Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CB mam i ja :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tylko bierzcie jeszcze pod uwagę wjazdy do galerii itp., bo nie raz już widziałem, jak ktoś na wjeździe daje po hamulcach.....i wyskakuje "potańcować" przy antenie, bo coś już mu szurnęło nad głową.
    Mam już o xx lat triflexa i innej anteny nie chcę :diabelski_usmiech
    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

    Komentarz


    • piotrek_os, nie wywołuj dyskusji o triflexie po raz... nie wiem który :P triflex nie przyćmi swoimi zaletami swoich wad wynikających z konstrukcji. Generalnie - nie mówię nie, jeżeli ktoś śmiga w koło komina, nie chce skakać do bagażnika i chować anteny to jest super rozwiązanie, ale są tacy którzy chcą mieć duży zasięg :P Ja mam sirio snake 27 na magnesie i jestem zadowolony..
      VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
      Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

      Komentarz


      • Do mojej O1 planuje wpakować Yosan MICRO w podsufitkę. Antenę chcę zamontować na stałe w dachu(nad lampką oświetlenia wnętrza). I tu pytanko jaką antenę polecacie :?:
        Długość jaka mnie interesuje to ok. 100 - 120cm.
        Tak się zastanawiam nad tylko do tego trzeba by jakiś uchwyt dokupić.
        Co o tym myślicie :?:

        [ Dodano: Sob 04 Kwi, 15 15:08 ]
        Znalazłem jeszcze coś takiego. Moja podstawka od anteny się akurat ulotniła więc było by jak znalazł
        Michał
        Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas
        Potrzebujesz alarmu w domu/biurze? Pisz PW

        Komentarz


        • Chcę zamontować cb w popielniczce w O2. Mam nawiew na tył. Potrzebuję informacji kto jakie radia ma tak zamontowane. Chciałbym konkretne informacje jakie radia są zamontowane a nie gdybanie że radio o takich wymiaracj może będzie dobre.

          Komentarz


          • pejo, Harry II ASC str 13 w moim topiku :!:



            CB Harry II ASC + Triflex

            Pozdrawiam Mirek!!

            Komentarz


            • to co ktoś coś się wypowie na temat mojej koncepcji :?:
              Bo planuję w przyszłym tygodniu to ogarnąć i fajnie by było coś więcej wiedzieć.
              Michał
              Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas
              Potrzebujesz alarmu w domu/biurze? Pisz PW

              Komentarz


              • Co do Yosana Micro, to wołał bym AnyTone Mini MK3, CRT One lub AnyTone Smart. Radia o wymiarach mikro, jak Yosan, lecz to bardziej udane konstrukcje. Posiadają 6-stopniowy RF-gain (Yosan tylko Loc/Dx), 9-stopnoiwe ASQ i cena przy tym sporo nizsza. Generalnie to radia lepiej pracujace, niż Yosan, przynajmniej taką juz mają opinię.
                Antena Falcon jest malo popularna, wiec ciężko o opinię.
                TwinCara bym odpuścił, lepiej coś ze stajni Sirio, Sirtel, Lemm... Przy tej samej długości wszystkie będą pracowały podobnie. Antena im dłuższa, tym lepsza - praw fizyki się nie oszuka. A jak chcesz znacznie lepszych parametrów przy ok. 1 m antenie, to pomyśl o jakimś helikalu górnocewkowym, np Solarcon 203, Firestik FL 3, czy Sirio Flex Log 3 lub Twin Log 3.

