Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CB mam i ja :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zanim kupicie radio, dobrze jest sprawdzić jakość odsłuchu w sytuacji - samochód w samochód. Element ważny dla podróżujących na kilka aut. Nie wszystkie radia, w tym te tańsze, zapewniają wyraźny odsłuch.
    Jadą jadą chłopcy, chłopcy na japońcach,
    nikt ich nie dogoni, bo kręcą do końca!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez loponez
      Nie wszystkie radia, w tym te tańsze, zapewniają wyraźny odsłuch.
      ARW nie wyrabia, radio się zatyka. Wystarczy zmniejszyć czułość odbiornika (skręcić RF-gain, jeśli jest)

      Komentarz


      • Link czy ma ktoś może Alana 109? Ukręcił mi się przewód od gruszki próbowałem wlutowac kabelki do wtyku ale radio milczy.Probowalem kilkunastu ustawień kabli z różnych schematów w necie i nic.Na stronie Midlanda za schematu wynika za kabel masowy powinien być na pierwszym pinie a u mnie był na czwartym bo jako jedyny się nie ukrecil.Czy mógłby ktoś organoleptycznie sprawdzić jakie kolory kabli idą pod konkretne piny w wtyku? Z góry dziekuje.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez chrzanek
          Na stronie Midlanda za schematu wynika za kabel masowy powinien być na pierwszym pinie a u mnie był na czwartym bo jako jedyny się nie ukrecil
          :shock:

          Powinno być tak:
          1 masa - oplot
          2 modulacja - żółty
          3 tx (nadawanie) - biały
          4 rx (odbiór) - czerwony

          Komentarz


          • Czyli patrząc na wtyczkę od strony przewodow majac wycięcie na gorze jak idzie numeracja? 1 to pierwszy pin na gorze po prawej czy lewej ?? Bo znalazłem ze trzy wersje. :shock: U mnie masa wlutowana byla po lewej stronie u góry.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez chrzanek
              Czyli patrząc na wtyczkę majac wycięcie na gorze jak idzie numeracja?
              Na wtyczce PIN-,y są opisane

              Komentarz


              • Antek 2000 wielkie dzięki radyjko odżyło.

                Komentarz


                • Witam w temacie.
                  od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem OII RS TD lift.
                  W poprzedniej OI miałem CB od zawsze. Używałem anteny Triflex jako CB oraz FM.
                  W przypadku RS-a taka opcja raczej odpada. Audience odbiera teraz świetnie i nie chcę tego zmieniać a jak wiadomo Triflex doskonały nie jest...
                  Opcja z magnesówką też odpada. Nigdy nie lubiłem tego rozwiązania, jego tymczasowości...
                  Myślę nad montażem czegoś na stałe, na dachu, w pobliżu anteny radiowej. Dziura w dachu... Trudno. Przeżyję...
                  Mam wobec tego pytanie: jaką antenkę byście polecili bo nie jestem obecnie na czasie z tymi rozwiązaniami.
                  Radio jakie posiadam to Uniden 520. Długość anteny...hmmm... Bez przesady - jakieś MAX 100cm a najlepiej mniej. Nie zależy mi na mega zasięgach. Bardziej cenię czystość modulacji i łatwość strojenia.
                  Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.
                  OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                  SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                  Komentarz


                  • looker, można by w miejsce anteny radiowej założyc antene cb i dodatkowo spliter w podsufitkę, antena bedzie w dobrym miejscu i łatwo sie zestroi
                    OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                    Auto Detailing: Dream Car Studio
                    (znajdź również na fb)

                    Komentarz


                    • Tak, wiem...ale zaraz zaczną się problemy ze stacjami FM, RDS etc.
                      Nie chcę takiego kompromisu...
                      Czytałem też wiele niepochlebnych opinii o spliterach...
                      OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                      SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                      Komentarz


                      • looker, to może coś na uchwycie klapowym?
                        OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                        Auto Detailing: Dream Car Studio
                        (znajdź również na fb)

                        Komentarz


                        • looker, bój się Boga nie rób w rs-ce dziur w dachu :twisted:
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                          przedstawiam smerfetke

                          Komentarz


                          • Żadnych uchwytów na klapę ! Już to przerabiałem w OI. Never again.
                            Dziura w dachu tak tylko brzmi niebezpiecznie. Mam już jedną to co zaszkodzi druga ?! :-)
                            Dobrze zabezpieczyć antykorozyjnie, uszczelnić przed wodą i będzie ok.
                            Nie takie mody się w aucie robiło ;-)
                            OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                            SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                            Komentarz


                            • Każdy robi po swojemu. Ja jestem przeciwnikiem wiercenia dziur w karoserii :wink:
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                              przedstawiam smerfetke

                              Komentarz


                              • Wpadnę do Ciebie na zabezpieczenie antykorozyjne i będzie git ;-)
                                OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                Komentarz


