Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Alonzo_
    RS
    • 2009
    • 2460
    • Hyundai

    Perfex nie do końca IMO trafny przykład bo jak sam napisałeś kia miala kupę gówna a skoda dobry produkt na tamte czasy to w pierwszym przypadku postęp jest bardzo widoczny a w drugin podobnego nie da się zrobić - w sensie aby te produkty tak sie pomiędzy generacjami różniły. W skodzie względem O1 progras jest z tym, że dla niektórych za słaby. Skośni patrząc na poziomy produktów zrobili mega postęp ale ich auta to znowu nie jakieś cuda. iMO od skody powinni uczyć sie np strojenia zawiasu ale skoda też może zacząć brać przykład np w kwestii designu, jakości materiałów , wyglądu środka. Znaczy skosa powinna przypomnieć sobie jak sie to robi bo to już robiła, nie musi sie od nich uczyć ;-)
    Zreszta skoda nic nie musi. Ma rekordową sprzedaż i wg jej biznesowego modelu wynika, że obecna generacja pojazdów to strzał w dychę. Idealnie odczytane potrzeby klienta jak nam starają sie przekazać niektórzy koledzy. Tylko część z nas tego nie widzi ;-).
    Dlatego to utwierdzi bosów w słuszności decyzji i dla malkontentów nic innego nie będzie. Czas się z tym pogodzić, marudy.

    Komentarz

    • marpol
      Rider
      • 2011
      • 350
      • Octavia III (5E3)
      • CAXA 1.4 TSI 122 KM
      • CJSA 1.8 TSI 180 KM

      Skrupulatnie poczytałem sobie Wasze opinie, nad każdą się chwilę zatrzymałem, żeby poddać ją głębszej analizie i pewnie dałoby się w każdym głosie pierwiastek obiektywizmu znaleźć. Tak się tylko zastanawiam, gdzie są źródłą naszych oczekiwać i czym są uwarunkowane. Osobiście, kupując nową Octavię II FL, byłem mocno zaaferowany tym wydarzeniem, a przyjemność i satysfakcja wzrastały wraz z upływającymi kilometrami w dniu odbioru, kiedy przemierzałem nią Polskę z południa na północ. Wówczas myślałem, że to samochód na lata, bo po zmianie z 60 konnej Polówki (posiadanej od nowości) zrobił piorunujące wrażenie pod każdym względem. Ale człowiek zmienia się, znaczy staję się bardziej wysublimowany w smaku, w tym przypadku motoryzacyjnym, i myśli o zmianach. Teraz wiem, że moje auto nie będzie "na lata", bo na tą chwilę mierzę w większą moc. Zmierzam do finału spłaty kredytu i stąd rozglądam się, czysto hipotetyczie, za jakimiś alternatywamy. Naczytałem się, że Audi i BMW to Eldorado motoryzacyjne. Nawet zarejestrowałem się na powyższych forach, żeby zgłębić tajniki marek. I tak jak wielki zapał na te auta Premium przyszedł, tak i mnie opuścił, kiedy poczytałem o kosztach zakupu powyższych. Z racji, że nie stać mnie na nowe BMW 3, 5 czy Audi A4, to mocno bym ryzykował zakup używanych. I teraz mała konkluzja po obszernym wywodzie. Mimo iż kiedyś w duchu powiedziałem, że nie będę celował w Skodę (po lękach, niezasadnionych, o TSI), tak teraz marzeniem jest O III 1.8 TSI. Wolę nową Octavię, niż BMW, czy Audi z 200.000 kilometrów i żadne boczki, czy inne detale nie odwiodą mnie od przekonia, ponieważ priorytetem dla mnie stanie się silnik. Sorki za przydługi wywód

      Komentarz

      • Dig Dug
        L&K
        S_OCP Member
        • 2005
        • 1306
        • Seat

        marpol, Tyle, że nic nie skazuje Cie na Skodę, bo oprócz Audi i BMW masz inne marki, które z racji ich postępu i regresji Skody można teraz stawiać na równi. Są modele oferujące coś więcej niż Skoda w jednym aspekcie, mniej w drugim, ale możesz wybrać sobie coś pod siebie i zmieniając markę nie robisz błędu, bo nie ma już niestety przeważających w czymś liderów. O1 byłą jeszcze pewnym zakupem, bo trwałość podzespołów od VW była największa, O2 już gorzej, a O3 to ja stawiam osobiście na poziomie Peugeota, Forda czy Citroena i inne. Nie ma faworyta.

