Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez irekk
    Chyba egzorcysta
    hahaha - swietne :szeroki_usmiech

    1

    mamy na forum opętanego! :zlosnik1:

    [ Dodano: Sob 14 Lut, 15 18:12 ]
    Zamieszczone przez Don Corleone
    Jestem strasznie ciekaw jak wypadnie nowy Superb bo dwójka zawiesiła wysoko poprzeczkę. Smutne, że nieważne jaki by był, to i tak przez niektórych będzie równany do Passata. Oczywiście odpowiednio niżej.
    Skandal! Superba porownywac do Passata?!?! Bluznierstwo!

    Minimum Rolls Royce! :P

    No od biedy - Audi A8 ale! tylko w wersji long...
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Don Corleone
      rafiki, ok. Skoro według Ciebie BMW 3 to kompakt to nie mamy o czym dyskutować, sorry. Mylisz się oczywiście
      Patrząc logicznie (a nie na to co piszą producenci i inni) i ze względu praktycznego to BMW 3 jest bliżej segmentu C niż D...klasyfikują głównie ze względu na wymiary zewnętrzne a nie wewnętrzne czy komfort. O segmencie D
      Do klasy tej zaliczane są klasyczne samochody osobowe charakteryzujące się wymiarami większymi od kompaktowych, zapewniającymi w miarę wygodną jazdę dla pięciu osób na dłuższych trasach.
      jak mi powiesz, że "trójką" czy "a-czwórką" w miarę wygodnie może podróżować 5 osób na dłuższej trasie to padnę ze śmiechu. "Trójką" nie jeździłem, ale A4 miałem okazję i jakoś nie widzę możliwości komfortowego przewiezienia 3 osób z tyłu (o ile nie mają <170 cm wzrostu i nie ważą <60 kg)...
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • Zamieszczone przez rafiki
        I nie mów o rozstawie osi, bo to nie decyduje o przynależności auta do konkretnego segmentu.
        Boże, widzisz i nie grzmisz!!! Już chyba ze 3 razy napisałem, że rozstaw osi według mnie NIE MA decydującego znaczenia. No jak ja mam dyskutować z kimś, kto nie potrafi czytać postów ze zrozumieniem?!

        Oczywiście, że zarówno BMW 3 jak i Octavia to segment D. Składa się na to wiele czynników. Podstawowy to oczywiście wymiary. I należy porównywać z wersją wyjściową, a nie w przerośniętymi sedanami. Czyli Octavię liftback mierzymy do np. zwykłej Astry, bo w obu przypadkach jest to najmniejsza wersja. Warto zwrócić też uwagę na sam sposób zaprojektowania nadwozia. Octavia czy BMW mają ewidentnie 3-bryłowe nadwozie, a typowy kompakt z reguły powinien mieć 2-bryłowe, dlatego nazywa się kompaktem. Jedyną cechą łączącą Octavie z kompaktami jest rozstaw osi, który jak już ustaliliśmy nie ma znaczenia.

        Octavia to klasa średnia, jest i zawsze była. Tak, oczywiście są większe i lepiej wykonane "sredniaki", ale są też mniejsze i gorzej wykonane.

        EDIT:
        No zgadzam się, stara A4 jest ciasna, a mimo to wszyscy zawsze klasyfikują ją jako D.
        W jednym się zgadzamy z tego co widzę. Octavia, A4 i BMW 3 to ten sam segment. Tylko kwestia jaki. Według mnie D.
        Skoda Octavia Laurin&Klement 1.9 TDI '00
        Skoda 130 L '86
        Skoda Felicia LXi '98 + LPG - dupowóz

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Don Corleone
          Octavia to segment D
          O ja pie.dolę ad: Znaczy Golf to też segment D? :shock:

          [ Dodano: Sob 14 Lut, 15 18:39 ]
          Dasz namiar na tego dilera? :roll:
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • rafiki, a czytać umiesz? Czy naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy Golfem i BMW 3?
            Skoda Octavia Laurin&Klement 1.9 TDI '00
            Skoda 130 L '86
            Skoda Felicia LXi '98 + LPG - dupowóz

            Komentarz


            • Przyjmijmy na chwilę Twój tok rozumowania. Wg tego Passat (seria 5, A6, E-klasse, etc.) to segment E, tak? W takim układzie do jakiego segmentu zaliczyć BMW 7, A8, S-klasse, Phaetona, etc?

