Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Chris11
    RS
    • 2011
    • 1587

    Zamieszczone przez OrsonTSI
    dla tych co przed snem zamiast zony "macaja" boczki
    I po co to było? Zaraz ktoś napisze, że na tym pierwszym zdjęciu to jakaś cienka ta tapicerka na drzwiach i zacznie się nowy rozdział. :P :P :P

    Komentarz

    • Prim
      L&K
      • 2013
      • 1040
      • Audi

      Te ceny to może niemiecka propaganda... "Idzcie do passata"... a oficjalne cenniki będą z goła inne...
      Paseratti B8 1.8 TSI DSG

      VW Jetta 1.2 TSI

      Komentarz

      • irekk
        L&K
        • 2011
        • 1093
        • Octavia II (1Z3)
        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

        Ceny zaporowe w tej wersji. Jak za bida wersję chcą sto koła to ja dziękuję.

        [ Dodano: Sro 25 Lut, 15 09:13 ]
        Obecnie w DE 1.4 TSI w Combi, kosztuje 25290 EUR
        Obecnie w PL 1.4 TSI w Combi, kosztuje 80600 PLN
        co daje przelicznik ~3.19

        Idąc dalej, zakładając że 280KM wersja będzie za ~40k EUR to wychodzi koło 130k PLN

        Komentarz

        • lockin
          Rider
          • 2013
          • 691
          • Superb II (3T4)

          Zamieszczone przez irekk
          Idąc dalej, zakładając że 280KM wersja będzie za ~40k EUR to wychodzi koło 130k PLN
          Wszystko fajnie, tylko w przypadku S3 musisz jeszcze doliczyć podatek od nowości, problemy z dostępnością na starcie a także niższe rabaty lub ich brak od cen katalogowych na początku
          JEST >>> O2FL by Lockin

          BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
          BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
          BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
          BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

          Komentarz

          • marbab
            RS
            • 2009
            • 4713
            • Fiat
            • BMM 2.0 TDI 140 KM

            Zamieszczone przez Chris11
            I po co to było? Zaraz ktoś napisze, że na tym pierwszym zdjęciu to jakaś cienka ta tapicerka na drzwiach i zacznie się nowy rozdział.
            Wlasnie go zaczales :diabelski_usmiech I tak juz wszyscy wiedza ze w nowych Skodach jest plastik fantastik na drzwiach. Nie ma co juz bic piany, ale Ty chyba masz z tym problem :lol:
            Marek



            Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
            Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

            Komentarz

            • irekk
              L&K
              • 2011
              • 1093
              • Octavia II (1Z3)
              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

              lockin, to cena katalogowa w oparciu o przelicznik cena polska/niemiecka oczywiście na finalną cenę będzie miało wpływ wiele czynników ale nie sądzę że mając mniej niż ~150k PLN warto podchodzić do tej wersji silnikowej. 3.6 na chwilę obecną na starcie tyle kosztuję (więc nie jest to jakaś tragedia). Osobiście to wolę poczekać na wyprzedaż rocznika 2015

              Komentarz

              • Big
                RS
                S_OCP Member
                • 2007
                • 6389

                Zaczyna się to samo co w wątku O III po jej prezentacji. Ludzie, czy wy do tej pory się nie nauczyliście, że nie można przeliczać cen z innych rynków i odnosić ich do rynku polskiego ??!!
                O III 1.2 TSI (85 KM) Active w Niemczech po przeliczeniu jest droższa od takiej samej w Polsce o drobne ....12 000 zł !!!
                Ceny ustalane są przez importerów na dany kraj z uwzględnieniem specyfiki danego rynku. Nie da się powiedzieć nic o polskich cenach S III na podstawie cen w Niemczech, Holandii czy Francji.
                Czarny Elegance

                Komentarz

                • irekk
                  L&K
                  • 2011
                  • 1093
                  • Octavia II (1Z3)
                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                  A czy ktoś tu rzucił konkretną kwotą?

