Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez marekg
    To zależy od sprzedawcy czy ma dobry humor.
    Sam rozmawiałem z 4 dilerami. Pierwszy powiedział żeby płacić cenę katalogową i ton rozmowy brzmiał że mi jeszcze łaskę robi bo mają takie duże zainteresowanie że i tak limit się zaraz skończy.
    Drugi kazał się fatygować osobiście, żadnych targów przez telefon, trzeci dał w rozmowie telefonicznej na początek 9,2% i absolutnie nic do góry.
    Czwarty dał na start 11% i nic nie mówiłem jakie mam oferty ale przy podpisywaniu umowy jak podchodzili klienci to każdemu stanowczo że ani 1zł nie opuszczą.

    Sądzę że jest to tak że jakby się wyszło z salonu, poczekało z godzinę i wróciło to by był zupełnie inny upust, albo co klient to sprzedawca losowo rzuca cyframi
    Marek, a to 11% to w jakim salonie udało Ci się uzyskać, jeśli można wiedzieć? Ja pisałem do różnych (nawet z Wieliczki) i ciężko przebić się przez 7-8%....

    Komentarz


    • Tez jestem ciekawy ponieważ "Wieliczka" dawała najlepsza cenę tj. -9% (przy zaliczce 10%) i do tego podobno było to poniżej marzy (!)

      Komentarz


      • Zamieszczone przez barteka3
        Tez jestem ciekawy ponieważ "Wieliczka" dawała najlepsza cenę tj. -9% (przy zaliczce 10%) i do tego podobno było to poniżej marzy (!)
        Wierzysz, że oferują auta poniżej marży? Żaden przedsiębiorca nie jest firma charytatywną. Handlowiec, który sprzedawałby auto poniźej marży działałby na szkodę swojej firmy. Może poprzez ten tekst, chciał w Tobie zbudzić litość.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez pogranicznik
          Zamieszczone przez barteka3
          Tez jestem ciekawy ponieważ "Wieliczka" dawała najlepsza cenę tj. -9% (przy zaliczce 10%) i do tego podobno było to poniżej marzy (!)
          Wierzysz, że oferują auta poniżej marży? Żaden przedsiębiorca nie jest firma charytatywną. Handlowiec, który sprzedawałby auto poniźej marży działałby na szkodę swojej firmy. Może poprzez ten tekst, chciał w Tobie zbudzić litość.
          Z tego, co wiem to dealerzy czasem sprzedają poniżej marży, żeby nabić sobie ilościowo sprzedaż i na koniec roku dostają za to od producenta/importera bonusy, które to kompensują.

          Komentarz


          • Jestem właśnie po jeździe próbnej Superbem z silnikiem 1.4 TSI 150 KM ( skrzynia manualna ), wersja Style. Wizualnie bryła auta jest dosyć dynamiczna z zachowaniem należytych proporcji. Ogólnie auto bardzo ładne, duże w środku i bardzo dopracowane. We wnętrzu nikt nie powinien narzekać na przestronność czy jakość wykończenia kabiny. Silnik szału może nie robił, ale dosyć sprawnie napędzał auto. Niestety średnie spalanie z 70 km jazda mieszana dynamiczna 9,6 l/100 km. Wolałbym osobiście jednostkę 1.8, 2.0 TSI, bo przy podobnym spalaniu osiągi będą już znacznie lepsze i nie będzie systemu ACT. IMO do 100 tys. zł warto kupić Superba, ale powyżej tej kwoty szukałbym inną markę.

            Zamieszczone przez tadziak
            'bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika'. Oryginalnie w cenniku było 2500 PLN. Teraz tylko 1000 PLN. Ciekawe czemu - czyżby aż tak fatalnie to działało?
            działało, ale nie za każdym razem

            Seat Leon ST FR by mirek_p11

            Fotki
            Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
            Fotki

            Komentarz


            • pogranicznik, powiem ci zetadziak, ma 100%racji i tak się robi nie tylko w motoryzacji. .

              [ Dodano: Pią 10 Lip, 15 21:16 ]
              voltar, ja mam nówkę X3 na dopasie(zgodzę się ze jest drogo bo dodatkowe gadżety to 100kpln a można i więcej) ale z tym servisem nie jest tak do końca drogo. . Masz pakiet przeglądów 100kkm lub 5 lat. . A wykup gwarancji po 2 letniej standardowej to przy przebiegu ok 20kkm(tyle robi przeciętny Kowalski ) to koszt brutto ok 1500 pln. .co ciekawe gwarancji dodatkowej nie wykupujesz jak w VW przy kupnie auta, ale nawet można to zrobić w ostatnim dniu gwarancji i przedłużyć na kolejny rok maks do 6 lat

              Komentarz


              • Zamieszczone przez mirek_p11
                IMO do 100 tys. zł warto kupić Superba, ale powyżej tej kwoty szukałbym inną markę.
                Z jednej strony racja, bo kupowanie Skody za 150-180 tys to wydaje się szaleństwo. Z drugiej strony ja jestem strasznym fanem wszystkich asystentów, systemów bezpieczeństwa. Żadna marka nie oferuje samochodu, który miałby wszystko co Superb za kwotę w granicach 200 tys. PLN.

