Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Udało mi się dzisiaj zmacać S3 w Gall ICM (Czarna L&K) i Centrum TMT (Szara Biznes L&K) i powiem szczerze dupy to nie urywa. Oczekiwałem że będzie w środku rozpusta a tu wiele nie odskakuje pod kątem jakości od mojej prawie czteroletniej Octavii. Fotele elektryczne jakoś w obu dziwnie chodziły. Tak jakby moja waga (~100kg) była górnym limitem. Mało płynnie pracowały. Bagażnik duży ale wykładzina robi słabe wrażenie i kojarzy się z autami niższych segmentów. Z zewnątrz czarna wygląda obłędnie. Natomiast szary kolor psuł efekt zadzioru. Zegary przypominają te w OI RS. Nic ciekawego się tam nie dzieje.
    Ogółem porządne autko ale oczekiwałem czegoś znacznie lepszego.

    Jeszcze jako ciekawostka to waga drzwi. Wydają się bardzo lekkie. W mojej Kii Sorento czy Maździe 6 wydają się znacznie cięższe.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez irekk
      Z zewnątrz czarna wygląda obłędnie. Natomiast szary kolor psuł efekt zadzioru.
      Jak widać co osoba to opinia ... często dokładnie odwrotna

      Zamieszczone przez irekk
      Jeszcze jako ciekawostka to waga drzwi. Wydają się bardzo lekkie. W mojej Kii Sorento czy Maździe 6 wydają się znacznie cięższe.
      To chyba dobrze że lekkie ? Ważne jakie odczucia są jak się zamyka, otwiera, jaki odgłos ..


      PS
      Myślę że S3 trzeba porównywać do B8 i ja tak zrobię.
      Najpierw się przejadę B8 (powinno być lepiej niż w S3) więc dlatego taka kolejność żeby o ile tak naprawdę jest zauważyć niedostatki w S3 ...
      Szkoda że nie ma 14.TSI , 1.8 TSI do testów zarówno w VW i Skodzie.
      TDI mnie nie interesują i wiem że odczucia z jazdy będą zupełnie inne jeśli chodzi o TDI.
      Inna waga, navzej będzie pracowało zawieszenie, inne hałasy od ukłąd napędowego itd.
      Teraz jest to jednak jedyna opcja by przejechać się tymi dwoma autami z takim samym silnikiem żeby to było jakieś obiektywne.


      OIII nie widzę sensu porównywać ale to dlatego że nie nie mam dylematu wyboru pomiędzy tymi dwoma autami.
      Jeżeli ktoś jednak ma taki dylemat to jak najbardziej można porównywać.
      Tak przy okazji nie wiem na ile S3 ma lepsze wyciszenie od O3 ? może ma takie same ? ale jednak jedna róznica jest pewna a wynika ona z gabarytów auta , rozstawu osi itd.
      Takie auto się zupełnie inaczej czuje.

      Różnica w tym aspekcie pomiędzy np. O2 i S2 jest podobna jak pomiędzy GIV i O2


      O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

      Komentarz


      • Zamieszczone przez voltar
        To chyba dobrze że lekkie ? Ważne jakie odczucia są jak się zamyka, otwiera, jaki odgłos ..
        Wiadomo. Żadne z tych aut to nie jest klasa premium więc odczucia są jakie są. Wszędzie takie samo. Chociaż w superbie jest to standardowe klapnięcie folkswagenowskie. W kijance i maździe bardziej miękkie się wydaje, choć ten ciężar trochę mnie martwi. Bardziej mi chodzi o to czy takie lekkie drzwi wygłuszą auto. Niestety nie wiem. W Octavii ćlapek drzwiami jest płytki i wyciszenie też jest słabe. Jak będzie opcja pojeżdżenia to się przekonam.

