Nowy Passat B8

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • marlej108
    RS
    S_OCP Member
    • 2006
    • 4976
    • Octavia III (5E3)
    • CJZB 1.2 TSI 86 KM

    Zamieszczone przez leszekmw
    Zamieszczone przez Alonzo_
    Nawet stare C6 po 300-400 kkm zadbane potrafi nie trzeszczeć,
    oczywiście , są świetne jak nie miały poważniejszego wypadku. octavia taki komfort osiągnie w modelu 7-8 :diabelski_usmiech
    teraz jeździłem a6 w kombi ale jeszcze w starszej budzie 2002r , kompletny full /ma chyba wszystko co wtedy było możliwe/ kolega sobie sprowadził z uszkodzonym 2.5tdi /kolega mechanik/ . za 18tys ma piękne auto sprowadzone bezpośrednio od właściciela . przebieg 370tys , a jeździ się jak nówką.., i dalej ma piękny zapach skóry.. , dźwięk silnika..
    eeech...co tu gadać.. :roll:
    No wlasnie mam podobne spostrzezenia, co do nawet wiekowych aut marek premium - jesli sa zadbane, bez wypadkow, to nawet po latach i z wielkim przebiegiem jazda nimi sprawia wielka przyjemnosc i doslownie wciac czuc ich jakosc.

    Owe spostrzezenia pojawily sie u mnie jak po przejechaniu sie kolegi Audi A4 z przebiegiem ponad 250.000 km okazalo sie, ze auto prowadzi sie przyjemniej i ciszej niz moja praktycznie nowa wtedy (3.000 km przebiegu) Octavia.
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz

    • Alonzo_
      RS
      • 2009
      • 2460
      • Hyundai

      Zamieszczone przez marlej108
      No wlasnie mam podobne spostrzezenia, co do nawet wiekowych aut marek premium - jesli sa zadbane, bez wypadkow, to nawet po latach i z wielkim przebiegiem jazda nimi sprawia wielka przyjemnosc i doslownie wciac czuc ich jakosc.
      Problem tylko w tym, że jak nie stać na nowy to sztuką jest trafić w takiego niezajechanego. Bo i nawet audi ale jak ma po 3 latach 400 nastukane to może pokazać swoje ciemne oblicze.
      Marlej ja podtrzymuje co napisałem w temacie Twoim o SII>SIII.
      Jakbym stał jeszcze raz przed wyborem popularny nowy średniak czy jednak poszukać nawet po zagranicznych dealerach (oczywiście troszkę drożej) w miare pewnej sztuki A6 czy A4 kilkuletniej teraz bym jednak poświęcił czasu i kupił audi. W moim przypadku był jeszcze problem, że A6C7 używka pewna była jednak sporo droższa niż moja furmanka nowa a C6 odpadało. Także jedynie mi wtedy pozostało szukanie A4B8. A wyszło jak wyszło. Dziś byłoby chyba inaczej. Ale może i z tego by nic nie wyszło jakbym się nalatał, naoglądał "perełek"- może i poszedłbym w końcu po nowy i wkurzał się że coś zatrzeszczy lub zapiszczy. Kto wie. Albo kupiłbym ładne C5 pewne i sie toczył na pontonie :szeroki_usmiech

      Komentarz

      • ukuk
        Rider
        • 2010
        • 699

        Zamieszczone przez Alonzo_
        Zamieszczone przez leszekmw
        oczywiście , są świetne jak nie miały poważniejszego wypadku. octavia taki komfort osiągnie w modelu 7-8 :diabelski_usmiech
        leszekmw w modelu 7-8 Octa rzeczywiście nie będzie trzeszczeć ani dudnić. Bo nie będzie miało co. Rama z bambusa, karoseria z papieru. Tylko szeleścić będzie wiater i pipiewrdywać silnik 0,125 cm3 z 4 mikroturbinami. Ale będzie miała 900 kg, bagażnik 750 l i kupe tanich elektro-bajerów.
        Rowniez dokladnie tak to widze...