        Hmm nie analizowałem jak inni z silnikami pokroju 1.8 TSi, może faktycznie wybór jest ograniczony.?? Napisz, bo pewnie masz to przepatrzone.
        Była O1 jest F2.

        Komentarz

        • blackrs
          RS
          • 2008
          • 4826
          • Superb II combi (3T5)
          • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

          ja mam podobnie jak marpol. nawet jak szukałem w innych markach przed zakupem o2 to albo był za maly bagaznik albo wyposażenie inne albo wizualnie mi sie mniej podobało i całościowo wygrało o2. teraz czekam z niecierpliwością na SIII gdyz za ok 2 lata chcialbym kupic taką w wersji kombi. nawet jak teraz patrzyłem sobie na to co jest na rynku to nie znajduje godnego faworyta dla SIIfl kombi z silnikiem ok 160 km ( tak jak ma 1.8 tsi) z 4X4, który miałby tyle miejsca w bagażniku, tyle miejsca w środku i w podobnej cenie dawałby tyle w wyposażeniu.
          każdy ma swoje priorytety i według nich kupuje sobie auto. moje sa akurat takie się pasuje do nich skoda i chyba tak zostanie
          BYŁA o1 rs
          BYŁA o2 1.6
          JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

          Komentarz

          • Dig Dug
            L&K
            S_OCP Member
            • 2005
            • 1306
            • Seat

            blackrs, Co nie zmienia faktu, że można sobie ponarzekać, bo Skoda idealna nie jest. :szeroki_usmiech
            Była O1 jest F2.

            Komentarz

            • Dig Dug
              L&K
              S_OCP Member
              • 2005
              • 1306
              • Seat

              blackrs, Co nie zmienia faktu, że można sobie ponarzekać, bo Skoda idealna nie jest. :szeroki_usmiech
              Była O1 jest F2.

              Komentarz

              • lemoncjo
                Drive
                • 2013
                • 78
                • Octavia III (5E3)
                • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                kiedy ja szukałem auta dla siebie (skończyło się na RSie), kolega z identycznym budżetem również poszukiwał auta. oglądał 8 letnie maserati, porsche itp itd. skończyło się na ISFie. "każdemu wg potrzeb" :wink:
                O3 RS tsi & e92 M3

                Komentarz

                • marpol
                  Rider
                  • 2011
                  • 350
                  • Octavia III (5E3)
                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM
                  • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                  Po wielu "oględzinach" rozmaitych cenników, lekturze forów, doszedłem do wnioski, iż obecnie nie znajduję alternatywy dla 180-konnej Octavii III. Mowa oczywiście o autach nowych. Pewnie, że jest wielu kandydatów o piękniejszej estetyce, ale kiedy zobaczymy na stosunek finansowy do oferowanej mocy, to jakoś blado przy Skodzie wyglądają

                  Komentarz

                  • piramida
                    RS
                    • 2009
                    • 12222
                    • Superb III (3V3)

                    Kupując samochód trzeba rownież brać pod uwagę ilośc km jakie bedą do przejechania i częstotliwość zmiany samochodów, robiąc 30-50kkm rocznie nie ma sensu kupować starego rzęcha z przebiegiem 150kkm+ tylko brać nowego z salonu natomiast robiąc do 10kkm rocznie nie widzę sensu zakupu nowki sztuki bo po 5 latach samochód jest prawie nowy z przebiegiem 50kkm i tańszy o 60%, wiec robimy kolejnemu właścicielowi prezent lub nie sprzedajemy go i jeździmy nim kolejne 5lat ciesząc się bezawaryjnym wozem :wink:
                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                    Komentarz

                    • Dig Dug
                      L&K
                      S_OCP Member
                      • 2005
                      • 1306
                      • Seat

                      piramida, Skąd ja to znam :P

                      Odchodzimy od tematu, ale co tam marpol, Ok, jak głównym czynnikiem jest silnik, ale jak nie i celujemy w 1.2 lub 1.4, albo diesle to paleta mozliwości nam się poszerza. Zwłaszcza, że teraz nie ma przepaści i każdy producent ma w ofercie odpowiedniki silników VAG.
                      Była O1 jest F2.

