Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rejestrator jazdy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witam wszystkich, postanowiłem dorzucić swoje trzy grosze do tematu, kwota do 199 pln i wyszło Prestigio RoadRunner 505, jakość nagrania musicie ocenić sami, ja osobiście myślę że tragedii nie ma poniżej link

    Komentarz


    • Tak nagrywa Raspberry PI z kamerą włożoną do lusterka z FLA od Passata:
      [youtube] [/youtube]

      Masa roboty niestety...
      Aktualne zużycie paliwa

      Komentarz


      • Jaką to ma rozdzielczość - bo na 1080p nie wygląda ?
        Możesz zrobić filmik w nocy ?
        Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

        Komentarz


        • hsurim, przetwornik jest ustawiony na 1920x1080 pikseli, ale ta kamerka dedykowana do PI nie ma niestety najlepszych parametrów i nie ma jak podłączyć innej ze względu na zamknięty kod firmware. Dodatkowo musiałem założyć szkło "wide angle", bo kamera miała zbyt mały kąt widzenia.
          Wrzucam nocne nagranie. Szału nie ma.
          [youtube] [/youtube]
          Aktualne zużycie paliwa

          Komentarz


          • Zamieszczone przez majonezz
            hsurim, przetwornik jest ustawiony na 1920x1080 pikseli, ale (...) musiałem założyć szkło "wide angle", bo kamera miała zbyt mały kąt widzenia.(...)
            I to jest przyczyną, tak 'rozmytego' obrazu - wygląda to, jak w 720p.
            Ale muszę Ci powiedzieć, że coraz bardziej pociąga mnie idea raspberry Pi.
            Hamuje mnie "tylko" :mryellow brak wiedzy na temat programowania.
            Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

            Komentarz


            • hsurim, jak masz chęci, to pomogę Raspberry jest bardzo ok. Ssie dane z magistrali CAN i nakłada na obraz. Jak masz ori nawigację, to otaguje też plik video i naniesie dane GPS. Najlepiej jednak nie mieć żony ani rodziny, bo to bardzo wciąga.
              Aktualne zużycie paliwa

              Komentarz


              • Zamontowałem kamerkę G1WC, wersję z kondensatorem.
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                Podłączyłem do lampki sufitowej.
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                Więcej zdjęć kamerki w wątku mojej skody.
                Forum - Octavia Club Polska
                Podsumowując, jestem zadowolony.
                '15 O2fl liftback 1,4 mpi 80 km
                '13 O3 liftback 2,0 tdi dsg 150 km
                '10 A4 b6 avant 2,5 V6 tdi 163 km

                Komentarz


                • Trzeba było zastanowić się nad wymianą tego zasilacza z G1W... na inny firmowy, np od MIO lub DOD, Vico, bo te od G1W... lubią "siać"... Możesz mieć problem z CB i radiem (na niektórych kanałach)
                  Zabezpieczyłeś obwód bezp.max.3A???
                  Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                  http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                  Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                  Komentarz


                  • Też mam G1W-C ale zasilacz dałem taki. Nie sieje w CB, ma na płytce bezpiecznik. Dodatkowo zamontowałem diodę na plusie.
                    Antyfotoradar Valentine1
                    Harry II Classic+Sirio ML145

                    Komentarz


                    • majonezz, a widziałeś taką kamerkę do RPI? RPi Camera (G) Raspberry Pi Camera Module, Fisheye Lens, Wider Field of View
                      Mocno się zastanawiam nad takim właśnie rozwiązaniem do swojego auta. Plus oczywiście wykorzystanie możliwości malinki do odtwarzania filmów itp w aucie.
                      Jest: Toyota Corolla 1.8 VVT-i, Jeep Grand Cherokee Overland 4x4 3.6L V6
                      Była: Octavia II FL 1.2 TSI,