        Poza tym Wy tu rozprawiacie o jakis A6-kach... Tu nie trzeba marki premium. Stare ponad 10 letnie 406 jest miejscami duzo przyjemniejsze niz Golf. Lepsze zawieszenie, nic nie dobija i malo co slychac, przyjemniejsze tapicerki ktore po 12 latach wgladaja jak nowe, lepsze wyciszenie nadkoli, grubsze szyby, szyba atermiczna przez ktora slonce nie grzeje i robi to kosmiczna roznice, izolacja termiczna - 406 duuuuzo dluzej trzymala cieplo we wnetrzu niz Golf...

        Komentarz

        • leszekmw
          RS
          • 2005
          • 5356

          Zamieszczone przez Alonzo_
          Także jedynie mi wtedy pozostało szukanie A4B8.
          no b8 to jednak chyba nie to w porównaniu do nówki z salonu , to w dalszym ciągu rdzewiuchy przede wszystkim jak dobrze pamiętam..
          ale a6 to inna liga..
          mogłem teraz brać a6 allroada 3.0tdi z pewnych rak , 245t ori przebieg , sporo porobione , absolutnie nic nie malowane , 2007r za ~60tyś....sporo o tym myślałem ale jednak boję sie utrzymania takiego auta, tym bardziej ze właściciel mówił że co rok coś tam wyskakuje , zazwyczaj jakaś elektroniczna pierdółka ale dość kosztowna..
          kryzys--- :twisted: , 5 lat temu bym sie nie wahał chwili pewnie.. . ale od roku 1,5 roku i tak bym śmigał touregiem od innego klienta..
          może kiedyś los się znów odmieni..zobaczymy.. :?
          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
          GVI 1.4TSI
          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

          Komentarz

          • Ayu
            RS
            • 2009
            • 4154

            Zamieszczone przez marlej108
            Audi A6 to moze ma sporo wiosen na karku,
            dokładnie 4.

            Dalsze gdybanie nie ma sensu, poczekajmy na nowy model SuperB.

            Zamieszczone przez leszekmw
            oczywiście , są świetne jak nie miały poważniejszego wypadku. octavia taki komfort osiągnie w modelu 7-8
            Pełna zgoda, moja była Octavia (jedna kolizja) po przekroczeniu 90 kkm trzeszczała już strasznie w wielu chwilach, dobrze, że miałem tam w miarę dobre audio... :diabelski_usmiech

            Komentarz

            • marbab
              RS
              • 2009
              • 4713
              • Fiat
              • BMM 2.0 TDI 140 KM

              Takiego Klekota to bym przytulil I jeszcze przyspieszenie
              Marek



              Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
              Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

              Komentarz

              • Chris11
                RS
                • 2011
                • 1587

                Tak sobie oglądam ten i kilka poprzednich filmików i zastanawia mnie ten wężyk idący od podszybia do maski. Podejrzewam, że jest to wężyk sprysków, ale dla mnie wyglada to tragicznie.
                I zastanawia mnie, co się stało, że spryski wywędrowały z podszybia.
                Druga kwestia to wygląd deski rozdzielczej - IMHO wyciągnięty żywcem z Octavii.
                Trzecia sprawa to ten "tunel" lusterka środkowego - naprawdę można było się chyba bardziej postarać o jego subtelność.

                Wszystkie manetki, przełączniki, klamki, słupki... Wszystko to samo, co w Skodzie.
                I dla mnie ten Passat zaczyna tracić sens w zestawieniu z Superbem.

                Oczywiście, zaraz zostanę zlinczowany, że przecież boczki sa miękkie, wygłuszenie lepsze, a materiały to na pewno są o klase wyżej (chociaż tak naprawdę w większości są takie same), ale jak mam dopłacać 20tys zł (bo pewnie tyle będzie wynosić różnica), żeby mieć w kabinie kilka decybeli mniej przy 150km/h (które to rozwinę może 10 razy podczas użytkowania auta), to średnio mi się to kalkuluje.

                Także, tak jak czekałem na B8, tak teraz jednak poczekam na Superba i jeśli będę miał zmienić, to jednak wybiorę opcje 2.

                Komentarz

                • Prim
                  L&K
                  • 2013
                  • 1040
                  • Audi

                  Chris11, nie mów hop.... poczekamy zobaczymy...
                  Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                  VW Jetta 1.2 TSI

                  Komentarz

                  • Chris11
                    RS
                    • 2011
                    • 1587

                    Raczej niczym się nie zaskoczę. Przecież to w 90% będą takie same auta.

