Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Poczekamy, az w cenniku pojawi sie 2.0TSI 280KM. To powinno rozruszac sprzedaz, bo wbrew pozorom silnikow 3.6 w S2 troche sprzedali.

    Wiekszosc salonow jako demowki dostalo chyba wlasnie ten 2.0TDI 190KM L&K :diabelski_usmiech
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • W Poznaniu na targach duzo czasu nie bylo, ale w koncu obmacalem dokladnie Superba w warszawskim salonie, wersja L&K oczywiscie.

      Wrazenia mieszane, ale na plus.

      - b. ladny z zewnatrz, fajne proporcje
      - przestrzeni duzo w srodku, ale moje 190cm dobrze miesci sie i w mojej O3, z tylu nie jezdze zbyt czesto :P
      - zbyt wysoka pozycja za kierownica nawet w najnizszej pozycji fotela
      - fotele calkiem wygodne, dosc dlugie podparcie ud, boczne trzymanie przecietne, regulacja elektr. dosc glosna
      - brazowy kolor skory i deski dla mnie na minus, troche to tanio wyglada, ogolnie te plastiki lepiej wygladaja jak sa bardzo ciemne, nie widac wtedy malo ciekawej wedlug mnie faktury i swiatlo rozklada sie ciekawiej, mimo iz czern wydaje sie moze i monotonna
      - pomacalem chyba wszystko, spasowanie ujdzie, ale skrzypia te same elementy na srodkowym panelu i okolic zegarow co w mojej O3, nie dotyka sie tego codziennie, w zasadzie wcale , ale z kazdym km te elementy staja sie luzniejsze i halasuja na dziurach i kostce
      - tu i owdzie elemtny konstrukcji jak chociazby prowadnice fotela wystaja gole na wierzchu (widac wszystkie utopione w smarze srubki) , w Fabi rozumiem, w O3 krzywilem sie juz nieco, w Superbie to nie przystoi IMO - tutaj roznice do aut premium wychodza najwieksze i sa naprawde nie male, wlasnie w tych detalach.
      - design srodka przyjemny, wszystko praktyczne, w innej wersji kolorystycznej sadze czulbym sie tutaj wiecej niz dobrze
      - nie jechalem, nie wiem jak jezdzi.

      Ogolnie spoko mimo wspomnianych niedociagniec, na miare Skody, jakbym byl na kupnie, bylo by nad czym myslec, czy brac O3 czy S3. Ale dla posiadacza prawie 2 letniej O3, zmiana nie ma sensu.
      Auto warte ponad 80k poszlo by teraz pewnie za 50 z groszem. To oznacza dolozenie conajmniej drugich 50 albo i 60-70 do sensownej wersji.

      Duzo za "troche wiecej" przestrzeni, komfortu, czy wyposazenia.

      Mysle tez ze kiedy przyjdzie zmeczenie O3, nie koniecznie bede chcial sie ladowac w "lepsza Octavie" ponownie.
      Jest to opcja ciekawa dla osob bedacych na kupnie, raczej jezdzacych poprzednia generacje Skod do tej pory (lub inna marka), dla nich bedzie tu sporo nowego.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez pstryczek
        Ale dobrze wyposażone BMW z w miarę mocnym silnikiem, bo wstyd brać słaby, to pewno ponad 300tys. :P
        Roczne BMW 520d (184km), z przebiegiem ok. 20 tys, gwarancją i dobrym wyposażeniem (skóra, automat, navi, często 4x4) w programie Premium Selection kosztują 160-180 tys. Taniocha nie jest ale nie 300....
        Pozdrawiam
        perfex

        Octavia HTP

        Komentarz


        • Zamieszczone przez perfex
          Zamieszczone przez pstryczek
          Ale dobrze wyposażone BMW z w miarę mocnym silnikiem, bo wstyd brać słaby, to pewno ponad 300tys. :P
          Roczne BMW 520d (184km), z przebiegiem ok. 20 tys, gwarancją i dobrym wyposażeniem (skóra, automat, navi, często 4x4) w programie Premium Selection kosztują 160-180 tys. Taniocha nie jest ale nie 300....
          dokładnie, często też z gwarancją i obsługą serwisową 5lat/100kkm
          Kodiaq 1.5 DSG Style