                Komentarz


                • str 240 tego wątku masz moj montaz legend II

                  Komentarz


                  • witam, gdzie montujecie w srodku CB? dz za odp z góry,pozdrawiam
                    Meg

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez czarnulka
                      witam, gdzie montujecie w srodku CB? dz za odp z góry,pozdrawiam
                      w popielniczce

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez mati8201
                        str 240 tego wątku masz moj montaz legend II
                        Ja planuje montaż w podsufitce w "garbie" przed lampką oświetlenia wnętrza. Więc niestety nie skorzystam z twojej propozycji :satan Ale dzięki za chęć pomocy
                        Michał
                        Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas
                        Potrzebujesz alarmu w domu/biurze? Pisz PW

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez czarnulka
                          witam, gdzie montujecie w srodku CB? dz za odp z góry,pozdrawiam
                          Pod klapką (zamiast popielniczki / schowka):
                          tu jeszcze przed finalnym zamontowaniem (opcja z pasującym radiem)
                          Link

                          trochę większe radio, ale też udało się całość spasować
                          Link
                          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                          Komentarz


                          • cb

                            oki, dzieki za podpowiedzi pozdr
                            Meg

                            Komentarz


                            • Yo!
                              I ja też mam Kupiłem tydzień temu Lafayette Venus.
                              Pudło siędzi w bagażniku, przyklejone do ścianki na rzepy, kabel RJ pociągnięty z bagażnika, przez fotele i wycieraczki, aż do gruszki, która jest przyczepiona przy fotelu pasażera.
                              Fajnie, bo nie ma plątaniny kabli i dziwnych urządzeń, a tylko gruszka

                              Komentarz


                              • hello, dobry patetnt :-) dzieki za pomysły:-)ps, to rozbiłes jakas przełużke od kabla guszki? pozdrawiam
                                Meg

                                Komentarz


                                • czarnulka, w pudełku od radja był już taki adapter do RJki.
                                  Musiałem dokupić dłuższy kabel, bo ten w zestawie nie sięgnął. Kupiłem 10m, ale to ZDECYDOWANIE za dużo. Pamiętaj, że do CB kabek ma być NIE krosowany bo inaczej szlag radio trafi.

                                  Aha. I antena 1,5m która idealnie wchodzi do bagażnika i się przyczepia magnesem do foteli

                                  Komentarz


                                  • ja mam radio które już 2 razy zmienia auto, ale nie wyczaiłam by mi się na magnesie łapała he he...ale musi być jakiś ten kabel z jakaś ala przejściówka czy coś ?
                                    Meg

                                    Komentarz


                                    • Nie kumam trochę pytania ?

                                      Komentarz


                                      • apropo przedłużenia kabla od gruszki by sięgnęła z bagażnika do deski
                                        Meg

                                        Komentarz


                                        • Już kumam.
                                          To radio wygląda tak:

                                          Czarne pudełko, jest przyklejone w bagażniku i przy nim nie majstruje, nie dotykam jest bo ma być. Od niego wychodzi zwykły sieciowy kabel RJ. Kabel idzie do adaptera i z drugiej strony wpięta jest gruszka, w której jest cały zestaw nadawczo/odbiorczo/sterujący.

                                          Gruszka też jest na kablu RJ

                                          Komentarz


                                          • A skąd masz zasilanie?
                                            2004 Renault Thalia 1.4 RT,
                                            2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
                                            2009 Renault Clio MTV 1.4
                                            2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
                                            2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

                                            Komentarz


                                            • W bagażniku gniazdo zapalniczki [O3]

                                              Komentarz


                                              • A Presidenta mogę tak samo zmajstrować?
                                                2004 Renault Thalia 1.4 RT,
                                                2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
                                                2009 Renault Clio MTV 1.4
                                                2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
                                                2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

                                                Komentarz


                                                • nie wydaje mnie sie. W Presidencie całe sterowanie masz w tym pudełku czarnym. Gruszka służy tylko do nadawania i odbierania. W Venusie przeniesli wszystko (on/off, bramki szumu, kanaly, glosnosc itp) do gruchy

                                                  Komentarz


                                                  • Tak podejrzewałem. Nie mniej, świetne rozwiązanie.
                                                    Możesz coś napisać jak spisuje się to twoje radyjko?
                                                    2004 Renault Thalia 1.4 RT,
                                                    2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
                                                    2009 Renault Clio MTV 1.4
                                                    2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
                                                    2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X