Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

SWING dokladany w ASO - tragiczny odbiór stacji radiowych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Od wczoraj zapytanie w SAP, czekamy...

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez machu
      Mi też nie działa dodatkowe menu, żeby sprawdzić wersję softu.
      Z tego co pisali koledzy, to można to aktywować VAGiem.
      Potwierdzam, Tak trzeba aktywować VAGiem, ja tak właśnie miałem aktywowane i wtedy można sprawdzić wersje softu radyjka.
      Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez misiul
        Od wczoraj zapytanie w SAP, czekamy...
        No proszę proszę. Ciekawe co odpiszą...
        Sprzedam czarnulkę...
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1000063

        Komentarz


        • #54
          Mi dołożyli wzmacniacz do triflexa - zasieg radia juz jest OK ale w menu radia nadal na obu antenach mam OFF (na oryginalnej nie sprawdzalem ale mam swinga fabrycznymi 2 antenami) ale AF z tego co zauwazylem nie dziala.
          Ogolnie radio juz chodzi akceptowalnie ale dlaczego tak jest nie wiem ;/
          Prowadzi NaviExpert Lifetime
          Ostrzega Yanosik
          Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez adamusek
            Mi dołożyli wzmacniacz do triflexa - zasieg radia juz jest OK ale w menu radia nadal na obu antenach mam OFF (na oryginalnej nie sprawdzalem ale mam swinga fabrycznymi 2 antenami) ale AF z tego co zauwazylem nie dziala.
            Ogolnie radio juz chodzi akceptowalnie ale dlaczego tak jest nie wiem ;/
            originalne wzmacniacze anteny wystawiają najprawdopodobniej dodatkowy sygnał w kierunku radia dla celów diagonostycznych, właśnie po to, by identyfikować stan wzmacniacza (żywy/martwy, stan zwarcia). Jak podłączyłem VAG'a na chwilkę to mi mignęły alarmy anteny w sekci radia, a skąd by się te informacje brały. Musi być jakiś mechanizm informacji zwrtonej a ten jest tylko w rozwiązaniach originalnych.

            Komentarz


            • #56
              czyli trzeba by wydlugac z oryginslnej anteny wzmacniacz i zalozyc go zamiast tego nieoryginalnego ?
              Prowadzi NaviExpert Lifetime
              Ostrzega Yanosik
              Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez janusz101
                misiul, Niestety nie wiem jak sprawdzić wersję softu
                Dopisuje się do listy

                Lista osób którym nie działa AF (mimo włączenia) w SWING i/lub słaby odbiór stacji FM. Radio montowane poza fabryką - jedna instalacja antenowa (dachowa).
                1. misiul
                2.machu
                3.janusz101

                Ja też dopisuję się do listy - co prawda radio Bolero, ale dokładnie te same objawy - zrywa AF, nawet RMF-, czy Zetki nie da się posłuchać na trasie - pomaga chwilowe dostrojenie ręczne. Pzdr

                Komentarz


                • #58
                  Temat w SAP. Wstępnie zaproponowali wizytę w ASO.

                  1. misiul
                  2.machu
                  3.janusz101
                  4.SKODAJACK (Bolero)

                  [ Dodano: Czw 09 Cze, 11 15:58 ]
                  SKODAJACK, czy masz jedną instalację antenową?

                  Komentarz


                  • #59
                    Misiul,
                    Korespondujesz z SAP elektronicznie czy wysłałeś zapytanie listownie?

                    Wybierzesz się do ASO?
                    Sprzedam czarnulkę...
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1000063

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez adamusek
                      czyli trzeba by wydlugac z oryginslnej anteny wzmacniacz i zalozyc go zamiast tego nieoryginalnego ?
                      na to pytanie odpowiedź zabrzmi niestety dwojako: otóż jeszcze kilka dni temu skłoniłbym się ku takiej opinii myśląc, iż oryginalny wzmacniacz wystawia zwrotnie do radia jakiś sygnał np. jakąś nośną na dowolnej niskiej częstotliwości...

