Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

NAVI RNS-510

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • No to krótkie podsumowanie :

    Mapa sprawdzona na moim Columbusie - SW 3980
    Niestety w j.polskim występują błedy - ( bynajmniej u mnie )
    Na czym polega błąd:
    Doszła tzw funkcja "Jedź w kierunku" - np tak jak są oznaczenia na rondach że drugi zjazd jest na Poznań czy tez na Warszawę navigacja chce to powiedzieć i w tym momencie zmienia głos na jakiś czeski , ponadtto nie rozpoznaje wszystkich liter na maxidicie.
    Po zmianie na j.angielski nie ma komunikatów "jedź w kierunk" tylko normalnie "skręć" i wszystko działa jak należy.

    Na zdjeciu widać co się dzieje na maxidocie - to miało być jedź w kierunku Piły.
    Załączone pliki

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Kędzior
      Niestety w j.polskim występują błedy - ( bynajmniej u mnie )
      Mówi się 'przynajmniej'. Bynajmniej oznacza że u Ciebie nie ma błędów.
      andrzejwojnar.pl
      alchemiaswiatla.blogspot.com

      Komentarz


      • Salt fajnie że jesteś, naprawdę cieszę się że ktoś nad nami czuwa. W imieniu wszystkich w tym wątku dziękuję ci za poruszenie tak istotnych spraw
        ----===LPG Powered By GABOREK===---

        Komentarz


        • Wgralem 3980 zamiast 3620 ( bodajze :P )

          Efekt? Operacja zakonczona sukcesem, ale ekran jest ciagle na maxa przygaszony. W dzien nic nie widze.

          Dzis wsadzilem wplytke z 3870 - operacja zakonczone sukcesem bez koniecznosci dania zgody na downgrade.

          Restart nic nie daje - ekran ciagle na maksa przygaszony.

          Ktos cos wie?
          Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
          Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
          ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

          TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


          Komentarz


          • Dla tych, którzy nie mają konta premium i nie chcą sie rejestrować na innych forach:

            Link
            Link
            Link
            Link
            Link
            Link
            Link
            Link
            Link
            Link
            @200KM

            Komentarz


            • Zamieszczone przez misiek^wro
              Wgralem 3980 zamiast 3620 ( bodajze :P )

              Efekt? Operacja zakonczona sukcesem, ale ekran jest ciagle na maxa przygaszony. W dzien nic nie widze.

              Dzis wsadzilem wplytke z 3870 - operacja zakonczone sukcesem bez koniecznosci dania zgody na downgrade.

              Restart nic nie daje - ekran ciagle na maksa przygaszony.

              Ktos cos wie?
              Czarna magia nomen-omen. Może czujnik oświetlenia umarł??? A ręczna regulacja jasności coś zmienia?

              [ Dodano: Pon 26 Wrz, 11 10:34 ]
              Zamieszczone przez __kater__
              Salt fajnie że jesteś, naprawdę cieszę się że ktoś nad nami czuwa. W imieniu wszystkich w tym wątku dziękuję ci za poruszenie tak istotnych spraw
              Tak, to jest istotna sprawa i nie wiem skąd ten sarkazm. Jeśli to olewasz to przecież nie ja mam problem tylko Ty, bo akurat ten błąd jest na tyle powszechny i istotny, że ludzie tworzą o nim strony w internecie. Popełnianie go, w oczach wielu osób czyni z popełniającego sporego ignoranta językowego więc raczej nie przypisuj sobie prawa do wypowiadania się za 'wszystkich'...
              andrzejwojnar.pl
              alchemiaswiatla.blogspot.com

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Salt
                Czarna magia nomen-omen. Może czujnik oświetlenia umarł??? A ręczna regulacja jasności coś zmienia?
                Narazie ustawialem z b.jasno do b.ciemno - zero zmian.
                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                Komentarz


                • Żaden czujnik podświetlenia. Niestety ta wersja była za wysoka dla jego Columbusa i ma tzw "black screen"
                  Wgra odpowiedni program i będzie po kłopocie

                  Komentarz


                  • Prawa rolka w kierownicy jako zoom na mapie? Działa to u kogoś?
                    @200KM