              [ Dodano: Sob 14 Lut, 15 18:43 ]
              Don Corleone, ja pasuję...masz swoje zdanie, ja mam swoje i się nie dogadamy.
              رافال
              Spoty
              Cause freedom is a lonely road
              My O2FL

              Komentarz


              • rafiki, ehhh...
                segment A (miejskie) - Citigo, Aygo, Twingo...
                segment B (małe) - Fabia, Polo, Yaris...
                segment C (kompakty) - Golf, Astra, Focus, BMW 1...
                segment D (średnia) - Passat, A4, Octavia, C-klasa, Avensis, BMW 3, Mondeo...
                segment E (wyższa) - Superb, A6, E-klasa, S80, BMW 5...
                segment F (luksusowe) - A8, S-klasa, BMW 7...

                Wybacz, ale Passat i E-klasa to nie ten sam segment.
                Skoda Octavia Laurin&Klement 1.9 TDI '00
                Skoda 130 L '86
                Skoda Felicia LXi '98 + LPG - dupowóz

                Komentarz


                • Don Corleone, tak samo jak Passat i Octavia...
                  رافال
                  Spoty
                  Cause freedom is a lonely road
                  My O2FL

                  Komentarz


                  • Miałem Octavię 2FL, miałem Passata B6. Nie wiem, jak można te auta w ogóle próbować kwalifikować do jednego segmentu, dzieli je przepaść. W przestronności, w prowadzeniu, wyciszeniu. Ok - przyjmijmy, że prowadzenie i wyciszenie to bardziej przynależność do marki i jakaś tam jakość samochodu. Ale przestronność tych aut też jest zupełnie z innej bajki.

                    Superb 2 ma bardzo dużo miejsca na nogi i tyle. Jest za to bardzo wąski. To już się nie liczy? Jest jednak bardzo przestronnym autem klasy średniej. Tak, jak i Octavia jest bardzo przestronnym kompaktem. BMW serii 1 pierwszej generacji (miałem dwie sztuki, żeby nie było, że zmyślam), ma z tyłu mniej miejsca od VW Polo. Ale jednak zgadzasz się, że to kompakt (tyle tylko, że bardzo ciasny). W Golfie mk5 z tyłu jest (przynajmniej odczuwalnie) tyle miejsca, co w BMW serii 3 E90. To co - Golf jest klasą średnią, czy E90 kompaktem? Takie przykłady można mnożyć w nieskończoność. Po prostu jedne auta są ciaśniejsze, a inne bardziej przestronne.
                    BMW 130i - klik
                    kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
                    BMW E36 '92 na tor

                    Komentarz


                    • proponuję powrócić do tematu newsów dotyczących S III
                      BYŁA o1 rs
                      BYŁA o2 1.6
                      JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez pawel934
                        Miałem Octavię 2FL, miałem Passata B6. Nie wiem, jak można te auta w ogóle próbować kwalifikować do jednego segmentu, dzieli je przepaść. W przestronności, w prowadzeniu, wyciszeniu.
                        Alez oczywiscie, ze mozna, wystarczy sie troche w glowe stuknac, i potem to juz wszystko staje sie jasne...



                        :diabelski_usmiech

                        ps. mi sie nawet to rozumowanie Don Corleone zaczyna podobac - mam auto klasy wyzszej i koniec... :P

                        [ Dodano: Sob 14 Lut, 15 19:31 ]
                        Zamieszczone przez blackrs
                        proponuję powrócić do tematu newsów dotyczących S III
                        ale wlasnie zadnych newsow nie ma... trzeba jeszcze te 2-3 dni poczekac.

                        ps. ponoc przed wtorkowa prezentacja nowego modelu klasy wyzszej w Czechach, Bawarczycy z BMW drżą z przerazenia, jesli auto bedzie zbyt zajefajne, szef BMW ma popelnic rytualne samobojstwo, a zarzad planuje przestawienie produkcji na pojazdy rolnicze... S3 nadchodzi....
                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Don Corleone
                          rafiki, ehhh...
                          segment A (miejskie) - Citigo, Aygo, Twingo...
                          segment B (małe) - Fabia, Polo, Yaris...
                          segment C (kompakty) - Golf, Astra, Focus, BMW 1...
                          segment D (średnia) - Passat, A4, Octavia, C-klasa, Avensis, BMW 3, Mondeo...
                          segment E (wyższa) - Superb, A6, E-klasa, S80, BMW 5...
                          segment F (luksusowe) - A8, S-klasa, BMW 7...