                                • looker,
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                                  przedstawiam smerfetke

                                  Komentarz


                                  • Czyli jaką antenę byście polecili z tych krótkich ? Jakiś President ? Sirio ? Może jakaś helikalna ? Ma ponoć swoje zalety...Ale niektórzy skarżą się, że przez to iż jest grubsza to hałasuje od pędu powietrza w czasie jazdy...
                                    Jakie są wasze doświadczenia ?
                                    OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                    SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                    Komentarz


                                    • looker, IMO President jest bez sensu, bo płacisz za znaczek a jakościowo to sirio wypada podobnie
                                      رافال
                                      Spoty
                                      Cause freedom is a lonely road
                                      My O2FL

                                      Komentarz


                                      • looker, jak do metra to albo omega 27 albo as100 i będziesz zadowolony
                                        OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                        Auto Detailing: Dream Car Studio
                                        (znajdź również na fb)

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez looker
                                          przez to iż jest grubsza to hałasuje od pędu powietrza w czasie jazdy...
                                          Jakie są wasze doświadczenia ?
                                          Tak, występuje takie zjawisko - dźwięk przypominający dmuchanie w butelkę. Co ciekawe, nie u wszystkich to się pojawia. U siebie z Solarconem 202 3/8 -> DV mam ten efekt.
                                          Niemniej jednak antena jest godna polecania.

                                          Zamieszczone przez witachu
                                          omega 27
                                          Dobra antena, również polecam.
                                          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                          Komentarz


                                          • Andrzej.P, a bardzo to uciążliwe jest ? Przy jakiej prędkości się pojawia ?
                                            Być może warto przymknąć na to oko jeśli antena ma ciekawe parametry ?
                                            Która lepsza z parametrami: Omega czy Solarcon ?

                                            A na marginesie: ćwiczył ktoś wariant ze spliterem przy którejś z tych anten ? Jak to współpracuje ze skodowskim Audiencem ?
                                            OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                            SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                            Komentarz


                                            • Wiesz, słyszeć słyszę, ale mi to nie przeszkadza. Aczkolwiek wolałbym, aby tego efektu nie było.
                                              U siebie mam przejściówkę 3/8 @ DV, na cb-forum pisały osoby używające 3/8 @ PL, że nic im nie hałasuje - fakt, że przejściówka na DV jest dłuższa i dość gruba. No ale na DV można antenę pochylić i lepiej zabezpieczyć, niż na PL.

                                              Z Omegą27 jeździłem kilka razy, ze Solarconem zdecydowanie więcej, kilka tys. km - nadawczo Omega wypadnie lepiej, odbiorczo wydaje mi się, że Solarcon 202 może ją pobić.

                                              Ze splitera nie korzystam, właśnie jestem na ukończeniu instalacji antenowej z AP-FM, przejściówką raku2-DIN i starą anteną na DIN, którą dam radę upchnąć nad podsufitką.
                                              Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                              FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                              Komentarz


                                              • No to w takim razie waham się pomiędzy Omegą27 a Solarconem.
                                                Pomysł ze spliterem powraca do gry :-) Czy to ma znaczenie jaki spliter ? Marka ? Jakieś konkretne modele ? Czy każde radio FM z nim współpracuje ?
                                                Zaznaczę, że opcja z Triflexem nie do końca mnie zadowalała... Kompromis przy CB i kompromis przy FM...
                                                Czyli nic dobrze. Nie chcę tego jednak powtarzać.
                                                OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                                SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                                Komentarz


                                                • RM MIX 27 spliter antenowy CB/FM - antena CB działająca jako FM :: KONEKTOR5000.PL radiokomunikacja / akcesoria motoryzacyjne

                                                  ten jest często polecany (tu ze strony konektora, widziałem go również w norauto za 99zł).
                                                  W razie czego zobacz na cb-forum, bo można uzyskać rabat dla zarejestrowanych forumowiczy.

                                                  Spliter podłączysz, pewnie będziesz musiał kupić przejściówkę z DIN na raku czy fakre (zależy, co masz). Niewykluczone, że również potrzebny będzie wspomniany wzmacniacz AP-FM (bez tego u mnie pokazywał błąd anteny - mimo podpiętej anteny i przejściówki). Trochę kombinacji z tym montażem w otworze po antenie FM, ale osobiście jestem zadowolony z całokształtu.
                                                  Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                                  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                                  Komentarz


                                                  • Właśnie chwilę temu trafiłem na ten spliter :-) Tani nie jest... Mam nadzieję, że dobry. Powiadasz, że jeszcze inne gadżety są potrzebne ? Nie bardzo rozumiem kwestię przejściówek oraz tego wzmacniacza... Możesz pojaśnić ?
                                                    Gdzie ja to upchnę wszystko w mojej RS-ce ? Podsufitka ?
                                                    OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                                    SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X