                Jeśli skonfigurujemy sobie podobnie Passata to wyjdzie ze 20 tys. PLN drożej, a też np. tempomatu do 210 km/h nie ma, ze wsparciem dla Android Auto/Apple Carplay są problemy, możliwe to tylko przy najnowszych egzamplarzach i jeszcze trzeba dokupić kod aktywacyjny.

                Jak w BMW zapytałem się o ogrzewanie szyby przedniej to sprzedawca pokazał tylko nawiew. O tzw. emergency assist (auto staje, gdy wykryje, że kierowca nie reaguje) nie można nawet pomarzyć w Audi A6, podobnie z asystentem wyjeżdzania z miejsc parkingowych.

                Generalnie wszystkie gadżety w Skodzie kosztują nadzwyczaj rozsądnie. Jeśli jednak ktoś nie potrzebuje tej całej techniki, to może woleć auto wyższej klasy, z większym odczuciem 'premium' to może kupić BMW 5 (bagażnik tragicznie mały) albo Audi A6. Ale już np. jeśli ktoś potrzebuje napędu 4x4 to takie A6 zaczyna się 'gołe' od 240 tys. PLN...

                Komentarz


                • Zamieszczone przez mirek_p11
                  Jestem właśnie po jeździe próbnej Superbem z silnikiem 1.4 TSI 150 KM ( skrzynia manualna ), wersja Style.
                  Mirek, w 3miescie???

                  Bylem na prezentacji Superba u Plichty w Gdansku bo sobie zrobili specjalna impreze, wg sprzedawcow - maja tylko 2.0 tdi 190kucy...

                  Gdzie ten 1.4 mozna zobaczyc?

                  [ Dodano: Pią 10 Lip, 15 22:12 ]
                  Zamieszczone przez tadziak
                  [albo Audi A6. Ale już np. jeśli ktoś potrzebuje napędu 4x4 to takie A6 zaczyna się 'gołe' od 240 tys. PLN...
                  Tadziak... to roznie bywa. Zobacz jakie A6 jest teraz do kupienia w Audi w Gdansku - z 279.000 cena w promocji wyprzedazowej 210.000 zl - (rabat 69.000 zl!!!) i auto stoi juz dwa miesiace... wiec pewnie te 10.000 tez sie urwie. Piekne czarne kombi... chyba z quattro...

                  Ps. zaraz Ci odpisze na privie.
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez marlej108
                    Bylem na prezentacji Superba u Plichty w Gdansku bo sobie zrobili specjalna impreze, wg sprzedawcow - maja tylko 2.0 tdi 190kucy...

                    Gdzie ten 1.4 mozna zobaczyc?
                    Dzisiaj był biały Superb 1.4 150KM w Plichcie w Gdyni a jutro ma już być w Wejherowie

                    Wersja Style była nieźle doposażona ( Blind spot detection, Parking assistant, Canton, skórzane wentylowane stołki, fele 18'', Kamera cofania, Bezdotykowe otw. elektr.ster. pokrywy bagażnika, pakiet oświetlenia Led, Zawieszenia adaptacyjne DCC, Amundsen, smartgate )

                    Seat Leon ST FR by mirek_p11

                    Fotki
                    Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                    Fotki

                    Komentarz


                    • mirek_p11,

                      Ale to jest ich auto czy tylko dostali je na parę dni. Pytam bo może też bym sobie podjechał zrobić jazdę próbną
                      jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                      była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                      była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez tadziak
                        Zamieszczone przez mirek_p11
                        IMO do 100 tys. zł warto kupić Superba, ale powyżej tej kwoty szukałbym inną markę.
                        Z jednej strony racja, bo kupowanie Skody za 150-180 tys to wydaje się szaleństwo....
                        A to niby dlaczego? że SKODA?
                        Przepraszam, szaleństwo to płacenie za dodatki np. czujniki cofania 3-4tys. w tzw. markach premium

                        Komentarz


                        • Największą parodią jest to że chcę kupić Superba 1,4 TSI 150 kucy a w rejonie Krakowa są tylko i wyłącznie same diesle i to jeszcze w automacie. Na cholerę mi takie auto do przejażdzki i to jeszcze z motorem diesla jak chcę kupić benzynę. Do tego jeszcze jakieś debilne ograniczenia z skrzynią automatyczną dla silnika 1,4 TSI 150 KM. Normalnie idzie się wścieknąć na decydentów którzy tak usilnie promują diesla. Odniechciewa mi się powoli tego auta.
                          Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez barteka3
                            A to niby dlaczego? że SKODA?
                            Przepraszam, szaleństwo to płacenie za dodatki np. czujniki cofania 3-4tys. w tzw. markach premium
                            No właśnie to miałem na myśli, w Skodzie wszystko kosztuje sensownie. W ogóle np. Audi Q3 nie mają lane assist ani aktywnego tempomatu. Nawet w Niemczech w opcjach...co to za premium?

