Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CB mam i ja :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Andrzej.P
    jakiś czas temu czytałem na cb-forum o testach któregoś małego Yosana, który mocno się grzał.
    Yosan 100, 300 i najnowszy wypust: Yosan mini.
    Poza tym standardowe radia 4W na podstawę raczej się nie grzeją.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez SP9XWW
      Zamieszczone przez TwoB
      edit: sprawdziłem - FM nie pomaga
      Sprawdź jeszcze czy problem występuje przy większej odległości pomiędzy samochodami - zróbcie testy, np. na dystansie 50, 100, 200, 500, 1000 metrów.
      Jeżeli anteny są prawidłowo zestrojone i nie uszkodzone - stawiam na Teddy'ego i jego plastikową - nieekranowaną obudowę. 8)
      Zamieszczone przez Antek2000
      Chyba jednak problem leży po stronie obydwu TRX-ów.
      Częsty objaw, gdy ARW nie wyrabia. Po prostu radia się zatykają.
      W MTechu powinno pomóc zmniejszenie czułości odbiornika, czyli skręcenie RF-gain. W Teddym już jest większy problem, bo nie ma RF-gain.
      Nareszcie było trochę czasu, żeby pochylić się nad moim problemem. Winowajcą okazał się nacięty/załamany/przytrzaśnięty kabel anteny. Po wymianie przewodu wszystko wróciło do normy (przynajmniej na razie). Z tym, że Teddy i Legend II to nie super radia, nawet nie zamierzam polemizować. Potrzebne są mniej więcej raz na kwartał i do tego celu są wystarczające
      Dziękuję zaangażowanym za pomoc i podpowiedzi.
      SATYNOWA O2 Tour
      Z pozdrowieniami
      Bartek

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Andrzej.P
        Kilka zdjęć po demontażu popielniczki w O2
        ~andrzejp/_galeria/o2_wneka/o2_wneka_1.jpg]Obrazekhttp://www.au.poznan.pl/~andrzejp/_galeria/o2_wneka/o2_wneka_2.jpg]Obrazek[/url]http://www.au.poznan.pl/~andrzejp/_galeria/o2_wneka/o2_wneka_3.jpg]Obrazek[/url]http://www.au.poznan.pl/~andrzejp/_galeria/o2_wneka/o2_wneka_4.jpg]Obrazek"]Link[/url]

        Widać potencjał na montaż radia. Nawet dziwię się, że Skoda tak słabo zagospodarowała to miejsce. Sama popielniczka(schowek) jest mała, pod klapką zmieściłby się przecież sporych rozmiarów schowek. Najlepiej to sama klapka wyszła, bo z nią kokpit wygląda estetycznie.
        Ciężko wychodzi?
        Boję się żeby nie urwać czegoś


        * MOJA CZARNA PERŁA *

        Komentarz


        • Demontaż jest bezproblemowy. Otwierasz klapkę, chwytasz za krawędź ramki od mieszka biegów i ją wyciągasz. Wówczas staną się widoczne 2 wkręty torx, które mocują schowek z klapką.
          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

          Komentarz


          • Ja na razie mam wciśnięty w tą wnękę moduł bluetooth.

            Radyjko jakie chciałbym tam zmieścić to Harry III, brakuje mi na szerokość 5mm żeby wszystko ładnie spasiło. Szykuje się do rozcinania tak jak kolega z Poznania Andrzej.P
            IMHO to najlepsze miejsce na dyskretny montaż CB radia. Antenę mam magnesówkę, którą składam i chowam do ori schowka na parasol za kanapą :wink:

            Komentarz


            • Miałem HIII, planowałem go montować we wnęce, ale jednak nie przypadła mi do gustu ergonomia tego radia i poszło w świat Niemniej jednak robiłem przymiarki do schowka - z tego, co pamiętam, to radio ma ~125mm i jest płytkie, więc jedynie jedną ścianę boczną trzeba by podciąć; przy zachowaniu oryginalnych zawiasów i blokady klapki.

              kadmar, powodzenia i po skończonej robocie wrzuć zdjęcia co i jak.
              Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
              FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

              Komentarz


              • Zamieszczone przez _QMAN_
                Mam i ja
                Mtech Legend III + Sirio ml-145

