Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • blackrs, zgadzam sie w 100% .taki 1.8 4x4 miałby wzięcie.
    Kondziu

    OCP

    Komentarz


    • Dziwne są te konfiguracje napędów, ale cóż, trzeba z tym żyć. :P
      Marek

      Komentarz


      • Zamieszczone przez marlej108
        dzis mialem solidna jazde probna S3 style 1.4 tsi 150 kucy.

        Wrazenia wkrotce.

        Ps. spalanie wcale malutkie nie bylo... mimo ze co chwile wylaczaly mi sie dwa cylindry.
        Marlej - i jak wrażenia?

        Komentarz


        • Tak patrzę, i jakbym nie konfigurował "z niezbędnym dla mnie minimum" (2.0 TSI, Kessy, Columbus, Combi, metalic), to nie chce wyjść poniżej 140 tysięcy. Odpuszczam chyba temat. Okazuje się, że najrozsądniej wziąć L&K... co za czasy.
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • Zamieszczone przez blackrs
            Zamieszczone przez pstryczek
            Także trzeba odczekać na 1,8TSI, to może być hitowa benzyna w S III
            szkoda tylko że be 4x4
            trochę źle zrobili ze 4x4 jest 1.4 lub 2.0 tym mocniejszym i nie ma nic pośrednio oprócz diesla
            black - po uj Ci te 4x4 - tak szczerze… po co?

            Komentarz


            • Zamieszczone przez dudek_t
              black - po uj Ci te 4x4 - tak szczerze… po co?
              a po uj Superb? Za 60% S3 ceny mozna miec O3, wyglada niemal tak samo i jest tylko troche mniejsza :diabelski_usmiech :szeroki_usmiech

              Komentarz


              • Zamieszczone przez feels3
                Zamieszczone przez dudek_t
                black - po uj Ci te 4x4 - tak szczerze… po co?
                a po uj Superb? Za 60% S3 ceny mozna miec O3, wyglada niemal tak samo i jest tylko troche mniejsza :diabelski_usmiech :szeroki_usmiech
                nie.

                podobnie doposazone te samochody wcale nie roznia sie gigantycznie cena.
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • Dokładnie... S3 nie jest aż tak dramatycznie droższe od dobrze wyposażonej O3.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez antek
                    Dokładnie... S3 nie jest aż tak dramatycznie droższe od dobrze wyposażonej O3.
                    W moim przypadku jakieś 17-18 tyś. Pomiędzy moją wersją a SIII Ambition 1.6TDI + doposażenie do mojego zakładając że dostanę na SIII tyle samo rabatu ca na moja OIII.
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez AdamB
                      Zamieszczone przez antek
                      Dokładnie... S3 nie jest aż tak dramatycznie droższe od dobrze wyposażonej O3.
                      W moim przypadku jakieś 17-18 tyś. Pomiędzy moją wersją a SIII Ambition 1.6TDI + doposażenie do mojego zakładając że dostanę na SIII tyle samo rabatu ca na moja OIII.
                      Coś koło tego, mi wychodziło nieco poniżej 15k względem wypasu z O3. Ale nie jest to 40% różnicy jak kolega wyżej sugeruje ;-)

                      Komentarz


                      • Przestrzelilem troche ops:

                        Komentarz


                        • W dzisiejszym Auto Motor i Sport jest porownanie S3 i Passata B8. Ogolnie wnioski podobne do tych, co porownywali oba auta. S3 swietny, ale Passat sprawia lepsze wrazenie o czym decyduja rozne szczegoly wg autora testu.

                          O dziwo autor testu zauwazyl, ze Passat z bezowa tapicerka i drewnianym dekorem imituje udanie klase premium. Moze dlatego w najnowszym S3 tego drewnianego dekoru brakuje...

                          ps. dla mnie wnetrze S3 w czarnej tonacji skorzanej (bo materialowej nie widzialem - tutaj sa same najwyzsze wersje wyposazenia) prezentuje sie na 1 rzut oka lepiej niz wnetrze Passata. Natomiast wnetrze wlasnie w tonacji bezowej lepsze wrazenie sprawia w Passacie. Pisalem o tym po powrocie z targow w Poznaniu w kwietniu.