                    Komentarz

                    • feels3
                      Rider
                      • 2013
                      • 348

                      S2 i S3?

                      No ja na 99% jestem pewien ze S3 bedzie ze 100kg lzejszy...

                      Komentarz

                      • marlej108
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2006
                        • 4976
                        • Octavia III (5E3)
                        • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                        feel3 - watpie zeby bylo 100 kg

                        Wystarczy poszukac danych Passata najnowszego vs obecny z tymi pojemnosciowymi samymi silnikami i wersjami wyposazenia...
                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz

                        • Big
                          RS
                          S_OCP Member
                          • 2007
                          • 6389

                          W sobotę 29 listopada miałem okazje bliżej zapoznać się z nowym Passatem, a dzisiaj miałem okazję pojeździć sobie najnowszym VW Passatem kombi 2.0 TDI (150 KM) DSG w wersji Highline + dodatki.
                          Wkrótce wrażenia.
                          Czarny Elegance

                          Komentarz

                          • Andja
                            Rider
                            • 2006
                            • 596

                            Zamieszczone przez Chris11
                            ....
                            żeby mieć w kabinie kilka decybeli mniej przy 150km/h (które to rozwinę może 10 razy podczas użytkowania auta), to średnio mi się to kalkuluje......
                            Chris11 dla Ciebie te 1.4 TSI to zdecydowanie za dużo :P

                            Komentarz

                            • ukuk
                              Rider
                              • 2010
                              • 699

                              Zamieszczone przez Big
                              W sobotę 29 listopada miałem okazje bliżej zapoznać się z nowym Passatem, a dzisiaj miałem okazję pojeździć sobie najnowszym VW Passatem kombi 2.0 TDI (150 KM) DSG w wersji Highline + dodatki.
                              Wkrótce wrażenia.
                              nowiendz?

                              Komentarz

                              • Big
                                RS
                                S_OCP Member
                                • 2007
                                • 6389

                                ukuk, zapraszam do czytania mojego raportu z jazdy najnowszym Passatem:
                                Czarny Elegance

                                Komentarz

                                • rX
                                  Ambiente
                                  • 2011
                                  • 154

                                  "Każdy Passat wyposażony jest w bez kluczykowy dostęp do auta, więc podchodząc do niego wystarczy, mając przy sobie kluczyk, złapać za którakolwiek z klamek drzwi, a auto rozpozna kluczyk i odblokuje zamki."

                                  Czy na pewno każdy? 8) Bo z tego co pamiętam w standardzie jest system Keyless Go, a więc tylko i wyłącznie bezkluczykowe uruchamianie pojazdu... a bezkluczykowy dostęp do auta otrzymujemy z pakietem Easy Open, który można dokupić za 3000 zł.

                                  Komentarz

                                  • leszekmw
                                    RS
                                    • 2005
                                    • 5356

                                    Big jesteś pewien że nie ma haczyków na siatki.. :?:
                                    w sedanie są... :?
                                    a tak w ogóle to ten Twój opis jakiś taki nijaki , miewałeś lepsze..
                                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                    GVI 1.4TSI
                                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                    Komentarz

                                    • ukuk
                                      Rider
                                      • 2010
                                      • 699

                                      Duzo lepsze wyciszenie niz w superbie, przy szybkiej jezdzie? Zawieszenie twarde... a jak z kultura wali?
                                      Wnetrze po Twoich fotkach jeszcze mniej mi sie podoba niz podobalo...

                                      Komentarz

                                      • Octavianos
                                        L&K
                                        • 2010
                                        • 1130

                                        Auto zdecydowanie za drogie...chyba wyhamuje sprzedaż...
                                        SIMPLY CLEVER
                                        Wiesz co dobre :-)

                                        Moja Maszyna
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

                                        Komentarz

                                        • marlej108
                                          RS
                                          S_OCP Member
                                          • 2006
                                          • 4976
                                          • Octavia III (5E3)
                                          • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                                          moze obniza cene jak sprzedadza niedobitki obecnego Passata, na ktory jest teraz niezly rabat...
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz

                                          • feels3
                                            Rider
                                            • 2013
                                            • 348

                                            Mialem okazje pomacac nowego Paska. Wsiadlem, obejrzalem, pomacalem i wrazenia mam mieszane.