          Komentarz


          • Zamieszczone przez perfex
            Zamieszczone przez pstryczek
            Ale dobrze wyposażone BMW z w miarę mocnym silnikiem, bo wstyd brać słaby, to pewno ponad 300tys. :P
            Roczne BMW 520d (184km), z przebiegiem ok. 20 tys, gwarancją i dobrym wyposażeniem (skóra, automat, navi, często 4x4) w programie Premium Selection kosztują 160-180 tys. Taniocha nie jest ale nie 300....
            .... tak trenowałem to przez B8... ale jak się mocno przyjrzysz to te egzemplarze "przed" 200k Premium Selection pochodzą z Francji, Włoch albo Hiszpanii... Z polskiej i niemieckiej kosztują grubo powyżej 200k...

            poza tym jaki ma sens porównywanie SIII do BMW5 ? Równie można porównać SIII do jakiegoś modelu używanego Ferrari - na allegro pewnie można by było jakiegoś "trupa" znaleźć...
            SIII auto "użytkowe" dla "ludu" - wszystko jest na przyzwoitym poziomie, cena początkowa, ceny serwisu ogólnie utrzymania... BMW5 - samochód ciasny, drogi przez duże D - wszystko w BMW jest drogie - nawet roboczogodzina w serwisie jest na poziomie 500 PLN (gdzieś już o tym pisałem). Oczywiście jeżeli ktoś chce wydawać takie pieniądze na auto i jego utrzymanie - to mi nic do tego - kto bogatemu zabroni
            Paseratti B8 1.8 TSI DSG

            VW Jetta 1.2 TSI

            Komentarz


            • perfex, albo 190 KM albo 520i czyli benzyna. Tak czy tak, to roczna używka. Taki wariant jak napisałeś wg konfiguratora to ok. 250k bez jakichś wodotrysków, jeszcze za jakieś 100k spokojnie można dołożyć BTW, ponad 4k za lakier metalik to przesada :shock:
              رافال
              Spoty
              Cause freedom is a lonely road
              My O2FL

              Komentarz


              • Zamieszczone przez rafiki
                perfex, albo 190 KM albo 520i czyli benzyna. Tak czy tak, to roczna używka. Taki wariant jak napisałeś wg konfiguratora to ok. 250k bez jakichś wodotrysków, jeszcze za jakieś 100k spokojnie można dołożyć BTW, ponad 4k za lakier metalik to przesada :shock:
                Ja tylko zajrzałem na bmw.pl i tam tyle kosztują auta. Nie jestem jakimś wielbicielem BMW. A że to ma rok to fakt. Nie wnikam w to za głęboko ale jeżeli używki mają te kontrakty serwisowe na 5 lat to jest jeszcze 4 lata spokoju bez dodatkowych kosztów. Czy to "lepsze" czy "gorsze" niż Skoda to już każdy sam sobie musi odpowiedzieć ale nie jest wcale 2x droższe i każdy kto chce kupić Skodę za jakieś 150tys sądzę że powinien się takim BMW przejechać, porównać, ocenić...
                Pozdrawiam
                perfex

                Octavia HTP

                Komentarz


                • Zamieszczone przez perfex
                  Zamieszczone przez pstryczek
                  Ale dobrze wyposażone BMW z w miarę mocnym silnikiem, bo wstyd brać słaby, to pewno ponad 300tys. :P
                  Roczne BMW 520d (184km), z przebiegiem ok. 20 tys, gwarancją i dobrym wyposażeniem (skóra, automat, navi, często 4x4) w programie Premium Selection kosztują 160-180 tys. Taniocha nie jest ale nie 300....
                  Roczne to nie nowe, a 184KM to w miarę słaby silnik :P
                  Jak już brać beemkę to co najmniej 525d -530d lub 528i - 535i. :wink:

                  Zresztą ja też nie jestem fanem tej marki
                  Marek

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez pstryczek
                    Roczne to nie nowe, a 184KM to w miarę słaby silnik :P
                    Jak już brać beemkę to co najmniej 525d -530d lub 528i - 535i. :wink:
                    Jeździłem poprzednią 5 (e60?) 520d z automatem i byłem Cholernie zdziwiony (pozytywnie) dynamiką tego auta... (a zdarza mi się podróżować Dużo mocniejszymi autkami...).
                    Ale koniec oftopa 8) Superb3 jest Bardzo fajny i w sensownej wersji (powiedzmy 1.8tsi) za ok. 100 tys bym ją brał. Ale za kwoty 150 czy więcej - never.
                    Pozdrawiam
                    perfex