                  Komentarz

                  • Big
                    RS
                    S_OCP Member
                    • 2007
                    • 6389

                    Nie, ale teksty w stylu:
                    Zamieszczone przez irekk
                    Ceny zaporowe w tej wersji. Jak za bida wersję chcą sto koła to ja dziękuję.
                    "mówią" że kwotę z rynku niemieckiego przeniosłeś wprost na rynek polski.
                    Czarny Elegance

                    Komentarz

                    • irekk
                      L&K
                      • 2011
                      • 1093
                      • Octavia II (1Z3)
                      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                      Po czym napisałem aktualizację do posta gdzie sprostowałem i użyłem przelicznika porównując obecne ceny na obu rynkach.

                      Komentarz

                      • marlej108
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2006
                        • 4976
                        • Octavia III (5E3)
                        • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                        Panowie, Skoda mi dzis wyslala informacje dla mediow w pliku zip - jest 10 plikow w formacie WORD. Sa to materialy, ktore potem wykorzystuja dziennikarze przy opisie aut. Wyslali mi tez link do zdjec, ktore mozna w artykulach wykorzystac, ale nie moge sie zalogowac - bo trzeba miec haslo. Dostal ktos cos takiego?

                        Nie chce mi sie wszystkiego wrzucac, ale np. mam dokladny opis z silnikami nowego S3 w wersji Laurent & Klement (czy jak to sie pisze), jest historia modeli Superb, sa do wykorzystania cytaty przedstawicieli Skody, jest opis wyposazenia bezpieczenstwa i systemow, sa opisy wyposazenia (fragment zacytuje bo troche smieszny: "„Simply Clever” – często są to proste, lecz bardzo praktyczne rozwiązania. Dotyczy to także kolejnej nowości, schowka z otwieraniem butelki jedną ręką. Chodzi tu o środkowy uchwyt na butelkę w konsoli środkowej, który jest tak skonstruowany, że po włożeniu do niego zwykłej półlitrowej butelki i obróceniu jej chwyta on ją od spodu, dzięki czemu butelkę tę podczas jazdy można jedną ręką otworzyć i zamknąć."), wersje wyposazenia, wymiary, dane systemow multimediow, itp.

                        Wklejam chyba najbardziej potrzebne - a wiec info dot. wyposazenia. Ps. podejrzewam, ze S3 pojawi sie w Polsce szybciej niz w lipcu... moim zdaniem zaraz beda katalogi i cenniki.

                        Pozdrawiam

                        Wersje wyposażenia: Active, Ambition, Style najwyższa wersja Laurin & Klement

                        Nowa ©KODA Superb jest oferowana w wersjach wyposażenia: Active, Ambition i Style. Najbogaciej wyposażonym modelem jest wersja ©KODA Superb Laurin & Klement.

                        Już wersja podstawowa, ©KODA Superb Active, ma bogate wyposażenie seryjne. Wszystkie silniki są wyposażone w funkcję Start-Stop i odzysk energii hamowania. W zakresie bezpieczeństwa ta wersja wyposażenia w krajach UE ma między innymi funkcję nadzoru odstępu Front Assist, elektroniczną stabilizację toru jazdy ESC z funkcją hamowania antykolizyjnego, elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego XDS+, pięć automatycznych trzypunktowych pasów bezpieczeństwa z ograniczeniem siły napięcia i sygnalizacją zapięcia pasów, pięć zagłówków z regulacją wysokości, siedem poduszek bezpieczeństwa z kolanową poduszką bezpieczeństwa kierowcy włącznie oraz elektroniczny nadzór ciśnienia w oponach.

                        W zakresie komfortu na pokładzie są między innymi: dwustrefowa klimatyzacja Climatronic, radio Swing z kolorowym 5-calowym ekranem dotykowym, czujniki parkowania z tyłu, przyciemniane szyby, elektroniczny hamulec postojowy, elektryczne podnośniki szyb z przodu i z tyłu, elektrycznie regulowane i ogrzewane lusterka zewnętrzne, centralne ryglowanie ze zdalnym sterowaniem w kluczyku oraz wskaźnik wielofunkcyjny. Lampy tylne są w technice LED. Samochód ma nowe 16-calowe koła stalowe z kołpakami o wzorze Hermes.