        Komentarz


        • voltar, "Różnica w tym aspekcie pomiędzy np. O2 i S2 jest podobna jak pomiędzy GIV i O2" ?
          1. jak już to porównać warto GV i O2, a nie jak napisałeś, bo GIV to technologicznie O1
          2. jednak podobieństwa nie ma (pomijając Twój błąd wypustu Golfa), bo Golf to ta sama płyta co Octavia, a Superb jednak to już przedłużony Passek. Więc różnica między O2 vs. S2 nijak ma się do różnic GV vs. O2 (gdzie O2 to GV z powiększonym bagażnikiem tak naprawdę i napompowanym bardziej na szerokość nadwoziem) :wink:

          Komentarz


          • 1. jak już to porównać warto GV i O2, a nie jak napisałeś, bo GIV to technologicznie O1
            Nie ma tu błedu bo świadomie napisałem GIV i O2 gdyż takie edycje kiedyś porównywałem. I nie porównuję tutaj ani techniki ani tym bardziej technologii.
            Chodzi mi tylko o różnice spowodowane wielkością auta, rozstawem osi, gabarytami itd.
            Hasło "ta sama płyta podłogowa" nie wiele tak naprawdę mówi bo w oparciu o nią można zbudować diametralnie inne większe lub dużo mniejsze auta i odczucia z jazdy będą diametralnie inne.


            O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

            Komentarz


            • Zamieszczone przez voltar
              Hasło "ta sama płyta podłogowa" nie wiele tak naprawdę mówi bo w oparciu o nią można zbudować diametralnie inne większe lub dużo mniejsze auta i odczucia z jazdy będą diametralnie inne.
              Dokładnie, np. Jetta vs Octavia II - te same technicznie auta a ilość miejsca w środku różna.
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • Zamieszczone przez AdamB
                Dokładnie, np. Jetta vs Octavia II - te same technicznie auta a ilość miejsca w środku różna.
                Tzn?
                Wg mnie nie ma większej różnicy w przestronności wnętrza między OII/III i Jettą A6, w przeciwieństwie do Golfa VI/VII, które z tyłu mają wyraźnie mniej miejsca.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Lark
                  Tzn?
                  Wg mnie nie ma większej różnicy w przestronności wnętrza między OII/III
                  O3 wydłużyła się o 87mm, rozstaw osi – wzrósł o 108mm.

                  Komentarz


                  • Lark, Jeżdżę Jettą rok.2007 na przemian z moją OIII i wcześniej OII do pracy po tygodniu na zmianę. Wg mnie z tyłu w Jettcie jest ciaśniej niż w OII, z przodu też jest mniej miejsca na szerokości.
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez AdamB
                      Lark, Jeżdżę Jettą rok.2007 na przemian z moją OIII i wcześniej OII do pracy po tygodniu na zmianę. Wg mnie z tyłu w Jettcie jest ciaśniej niż w OII, z przodu też jest mniej miejsca na szerokości.
                      Aha, Jetta V, to faktycznie może tak być. Ja jeżdżę Jettą z 2013, porównywałem z OIII przed zakupem i i z miejscem na nogi z tyłu było podobnie - a jestem wyczulony na tym punkcie, bo przy 2m wzrostu, to pierwsze na co zwracam uwagę

                      Komentarz


                      • Lark,
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Lark
                          Zamieszczone przez AdamB
                          Lark, Jeżdżę Jettą rok.2007 na przemian z moją OIII i wcześniej OII do pracy po tygodniu na zmianę. Wg mnie z tyłu w Jettcie jest ciaśniej niż w OII, z przodu też jest mniej miejsca na szerokości.
                          Aha, Jetta V, to faktycznie może tak być. Ja jeżdżę Jettą z 2013, porównywałem z OIII przed zakupem i i z miejscem na nogi z tyłu było podobnie - a jestem wyczulony na tym punkcie, bo przy 2m wzrostu, to pierwsze na co zwracam uwagę
                          Dokladnie, w obecnie produkowanej Jettcie miejsca z tylu bardzo duzo. Podziwialem toto w zeszlym tygodniu.

                          Plusem Jetty dla rasistow - znaczek na masce. Minusem - otwor bagaznika - nie ma co ukrywac, ze liftback praktyczniejszy od sedana. Az dziwne, ze wiecej producentow tych liftbackow nie tlucze - wlasnie takich jak Octa - a wiec wygladajacych jak limuzyny a nie jakies dziwactwa.

                          Ps.
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • ale Jetta jest super tandetna w srodku.

