszeństwie pieszych to kupię ten droższy, a jak nie to zakupię tańszy. Koło października będę decydował.
    Była O1 jest F2.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Dig Dug
      hsurim, A nie można by podejść do tematu tak:
      (...)
      Można podejść tak - AutoWrzuta.pl
      Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

      Komentarz


      • hsurim, Dzięki, spoko forum. Dzisiaj czytałem trochę i duża kopalnia wiedzy.
        Była O1 jest F2.

        Komentarz


        • Panowie,
          Jak i gdzie macie podpięte rejestratory? Zaczynają i kończą one nagrywać po przekręceniu bądź wyjęciu kluczyka. W O2 FL jest lipa bo bo zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyka zapalniczka dalej jest zasilana. Poza tym z przodu podpinam CB i wolałbym tam nie mieć bajzlu z kolejnymi kablami. Gdzie najlepiej i najprościej wpiąć się w instalację z gniazdem na kablu aby zasilanie było odcinane po wyjęciu kluczyka?
          O2FL Kombi - 1.6TDI 105KM - dom
          O3 Kombi - 1.6TDI 110KM - praca

          Komentarz


          • lukasz81, zobacz tu: Forum - Octavia Club Polska
            znajdź u siebie wolne gniazdo 12V po zapłonie w skrzynce lub zrób by-pass jak wyżej z bezpiecznika i daj bezpiecznik 3A na kamerkę.
            By-pass można kupić na allegro.

            Ja mam tak jak w linku powyżej mam 12V po zapłonie.
            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

            Komentarz


            • Zamieszczone przez lukasz81
              Jak i gdzie macie podpięte rejestratory?
              Ja mam tak jak tutaj

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Rosomak
                lukasz81, zobacz tu: Forum - Octavia Club Polska
                znajdź u siebie wolne gniazdo 12V po zapłonie w skrzynce lub zrób by-pass jak wyżej z bezpiecznika i daj bezpiecznik 3A na kamerkę.
                By-pass można kupić na allegro.

                Ja mam tak jak w linku powyżej mam 12V po zapłonie.
                Dzięki za linka, tak zrobię. Pytanie tylko o demontaż tapicerki słupka A. Mam na nim zaślepkę z oznaczeniem AIRBAG. Tam jest kurtyna? Jak to rozebrać żeby czegoś nie skopać? Tą zaślepkę się wyciąga? Mam na słupkach czujki ruchu do alarmu więc musi się to jakoś ściągać...
                O2FL Kombi - 1.6TDI 105KM - dom
                O3 Kombi - 1.6TDI 110KM - praca

                Komentarz


                • Zamieszczone przez lukasz81
                  Pytanie tylko o demontaż tapicerki słupka A. Mam na nim zaślepkę z oznaczeniem AIRBAG. Tam jest kurtyna? Jak to rozebrać żeby czegoś nie skopać?
                  Aaaa łooo tak łooo:
                  Forum - Octavia Club Polska
                  Forum - Octavia Club Polska

                  Można też nie demontować plastiku słupka, tylko puścić przewód między szybą a słupkiem (wejdzie), lub od strony drzwi. Dalej podsufitką (też wejdzie) i wyprowadzić wtyczkę USB w okolicy lusterka.
                  Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                  http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                  Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                  Komentarz


                  • lukasz81, u mnie w OIIFL pojawia się napięcie w zapalniczce tylko po zapłonie i nic z nią nie było robione. Tyle że ja mam liftback a ty Combi to pewnie dlatego :/
                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez aryziomex
                      u mnie w OIIFL pojawia się napięcie w zapalniczce tylko po zapłonie i nic z nią nie było robione. Tyle że ja mam liftback a ty Combi to pewnie dlatego :/
                      No nie wiem czy to na pewno od wersji nadwozia jest zależne. Masz auto od nowości?

                      Komentarz


                      • greg44, Auto jest po-leasingowe (a więc raczej nikt tam nic nie robił) a jeśli chodzi o zasilanie zapalniczki gdzieś kiedyś czytałem że "Combi" ma zasilanie w kabinie cały czas a w bagażniku po kluczyku, natomiast "Liftback" ma po kluczyku w kabinie bo nie ma gniazda w bagażniku.
                        Ale ile w tym wszystkim prawdy to nie potrafię powiedzieć
                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                        Komentarz


                        • A ja modelowo 2007 i w kabinie i w bagażniku cały czas mam zasilanie w gniazdach zapalniczki.

                          Komentarz


                          • 4 posty bicia piany nie na temat...
                            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Rosomak
                              Zamieszczone przez lukasz81
                              Pytanie tylko o demontaż tapicerki słupka A. Mam na nim zaślepkę z oznaczeniem AIRBAG. Tam jest kurtyna? Jak to rozebrać żeby czegoś nie skopać?
                              Aaaa łooo tak łooo:
                              Forum - Octavia Club Polska
                              Forum - Octavia Club Polska

                              Można też nie demontować plastiku słupka, tylko puścić przewód między szybą a słupkiem (wejdzie), lub od strony drzwi. Dalej podsufitką (też wejdzie) i wyprowadzić wtyczkę USB w okolicy lusterka.
                              Dzięki za linki, wszystko już jasne. Zamówię bypass na allegro i jak przyjdzie to biorę się za robotę.
                              O2FL Kombi - 1.6TDI 105KM - dom
                              O3 Kombi - 1.6TDI 110KM - praca