                        Do tego dochodzą liczne rozwiązania funkcjonalne, między innymi: uchwyty na 1,5­litrowe butelki i schowki na kamizelki odblaskowe we wszystkich czterech drzwiach, oświetlany i chłodzony schowek na rękawiczki, uchwyt na kubek z przodu, duży schowek w podłokietniku w konsoli środkowej (Jumbo Box), kieszenie z tyłu oparć foteli, dwa odchylane haki na torby w komorze bagażnika, ochrona przed zatankowaniem niewłaściwego paliwa, skrobaczka do szyb w pokrywie wlewu paliwa oraz pokrywa komory silnika ze sprężynami gazowymi.

                        ©KODA Superb Ambition w porównaniu z wersją Active ma dodatkowo następujące wyposażenie komfortowe: reflektory biksenonowe z funkcją AFS i funkcję automatycznego włączania świateł i wycieraczek. Model ten ma 16-calowe koła ze stopu metali lekkich o wzorze Orion, atrapa chłodnicy ma chromowane listwy. Szyby w drzwiach mają cienką chromowaną ramkę. We wnętrzu znajduje się tzw. mały pakiet skórzany, w którego skład wchodzi skórzana kierownica trzyramienna i skórzana gałka dźwigni zmiany biegów. Przestrzeń na nogi z przodu i wszystkie klamki drzwi są podświetlone. Do rozwiązań funkcjonalnych należą między innymi małe kieszenie na wewnętrznych bokach oparć foteli, oświetlenie przestrzeni na nogi z przodu.

                        Dodatkowo względem wersji Ambition nowa ©KODA Superb Style jest wyposażona w 17-calowe koła ze stopu metali lekkich o nowym wzorze Stratos. Widoczność polepszają reflektory przeciwmgłowe z funkcją doświetlania zakrętów. Biksenonowe reflektory główne zostały wyposażone w funkcję automatycznej zmiany świateł. Dodatkowo ta wersja wyposażona jest w radioodtwarzacz Bolero i funkcję bezkluczykowego dostępu i uruchamiania silnika KESSY. Wnętrze wygląda bardzo szlachetnie z nowymi ciemnosrebrzystymi listwami dekoracyjnymi i obiciami siedzeń „Style”. W zakresie komfortu jest tempomat, czujniki parkowania z tyłu i oświetlenie przestrzeni na nogi z tyłu. Fotel kierowcy jest elektrycznie regulowany (łącznie z podpórką lędźwiową) i ma pamięć położenia. Lusterka zewnętrzne mają funkcję pamięci położenia i można je automatycznie składać. Lusterka zewnętrzne i lusterko wewnętrzne są automatycznie ściemniane.

                        Laurin & Klement: szlachetny i ekskluzywny

                        Nowa ©KODA Superb Laurin & Klement (L&K) jest wersją o najlepszym wyposażeniu. Nazwa nawiązuje do Václava Laurina i Václava Klementa, dwóch założycieli czeskiego producenta samochodów. Ekskluzywna wersja L&K w zakresie wyposażenia zewnętrznego ma m.in. 18-calowe koła ze stopu metali lekkich o wzorze Pegasus z czarną błyszczącą powierzchnią zewnętrzną. Na przednich błotnikach i na listwach progowych jest logo „Laurin & Klement”. Biksenonowe reflektory główne mają funkcję adaptacyjnego oświetlenia drogi AFS i światła dzienne LED. Wewnątrz Superb L&K otrzymał skórzaną trzyramienną kierownicę wielofunkcyjną, szlachetne listwy dekoracyjne pokryte czarnym lakierem fortepianowym, oświetlenie wnętrza LED, ekskluzywne wyposażenie skórzane i kolorowy wyświetlacz centralny Maxi-DOT. Logo „Laurin & Klement” umieszczone jest także na listwie dekoracyjnej deski rozdzielczej (po stronie pasażera), taki napis znajduje się też na oparciach siedzeń z przodu i z tyłu. Napis „Laurin & Klement” pojawia się także na ekranie urządzenia infotainment, gdy tylko zostanie włączone.