                            Komentarz


                            • mój Teść przymierzał się do rocznego samochodu premium (BMW 520d). Jak zobaczył i wsiadł do nowego Superba, to go dziś dla niego zamówiłem (190 TDI DSG 4x4 L&K), na mnie też robi znakomite wrażenie (Superb). Do dostawy jeszcze cztery miesiące.
                              Outlander
                              była OII 4x4 BMM
                              już nie ma Octa ASZ super fajna była

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez ukuk
                                ale Jetta jest super tandetna w srodku.
                                Nie przesadzajmy. Wiadomo, że nie jest to jakość GVII, ale w porównaniu ze Skodą i tak jest wg mnie lepiej. Tak naprawdę poza tandetnymi boczkami nie ma się do czego przyczepić. To samo do jakości spasowania elementów - po 1,5 roku żadnych odgłosów z plastików itd. Ja rozumiem, że niektórzy myślą, że Jetta to prawie Passat, wsiadają do środka i są rozczarowani, ale litości - nie ten segment, nie ta kasa.

                                Komentarz


                                • Czasem czyta się na różnych forach, że do Skody są pakowane 'gorsze egzemplarze' silników czy innych istotnych części. Czy tak faktycznie może być? Że jest jakaś selekcja po produkcji i np. najlepsze silniki TDI 2.0 190 KM idą do Audi, te średnie do VW, a te które np. schodzą poniżej jakichś norm jakościowych czy osiągowych - są pchane do Skody?

                                  Czy ten sam silnik 190 KM będzie nieco się różnił w Passacie i Superbie?

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Lark
                                    AdamB napisał/a:

                                    Dokładnie, np. Jetta vs Octavia II - te same technicznie auta a ilość miejsca w środku różna.

                                    Tzn?
                                    Wg mnie nie ma większej różnicy w przestronności wnętrza między OII/III i Jettą A6, w przeciwieństwie do Golfa VI/VII, które z tyłu mają wyraźnie mniej miejsca.
                                    To ciekawe co piszesz. Akurat posiadam i jeżdżę równolegle z rodziną (2+2) OII Liftback i Golfem 6 5d i nie licząc bagażnika, suma sumarum wnętrze Golfa wydaje się trochę bardziej obszerne (szczególnie szerokość i wysokość w stosunku do Octy), a miejsca na nogi z tyłu praktycznie jest tyle samo tu i tu Odczucia oczywiście subiektywne bo z linijką nie latałem

                                    Komentarz


                                    • Spojrzałem w cennik obejrzałemi moim zdanie passat ma prze..ane i nie tylko passat.
                                      Nigdy nie myślałem, że kiedyś tak napiszę..
                                      Nie wiem co prawda jak superb jeździ, ale spodziewam się, że jeździ lepiej niż ta parówa którą było s2. Zresztą pasek też nie błyszczy w tej kategorii.
                                      Co do zamówień, zamówione dziś, mają być w połowie września. Nie ma opcji na wyjęcie czegoś z salonu, podobno skoda ich ma sprawdzać.
                                      Jakbym mógł czekać to bym czekał.
                                      Pzdr
                                      Luca
                                      Track events-M3RS Cup-300/ /S-max 2.0T Powershift/MX5 ND ;-)

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez tadziak
                                        Czasem czyta się na różnych forach, że do Skody są pakowane 'gorsze egzemplarze' silników czy innych istotnych części. Czy tak faktycznie może być?
                                        Bzdury. Silniki są robione na taśmach przez roboty, pakowane na palety i rozsyłane po fabrykach. Fabryka silników nie miała by Żadnego interesu w zdziadzianiu jakichś partii a wręcz byłoby to kosztowne (jakby dodatkowy produkt). Natomiast sądzę że oprogramowaniem mogą się różnić delikatnie w zależności od specyfiki marki, podejrzewam że nawet mimo posiadania takich samych nazw kodowych. Ale... kto to wie..?
                                        Ps. Kiedyś mając w Octavii słynny motor 1.8t miło było popatrzeć jak po zdjęciu tej plastikowej pokrywy silnika prawie na każdej części było logo i napis Audi (klepali te silniki na Węgrzech, głównie dla Audi ale i Skodzinie skapnęło :szeroki_usmiech )
                                        Pozdrawiam
                                        perfex