                      Komentarz

                      • marpol
                        Rider
                        • 2011
                        • 350
                        • Octavia III (5E3)
                        • CAXA 1.4 TSI 122 KM
                        • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                        Dig Dug,
                        masz rację dla silników TSI 1.2, 1.4, a nawet 2.0 jest szeroki wachlarz konkurencyjnych ofert, ale już dla 1.8 TSI ich nie znajduję. Jakiś "fenomen" Skody

                        Komentarz

                        • maro rs
                          Elegance
                          • 2014
                          • 948

                          Dla 2.0 jak chce się mieć automat, przyzwoite osiągi, podatność na tuning, dobre wyposażenie - też nie bardzo jest konkurencja dla vaga. A jak do tego spory bagażnik i nie lubi się kombi - nie znalazłem konkurencji dla skody w zbliżonych pieniądzach.

                          A co do narzekania na boczki i inne pierdoły - Panowie, potrzeba Wam wincyj mocy! Ot co
                          "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                          Komentarz

                          • feels3
                            Rider
                            • 2013
                            • 348

                            Te dyskusje ciagna sie w nieskonczonosc wlasnie przez brak zrozumienia ze innii kierowcy maja inne potrzeby

                            Mnie boczki rowniez nie przeszkadzaja, ale z pewnoscia dla niektorych jest to wazne jak jest auto wykonczone a pierdola moze byc np 220KM w aucie rodzinnym

                            Druga rzecz to nie rozumiem tego przelicznika ilosc gadzetow/koni mechanicznych na z 1zl
                            Obok tego w takim razie rowniez powinien stac inny przelicznik, ktory bierze pod uwage jakosc wykonczenia, komfort jazdy, czy chocby to jak auto trzyma wartosc, i wiele innych.

                            W takim razie Audi A4 nie powinno sie w ogole sprzedawac, bo dobrze wyposazone kosztuje nawet 2x wiecej niz O3...a przeciez ma mniejszy bagaznik :P

                            Komentarz

                            • marlej108
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2006
                              • 4976
                              • Octavia III (5E3)
                              • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                              w dzisiejszym Auto Swiecie jest okladka i teskt o Superbie III. Jest to niby zdjecie, ale to faktycznie wizualizacja, identyczna z ta, ktora sie pojawila jakis juz czas temu w Auto Zeitung. Uwazam, ze to wlasnie jest prawdziwny wyglad S3, bo dotychczas to zawsze Auto Zeitung zamieszczalo jako pierwsze wszystkie wizualizacje wygladajace potem wlasnie jak auta gotowe do produkcji - tak bylo w przypadku O3, nowego Passata czy Fabii 3.



                              w sumie to z przodu wiele sie od obecnego S2 FL nie rozni...
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz

                              • Łabik
                                Rider
                                • 2013
                                • 346
                                • Octavia III (5E3)
                                • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                Dla mnie SIII wygląda jak napompowana O3 Ale mi się taka stylistyka podoba. Już nie mogę się doczekać kiedy wejdzie do salonów i przetestuje u dealera demo.
                                Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                                http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                                Komentarz

                                • Chris11
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 1587

                                  Bo to będzie większa OIII i ta okładka Auto-Świata nawet nieźle to oddaje.

                                  Komentarz

                                  • Dig Dug
                                    L&K
                                    S_OCP Member
                                    • 2005
                                    • 1306
                                    • Seat

                                    Brzydal. Za duzy grill niestety, już to kiedyś pisałem. O3 ładniejsza. :evil:
                                    Była O1 jest F2.

                                    Komentarz

                                    • Chris11
                                      RS
                                      • 2011
                                      • 1587

                                      ...i jeszcze herezje na tej okładce piszą: "lepsze materiały" jak już wiadomo, że boczki, słupki i kokpit będą plastikowe.


                                      ....zupełnie jak ma to miejsce teraz.

                                      Komentarz

                                      • lockin
                                        Rider
                                        • 2013
                                        • 691
                                        • Superb II (3T4)

                                        Zamieszczone przez Dig Dug
                                        Brzydal. Za duzy grill niestety, już to kiedyś pisałem. O3 ładniejsza. :evil:
                                        Akurat grill na tej okladce wygląda jak żywcem wyjęty z S2FL. Tak samo środkowe przetloczenie na masce i logo, taki dezajn nowech szkodnikow

                                        Zamieszczone przez Chris11
                                        ...i jeszcze herezje na tej okładce piszą: "lepsze materiały" jak już wiadomo, że boczki, słupki i kokpit będą plastikowe. ....zupełnie jak ma to miejsce teraz.
                                        Zapewne w stosunku do O3, bo czy w stosunku do S2 to się dopiero okaże po premierze
                                        JEST >>> O2FL by Lockin

                                        BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                        BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                        BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                        BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                        Komentarz