                        Rozrywkę na pokładzie zapewnia nawigacja infotainment Columbus Bolero z kolorowym 8-calowym ekranem dotykowym z zestawem dźwiękowym Canton z 12 głośnikami i funkcją SmartLink. W zakresie komfortu jest adaptacyjna regulacja zawieszenia Dynamic Chassis Control (DCC) wraz z wyborem profilu jazdy, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, fotele kierowcy i pasażera z elektryczną regulacją oraz przyciemniane szyby z tyłu (SunSet). Bezpieczeństwo zwiększają lampki ostrzegawcze we wszystkich drzwiach. Także seryjne w Superbie L&K: zestaw siatek, dywaniki z podnóżkami Lounge­Step i wyjmowana lampka LED w komorze bagażnika.
                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz

                        • piramida
                          RS
                          • 2009
                          • 12222
                          • Superb III (3V3)

                          Odnośnie cen, wydaje mi sie ze 2.0 tsi 4x4 dsg 280PS będzie oscylować w okolicy 150kzl, po rabacie do wyrwania za około 135-140kzl a to jest sensowna propozycja
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz

                          • marlej108
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2006
                            • 4976
                            • Octavia III (5E3)
                            • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                            Ps. sa nowe lakiery i kola na czeskiej stronie. Ps.jest lakier czerwony zwykly w koncu! :-)

                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz

                            • Prim
                              L&K
                              • 2013
                              • 1040
                              • Audi

                              marlej108, niezłe... Ciekawe jakie pakiety...
                              Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                              VW Jetta 1.2 TSI

                              Komentarz

                              • kult0035
                                Rider
                                • 2011
                                • 265
                                • Octavia II (1Z3)
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                Zamieszczone przez marlej108
                                Ps.jest lakier czerwony zwykly w koncu!
                                marlej108, naprawdę uważasz, że czerwony akrylowy pasuje do auta wielkości (i charakteru) Superba? :?

                                wg mnie całkowicie nie.....i pewnie wg kupujących też.....wątpię, żebym szybko zobaczył takiego na drodze :lol:

                                Komentarz

                                • perfex
                                  L&K
                                  • 2005
                                  • 1117

                                  Zamieszczone przez kult0035
                                  marlej108, naprawdę uważasz, że czerwony akrylowy pasuje do auta wielkości (i charakteru) Superba? :?

                                  wg mnie całkowicie nie..:
                                  No widzisz, a dla mnie byłby to pierwszy wybór. Nie potrafię pojąć jak można z własnej nieprzymuszonej woli wydać kilka własnych tysięcy zł na jakiś kolor szary czy inny beż kapuczino, fuj ! 8) Czerwony Superb - ooo taaakk !
                                  Pozdrawiam
                                  perfex

                                  Octavia HTP

                                  Komentarz

                                  • piramida
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 12222
                                    • Superb III (3V3)

                                    Jeżeli superb to głownie srebrny lub czarny

                                    Czerwonego to kupowało sie lanosa...
                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                    Komentarz

                                    • polrob
                                      Rider
                                      • 2013
                                      • 535
                                      • Superb III (3V3)
                                      • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                      Czerwony Superb to chyba tylko w jakiejś wersji RS, bo według mnie na zwykłą cywilną wersje zainteresowanie byłoby znikome. Takiej wielkości auta sprzedają się raczej w bardziej stonowanych kolorach.
                                      jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                                      była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                                      była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                                      Komentarz

                                      • kult0035
                                        Rider
                                        • 2011
                                        • 265
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                        perfex, marlej108, jak widać stara maksyma, że o gustach się nie dyskutuje, ma uzasadnienie


                                        a lakier (metalik) swoje kosztuje....ale za to wygląda

                                        Komentarz

                                        • marlej108
                                          RS
                                          S_OCP Member
                                          • 2006
                                          • 4976
                                          • Octavia III (5E3)
                                          • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                                          Kochani, i bialy i czerwony beda platne... teraz bialy kosztuje 700 zl (a wlasciwie kosztowal bo juz nie mozna zamowic). Za darmo bedzie tylko ten milicyjny niebieski niemetalik. Byc moze dostane tez szybciej cennik to od razu wkleje. Mam tu opisy tego systemu mulitimedialnego ale powiem szczerze, ze nie chce mi sie tego wklejac - zreszta skoro dzis te maila wyslali to zaraz to bedzie w gazetach (a to w sumie zalosne, ze dziennikarz nawet auta nie widzi tylko kopiuje dane z materialow od producenta...).