                      dzisiaj jednak zerknąłem z ciekawości u siebie VCDS'em a obecnie mam podłączony wzmacniacz zupełnie nie oryginalny (wcześniej gdzieś podałem jego symbol) od zupełnie innych zastosowań. Jednak alarm po podłączeniu tego nietypowego wzmacniacza zniknął zatem wygląda to tak, jakby w przypadku mojego radia analizowane było albo:
                      - stan rozwarcia
                      - przepływ jakiegokolwiek prądu do obciążenia jakim jest wzmacniacz

                      zatem w pierwszej kolejności należy zweryfikować, w jaki faktycznie sposób odbiornik analizuje istnienie anteny i wzmacniacza. Jeżeli kryterium jest obciążenie to być może ten nowy zainstalowany wzmacniacz w niektórych przypadkach nie spełnia kryterium obciążenia i odbiornik uznaje, iż na końcu nic nie ma. Sprawa będzie jeszcze bardziej skomplikowana w przypadku anteny z zasilaniem doprowadzanym równolegle, w takim przypadku prawie na pewno radio zobaczy stan wysokiej rezystancji czyli rozwarcie i uzna że wzmacniacza nie ma a co za tym idzie wskaże błąd anteny.

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez machu
                        Misiul,
                        Korespondujesz z SAP elektronicznie czy wysłałeś zapytanie listownie?

                        Wybierzesz się do ASO?
                        koresponduje elektronicznie, zaprosili mnie do InterAuto, ale nie będę przecież jechał z Łodzi. Czekam na dalsze instrukcje z SAP. Do ASO się wybiorę na pewno, myślę że po powrocie z wakacji tj, końcem lipca. Na razie jeszcze testuje temat i nie ukrywam, że czekam na dłuższą listę

                        [ Dodano: Sro 15 Cze, 11 12:43 ]
                        Sprawa się wyjaśnia powoli.
                        ASO odwraca kota ogonem i niestety mija się z prawdą.

                        Szanowny Panie.

                        Przedstawiciel Autoryzowanego Partnera Serwisowego ©koda Auto z Krakowa nadesłał do ©AP SA wyjaśnienia, w których czytamy:

                        >>>>W nawiązaniu do informacji Klienta, fakt gorszego odbioru radia SWING montowanego w serwisie jest nam znany. Też doskonale zdajemy sobie sprawę, ze fabrycznie montowane radio ma dwie anteny. W tym konkretnym przypadku Klient o tym doskonale wiedział.
                        Klient sam wybrał ten model radia, i sam narzucił wręcz koledze z Działu Handlowego, cytuję: >>że chce to radio, i że czytał o tym że jest słabszy odbiór<<. Wybór Klienta był w pełni świadomy, i informacja od kolegów z Działu Handlowego był też pełna. Nie mamy tu nic sobie do zarzucenia. Co można było zrobić więcej, aby klienta „zniechęcić do tego radia”.
                        Z poważaniem
                        Bogdan Kawula, Kierownik Serwisu
                        Autoryzowany Salon i Serwis ©KODA Auto
                        Inter Auto, ul. Kocmyrzowska 1a, 31-831 Kraków<<<<

                        Taka odpowiedź pracownika serwisu, była poprzedzona negatywną opinią odnoszącą się do zastosowania radia Swing w omawianym aucie, przez jednego z naszych Specjalistów ds. Techniki, ponieważ wskazany pojazd nie został wyposażony fabrycznie w dwa obwody antenowe (w dwie anteny), a w jeden obwód (jedną antenę), co wyklucza prawidłowe funkcjonowanie radia SWING w tymże aucie.

                        Inaczej mówiąc, radio SWING nie jest dedykowane przez Producenta do takiego egzemplarza auta. Radio SWING działa w pełni prawidłowo w pojeździe wyposażonym w dwie anteny, o czym wg zapewnień przedstawiciela serwisu – był Pan wielokrotnie informowany.

                        Z wyrazami szacunku,
                        Zespół ©koda INFO

                        Moja odpowiedź:

                        Szanowni Państwo,
                        jestem zaskoczony odpowiedzią InterAuto. Nikt mnie nie informował przed zakupem, że odbiór będzie słabszy na dokładanym SWING. Na moje niezadowolenie z faktu, że brak radia SWING w modelu stojącym na placu dostałem info, że takie radio mogę zakupić w ASO. Jeśli InterAuto posiadało wiedzę o problemach i nie poinformowało mnie o tym, jest to tym bardziej naganne! Proszę zatem o propozycję rozwiązania problemu.