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Rosomak
                        Trzeba było zastanowić się nad wymianą tego zasilacza z G1W... na inny firmowy, np od MIO lub DOD, Vico, bo te od G1W... lubią "siać"... Możesz mieć problem z CB i radiem (na niektórych kanałach)
                        Zabezpieczyłeś obwód bezp.max.3A???
                        Używam CB uniden i zasilacz mi nie sieje przynajmniej na 19 bo na innych nie sprawdzałem.
                        Czytałem, że może występować ten problem ale postanowiłem najpierw przetestować.
                        Nie zabezpieczałem obwodu bezpiecznikiem bo oświetlenie ma swój bezpiecznik. Czy ten bezpiecznik miałby zabezpieczać kamerkę?
                        '15 O2fl liftback 1,4 mpi 80 km
                        '13 O3 liftback 2,0 tdi dsg 150 km
                        '10 A4 b6 avant 2,5 V6 tdi 163 km

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez nikolakis
                          Nie zabezpieczałem obwodu bezpiecznikiem bo oświetlenie ma swój bezpiecznik.
                          Jeżeli odwód oświetlenia ma więcej niż 3A to powinieneś dać bezpiecznik. Ja bym mimo wszystko dał dokładnie 2A , ale to ja. Ja nie chciałbym sfajczyć auta. Zwłaszcza że zasilacze od G1W... nie spełniają norm PN/ UE.
                          Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                          http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                          Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                          Komentarz


                          • Rosomak,
                            Rozumiem, że ten bezpiecznik dać pomiędzy lampką a zasilaczem?
                            Czym można prosto, szybko i bezpłatnie, przyciąć, pociąć filmik w formacie .mov?
                            Czym można zamaskować nry rejestracyjne?
                            '15 O2fl liftback 1,4 mpi 80 km
                            '13 O3 liftback 2,0 tdi dsg 150 km
                            '10 A4 b6 avant 2,5 V6 tdi 163 km

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez nikolakis
                              Rozumiem, że ten bezpiecznik dać pomiędzy lampką a zasilaczem?
                              TAK. Reguła jest taka, że zabezpieczenie obwodu daje się możliwie najbliżej źródła zasilania.

                              [ Dodano: Sob 26 Mar, 16 13:00 ]
                              Zamieszczone przez nikolakis
                              Czym można prosto, szybko i bezpłatnie, przyciąć, pociąć filmik w formacie .mov?
                              Windows Movie Maker (jeżeli masz kompa z systemem Windows)
                              Klikasz na dany plik z filmem prawym przyciskiem myszy - Otwórz za pomocą - Movie Maker
                              Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                              http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                              Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Rosomak
                                Windows Movie Maker (jeżeli masz kompa z systemem Windows)
                                Klikasz na dany plik z filmem prawym przyciskiem myszy - Otwórz za pomocą - Movie Maker
                                Mam windows 10 i nie było na nim WMM. Ściągnąłem wersję z 2012 i działa bez problemów, dziękuję. Proste rozwiązania są najlepsze. Kliknąłbym pomógł ale nie widzę tego przycisku????.
                                Szukam jeszcze jakiegoś programu w którym można zamazać tablice rejestracyjne "bohaterów" moich produkcji.
                                '15 O2fl liftback 1,4 mpi 80 km
                                '13 O3 liftback 2,0 tdi dsg 150 km
                                '10 A4 b6 avant 2,5 V6 tdi 163 km

                                Komentarz


                                • grajewiak, ostatnio kupiłem podobną kamerę, ale jeszcze nie podmieniałem. Trochę się boję czy ta nowa wejdzie do obudowy od FLA, bo ta oryginalna pasuje jakby stamtąd była wyciągnięta
                                  Załączone pliki
                                  Aktualne zużycie paliwa