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Kędzior
                      Doszła tzw funkcja "Jedź w kierunku" - np tak jak są oznaczenia na rondach że drugi zjazd jest na Poznań czy tez na Warszawę navigacja chce to powiedzieć i w tym momencie zmienia głos na jakiś czeski , ponadtto nie rozpoznaje wszystkich liter na maxidicie.
                      Po zmianie na j.angielski nie ma komunikatów "jedź w kierunk" tylko normalnie "skręć" i wszystko działa jak należy.
                      u mnie na sofcie 3970 i mapie 7673 tez sa takie kwiatki :|
                      Marek



                      Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                      Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez ali7
                        Dla tych, którzy nie mają konta premium i nie chcą sie rejestrować na innych forach:

                        Link
                        Link
                        Link
                        Link
                        Link
                        Link
                        Link
                        Link
                        Link
                        Link
                        ma ktoś West?

                        Komentarz


                        • czy ktos z Krakowa lub okolic jest w stanie pomoc mi postawic mojego rnsa w tej chwili wlacza sie tylko do loga powitalnego pochodzi chwile i restart

                          Komentarz


                          • Czy Columbus jest w stanie odtworzyc format plikow video FLV? Pewnie nie. A czy gdzies jest lista obslugiwanych formatow tego urzadzenia?
                            Kiwal

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez ali7
                              Dla tych, którzy nie mają konta premium i nie chcą sie rejestrować na innych forach:

                              Link
                              Link
                              Link
                              Link
                              Link
                              Link
                              Link
                              Link
                              Link
                              Link
                              Dzięki za mapy. Wszystko OK. Pozdrawiam

                              Komentarz


                              • Ma ktos jakis pomysl dlaczego cholerny columbus nie chce wspolpracowac z kierownica MF?

                                Mecze temat juz z 1.5 miesiaca, modul taki jak trzeba za sugestia Enriqueza, ABS ESP wszystko dziala, tasma itd - wskazania w normie, procedura adaptacyjna wykonana.

                                Soft w RNS to 3810. RNS to nie LEDziak tylko zwykly LCD. Po resecie aku navi dziala z rolka przyciskami itd - ale po 5-10 sekundach przestaje i dziala tylko rolka.

                                Oba kodowania dla wersji LIN sterownika sprawdzone - jedno wielkie g... :evil:
                                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                Komentarz


                                • Witam
                                  Ja mam inny problem po wymianie gateway`a z 1K0 907 530 C na 1K0 907 530 S posypały się błedy po paru dniach. Licznik wariuje-kontrolki się świecą, działa tylko wskażnik paliwa.

                                  silnika:

                                  18043 Data Bus Powertrain, Missing Message from A/C Controller
                                  18045 Data Bus Powertrain, Missing Message für Central Electric Controller
                                  18058 Powertrain Data Bus, Missing Message from Instrument Cluster
                                  17978 Engine Start Blocked by Immobilizer

                                  abs

                                  00474 Control Module for Immobilizer (J334)
                                  01314 Engine Control Module
                                  01299 Diagnostic Interface for Data Bus (J533)

                                  wskaznikow

                                  00457 Control Module for Network (J519)

                                  radia

                                  01704 Terminal 58
                                  01129 S-terminal (H15)
                                  01064 Terminal 58d, Interior Dimming
                                  00576 Terminal 15

                                  Stary gateway był z 2003r ten z 2009, ma to jakies znaczenie?

                                  [ Dodano: Wto 11 Paź, 11 21:08 ]
                                  Temat rozwiązany zmieniłem gateway na 1K0 907 530 E i po problemie. Jaka bramka bedzie dobra,zeby nie było błędu komunikacji navi z autem z 2004r?

