Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY całoroczne - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Agamek, ja bym nie kupował opon całorocznych.
    Całoroczna latem niewiele lepiej się prowadzi od zimówki, a zimą jest dużo gorsza od opony zimowej. Pies srał trakcję przy rozpędzaniu, ale hamowanie zimówki a całorocznej to dwie różne bajki.
    Zużycie zimówki latem wcale nie jest takie drastyczne, tym bardziej, że małżowina pewnie nie będzie jeździć zbyt wiele - zakładam max 10kkm rocznie.
    U mnie w Scoucie od dwóch sezonów siedzi zima, a to za sprawą tego, że do wozu który obecnie robi 6-8kkm rocznie nie ma sensu kupować drugich butów.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez liveact
      Zamieszczone przez dudek_t
      Zamieszczone przez Agamek12
      Zamieszczone przez dudek_t
      Żona będzie tym wozić Twoje dzieci tak? I masz problem żeby dołożyć 100 na komplecie do opony która zimą jest bez porównania lepsza? Nie rozumiem...
      Czemu odnosisz się do ceny?
      Zapytałem o to, czy Kleber jest lepszy niż Dębica. I tyle.
      To jest oczywista oczywistość nawet dla laika w motoryzacji. Ty chyba nim nie jesteś? Dębica na śniegu zachowuje się praktycznie jak opona letnia. Kleber jest lepszy w każdych warunkach i to miażdżąco lepszy.
      Skąd wiesz, że Dębica jest o niebo lepsza? Ja pokazuję tylko, że to starsza konstrukcja, na pewno gorsza parametrycznie, ale nie można deprecjonować czyjegoś pytania, którą markę/brand z tych 2 wybrać... Poza tym, są to tzw inne półki cenowo-jakościowe... Tak samo Klebera nie porównałbym z Goodyearem, bo by po prostu wysiadł...
      Witam,
      z całym szacunkiem, ale krytykujesz argumentację koncernów w kwestii letnie i zimowe, czy wielosezonowe, a tu stosujesz taką samą retorykę. Bo to, że Kleber jest wyżej pozycjonowany wcale nie znaczy że jest faktycznie lepszy.

      Komentarz


      • Mój pierwszy samochód Tico - pamiętam miałem wtedy opony całoroczne. Ale jazda tym autem to czasami była ryzykowna sprawa, szczególnie zimą...
        W Skodzie nie praktykowałem jeszcze opon całorocznych i szczerze mówiąc nie zamierzam. Czasami te kilka centymetrów które można uzyskać przy hamowaniu robi ogromną różnice.
        Zwykle kupuję opony u mnie w mieście w sklepie motoryzacyjny, chociaż w tym sezonie zrobiłem wyjątek i zamówiłem przez net w Motointegrator (Grupa Inter Cars) - na 4 sztuka oszczędność wyniosła około 160 zł Czyli prawie jedna opona wyszła za free.

        Komentarz


        • Opony całoroczne, a właściwie ich własności są kompromisem między własnościami letnich a zimowych. W niektórych klimatach one się sprawdzają, co więcej w typowej jeździe można ich używać pod warunkiem że cały czas o tym będziemy pamiętali i uwzględniali ten fakt w technice jazdy. Jest jednakże pewne ale, otóż sytuacje awaryjne. W przypadku awaryjnego hamowania ważny jest każdy centymetr, o który będzie krótsza droga hamowania. On może decydować nawet o naszym życiu, nie mówiąc o kosztach. Trochę wypadło to pompatycznie, ale tak właśnie jest.

          Komentarz


          • bardzo pompatycznie
            Diesel Service Śmietana
            43-210 Kobiór
            ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

            uwaga
            nie robimy pompowtryskiwaczy

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Maro59
              (...) W przypadku awaryjnego hamowania ważny jest każdy centymetr, o który będzie krótsza droga hamowania. On może decydować nawet o naszym życiu, nie mówiąc o kosztach. Trochę wypadło to pompatycznie, ale tak właśnie jest.

              Komentarz


              • Hankook Optimo 4S 205/55/16 91H po siedmiu miesiącach użytkowania - marzec-październik.