                                            Podoba mi sie linia. Auto z zewnatrz jest naprawde atrakcyjne. W srodku przestronne.
                                            Jestem wysoki i odrazu zwrocilem uwage na dlugie fotele, z dobrym podparciem ud, co jest problemem na dluzszych trasach w O3.

                                            Jakosc materialow wydaje sie byc naprawde w porzadku. Przynajmniej na postoju. Stylistyka kwestia gustu, ale mi sie podoba.

                                            Moglbym miec takie auto , ale...

                                            No wlasnie male ale. Posiadam O3 i staralem sie znalezc powod do przesiadki z O3, moze za rok, dwa, trzy. Szukalem jakiegos punktu zaczepienia, aby powiedziec "tak, to jest duzo lepszy samochod niz O3 i przesiadka byla krokiem do przodu", ale ciezko mi bylo znalezc cokolwiek, co by mnie sklonilo do wymiany na Passata...zwazywszy na cene.

                                            Nie wiem jak Wy, ale mnie odrzuca ilosc wspolnych elementow w grupie VAG
                                            Wsiadlem i pierwsza mysl, o kierownica z O3...no dobra, przyciski troche inne.
                                            Patrze na klime...pokretla jakby znajome, zerkam na wyswietlacz, opcje jakby wygladaja podobnie.

                                            No gdzie sie nie popatrzalem, to widzialem O3, tylko duzo bardziej dopieszczona.
                                            Pewnie w czasie jazdy, jest i ciszej i wygodniej.
                                            Miejsca moze ciut wiecej niz w O3.

                                            Sporo kasy chca ze troche cichsza, troche bardziej komfortowa, troche ladniejsza, troche lepiej wykonczona i wyposazona O3.

                                            Podoba mi sie O3 i tym bardziej podoba mi sie Passat, ale wolalbym aby te marki w grupie nie mialy az tylu wspolnych elementow stylistycznych, niech sobie uzywaja tych samych silnikow, niech tak klima od strony techcznicznej bedzie ta sama, nie mam nic przeciwko uzywania tej samej skrzyni biegow itp, etc. Ale niech to chociaz wyglada zupelnie inaczej.

                                            Komentarz

                                            • Prim
                                              L&K
                                              • 2013
                                              • 1040
                                              • Audi

                                              feels3, lepiej bym tego nie wyraził... Trochę lepsza O3 za 2x$
                                              Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                              VW Jetta 1.2 TSI

                                              Komentarz

                                              • leszekmw
                                                RS
                                                • 2005
                                                • 5356

                                                Zamieszczone przez Prim
                                                Trochę lepsza O3 za 2x$
                                                nieźle... :diabelski_usmiech
                                                czekam z niecierpliwością na pierwszą wypowiedź że w zasadzie passat jest na równi z O3 a nawet lekko słabszy..
                                                już tak kiedyś było z O2 :twisted: , było paru zapaleńców co do a4 ją porównywali i innych lepsiejszych aut.. :szeroki_usmiech
                                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                GVI 1.4TSI
                                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                Komentarz

                                                • Chris11
                                                  RS
                                                  • 2011
                                                  • 1587

                                                  Zamieszczone przez leszekmw
                                                  czekam z niecierpliwością na pierwszą wypowiedź że w zasadzie passat jest na równi z O3 a nawet lekko słabszy..
                                                  Z OIII może nie, ale nowy Passat będzie na równi z nowym Superbem.

                                                  Komentarz

                                                  • leszekmw
                                                    RS
                                                    • 2005
                                                    • 5356

                                                    Zamieszczone przez Chris11
                                                    Z OIII może nie, ale nowy Passat będzie na równi z nowym Superbem.
                                                    tzn, chciałeś powiedzieć że superb będzie na równi.. :?:
                                                    moim zdaniem już jest ,oczywiście chodzi mi o porównanie do b7.
                                                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                    GVI 1.4TSI
                                                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...