                        Poinformowałem Pana [imię i nazwisko handlowca] o słabszym odbiorze ale już po odbiorze auta, informując że mam taki problem i czytałem o tym fakcie na forum OCP - było to już po fakcie. Konkludując, wygląda na to, że rzetelne informacje powinienem uzyskać najpierw i Internecie a dopiero wyposażony w tą wiedzę zwrócić się do ASO.

                        [ Dodano: Sro 15 Cze, 11 15:06 ]

                        Odpowiedź z SAP:
                        Szanowny Panie.
                        Na wstępie pragniemy Pana poinformować, iż ©koda Auto Polska SA nie była oraz nie jest Gwarantem zakupionego przez Pana samochodu, czy też jakichkolwiek usług wykonywanych w pojeździe. Inaczej mówiąc, ©koda Auto Polska SA nie jest stroną w przedmiotowej sprawie, gdyż nie była sprzedawcą Pana samochodu. Dlatego też, w omawianej kwestii powinien kontaktować się Pan bezpośrednio ze sprzedawcą omawianego samochodu. SKODA AUTO POLSKA S.A. swojej poprzedniej korespondencji zacytowała stanowisko naszego Partnera Serwisowego, co do powodów zaistniałej sytuacji. Tym samy, nie znajdujemy podstaw do wyjścia naprzeciw pana oczekiwaniom.

                        Z wyrazami szacunku,
                        Zespół ©koda INFO

                        Komentarz


                        • #62
                          misiul, Wychodzą teraz kwiatki kupowania na odległość.

                          Ja także nie zostałem poinformowany w tym salonie o gorszej jakości odbioru sygnału radiowego na radyjku montowanym poza fabryką. Wręcz przeciwnie, zostałem delikatnie namówiony do zakupu radyjka z drugiej ręki. Rozumiem, że taniej, może intencje w tym wypadku były dobre, ale wynik niestety jak zwykle mierny...

                          Komentarz


                          • #63
                            Panowie macie coś nie tak z instalacją, ja mam jedną antenę i ładnie mi zbiera. Szkoda że już nie mam Swinga bo nagrałbym filmik dla SAP'u, który twierdzi że fabryczne radio nie może grać z jedną antena...Mi już chce się rzygać tymi historiami o SAPie i ASO, daj panie Boże żebym załapał się na nowy napinacz i pizdu z tą gwarancja którą i tak można kant dupy robić..Nigdy więcej nowego auta :!:

                            Komentarz


                            • #64
                              kross12, czy Twój Swing posiadał 2 wejścia ANT?Na pewno nic nie jest z instalacją. Być może po prostu od pewnej wersji Swing nie daje rady na 1 antenie.

                              [ Dodano: Sro 15 Cze, 11 21:48 ]
                              pandzik, to chociaż by przemilczeli w ASO, a nie w żywe oczy robią ze mnie idiotę. Pisz do SAP, bo na razie przekaz jest taki, że ja wiedziałem a teraz kombinuje..

                              Komentarz


                              • #65
                                Panowie dziwne rzeczy to wypisujecie odnośnie odbioru z jadną anteną. Wcześniej miałem Swinga, teraz mam Columbusa i odbiera na jednej antenie tak samo czyli bardzo dobrze. Antena standardowa dla Octavii o długosci bata ok 40cm.
                                Jest druga srebrna kochanka- CBF 600S...

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez Ostlander
                                  Panowie dziwne rzeczy to wypisujecie odnośnie odbioru z jadną anteną. Wcześniej miałem Swinga, teraz mam Columbusa i odbiera na jednej antenie tak samo czylia bardzo dobrze. Antena standardowa dla Octavii o długosci bata ok 40cm.
                                  Potwierdzam, na pokładzie Swing + jedna antena fabryczna odbiór prawidłowy.
                                  Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez Ostlander
                                    Antena standardowa dla Octavii o długosci bata ok 40cm.
                                    Ja sobie zmieniłem na krótki i tez jest cacy

                                    misiul, oczywiście Swing miał wejście na dwie anteny, jeśli ktoś kto ma problem z odbiorem będzie w Poznaniu możemy wsadzić Bolero na którym wszystko ładnie ściągało.