                Wie ktoś czy idzie zdemontować schowek w tunelu środkowym pod radiem, żeby zamontować tam CB, czy lepiej po lewej stronie jak ktoś tu pokazywał,
                Do usłyszenia :P
                Mam identyczny zestaw i jestem zadowolony, tyle że kupiłem dodatkową kieszeń i zamontowałem w konsoli środkowej (zamieniłem radio dałem niżej a cb wyżej) i jestem zadowolony z takiego układu, wcześniej jakiś czas woziłem radio pod podłokietnikiem ale nie było wygodne i typowa prowizorka (bo często było przekładane do drugiego auta).
                Było : Skoda Favorit 1.3 LPG
                Peugeot 306 1.9 D
                Daewoo Nubira II kombi 2.0 LPG
                VW Polo 1.4 PB
                Daewoo Nexia 1.5 LPG

                Jest: Fiat Panda 1.1 PB
                Skoda Octavia I 1.8T LPG

                Komentarz


                • Czołem w temacie.
                  Cały czas walczę z teorią w zakresie wyboru anteny (zostały 3 kandydatki na placu boju: SIRIO T-27, Sirio T-3 27 i Solarcon 202). Coś tam sobie z nich wybiorę bo parametry mają raczej podobne a przynajmniej nie na tyle różne aby do moich celów miało to znaczenie.
                  Próbuję zebrać listę gratów do montażu...
                  Ale ta z kolei zależy od koncepcji jaką przyjmę...
                  1. Antena CB w miejsce radiowej + spliter + wzmacniacz
                  2. Antena CB w miejsce radiowej + antena FM schowana gdzieś (?) - nowy pomysł :-) (czy tu wzmacniacz też potrzebny ?)
                  3. Antena CB w nowej dziurze obok tej od FM - najbardziej hardcore koncepcja...;-)

                  Właśnie ostatnio zaciekawiła mnie opcja Nr 2. Czy ktoś to u siebie przerabiał ? Gdzie wepchnęliście tą antenę w aucie ? Podsufitka ? Słupek ? Jak z jakością odbioru radia FM ? Mam u siebie PONOĆ 2 anteny - 1 tradycyjna a druga to pasek na tylnej szybie, wyglądający jak ten do ogrzewania tylko w pionie. Radio to Audience + Sound System.

                  Zależy mi aby antena CB była lekko pochylona do tyłu auta ale nie przewiduję pochylania jej cyklicznie w tę i z powrotem. Jaka stopka/uchwyt etc. jest mi potrzebna ?
                  Doczytałem już o przejściówkach do złącz z DIN na Raku2 (mam przed FL).

                  Każda uwaga cenna bo trzeba sprzęt zamawiać w końcu. Jazda w takiej "ciszy" bardzo mnie męczy ;-)
                  OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                  SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                  Komentarz


                  • looker, wersja 2 odpada, jeśli zależy Ci na dobrym odbiorze stacji radiowych. Mam tak zamontowane i jest słabo (mi to nie przeszkadza, bo słucham głównie radia CB), miałem antenę w słupku, potem zdjąłem promiennik i puściłem kawał przewodu w uszczelce nad drzwiami pasażera. Dach, słupek skutecznie tłumią sygnały radiowe. Opcja pierwsza znacznie lepsza, trzecia zresztą też. Splitera nie używam, ale koledzy mają i czasem bardziej chwalą, niż ori antenę.
                    Najmniej problemów z instalacjami antenowymi będziesz miał w opcji nr 3, ale to hard core, faktycznie. Twój wybór.
                    Co do anten, to Solarcon ma cewkę u góry (Top Loaded) i tu osiągi jednak lepsze. Jednak, jeśli pochylenie przez krzywiznę dachu (jeśli sedan) nie wystarczy, to główka DV i przejściówka na 3/8, jednak tu potrafi trochę gwizdać. Na główce 3/8 lub PL z przejściówką na 3/8 już cisza.
                    Jeśli opcja z ew. wymianą na długą, ciężką anteną na 3/8 nie wchodzi w grę, to raczej główka PL na płytki montaż i przejściówka na 3/8 - to chyba najlepsza opcja, bo nie kojarzę główek 3/8 na płytki montaż, a na LC-27 raczej nie wejdzie między dach a podsufitkę.
                    Z anten Sirio lepiej T3-27.