                                          Jesli chodzi o mnie to moim ulubionym kolorem jest bialy. Ale mam teraz dwa auta biale, moje poprzednie auto tez bylo biale, wczesniej dwa czarne...

                                          Wiec gdybym teraz kupowal Superba III to wzialbym:

                                          wersje ambition (bo w active za bardzo to przzypomina dla mnie Octe) i uwaga (wiem wiem wywolam kontrowersje) ale wzialbym podstawowy silnik 1.4 tsi (teraz mam i jest dla mnie w 108% ok.) + doplacilbym do czerwonego lakieru + doplacilbym do felg 17calowych oraz doplacilbym do ledowego oswietlenia wnetrza o ile bedzie taka opcja w ambition.

                                          Wku...wiaja mnie tylko te pier...lone plastikowe boczki pie...rzonych drzwi... Jak Skoda mogla zrobic cos takiego z Superbie... to nie Rapid do diaska. (wybaczcie moja łacine...)

                                          I szkoda ze juz nie bedzie moich wymarzonych listewek a la drewno (tak jest w tym info - beda 4 typy do wyboru ale bez drewna). Aha i maja byc tylko kierownice 3-ramienne = ich 4 typy.

                                          Juz mi sie w glowie rodzi, zeby sprzedawac S2 kupic w wyprzedazy rocznika S3 na poczatku 2016 r. - po czym jak tylko pokaza w 2016 r. duzy SUV to sprzedac S3 i kupic w wyprzedazy rocznika w styczniu 2017 r. tego duzego suva, a potem.... hahaha! a potem do psychiatry! ;-)

                                          Przez najblizsze lata nic nie kupuje - az zrobie habilitacje - mam czas do 2021 r. i do tego czasu nie zamierzam zmieniac zadnego z aut (ani S2 ani Up!).

                                          Ale serio - taka czerwona ambition z 17tkami - podoba mi sie :-)
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz

                                          • irekk
                                            L&K
                                            • 2011
                                            • 1093
                                            • Octavia II (1Z3)
                                            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                            Zamieszczone przez piramida
                                            wydaje mi sie ze 2.0 tsi 4x4 dsg 280PS będzie oscylować w okolicy 150kzl
                                            Osobiście nie widzę żadnej podstawy dlaczego miałby kosztować więcej od 3.6 w SII, tam chociaż cenę dyktuję akcyza o prawię 20 tysi większa jak na 2.0

                                            Komentarz

                                            • piramida
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 12222
                                              • Superb III (3V3)

                                              irekk, obecny superb 3.6 w wersji active to koszt 146kzł a platinum 176kzł, myślisz że nowa wersja z najmocniejszym silnikiem 4x4 i dsg będzie tańsza o 20kzł i zaczynać sie będzie od około 126kzł?

                                              Wątpię aczkolwiek pewności nie mam :szeroki_usmiech
                                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                              Komentarz

                                              • irekk
                                                L&K
                                                • 2011
                                                • 1093
                                                • Octavia II (1Z3)
                                                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                to 150kpln to za active czy za l&k (platinum juz nie bedzie) ? Ale tak, uważam że będzie tańsza od 3.6 ale nie o 20tysi ale z 10 czy 15. Nie będzie wysokiej akcyzy ale będą niepotrzebne duperele w standardzie.

                                                Komentarz

                                                • barteka3
                                                  Classic
                                                  • 2014
                                                  • 32

                                                  Passat 220hp dsg highline (bez 4x4 który zazwyczaj kosztuje ok 10tys.) z dcc, aktywnym tempomatem kosztuje 138tys - mysle ze to będzie ten pułap albo raczej taniej (za active 130-135)

                                                  Komentarz

                                                  • fernando
                                                    RS
                                                    S_OCP Member
                                                    • 2006
                                                    • 1890

                                                    piramida, dopiero zauważyłem, że w cenniku występuje rzeczywiście 3.6 w wersji active, wcześniej.było tylko elegance i Platinum... :roll:

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...