                                  Komentarz


                                  • 1. Czy przy tych nowych mapach (v.8) też macie problemy z komunikatami drogowymi? Po wgraniu jej nie znajduje mi żadnych

                                    2. Czy ktoś z Was spotkał się z symbolem "kłódki" z napisem "rear" w rns510?
                                    Co on oznacza? Pojawia się w menu osd od klimatyzacji. Po południu postaram się to uchwycić na zdjęciu.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez gregk
                                      Temat rozwiązany zmieniłem gateway na 1K0 907 530 E i po problemie. Jaka bramka bedzie dobra,zeby nie było błędu komunikacji navi z autem z 2004r?
                                      Zmieniles na "stary typ" Takze aku bedzie padac bez "łatki" na columbrynie.
                                      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                      Komentarz


                                      • Zmieniles na "stary typ" Takze aku bedzie padac bez "łatki" na columbrynie.
                                        Zmieniłem na stary bo taki był "pod ręką" Łatka jest -prądu nie bierze, tylko są błedy komunikacji z navi. Wyczytałem ,że max do mnie to 1K0 907 530 L. Poniosło mnie kupując 1K0 907 530 S, jak cos to mam na sprzedaz :wink:

                                        Komentarz


                                        • Hehe, ja mialem poprzednio E i zmienilem na AD - czyli z przefl na pofl - wszystko jest ok
                                          Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                          Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                          ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                          TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                          Komentarz


                                          • Ja mam golfa V pierwsze wypusty 2004r. Oryginalnie miałem C i przeskok na S okazał się za duży- licznik wariował do tego stopnia,że auto nie zapalało.

                                            Komentarz


                                            • Witam, potrzebuję poradę jaki sprzęt kupić, nawigacja w radiu - Automapa warunek konieczny więc na Windows, TV, wifi też może być, co polecacie dedykowanego do Octavi 2 FL (cena może być wyższa, ma to chodzić). Dzięki z góry.
                                              Passat b8 2.0 TDI

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez antasso
                                                Witam, potrzebuję poradę jaki sprzęt kupić, nawigacja w radiu - Automapa warunek konieczny więc na Windows, TV, wifi też może być, co polecacie dedykowanego do Octavi 2 FL (cena może być wyższa, ma to chodzić). Dzięki z góry.
                                                załóż kolego nowy wątek bo w tym i tak jest już full info.... . ten jest o rns.
                                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                GVI 1.4TSI
                                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez antasso
                                                  Witam, potrzebuję poradę jaki sprzęt kupić, nawigacja w radiu - Automapa warunek konieczny więc na Windows, TV, wifi też może być, co polecacie dedykowanego do Octavi 2 FL (cena może być wyższa, ma to chodzić). Dzięki z góry.
                                                  tu masz o np Peiying PY9933

                                                  Wgrałem east V8.0. widzę że doszedł asystent pasa ruchu :szeroki_usmiech
                                                  Na wyszarzonych odcinkach np A1(Śląsk) nawigacja po nich nie poprowadzi , ale jak się wjedzie to nie głupieje i je akceptuje przeliczając czas dojazdu.

                                                  PS. wiadomo kiedy będzie west ?
                                                  a pytam bo nie mogę wejść na stronę Link - (error 403) wyskakuje :evil:
                                                  MARCIN
                                                  Mój szkodnik

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Kozo
                                                    1. Czy przy tych nowych mapach (v.8) też macie problemy z komunikatami drogowymi? Po wgraniu jej nie znajduje mi żadnych

                                                    2. Czy ktoś z Was spotkał się z symbolem "kłódki" z napisem "rear" w rns510?
                                                    Co on oznacza? Pojawia się w menu osd od klimatyzacji. Po południu postaram się to uchwycić na zdjęciu.
                                                    Tak, mapy v.8 East są obecnie w wersji beta - mają błąd w TMC.
                                                    Aby komunikaty działały trzeba dokonać w obrazie ISO ( np. programem Ultra Iso) przed wypalaniem następujące zmiany:

                                                    W pliku "tmcconfig.ini" zawarte są odnośniki do plików TMC, np: "deu_D_1_9.lt"
                                                    ale w mapie,w katalogu "loc" pliki są zapisane z dużej litery, np: DEU_D_1_9.0.LT
                                                    Należy w obrazie zmienić pisownie wszystkich plików na małe litery, np: deu_D_1_9.0.lt.

                                                    Także w katalogu "lan" pliki do TMC są pisanie wielkimi literami, np:"GERMAN.ET" i należy je zmienić na małe litery, np: german..et.

                                                    Tak wypalona płyta działą bez problemów z TMC

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X