                                        Octavia HTP

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez perfex
                                          Ps. Kiedyś mając w Octavii słynny motor 1.8t miło było popatrzeć jak po zdjęciu tej plastikowej pokrywy silnika prawie na każdej części było logo i napis Audi
                                          W obecnym 1.8 jest tak samo, wszedzie znaczki audi.
                                          Mysle ze we wszystkich modelach jest dokladnie to samo
                                          Black magic

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Lark
                                            Zamieszczone przez ukuk
                                            ale Jetta jest super tandetna w srodku.
                                            Nie przesadzajmy. Wiadomo, że nie jest to jakość GVII, ale w porównaniu ze Skodą i tak jest wg mnie lepiej. Tak naprawdę poza tandetnymi boczkami nie ma się do czego przyczepić. To samo do jakości spasowania elementów - po 1,5 roku żadnych odgłosów z plastików itd. Ja rozumiem, że niektórzy myślą, że Jetta to prawie Passat, wsiadają do środka i są rozczarowani, ale litości - nie ten segment, nie ta kasa.
                                            Plastikowe boczki z cerata, dramatycznie spasowane.
                                            Schowek niewyscielany zamszem.
                                            Tapicerka ze szmaty, we wszystkim ponizej Highline'a.

                                            No i ja nie oczekuje jakosci Passata - wystarczylaby jakosc Golfa 5, 6 lub 7

                                            Zamieszczone przez tomekjmopl
                                            To ciekawe co piszesz. Akurat posiadam i jeżdżę równolegle z rodziną (2+2) OII Liftback i Golfem 6 5d i nie licząc bagażnika, suma sumarum wnętrze Golfa wydaje się trochę bardziej obszerne (szczególnie szerokość i wysokość w stosunku do Octy), a miejsca na nogi z tyłu praktycznie jest tyle samo tu i tu Odczucia oczywiście subiektywne bo z linijką nie latałem
                                            Nie wiem jak O2... ale O3 jest jednak nieco przestrzenniejsza niz Golf 7. Tzn. tak... wyrazna roznica jest szczegolnie z tylu. Z przodu juz mniej i tutaj poczucie przestrzeni wynika bardziej z projektu wnetrza - to w Golfie (nie wiadomo po co) bardziej otula kierowce.

                                            Komentarz


                                            • ja stawiam na jakosc golf 5,6

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez ukuk
                                                Plastikowe boczki z cerata, dramatycznie spasowane.
                                                Schowek niewyscielany zamszem.
                                                Tapicerka ze szmaty, we wszystkim ponizej Highline'a.
                                                Dokładnie ! To miałem właśnie napisać bo kiedyś porównywałem i to mnie dziwiło że droższe auto VW było gorzej wykończone od Skody. Nie było zatem racjonalnych powodów wybory VW ...

                                                Zamieszczone przez greg505
                                                W obecnym 1.8 jest tak samo, wszedzie znaczki audi.
                                                1.8 TSI to produkt Audi dlatego te znaczki ... i zapis w świadectwie homologacji Audi jako producenta silnika

                                                Podobnie w drugą stronę w niektórych Audi można było spotkac mniejsze silniki 1.2 TSI które są produkowane przez Skodę ze znaczkiem Skody ...


                                                O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez tomekjmopl
                                                  To ciekawe co piszesz. Akurat posiadam i jeżdżę równolegle z rodziną (2+2) OII Liftback i Golfem 6 5d i nie licząc bagażnika, suma sumarum wnętrze Golfa wydaje się trochę bardziej obszerne (szczególnie szerokość i wysokość w stosunku do Octy), a miejsca na nogi z tyłu praktycznie jest tyle samo tu i tu Odczucia oczywiście subiektywne bo z linijką nie latałem
                                                  to ciekawe co piszesz..ja mam akurat odwrotnie.. :szeroki_usmiech
                                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                  GVI 1.4TSI
                                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                  Komentarz


                                                  • Warszawa - Ursynow, jest juz Superb, wersja style.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X