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Rzeczywiście najlepiej byłoby przeprowadzić jakieś testy, wymieniając się odbiornikami...
                                      Tylko cięzko skrzyknąć ludzi z jednego miasta w tym wątku...
                                      Sprzedam czarnulkę...
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1000063

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez machu
                                        Rzeczywiście najlepiej byłoby przeprowadzić jakieś testy, wymieniając się odbiornikami...
                                        Tylko cięzko skrzyknąć ludzi z jednego miasta w tym wątku...
                                        Ja sugeruje raczej znaleźć i czytać szczegółowy manual do odbiornika, będzie mniej kręcenia i mimo wszystko szybsza chyba odpowiedź na pytanie: jak powinno wyglądać podłączenie, żeby było optymalnie. Kowal2002 dał całkiem dobrą wskazówkę w jednym z ostatnio rozpatrywanych wątków, podnosząc iż w niektórych bardziej zaawansowanych odbiornikach w konfiguracji radia wskazuje się typ i model samochodu (nie wiem czy tak jest) a taka konfiguracja przekłada się zapewne właśnie między innymi na konfigurację wejść antenowych (ich aktywowanie i pełnione role).

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Słuchajcie, podsumowując problem sukcesem jest to, że udało się go potwierdzić w ASO i SAP. Osoby, które go nie mają są szczęśliwcami, proszę aby nie pisały, że mamy "coś nie tak" w podłączeniu, ponieważ nic to nie wnosi do dyskusji a także zaprzecza temu co napisało ASO.

                                          Pozostaje wątek aktualizacji softu w SWING, a raczej downgreadu chyba. Jeśli problem będzie większy to może jakaś łata wyjdzie.

                                          Idąc dalej, obecnie radio SWING nie powinno być oferowane w wolnej sprzedaży w sieci ASO, ponieważ jego montaż poza fabryką determinuje jedną antenę, a to powoduje brak działania AF w RDSie. Jeśli coś zamontowano w ASO to jest to objęte gwarancją ASO, dobrze rozumuję..?

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Mam nowego Blues'a i niestety odbiór radia jest dużo gorszy niż w poprzednim samochodzie. Np. RMF'u nie da się słuchać w ogóle.

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Zamieszczone przez pandzik
                                              Mam nowego Blues'a i niestety odbiór radia jest dużo gorszy niż w poprzednim samochodzie. Np. RMF'u nie da się słuchać w ogóle.
                                              a ja mam Bluesa z fabryki i odbiór jest rewelacyjny.
                                              Czyżby diler miał rację i pod deską była gdzieś ta dodatkowa anteną ?
                                              Fajna stronka

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Ja póki co nie zauważyłem słabego odbioru w "dokładanym" Swingu.
                                                SPOT Poznań ->

                                                Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  No koledzy, lipiec się kończy
                                                  Czy coś nowego w temacie się pojawiło?
                                                  Sprzedam czarnulkę...
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1000063

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Sprawa wygląda tak, jeden obwód antenowy, nie działa AF, no chyba że ktoś pstryka i przełącza się między stacjami lub CD to wtedy skanuje w międzyczasie. Włączona jedna stacja np RMF i jazda przez PL powoduje, że nie przełącza na nową częstotliwość lub robi to po zupełnej utracie sygnału. Potwierdziło to też ASO w cytowanej przeze mnie odpowiedzi na zgłoszenie do SAP.

                                                    Jedyny ratunek to dołożenie drugiej anteny własnym sumptem, lub jakaś aktualizacja softu w SWING która pozwoli skanować na jednym tunerze - jeśli wierzyć tym co piszą, że problemu nie widzą. Moim zdaniem te osoby po prostu często przełączają się między stacjami w trasie i wtedy problem nie występuje, co sam zauważyłem również podczas trasy na mazury.

                                                    Prekładki radyjek moim zdaniem nie mają sensu, ponieważ trzeba by było wybrać się w trasę.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X