                No dobra, pojeździłem, stwierdziłem, że umoczyłem i się (na szczęście z małą stratą) pozbyłem.
                Opony tak jak pisałem wcześniej, niby spoko jeżeli chodzi o wszystkie parametry jazdy, na suchym i mokrym, ciepłym i zimnym (uwzględniając oczywiście, że to rozwiązanie kompromisowe, chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć), OPRÓCZ JEDNEGO - co niestety wyszło dopiero po dłuższym czasie użytkowania - absolutny brak trzymania bocznego na mokrym, ale to taki szokujący brak trzymania.
                I nie mówię tu o jakimś pseudosportowym pałowaniu tylko o zaskoczeniach, które przeżyłem w czasie normalnej, spokojnej wręcz jazdy.
                Jak dla mnie niestety totalna dyskwalifikacja jeżeli, żeby uniknąc poślizgu muszę prędkośc w zakręcie obniżyć o 60%.
                Może to zjawisko potęguje fakt miękkiego zawieszenia, może wyżej położony środek ciężkości czy inny niż w OII rozkład mas, niemniej jednak, mój stosunek do tych opon najlepiej obrazuje fakt, że je po prostu sprzedałem.
                No i stwierdzam po zmianie, że na zimowych Uniroyalach jest to zupełnie inna bajka, teraz tylko oduczam się strachu przed skrętem na mokrej jezdni
                Podsumowując - całorocznych Hankooków nie polecam, myślałem, żeby spróbować jeszcze Vectorów, ale zabrakło mi odwagi

                Z MOICH doświadczeń, pomijając względy ekonomiczne (bo tak naprawdę nie wiem jak jest ze zużyciem) lepszym rozwiązaniem jest jazda przez cały rok na zimówkach, zdarzyło mi się przelatac tak ze dwa sezony i takiej masakry nie stwierdziłem.
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz


                • szkoda, ja z GY vector4seasons od 7 lat jestem baaardzo zadowolony, dla moich potrzeb całoroczne są idealne (octavia 1.4tsi dsg). Może to kwestia techniki jazdy (jeżdżę bardzo spokojnie), może marki opon a może auta. I właśnie o auto chciałem zapytać ;-) Jeśli będziesz miał trochę czasu napisz w jakimś odrębnym wątku o wrażeniach po przesiadce do v70.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez krzysn
                    jeżdżę bardzo spokojnie
                    Tak, to być może, może działać, ale Hankooki nieprzyjemnie zaskakują, bardzo się bałem, że jak zaskoczą moją żonę to będzie słabo

                    (Ja mam S70, samochód ma prawie 17 lat i 360kkm, więc nie ma za bardzo o czym pisać, nikt juz takich z wyboru nie kupuje, to raczej grupa samochodów wożących ekipy budowlane
                    Na naszym forum wypada napisac raczej o wadach, więc z racji wieku konstrukcji to hamulce, precyzja prowadzenia, zawieszenie - gorsze niż w OII, no i w związku z tym taki brak jakiegokolwiek pierwiastka "sportowego", a reszta?
                    Mi się akurat bardzo podoba, z tym, że jestem bardziej volviarzem niż skodziarzem, więc zero zaskoczeń, S70 jest moim czwartym V a Skody miałem tylko dwie i to takie same na dobrą sprawę, trochę jakbym wrócił do domu
                    Kupiłem, pewnie ponad drugie tyle kasy w niego wsadziłem i sobie jeżdżę Sorry za OT.)
                    saport techniczny baj DGW
                    była BKD+DSG '05 120kkm
                    była BXE '08 190kkm
                    no i nie ma :-)

                    Komentarz


                    • szkoda, wydaje mi się, że z vectorow mógłbyś być bardzo zadowolony, jeśli.w hankookach tylko na utrzymanie boczne na mokrym narzekales. Ja sam użytkuje takie opony i nie mam do nich zastrzeżeń, ale pewnie ważne jest.też to, że są wzmocnione (XL). Na suchym w zakręcie naprawdę dają radę, a na mokrym jest w porządku.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez fernando
                        tylko na utrzymanie boczne na mokrym narzekales
                        tylko, ale to było naprawdę dyskalifikujące JAK DLA MNIE