                            Komentarz


                            • polrob, Superb jest zarejestrowany przez Plichtę 06.07.2015 i miał przebieg zaledwie 360 km, więc raczej będzie dostępny jako testówka. Jutro ma być w Wejherowie. Najlepiej tam zadzwonić i zapytać gdzie obecnie mają wersję w benz.

                              Seat Leon ST FR by mirek_p11

                              Fotki
                              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                              Fotki

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez tadziak
                                Jak w BMW zapytałem się o ogrzewanie szyby przedniej to sprzedawca pokazał tylko nawiew
                                BMW nie ma w żadnym modelu ogrzewanej przedniej szyby z tego co wiem. pneumatycznego zawieszenia również :wink:
                                O3 RS tsi & e92 M3

                                Komentarz


                                • O szybie można zapomnieć, co do zawieszenia jest EDC.

                                  Komentarz


                                  • Jestem właśnie po jeździe próbnej Superbem z silnikiem 1.4 TSI 150 KM ( skrzynia manualna ), wersja Style. Wizualnie bryła auta jest dosyć dynamiczna z zachowaniem należytych proporcji. Ogólnie auto bardzo ładne, duże w środku i bardzo dopracowane. We wnętrzu nikt nie powinien narzekać na przestronność czy jakość wykończenia kabiny. Silnik szału może nie robił, ale dosyć sprawnie napędzał auto. Niestety średnie spalanie z 70 km jazda mieszana dynamiczna 9,6 l/100 km
                                    To jak Ty jechales??
                                    Na trasie mialem max 8 jak ostro zapierdzielalem i pusta droga byla.
                                    Az taka roznica jest miedzy o3 1.4 a s3 1.4??

                                    Komentarz


                                    • Wosho, piszesz o trasie, a Mirek o jeździe mieszanej :P
                                      Maciek
                                      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                      Zapraszamy....

                                      Komentarz


                                      • pierwsza złapana na zywo, troche dziwnie slychac taki silnik w tak duzym aucie (1,4TSI)

                                        tutaj małe porównanie: TEST Nejslabší vs. nejsilnější Škoda Superb: 1.6 TDI (88 kW) vs. 2.0 TSI (206 kW) | auto.cz
                                        Załączone pliki
                                        OII 1,4 TSI Elegance

                                        KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                                        Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                                        Komentarz


                                        • Grafit super. Ale na czarnym gina wszystkie przetloczenia i wychodzi kluch wydmuszka.
                                          Identycznie jest w nowym Passacie - rowniez zle wyglada w ciemnych kolorach.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez ukuk
                                            Grafit super. Ale na czarnym gina wszystkie przetloczenia i wychodzi kluch wydmuszka.
                                            Identycznie jest w nowym Passacie - rowniez zle wyglada w ciemnych kolorach.
                                            nie grafit - tylko szary business :-) - moj ulubiony lakier od dnia prezentacji S3...

                                            [ Dodano: Nie 12 Lip, 15 08:47 ]
                                            o i tutaj jest to idiotyczne miejsce wlewu plynu do spryskiwacza - to samo co robilem fotke na targach w Poznaniu.

                                            Oczywiscie w gorszej - czyli mocniejszej - wersji silnikowej.... :P

                                            Link
                                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                            Spalanie - Motostat.pl

                                            Komentarz


                                            • Dziś, Toruń. Wersja L&K.

                                              ]"]Link

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez lemoncjo
                                                Zamieszczone przez tadziak
                                                Jak w BMW zapytałem się o ogrzewanie szyby przedniej to sprzedawca pokazał tylko nawiew
                                                BMW nie ma w żadnym modelu ogrzewanej przedniej szyby z tego co wiem. pneumatycznego zawieszenia również :wink:
                                                W Skodzie też nie masz pneumatycznego zawieszenia - DCC to nie jest zawieszenie pneumatyczne a tylko regulowana twardość amortyzatorów - i nie oczekujcie od tego cudów na polskich drogach.
                                                Żadna skoda i vw nie pojedzie tak dobrze jak BMW i to nawet seria 3 nie mówiąc wyżej.
                                                Pozdrawiam / Łukasz
                                                Była : O2FL 1.8tsi http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70860
                                                Obecnie: VW Passat 2.0 TSI
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81552

                                                Komentarz


                                                • Byłem dziś w Emidzie w Rudzie Śl. Powiem tak - jest ok ale dupy nie urywa.. nie wiem nad czym te spusty.. jest ewolucja ale nie rewolucja..można łyknąć ( wymienić S2) ale tylko przy sowitym rabacie - jak to miało miejsce przy S2. W innym wypadku płacić katalog jest zboczeniem :szeroki_usmiech

                                                  Komentarz


                                                  • andriu21tg : Jaką wersję mają w Rudzie Śląskiej ?


                                                    O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X