                    Octavia HTP

                    Komentarz


                    • Ja też czekam na 1,8 TSi, bo 1,4 TSI 150KM dobrego wrażenia na mnie nie zrobiła. Owszem jako auto do miasta i na zwykłe krajówki - starczy, ale na szybkie "A" i "S" to za słaby silnik
                      Marek

                      Komentarz


                      • Ceny Kombi S3 w Polsce:
                        Skoda Superb Combi | Ceny w Polsce | Szafa w dobrej cenie

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez cool_torun
                          Na oficjalnej stronie skody jest cennik skody superb rownież w wersji kombi do pobrania w pdf.

                          Komentarz


                          • już od paru ładnych dni:P
                            BYŁA o1 rs
                            BYŁA o2 1.6
                            JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez blackrs
                              już od paru ładnych dni:P
                              Zgadza się.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez perfex
                                Roczne BMW 520d (184km), z przebiegiem ok. 20 tys, gwarancją i dobrym wyposażeniem (skóra, automat, navi, często 4x4) w programie Premium Selection kosztują 160-180 tys. Taniocha nie jest ale nie 300....
                                Jaki ma sens porównanie ceny auta nowego do używanego ?
                                Przecież jeżeli wstawisz w to zestawienie porównywalnego czyli używanego S3 z tego samego rocznika to różnica w cenie będzie większa.


                                O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                Komentarz


                                • Potraktujmy BMW5 jako offtopic. Bardzo proszę. To, że rozważam te dwa auta (nowe, z salonu, żadne używki) to moja sprawa. Nie każdemu się musi podobać takie podejście do tematu.
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez voltar
                                    Jaki ma sens porównanie ceny auta nowego do używanego ?
                                    Rozumiem że jeździłeś takim np. 520d xdrive ze skórą, komfortowymi fotelami, navi itp? A jak nie to przejedź się i zobaczysz jaki ma sens porównywanie rocznego bmw z gwarancją jeszcze 4 letnią do nowej skody z gwarancją 2 letnią...
                                    Pozdrawiam
                                    perfex

                                    Octavia HTP

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez perfex
                                      Rozumiem że jeździłeś takim np. 520d xdrive ze skórą, komfortowymi fotelami, navi itp? A jak nie to przejedź się i zobaczysz jaki ma sens porównywanie rocznego bmw z gwarancją jeszcze 4 letnią do nowej skody z gwarancją 2 letnią...
                                      Nadal nie rozumiesz ... porównujesz ceny aut więc jeżeli ma to być uczciwe porównanie porównuj auta tych samych roczników ... po takim porównaniu możesz sobie wysnuwać wnioski że np 2 letnie BMW jest lepsze od 2 letniej Skody bo jeżeli jest lepsze to jako używane ciągle takim będzie ale różnica w cenie będzie już większa niż ta o której piszesz.


                                      O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                      Komentarz


                                      • Wracając do SIII to obmacałem i oglądałem boczki drzwi. Są równie piękne/paskudne co w OIII, trochę miększe ale bez szału. :szeroki_usmiech
                                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                        Komentarz


                                        • hmmm

                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez marlej108
                                            hmmm

                                            Takie wydurnianie się...

                                            Ps. Marlej - dostałeś moje PW?

                                            Komentarz


                                            • mi sie filmiki bardzo podoba, fajnie na luzie i z jajem

                                              Komentarz


                                              • W ogóle, zauważyłem, że 'po cichu' mocno potaniało 'bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika'. Oryginalnie w cenniku było 2500 PLN. Teraz tylko 1000 PLN. Ciekawe czemu - czyżby aż tak fatalnie to działało?

                                                Komentarz


                                                • Może po prostu nie ma na to takiego popytu jak liczyli.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez tadziak
                                                    W ogóle, zauważyłem, że 'po cichu' mocno potaniało 'bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika'. Oryginalnie w cenniku było 2500 PLN. Teraz tylko 1000 PLN. Ciekawe czemu - czyżby aż tak fatalnie to działało?
                                                    Popatrzcie na ten filmik, moim zdaniem bardzo rzeczowy test. Ewidentnie bezdotykowe otwieranie klapy słabo działa. Testujacy nie rekomenduje tej funkcji.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X