                        może to jakaś pieśń przyszłości, na razie zapodane dwa nowiutkie komplety, zimówki + od razu zaopatrzyłem się w letnie - akurat też Hankooki, żeby nie było, że mam jakieś uprzedzenie do marki
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • narazie w panstwie angolow spadl snieg to jest szkocja i jest paraliz, jedza jak pip... mam opony autoguard i dzis na podjedzie sprawdzily sie na 100% pogoda to 0.5 stopnia ciepla i 85 % wilgotonosci zero wiatru sniegu jest okolo 3- 4 cm ale pada deszcz wiec szybko zamaraza, zobaczymy ja sie sprawdza w edynburgu jak spadnie wiecej sniegu ze 10-15 cm potrzebuje i wtedy sie wypowiem ma te opony drugi raz autoguard :roll:
                          prawidłowa odległość ,mniejsza od większej

                          Komentarz


                          • a co to jest ten autoguard
                            Diesel Service Śmietana
                            43-210 Kobiór
                            ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                            uwaga
                            nie robimy pompowtryskiwaczy

                            Komentarz


                            • Odświeżę trochę temat. Jeździł ktoś na DUNLOP 4ALL SEASONS. Zastanawiam sie nad zakupem całorocznych, jako że opcja letnie/zimowe zaczyna mnie meczyć. Po rozczarowaniu nowymi zimówkami Michelin Alpin, coraz bardziej składniam się ku opcji wielosezonowej.


                              A na garnku tak jak drut napisane było MJUT

                              Komentarz


                              • crazykoko, nie kombinuj, kup polecane GY vector4seasons.

                                Komentarz


                                • Ja korzystam w Skodzie z Vredestein Quatrac 3 i jestem baaaaaardzo zadowolony :!:

                                  Komentarz


                                  • Dzięki za info. O Vredestein pierwszy raz słyszę Jakoś nigdy nie miałem z nimi styczności.
                                    Krzysn na jakim systemie siedzisz? Bo widzę pingwina w stopce


                                    A na garnku tak jak drut napisane było MJUT

                                    Komentarz


                                    • Debian jessie :-)

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez dudek_t
                                        Ja korzystam w Skodzie z Vredestein Quatrac 3 i jestem baaaaaardzo zadowolony :!:
                                        Na forum OCP tylko 1 na 100 nie jest bardzo zadowolony z opon. :wink:
                                        Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                        "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                        Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez zepter00
                                          Zamieszczone przez dudek_t
                                          Ja korzystam w Skodzie z Vredestein Quatrac 3 i jestem baaaaaardzo zadowolony :!:
                                          Na forum OCP tylko 1 na 100 nie jest bardzo zadowolony z opon. :wink:
                                          Gdybym miał je założone w samochodzi "głównym" byłbym niezadowolony. Są po prostu średnie w każdej kategorii. Jak robie Skodą 15000 rocznie w tym 10000 km Żona po mieście i 5000 km z przyczepą z prędkością maks 100km/h to jestem super. Odpadają swa komplety kół, gimnastyka ze zmianą itp.

                                          Jestem za to niezadowolony z Bridgestone ER300, oprócz trwałości - słabo.

                                          Komentarz


                                          • Odkopuję po przeczytaniu całego wątku jedynie kilka ciekawych postów. Znalazłem kilka całorocznych opon o których się tutaj nie przewijało.

                                            Vredestein Quatrac 5
                                            Apollo Alnac 4G All Season (produkowane w fabrykach Vredestein)
                                            Michelin Crossclimate

                                            Pominę Goodyeary Vector 4s bo już było na ich temat. Przeglądając oferty opon całorocznych wybrałbym jedne z nich. Muszę jedynie zjeździć obecne letnie i zimówki. Najbardziej interesują mnie Micheliny Crossclimate, ktoś się na takie zdecydował ?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez xplo
                                              Najbardziej interesują mnie Micheliny Crossclimate, ktoś się na takie zdecydował ?
                                              mnie też ale żeby właściwie je ocenić trzeba poczekać do zimy - są jeszcze za młode i zimy nie doświadczyły :P
                                              Leon 1.6 16V 105 KM

                                              Komentarz


                                              • Niepodoba mi się, że występują jedynie wzmacniane "Extra Load". To się pewnie odbije na komforcie.

                                                Komentarz


                                                • Auto Świat - test opon całorocznych 195/65 R15 - Link

                                                  Komentarz


                                                  • Dlaczego w takim teście zabrakło popularnych całorocznych dębica navigator 2?
                                                    Jeździłem na nich 1 autem 4 lata w lecie i w zimie, łącznie z wypadami w góry i dawały radę od biedy zimą, a lecie piszczały troche, ale tez były ok.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X