Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

SWING dokladany w ASO - tragiczny odbiór stacji radiowych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • OK. Dzięki za rzetelne wyjaśnienia. Ciekawe, że uznali Ci GW. U mnie zrzucono winę na mnie, że się uparłem na to radio! Pewnie gdybym drążył to by się skończyło również reklamacją, jednak koszt wyjazdu do Krakowa zbyt duży. Fakty są takie, jeśli z samochodem sprzedano radio z fakturą zakupu i zamontowano w ASO, to jest to objęte GW na prawidłowe działanie. Mam nadzieję, że dzięki temu wątkowi, wzrośnie świadomość ASO a co najważniejsze klientów. Nie zmienia to faktu, że gdybym miał się drugi raz decydować i miał wybór to zamówiłbym za 1600 SWINGa z fabryki.

    Komentarz


    • Swing był kupiony fabrycznie nowy, ale POZA salonem w którym był montowany.

      Reklamację załatwiałem z osobą która sprzedała mi auto i to na jego głowie było aby serwis zamontował antenę w ramach gwarancji czyli gratisowo.
      Nie było ŻADNYCH problemów (czy wykrętów) ze strony salonu/serwisu z powyższym, czy zrzucania winy na kogokolwiek. Salon/serwis to Lellek Gliwice.
      Musiałem jedynie kupić (i zapłacić za) antenę i przejściówkę.

      W pierwszym moim poście (powyżej) napisałem również (a dowiedziałem się tego od elektryka z ASO):
      Można również dokupić w ASO oryginalną antenę montowaną (fabrycznie) w liftbackach w okolicy zawiasów tylnej klapy (pod podsufitką) - koszt takiej anteny ok. 120zł, ale znacznie trudniejszy montaż (trzeba przeprowadzić kabel antenowy od radia wzdłuż całego auta) no i znacznie drożej (gdyby montaż odbywał się w ASO odpłatnie) .

      Komentarz


      • grni, A czy posiadasz informacje, czy ta fabryczna podsufitkowa antena w liftbackach jest montowana w przypadku Swinga, czy też w przypadku innych skodowskich radioodtwarzaczy montowanych fabrycznie ?
        Fajna stronka

        Komentarz


        • Borsuk2, wydaje mi się że wszystkie skodowskie (i z grupy VW) radioodtwarzacze montowane fabrycznie posiadają zamontowane 2 anteny (nie dotyczy oczywiście skodowskiego BLUESa).

          Komentarz


          • grni, to pochwalić Twoje ASO, bo wydaje się, że nie musieli być gwarantem radia kupionego poza ASO.

            Co do anteny podsufitkowej, duże ryzyko rozkręcania auta, może potem piszczeć stukać etc. Wydaje się że tylko 2 opcje pozostają jako najmniej inwazyjne: dodatkowa antena "by grni" lub przejściówka z carsystem, też działa wyśmienicie

            Komentarz


            • Koledzy,
              co to za antena ta podsufitkowa :?: odnoszę wrażenie, iż rodzi się nowa świecka tradycja i powstanie z tego zamieszanie w nazewnictwie
              --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
              Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
              _______________________________________

              Komentarz


              • A czy taki adapter nie uszkodzi radia. On przecież zwiera dwa zasilania anten razem

                Komentarz


                • Z moje wiedzy elektronika polaczenie rownolegle nie jest zwarciem.gdyby tak bylo to samochod juz dawno by sie spalil.swiatla i inne wszystkie odbiorniki pradu sa podlaczane rownolegle.
                  Zatem wlasciwie przygotowany rozdzielac /sumator nie uszkodzi radia czego jestem dowodem.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez tomasz_n
                    A czy taki adapter nie uszkodzi radia. On przecież zwiera dwa zasilania anten razem
                    Mam też podłączony adapter do radia i wszystko działa prawidłowo :wink: , radio nie wykazuje żadnego zwarcia w układzie.
                    Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                    Komentarz


                    • A czy ktoś z was używał czegoś takiego. Jaki jest poziom wykonania i odbioru?.

                      Link

                      [ Dodano: Pią 11 Maj, 12 10:25 ]
                      Zamieszczone przez misiul
                      .swiatla i inne wszystkie odbiorniki pradu sa podlaczane rownolegle.
                      Tak ale z jednego żródła zasilania a tu są dwa osobne zasilania połączone razem

                      Komentarz


                      • Witam,

                        Odgrzeję trochę temat ale mam nowe spostrzeżenia - miałem trochę czasu i pogrzebałem przy moim Bolero (wykorzystując przy tym "magiczny adapter CAR-SYSTEMS").
                        A oto spostrzeżenia:
                        - Obojętne czy podepnę anteną dachową do wejścia ANT1 czy ANT2 odbiór jest taki sam, tzn. ok. 30 dB dla stacji ZET i RMF
                        - Odbiór polepsza się nieznacznie po dotknięciu ręką wtyczki antenowej
                        - Nie ma kompletnie żadnej zmiany po podpięciu "magicznego adaptera CAR-SYSTEMS
                        - Rezystancja obwodu antenowego ok. 240 Ohm

                        Wydaje mi się, że skoro nie ma znaczenia które gniazdo jest podpięte to albo radio nie daje sygnału 12 V, albo wzmacniacz antenowy jest "death" :shock:
                        Co o tym myślicie?
                        Zacząć szukać nowej anteny ze wzmacniaczem?
                        Oddać "magiczny adapter" do CAR-SYSTEMS? (przyszedł dzisiaj więc ten tydzień na spokojnie mam na sprawdzenie działania)

                        Czekam na jakieś sugestie i podpowiedzi bo to naprawdę wkurzające jeździć z radiem które tylko fajnie wygląda, a fale radiowe się go nie imają :diabelski_usmiech

                        Komentarz


                        • Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale ja używam tego adaptera i on nie jest po to zeby polepszyć zasięg anteny tylko po to być uruchomić funkcję AF w radiu (przełączanie między czestotliwością tej samej stacji).