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez majonezz
                                    grajewiak, ostatnio kupiłem podobną kamerę, ale jeszcze nie podmieniałem. Trochę się boję czy ta nowa wejdzie do obudowy od FLA, bo ta oryginalna pasuje jakby stamtąd była wyciągnięta
                                    No ja cały czas się zbieram z wystartowaniem swojego projektu Raspberry PI do auta.
                                    Widziałeś to?: Link
                                    Jest: Toyota Corolla 1.8 VVT-i, Jeep Grand Cherokee Overland 4x4 3.6L V6
                                    Była: Octavia II FL 1.2 TSI,

                                    Komentarz


                                    • majonezz, jaki jest numer tego lusterka z FLA?
                                      Pozdrawiam,
                                      Grzesiek


                                      Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                      Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                      Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                      Komentarz


                                      • grajewiak, będę kibicował. Nie widziałem tego linku, wygląda ciekawie. Teraz takich patentów pewnie będzie w necie coraz więcej.
                                        Deo, 5K0 857 511 B . Oczywiście świadomie zrezygnowałem z funkcjonalności FLA na rzecz wstawienia kamery w miejsce czujnika od FLA. Taka uwaga dla purystów VCDSowych - z racji tego, że wsadziłem to co było w tej mini-kamerce od FLA do środka lusterka to w sterowniku FLA pojawia się błąd i po skasowaniu po jakimś czasie wraca. Błąd dotyczy permanentnego przysłonięcia czujnika. Możliwe, że da się to jakoś wyłączyć, ale nie chce mi się szukać bo mi to nie przeszkadza. Lusterko z FLA bierze sygnał wstecznego po CAN. Tutaj jeszcze trochę fotek ustrojstwa: RasPi Cam - Google Photos
                                        Aktualne zużycie paliwa

                                        Komentarz


                                        • Panowie prośba o poradę. Chce kupić g1wh lub g1wc lub g1wht. Różnice miedzy nimi znam ale mam mętlik w głowie i nie wiem na który wariant sie zdecydować. Na chwile obecna skłaniam sie ku g1wc ale wszelkie porady miłe widziane.

                                          // Edit:
                                          Zamówiony g1wc

                                          Komentarz


                                          • Ktoś śledzi nowości made in china, może jest coś noawego ciekawego na rynku - małego i dobrze nagrywającego?

                                            Taki G1WC w sumie mnie kusi, ale to wielkie krówsko... I w ogóle da się w nim wyłączyć na stałe ekran?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez PieTrzaK
                                              I w ogóle da się w nim wyłączyć na stałe ekran?
                                              Czarną farbą :diabelski_usmiech



                                              CB Harry II ASC + Triflex

                                              Pozdrawiam Mirek!!

                                              Komentarz


                                              • Do mnie dziś dotarł G1WC i mam pytanie do posiadaczy: czy Wam też jego obudowa trzeszczy? Nie naciskam jej jakoś wybitnie ale mimo to słychać trzeszczenie. Pytam w kontekście ewentualnej historii naprawczej sprzętu, może pochodzi ze zwrotów/reklamacji? Zdaję sobie sprawę, że to sprzęt za niewielkie pieniądze ale żeby trzeszczał po wyjęciu z pudełka?

                                                Komentarz


                                                • Testował ktoś rejestrator Blaupunkt BP 2.0 FHD ?
                                                  SATYNOWA O2 Tour
                                                  Z pozdrowieniami
                                                  Bartek

                                                  Komentarz


                                                  • co do G1WC to w ustawieniach kamery da się wyłączyć ekran np. po 3 minutach nagrywania by w nocy nie świecił po gałach Za tą cenę chyba nie ma lepszej kamerki, przynajmniej nie było w chwili kiedy kupowałem. Polecam wgrać najnowsze oprogramowanie które podnosi bitrate do 15Mbps. Oprogramowanie i całe wsparcie dla tych kamer znajdziecie na G1WH / G1WC / G1WH-T / G1WS : Strefa Wsparcia WR24

                                                    Co do trzeszczenie obudowy to chyba nie, nie jest to pierwsza klasa wykonania ale nie zwrócilem na to uwagi przy montażu więc chyba jest ok
                                                    2.0 AZH + LPG

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X