                    Komentarz


                    • Antek2000, dzięki za konkretną odpowiedź. Chyba wybiorę to Sirio polecane przez ciebie. Solarcon kusi ale po pierwsze trochę jego wygląd jednak mi nie podchodzi (grubszy promiennik) a po drugie nie chcę się potem wsłuchiwać w dźwięk "butelki" na dachu ;-)
                      Nawet jeśli Sirio będzie miało osiągi o 10% gorsze to u mnie nie ma znaczenia. CB robi u mnie antymiśkowo i jako dodatek do nawigacji raczej.
                      W kwestii pochylenia anteny to sam fakt krzywizny w tym miejscu dachu chyba wystarczy a jak nie to ciut pomogę uchwytem...
                      Jeśli opcja nr 2 odpada to w takim razie idę w kierunku splitera. Dziurę na koniec zawsze mogę zrobić jak będzie coś nie tak. W drugą stronę to już gorzej ;-)

                      Który uchwyt radzisz do tej Sirio ? Zależy mi na estetyce bardziej niż na praktyczności w tym przypadku.
                      OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                      SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                      Komentarz


                      • Jeden typ anteny w ogóle mi nie przeszkadza. Chcę to zamontować i po protu używać ;-) W tej dziedzinie modów nie przewiduję.
                        Ta czarna główka DV mi się podoba.
                        Czyli reasumując, potrzebuję:
                        - antena T3-27 z kablem;
                        - uchwyt Sirio na PL - ten do mnie bardziej przemawia: Główka PL Sirio na płytki montaż + estetyczny kapturek na gniazdo :: KONEKTOR5000.PL radiokomunikacja / akcesoria motoryzacyjne
                        - główka DV czarna
                        - spliter od Konektora;
                        - wzmacniacz AP-FM - też jeśli mają takie

                        Pozostaje jeszcze kwestia końcówek/przejściówek. Nie chcę ciąć kabli.
                        Co konkretnie muszę mieć aby połączyć elementy tej układanki ?

                        P.S. ten zestaw u Konektora ma już chyba uchwyt jaki potrzebuję ?
                        SIRIO T-3 27 Antena CB helikalna montażowa 62cm kabel 4m :: KONEKTOR5000.PL radiokomunikacja / akcesoria motoryzacyjne
                        OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                        SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                        Komentarz


                        • Nieźle :-)
                          Domyślam się, że podzespoły kupowane osobno są lepszej jakości... Ale muszę po prostu zapytać: czy aż taka jest różnica ? Nawet dla moich, opisanych wyżej, potrzeb ? :wink:
                          No i ten wtyk kątowy to jest to czego potrzebuję.
                          OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                          SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez looker
                            Nieźle :-)
                            Domyślam się, że podzespoły kupowane osobno są lepszej jakości... Ale muszę po prostu zapytać: czy aż taka jest różnica ? Nawet dla moich, opisanych wyżej, potrzeb ? :wink:
                            No i ten wtyk kątowy to jest to czego potrzebuję.
                            Jaki wtyk kątowy? Nie za bardzo rozumiem.
                            Antena T-3 27 montażowa ma główkę na LC-27, tu potrzebujesz dużo więcej miejsca między dachem a podsufitką, ok. 3 cm. Dlatego potrzebujesz główkę na płytki montaż. Nie ma sensu dodatkowo płacić za komplet + główka.
                            Przewodu nie zawsze może starczyć, a sztukowanie nie ma sensu, więc lepiej zmierzyć, ile potrzeba, dodać zapas i kupić tyle w jednym kawałku.
                            Pogadaj z chłopakami z Konektora, to Ci przewód zalutują w główce, tylko nie lutuj wtyku UC-1, bo możesz nie przeciągnąć przez,szczeliny. Najlepiej,zalutować po ułożeniu kabla.