                          Czyli zamysl VAG, ze kazda z marek ma odpowiednia pozycje wciaz sie udaje. VW sprawia nieco lepsze wrazenie niz Skoda, ale gorsze oczywiscie niz Audi, ktore jest na szczycie. Nie wiem tylko jakie miejsce zajmuej Seat.... mozliwe ze wkrotce zadne....

                          ps. jak ktos sie interesuje Tour de Franca to mogl zobaczyc jak wyglada S3 w czerwonym lakierze - calkiem, calkiem :-)
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez dudek_t
                            blackrs napisał/a:
                            pstryczek napisał/a:
                            Także trzeba odczekać na 1,8TSI, to może być hitowa benzyna w S III

                            szkoda tylko że be 4x4
                            trochę źle zrobili ze 4x4 jest 1.4 lub 2.0 tym mocniejszym i nie ma nic pośrednio oprócz diesla


                            black - po uj Ci te 4x4 - tak szczerze… po co?
                            no właśnie..po co Wam te 4x4..rozumiem oczywiście kolegów w górach mieszkających..
                            tylko mi nie mówcie ze w zakręt lepiej wchodzi i lepiej na śliskim przyśpiesza bo z tego i tak korzysta sie raz na pół roku..a napęd 8-10 kosztuje. mam paru klientów co się subaru bujają i chwalą strasznie..tylko jak ich widzę na szosie czy wyprzedzam to tak się wloką ze od razu tak se myślę ..na chuj wam to wszystko jak wy i tak całe życie w zoo mieszkacie , jak mawiał Daniec..... :szeroki_usmiech
                            o chłopcach z forum A4 , A6 nie wspomnę..no bez Q niema jazdy wogóle przecież.. :diabelski_usmiech
                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                            GVI 1.4TSI
                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                            Komentarz


                            • black - po uj Ci te 4x4 - tak szczerze… po co?
                              np na wyjazd w góry na narty. fakt to tylko raz w roku. ale kiedys byłem ośką i zazdrościłem tym po mając 4x4 pod sam stok podjeżdżali.
                              oczywiście to 4x4 to kilka razy w roku moze się przyda a może i nie
                              BYŁA o1 rs
                              BYŁA o2 1.6
                              JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez blackrs
                                na wyjazd w góry na narty. fakt to tylko raz w roku.
                                Panowie ale wybaczcie jeżeli ktoś raz w roku jeździ na narty to nie może powiedzieć że jeździ na nartach ...
                                A VW to nie marka premium , nawet sam VW i dealerzy nie starają się tego klientowi wmówić ... Passat to przecież klasa ... biznes


                                O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez voltar
                                  Panowie ale wybaczcie jeżeli ktoś raz w roku jeździ na narty to nie może powiedzieć że jeździ na nartach ...
                                  a kto napisał że raz w roku jeździ na nartach?
                                  raz w roku samochodem... :szeroki_usmiech
                                  BYŁA o1 rs
                                  BYŁA o2 1.6
                                  JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez blackrs
                                    a kto napisał że raz w roku jeździ na nartach?
                                    No właśnie - jeździ na narty to nie to samo co na nartach ....
                                    Taka sama różnica jak chodzić do pracy i pracować :-)


                                    O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez leszekmw
                                      Zamieszczone przez dudek_t
                                      black - po uj Ci te 4x4 - tak szczerze… po co?
                                      no właśnie..po co Wam te 4x4..rozumiem oczywiście kolegów w górach mieszkających..
                                      tylko mi nie mówcie ze w zakręt lepiej wchodzi i lepiej na śliskim przyśpiesza bo z tego i tak korzysta sie raz na pół roku..a napęd 8-10 kosztuje. mam paru klientów co się subaru bujają i chwalą strasznie..tylko jak ich widzę na szosie czy wyprzedzam to tak się wloką ze od razu tak se myślę ..na chuj wam to wszystko jak wy i tak całe życie w zoo mieszkacie , jak mawiał Daniec..... :szeroki_usmiech
                                      ad:
                                      Maciek
                                      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                      Zapraszamy....