                              Komentarz


                              • Ja dorobiłem gniazdo zapalniczki pod klapka bezpieczników przy lewych drzwiach, tam jest kilka bezpieczników, nie było trudno znalesc jedno puste gniazdo gdzie napiecie zanika po zgaszeniu silnika. Miejsa jest wystarczająco zeby zchoac wszystko pod klapką.
                                Tam zasililem kamere i radio CB - smiga bez zarzutów.
                                Zrobie fotke to wrzuce

                                Komentarz


                                • Koledzy, może ktoś zaglądnąć tutaj :?:

                                  Komentarz


                                  • Koledzy pacjent MiVue 528. Jaką max kartę obsługuje?? Możecie coś polecić??
                                    Ps. tryb parkingowy wyczuwa ruch i uruchamia nagrywanie. Czy w tej kamerce ten tryb uruchamia się również w przypadku uderzenia??????
                                    ps2. Kamerka podłączona tak że wyłącza się po wyłączeniu zapłonu. A co w trybie parkingowym?? Czy ktoś próbował z tzw Smartboxem. Czy może podłączyć to jakoś inaczej aby kamerka kręciła też po wyłączeniu auta??

                                    Dzięki
                                    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                    Spalanie - Motostat.pl

                                    Komentarz


                                    • Witam
                                      Czy ktoś wie może, w jakich jednostkach są pokazywane przeciążenia w DATAKAM PLAYER?

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez maxpaynemm
                                        Koledzy pacjent MiVue 528. Jaką max kartę obsługuje??
                                        do 32GB najlepiej klasy od 6 wzwyż. Nie wiem jak karty 64GB, na pewno w exFAT nie pójdzie. Pytanko tylko jakby kartę 64GB sformatować w programie "FAT32-Formatter" czy pójdzie...? (u mnie tak lata ale w DOD LS460W i jest super).

                                        Karty od 64GB wzwyż fabrycznie używają formatu plików exFAT, trzeba je formatować na FAT32.

                                        [ Dodano: Czw 22 Paź, 15 14:58 ]
                                        Zamieszczone przez MrokJ
                                        Czy ktoś wie może, w jakich jednostkach są pokazywane przeciążenia w DATAKAM PLAYER?
                                        Mniemam że to międzynarodowy standard, tj. "G"
                                        Określamy je przyjmując jako jednostkę przyspieszenia 1 g, czyli przyspieszenie ziemskie, które równa się 9,81 m/s2.
                                        Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                        http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                        Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Rosomak
                                          Mniemam że to międzynarodowy standard, tj. "G"
                                          Określamy je przyjmując jako jednostkę przyspieszenia 1 g, czyli przyspieszenie ziemskie, które równa się 9,81 m/s2.
                                          Raczej nie. Wczoraj zrobiłem testową jazdę z rejestratorem ORLLO SX-610G i miałem w szczytach ponad 4 jednostki. Nie sądzę, żebym uzyskiwał takie przeciążenia. Spodziewam się raczej, że będzie to 1/10 G.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Rosomak
                                            Mniemam że to międzynarodowy standard, tj. "G"
                                            Określamy je przyjmując jako jednostkę przyspieszenia 1 g, czyli przyspieszenie ziemskie, które równa się 9,81 m/s2.
                                            Nie masz racji, bo mylisz pojęcia. Przyspieszenie ziemskie (przyspieszenie grawitacyjne przy swobodnym spadku na Ziemię) to g, a G to stała grawitacji.
                                            g ~ 9,81 m/s2
                                            natomiast
                                            stała grawitacji
                                            رافال
                                            Spoty
                                            Cause freedom is a lonely road
                                            My O2FL

                                            Komentarz


                                            • rafiki, dobra, pierdoln@łem sie. właczył mi sie CapsLock, pasi? Już OK?
                                              Zamieszczone przez MrokJ
                                              Raczej nie. Wczoraj zrobiłem testową jazdę z rejestratorem ORLLO SX-610G i miałem w szczytach ponad 4 jednostki.
                                              może taki dokładny jest czujnik...
                                              Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                              http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                              Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                              Komentarz


                                              • Ok, poprawka: 1/10 g.

                                                Komentarz


                                                • MrokJ, 1/10 to prawie stan nieważkości w kosmos leciałeś? to ja też chcę :jump: w stanie spoczynku na człowieka działa 1g więc 4 jest całkiem możliwe (w stanie nieważkości oddziałuje na człowieka 0g)
                                                  رافال
                                                  Spoty
                                                  Cause freedom is a lonely road
                                                  My O2FL

                                                  Komentarz


                                                  • Widzę, że będzie problem.
                                                    Stan nieważkości owszem 0g, ale w stanie spoczynku, a nawet ruchu jednostajnego (niezmienny kierunek i prędkość), też jest 0g. Jeżeli jadę samochodem ze stałą prędkością, to akcelerometr pokazuje 0. Zaczyna pokazywać coś, gdy skręcam lub hamuję lub przyspieszam. jechałem spokojnie, bardzo spokojnie. Deszcz, ciasno na jezdni. A wyniki pokazywane przez DATAKAM, to 4.3 w szczycie. 4.3 g to już poważne przyśpieszenie. Na suchym asfalcie przy dużych szybkościach owszem, może sięgnie. Ale na mokrym, na ulicy...
                                                    Tak w ogóle, to masakra - pierwsza zasada dynamiki (klasycznej pana Newtona) się kłania.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X