                            Komentarz


                            • Podziękował
                              Zrobię tak jak radzisz
                              OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                              SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                              Komentarz


                              • Panwie do tej pory mialem legend II + pirat

                                przyszła pora na zakup drugiego radia
                                i sa takie propozycje
                                yosan 120
                                symfonia 300m
                                alan 42 multi

                                oraz anteny to florida EXPORT, MIDLAND LC29

                                może podrzucicie coś innego raczej nisko budżetowego

                                Komentarz


                                • Pany, kombinuje gdzie skitrać swojego harriego III.
                                  Oczywiście po drobnym poszerzeniu powinien wejść w popielniczkę ale szkoda mi tego schowka - jak dla mnie jest dosyć praktyczny i używam go dosyć często. Pomyślałem o górnym schowku przed szybą, tym nad nawiewami. Czy ktoś próbował może włożyć tam radyjko? Ile jest miejsca pod tym schowkiem?

                                  Komentarz


                                  • Panowie, po co tyle przeróbek???
                                    Alan 42 załatwia sprawę!
                                    Czysto, schludnie i przyjemnie ))

                                    [ Dodano: Nie 31 Sie, 14 09:23 ]
                                    fotki

                                    [ Dodano: Nie 31 Sie, 14 09:24 ]
                                    fotki
                                    Załączone pliki

                                    Komentarz


                                    • Mam Herriego III jeszcze z poprzedniego autka, sprawował się cacy i nie chcę wymieniać

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez kadmar
                                        Pomyślałem o górnym schowku przed szybą, tym nad nawiewami. Czy ktoś próbował może włożyć tam radyjko? Ile jest miejsca pod tym schowkiem?
                                        Chyba będziesz musiał sam pomierzyć, bo nie spotkałem się z info z wymiarami itp. Zobacz info, jak to wyjąć - wg opisu prosta robota --> Forum - Octavia Club Polska
                                        Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                        FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez mati8201
                                          Panwie do tej pory mialem legend II + pirat

                                          przyszła pora na zakup drugiego radia
                                          i sa takie propozycje
                                          yosan 120
                                          symfonia 300m
                                          alan 42 multi

                                          oraz anteny to florida EXPORT, MIDLAND LC29

                                          może podrzucicie coś innego raczej nisko budżetowego
                                          Symfonia 300 to prawdziwa symfonia szumów, Alan 42 do auta też nie jest dobrym pomysłem.
                                          Yosan pro 120 to fajne radio na antymiśka, tylko niektórym nie odpowiada 3-funkcyjne pokrętło.
                                          Z rych trzech zdecydowanie Yosan, tamte radia zostawia daleko w tyle. Zdało by się poprawić SQ, bo fabryczne potrafi rwać komunikaty, ale tragedii nie ma.

                                          Z anten, to żadna z wymienionych.
                                          Florida export to porażka, jeśli chodzi o jakość, wersja normalna - cena zabija. Osiągi też nie pozwalają, zwłaszcza przy Midlandzie i jemu podobnych. Lepiej już okno otworzyć i pogadać. W mieście szumy skutecznie przykryją sygnał użyteczny, przy mało sprzyjających warunkach to i 200 m może być za daleko.

                                          Jak z tanich anten, to chyba Wilson Little Will będzie najlepszym wyborem, za 60 PLN kupisz nową. Tylko trzeba uważać na podróbki i wystrzegać się wynalazków wilsonopodobnych.
                                          Osobiście wolał bum Sirio ML-145, najlepszy stosunek jakości do ceny i antena pracuje zacnie, a i stroi się łatwo.

                                          Komentarz


                                          • musze miec krótką antene zeby zmiescic sie do garazu myslałem jeszcze o piracie

                                            Komentarz


                                            • mati8201, skoro tak to może dłuższa a składana? Np. Sirio Turbo
                                              رافال
                                              Spoty
                                              Cause freedom is a lonely road
                                              My O2FL

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez mati8201
                                                musze miec krótką antene zeby zmiescic sie do garażu
                                                Wydaje mi się, że będziesz musiał wybierać: albo ściąganie anteny, albo ciągłe prośby o powtórzenie, "bo nie doleciało" :szeroki_usmiech

                                                Zamieszczone przez mati8201
                                                myslałem jeszcze o piracie
                                                Pirata sobie odpuść, jakościowo coraz gorsze, dystrybutorzy już się wycofują z tej anteny, podstawy magnetyczne rdzewieją i się rozpadają.
                                                Lepiej juz pomyśl o Sirio T-3 27 lub, jeszcze lepiej górnocewkowy helikal Solarcon 202 lub Firestik FS II

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X