                          Jak masz podpiętą jedną antenę to ta funkcja zwyczajnie nie działa...bynajmniej u mnie tak było a po założeniu tego adaptera wszystko wróciło do normy i mogę przejechać połowę Polski i słuchać tej samej stacji radiowej :-)

                          Komentarz


                          • Kolego qstawiak,

                            Całkiem możliwe, że to o to chodzi.
                            Dlatego pytam, czy odsyłać, czy zostawiać adapter? Podejrzewam, że u mnie problem dotyczy wzmacniacza anteny - jak uporam się z tym, to pewnie wróci problem AF.
                            Pozdrawiam

                            Komentarz


                            • Koledzy mi w radiu nie działała funkcja AF czyli radio nie przestawiało się na częstotliwości alternatywne. Zgłosiłem to dzisiaj w ASO jak byłem na wymianie springów i oni sami założyli mi taki adapter... i teraz gra gitara

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez termit886
                                Koledzy mi w radiu nie działała funkcja AF czyli radio nie przestawiało się na częstotliwości alternatywne. Zgłosiłem to dzisiaj w ASO jak byłem na wymianie springów i oni sami założyli mi taki adapter... i teraz gra gitara
                                Samochód zamawiałeś z radiem czy sam dokładałeś?

                                Komentarz


                                • zamawiałem z radiem

                                  Komentarz


                                  • Ja zamawialem bez,dolozylem Bolero i odbior gorszy niz w astrze II :diabelski_usmiech
                                    Kondziu

                                    OCP

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez lu5asz
                                      Ja zamawialem bez,dolozylem Bolero i odbior gorszy niz w astrze II :diabelski_usmiech
                                      zapodaj ten adapter co piszą chłopaki i zobaczysz jak będzie

                                      Komentarz


                                      • Czy to jest ten magiczny adapter i nada się również do Swinga?

                                        Link

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Kenu
                                          Czy to jest ten magiczny adapter i nada się również do Swinga?

                                          Link
                                          tak to ten adapter

                                          Komentarz


                                          • Tez mnie zaczęło wkurzać szczególnie problemy z AF. Zakupiłem adapter o którym mowa wyżej tylko proszę o krótki manual jak dostać sie do tyłu radia i to zamontować żeby niczego nie wyłamać i nie popsuć. Szczególnie jak zdjąć ramkę i wyciągnąć radio.


                                            Moja furka:
                                            -------------------------
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                                            Komentarz


                                            • kris17009, ramke sciagasz od dolu , chwytasz pod popielniczka i ciagniesz ( auto musi byc nagrzane ). W zaleznosci od tego jakie masz radio, albo ukaza Ci sie orytginalnie srubki, albo bedziesz musial sciagnac nakladki/nakladke tudziez ramke Radia.

                                              Pozniej odkrecasz i juz mozna ciagnac za radio :twisted:
                                              Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                              Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                              ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                              TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez kris17009
                                                Tez mnie zaczęło wkurzać szczególnie problemy z AF. Zakupiłem adapter o którym mowa wyżej tylko proszę o krótki manual jak dostać sie do tyłu radia i to zamontować żeby niczego nie wyłamać i nie popsuć. Szczególnie jak zdjąć ramkę i wyciągnąć radio.
                                                Weś sobie skalpel bądź jakąś kartę ala magnetyczną i podwarz od w górnej części ramkę która jest do okoła radia. Jak ją zdejmiesz to bedziesz miał cztery śruby które trzeba odkręcić i radyjko wyciągniesz bez problemu.W załącznikach masz szczegółową instrukcję co masz robić.

                                                Powodzenia.
                                                Załączone pliki

                                                Komentarz


                                                • Ja do demontazu plastikow/ramek w aucie mam taki zestaw za 35 zł


                                                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez termit886
                                                    Weś sobie skalpel bądź jakąś kartę ala magnetyczną i podwarz od w górnej części ramkę która jest do okoła radia. Jak ją zdejmiesz to bedziesz miał cztery śruby które trzeba odkręcić i radyjko wyciągniesz bez problemu.W załącznikach masz szczegółową instrukcję co masz robić.
                                                    Ramkę zaczynasz zdejmować od dołu , nigdy od góry bo ją połamiesz. zaczynasz od popielniczki, potem po bokach i na końcu na górze radia. Ramka wychodzi bez problemu bez żadnych narzędzi.
                                                    Jeśli jest to Swing, to trzeba zdjąć jeszcze czarny panel radia by się dostać do śrub montażowych.
                                                    Jest druga srebrna kochanka- CBF 600S...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X