                          Wybacz, ale Passat i E-klasa to nie ten sam segment.
                          Ten tego ten..a vw vento i taka np. nowa dżetta, to w którym segmencie ?
                          D?
                          Track events-M3RS Cup-300/ /S-max 2.0T Powershift/MX5 ND ;-)

                          Komentarz


                          • Wyrosniety kompakt C+
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • Jestem zawiedziony...byłem pewien, że D...tak jak octavia ;-)
                              Track events-M3RS Cup-300/ /S-max 2.0T Powershift/MX5 ND ;-)

                              Komentarz


                              • Podtrzymuje swoje zdanie, że jesteście śmieszni i pocieszni. Niestety, ale czasy dokładnych podziałów klas aut się trochę zdewaluowały. Bo jak wyżej widać w dyskusji trudno dzisiaj przypisac dany model do danej klasy auta. Dajmy na to BMW F30 i Mondeo Mark IV - auta tej samej klasy średniej-segment D- a dzieli je przepaśc pod względem wymiarów. W zasadzie trudne do porównania, a jednak ta sama klasa :P

                                To samo z Octaviami i Superbami, które są trochę jakby przerośnięte, ale jednak są w klasach odpowiednio - kompaktowej i średniej :P
                                Marek

                                Komentarz


                                • Myślę że podstawowa zasada że w 5 osób autem segmentu D podróżuję się wygodnie na dłuższym odcinku drogi, jest dość uniwersalne. W Octavii o czymś takim nie ma mowy, tak samo jak w Audi A4, Mazdą 6 czy w/w Jettą. Segment E został zagrabiony przez marki premium. Taki Superb do prestiżowych ani zbyt wygodnych dla 5 osób także za bardzo nie należy.

                                  Komentarz


                                  • Specjalnie dziś zaparkowałem Octavię I obok Mondeo MK3. Niby ta sama klasa :wink: , ale Skodzie trochę brakuje :| Chyba że Mondeo to już jest wyżej niż D.

                                    Komentarz


                                    • Panowie przestańcie pierdolic juz o tych segmentach, temat jest o S3 chciałbym przypomnieć 8)
                                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                      Komentarz


                                      • Jest o S3 ale trzeba go zakwalifikować do odpowiedniej klasy, aby ocenić czy jest przeciętniakiem w klasie, wyróżniający się, czy słabeusz. Porównujemy do E klasse, czy może S klasse.

                                        Komentarz


                                        • piramida
                                          BYŁA o1 rs
                                          BYŁA o2 1.6
                                          JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez utek
                                            Jest o S3 ale trzeba go zakwalifikować do odpowiedniej klasy, aby ocenić czy jest przeciętniakiem w klasie, wyróżniający się, czy słabeusz. Porównujemy do E klasse, czy może S klasse.
                                            "Oczywiście", że do S :!: O ile nie do dawnego Maybacha albo nowej klasy S w wersji Maybach :lol:
                                            رافال
                                            Spoty
                                            Cause freedom is a lonely road
                                            My O2FL

                                            Komentarz


                                            • utek, ale po co go kwalifikować, przecież od dawna wiadomo ze superb jest na pograniczu D/E czyli takie D+ :wink:
                                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                              Komentarz


                                              • Gdy kupiłem swoją octavię, to pierwsze pytanie mojego szwagra - posiadacza forda mondeo - odnośnie mojego samochodu, brzmiało: ale czy jest dłuższy...? :szeroki_usmiech
                                                Oj, licytowanie się na rozmiary, wymiary to taka chłopczyńska rzecz... :szeroki_usmiech A nabiera swoistego zabarwienia w Walentynki... :diabelski_usmiech
                                                Maciek
                                                terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                                Zapraszamy....

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez utek
                                                  Jest o S3 ale trzeba go zakwalifikować do odpowiedniej klasy, aby ocenić czy jest przeciętniakiem w klasie, wyróżniający się, czy słabeusz. Porównujemy do E klasse, czy może S klasse.
                                                  Powiedzmy, że to B klasse ale... zajebiście wyrośnięta :szeroki_usmiech
                                                  Pozdrawiam
                                                  perfex

                                                  Octavia HTP

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez perfex

                                                    Powiedzmy, że to B klasse ale... zajebiście wyrośnięta :szeroki_usmiech
                                                    :zlosnik1: 1
                                                    Maciek
                                                    terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                                    Zapraszamy....

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X