                                      Komentarz


                                      • Dlaczego w ofercie Superba nie przewiduje się silników 1,0 i 1,2 TSI, a nawet chluby VAGa, czyli silnika 1,4 MPI. Teraz w dobie coraz większej ilości nieoznakowanych radiowozów, których w najbliższych latach jeszcze przybędzie, nie potrzeba szybkich samochodów. A przy takiej poszerzonej ofercie, można by mieć możliwość kupienia nowego samochodu w cenie powiedzmy czterolatka popowodziowego i wyklepanego z wiaty przystanku. Wtedy nie byłoby problemu z 4x4, bo po co
                                        Marek

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez voltar
                                          No właśnie - jeździ na narty to nie to samo co na nartach ....
                                          Taka sama różnica jak chodzić do pracy i pracować :-)
                                          jakoś nie widzę tu związku z 4x4
                                          BYŁA o1 rs
                                          BYŁA o2 1.6
                                          JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez leszekmw
                                            o właśnie..po co Wam te 4x4..rozumiem oczywiście kolegów w górach mieszkających..
                                            ile kkm zrobiłeś na czterołapie - chyba niewiele. Tylko osoby mające teoretyczne pojęcie o czterołapach mogą pisać takie bzdury. Robię ok. 40kkm rocznie, nie mieszkam w górach i po pierwszym czterołapie, S2 to oczywiście też 4x4 bo było to dla mnie podstawowe wyposażenie. Jak ktoś jeździ cały rok i po różnych drogach to wie po uj 4x4 i nie pisze głupot. Oczywiście na narty i na nartach też jeżdżę, ale znacznie więcej km robię jesienią/zimą w innych celach. Rozumiem brak czterołapa jak ktoś jeździ mało i te kilka razy wyskoczy na narty to wolniej i ośką też da radę. I bynajmniej nie chodzi tylko o zaśnieżone drogi i górki.

                                            Komentarz


                                            • Zaraz sie okaze, ze bez napedu 4x4 to sie nie da jezdzic...

                                              To troche tak, jak niektorzy co twierdza, ze jak pojazd nie ma prawie 200 koni pod maska to sie tez nie da jezdzic, bo nie mozna nic wyprzedzic...

                                              O tempora, o mores...!

                                              ps. a swoja droga wracajac do TEMATU O SUPERBIE III to dziwne, ze te laczenie napedow i skrzyn automatycznych tak przebiega. Ja na miejscu producenta dawalbym wybor z tym napedem do kazdego mozliwego silnika (nie wiem, moze poza 1.4 tsi 125 KM i 1.6 tdi 110 KM?) a skrzynie automatyczna to juz na pewno do kazdego silnika - skoro ktos ma ochote doplacic, to co mu bronic. A tu na razie w PL dsg nie mozna miec do 1.4 tsi oraz do 1.6 tdi...
                                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz


                                              • rezon, wszyscy jeździmy cały rok , jedni więcej drudzy mniej..
                                                nie chce mi się wspominać o moich przedstawicielach którzy jeżdżą jeszcze więcej od Ciebie w normalnych autach..
                                                jeżeli Ci faktycznie jest potrzebny bo inaczej nie czujesz się bezpiecznie - to dokupuj sobie , na pewno lepiej jest go mieć .
                                                ale tak mniej więcej 4/5 aut na świecie niema 4x4...i jakoś dają radę - zapewne w różnych warunkach atmosferycznych i robiąc różne przebiegi..
                                                kończę dyskusję o 4x4..nie raz już o tym pisałem ..inni również.
                                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                GVI 1.4TSI
                                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez marlej108
                                                  Ja na miejscu producenta dawalbym wybor z tym napedem do kazdego mozliwego silnika
                                                  I tak jest progress, bo do niedawna w Octavii 4x4 było tylko w kombi
                                                  Albo brak 2.0TSI dla VW CC na rok modelowy 2016, nie mówiąc o kompletnym braku 4x4 w tym modelu (2016).

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez marlej108
                                                    O tempora, o mores...!
                                                    Signum temporis, raczej. :wink:

                                                    Onegdaj to i końmi na koniec świata, czyli Istanbułu i Ziemi Świętej, ludziska pomykali. :lol:

                                                    Żeby nie było tylko OT.
                                                    Widziałem dzisiaj u mnie na wsi szarego S III, ledy świecą nieco inaczej niż w OIII.
                                                    Przód ładny, bok też, ale ten tył nadal trochę ciężkawo wygląda.

                                                    Generalnie będzie bestseller !!!

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X