                                        • Prim
                                          L&K
                                          • 2013
                                          • 1040
                                          • Audi

                                          Masakra... Z tej wizualizacji wychodzi z niej skoda... Knedel zawsze knedlem będzie.
                                          Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                          VW Jetta 1.2 TSI

                                          Komentarz

                                          • piramida
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 12222
                                            • Superb III (3V3)

                                            Na okładce AS superb wygląda jak kupa ale w rzeczywistości zapewne będzie ładniejszy :lol:
                                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                            Komentarz

                                            • Alonzo_
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 2460
                                              • Hyundai

                                              Zamieszczone przez piramida
                                              Na okładce AS superb wygląda jak kupa ale w rzeczywistości zapewne będzie ładniejszy :lol:
                                              oby...znaczy mógłby być ładniejszy ale w sumie ładniejszy jest i tak ten od II.
                                              Hmm, nie wiem co myśleć. Najlepiej chyba powstrzymać się od komentarzy jeszcze chwilę.
                                              Nawet gdyby taki był jak w AŚ to mógłby sie podobać.
                                              On nie będzie wyglądał jak BMW 6. On będzie jak większa octavia a więc ten tu ma IMO nawet troszkę więcej polotu w blachach niż Octa....Ale to IMO
                                              To jest ta dziwna polityka skody. Narobią jakimiś z palca wyssanymi wizualizacjami apetyty a potem...no wiem jak było ostatnio. Co nie znaczy że wyszło źle. Ale z pewnością nie tak jak mogło co niektórym się wydawać.
                                              Te szumne zapowiedzi trzeba dzielić na .... ileś tam.
                                              Ale ten jak dla mnie nie jest brzydki. Powiem nawet, że im dłużej na niego patrze tym jestem przyjaźniej usposobiony do niego :wink:
                                              Niedługo zobaczymy go w całej krasie i będzie wiadomo co z tego wszystkiego wyszło.
                                              W sumie środek już wiemy - IMO wizualnie bez szału a jak z jakością - trzeba poczekać. A to jakby było ostateczne to.....można zacząć sobie używać w temacie :diabelski_usmiech
                                              Ja powiem tyle....a nie mówiłem :wink:
                                              Spodziewam się cały czas, konsekwentnie większej octavii - środek podchodzi jeśli chodzi wizualnie o materiały wg filnów, design także. I ten wygląd ostatni w AŚ- jak dla mnie jest wręcz szałowy . Spodziewam (łem) się większego "drewna". Także IMO nie jest źle.

                                              Komentarz

                                              • marlej108
                                                RS
                                                S_OCP Member
                                                • 2006
                                                • 4976
                                                • Octavia III (5E3)
                                                • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                                                ktos chyba na forum autogaleria.pl napisal, ze Skoda zamiast stosowac nazwy Rapid, Octavia i Superb powinna uzywac: Octavia S, Octavia M, Octavia L... w sumie cos w tym jest ;-)

                                                ps. tyle ze mozna by to tak samo odniesc np. do Passata i Jetty... czy Audi A3 sedan, A4 i A5 i A6..z przodu prawie takie same...
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                Spalanie - Motostat.pl

                                                Komentarz

                                                • Dig Dug
                                                  L&K
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2005
                                                  • 1306
                                                  • Seat

                                                  lockin, Ważny jest stosunek wielkości świateł do grilla. Tu światła są wąskie, ale grill jest jaki jest. Zresztą zobaczymy jak będzie w rzeczywistości, niemniej F3 na zdjęciach prezentuje się fajnie, a w rzeczywistości nawet lepiej, zwłaszcza w niektórych kolorach. :roll: A zdjęcia S3 dobrze nie wróżą.
                                                  Była O1 jest F2.

                                                  Komentarz

                                                  • qazy
                                                    Drive
                                                    • 2015
                                                    • 92

                                                    Można sobie z bliska wnętrze pooglądać http://www.skoda-portal.de/wp-conten...2/IMG_5280.jpg

                                                    Oglądam zdjęcia z ciekawości bo zastanawiałem się czy czekać na nowego Superba czy zamawiać Octavię. Na razie po zdjęciach nie żałuję.
                                                    Jeżdżę S1 i szukałem w następnym samochodzie trochę więcej "emocji" S3 raczej ich nie zapowiada (przynajmniej na podstawie zdjęć) :?
                                                    Był: Superb I, 2.5 TDI, 5A
                                                    Jest: Octavia kombi RS TDI, DSG
                                                    Marcin

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...