Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • amokphoto
    odpowiedział(a)
    Witam serdecznie szanownych kolegów i posiadaczy Kurek!

    Od dwóch miesięcy jestem właścicielem skodziny octavii 2 kombi w wersji tour.

    Z autka jestem naprawdę zadowolony
    Ale przejdźmy do pytania.

    Sporo naczytałem się w tym wątku, ale mam straszny mętlik w głowie :/

    Auto zakupiłem w salonie jako używane (2012) przebieg 148 000 ja zrobiłem teraz ok. 3 więc jest 151000

    Salon zrobił pełny przegląd autka i naprawy które chciałem żeby zrobili (wymiana oleju, rozrząd, świece, filtry i cały kompleksowy pakiet w tym pompa wody i inne rzeczy)
    Także z autem liczę na to że mam spokój na jakiś czas
    Olej w aucie wymieniany był w salonie, co 10-15tysi (dokumentacja salonu)

    Auto posiada instalację LPG (fabryczna landi renzo)
    Zauważyłem, że na początku auto śmigało na oleju 0W40
    Aktualnie w książce serwisowej od dwóch wymian (poprzedniego właściciela) i teraz moja wymiana to olej 5w30 (Mobil Super 3000 XE VW 505).

    Czy przy kolejnej wymianie - mam dylemat czy zmieniać na 0w40 czy może pozostać na mobilu lub wlać coś innego / lepszego?
    Jak myślicie?
    Silnik według mnie chodzi bardzo w porządku. Nie mam z nim na razie żadnych problemów

    PS. macie kogoś sprawdzonego jeśli chodzi o serwis kury w katowicach / zabrzu / gliwicach gdzie można sprawdzac i naprawiać auto? komuś komu można w 100% zaufac?)

    Zostaw komentarz:


  • rOBERTO795
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez msemafor Zobacz wpis

    Dzięki rOBERTO795 za uzasadnienie.
    Mam u siebie lokalnie możliwość uzyskania z pewnego źródła bańki 5L MILLERS XF Longlife 0W40 za 209 zł. znanego m. in. z wysokiego TBN. Druga opcja to 5L EUROL Synergy 0W40 wysyłkowo za podobne pieniądze. Który z nich jakościowo będzie lepszym wyborem i lepiej sprawdzi się w zimie w silniku CZDA?
    Millers moim zdaniem.

    Zostaw komentarz:


  • msemafor
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis

    Mozesz bez obaw. 0w40- najprosciej mowiac w wiekszosci to olej na pelnym pakiecie dodatkow antyzużyciowych- nie jest to olej eko.
    Dzięki rOBERTO795 za uzasadnienie.
    Mam u siebie lokalnie możliwość uzyskania z pewnego źródła bańki 5L MILLERS XF Longlife 0W40 za 209 zł. znanego m. in. z wysokiego TBN. Druga opcja to 5L EUROL Synergy 0W40 wysyłkowo za podobne pieniądze. Który z nich jakościowo będzie lepszym wyborem i lepiej sprawdzi się w zimie w silniku CZDA?

    Zostaw komentarz:


  • rOBERTO795
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez msemafor Zobacz wpis

    Dzięki Pidziek i rOBRTO795 ale przez Waszą rozbieżność opinii nie rozwialiście mojego dylematu. Nie chcę być nachalny ale może dacie się namówić na parę słów uzasadnienia swoich opinii? Poza tym, czy jeżdżąc teraz na 5W30 mogę bez obaw wlać 0W40?
    Mozesz bez obaw. 0w40- najprosciej mowiac w wiekszosci to olej na pelnym pakiecie dodatkow antyzużyciowych- nie jest to olej eko.
    Ostatnio edytowany przez rOBERTO795; 5513.

    Zostaw komentarz:


  • msemafor
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis

    A moim zdaniem lepiej spisuje sie 0w40
    Dzięki Pidziek i rOBRTO795 ale przez Waszą rozbieżność opinii nie rozwialiście mojego dylematu. Nie chcę być nachalny ale może dacie się namówić na parę słów uzasadnienia swoich opinii? Poza tym, czy jeżdżąc teraz na 5W30 mogę bez obaw wlać 0W40?
    Ostatnio edytowany przez msemafor; 31044.

    Zostaw komentarz:


  • rOBERTO795
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Pidziek Zobacz wpis
    Witam
    Najlepiej w tych slnikach sprawdza się olej syntetyczny Amsoil 5W30 z serii European Car Formula.
    To ten olej.
    Szukaj - Zmienolej.pl

    Pozdrawiam
    Piotr Dziektarz
    Zmienolej.pl - najlepsze oleje i filtry
    A moim zdaniem lepiej spisuje sie 0w40

    Zostaw komentarz:


  • prezes73
    odpowiedział(a)
    Dzięki za info, brałem jeszcze pod uwagę Mobil 1 ESP 0W-30.

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Bierz Shela

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Total quartz ineo first 0w30 c1 c2
    shell helix ultra ect c2/c3 0w-30
    eurol synthence fs 0w30

    Zostaw komentarz:


  • prezes73
    odpowiedział(a)
    Witajcie. Prośba o pomoc w doborze oleju do Hyundai 1.6GDI z filtrem GPF. Instrukcja mówi tylko o C2/C3 a polecany w instrukcji to Shell ECT C2/C3 0W30. Obecny przebieg to 7000km. Wymieniam olej co 10kkm. Stosować ten olej czy jest coś lepszego do tego silnika?

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Zamieszczone przez dragster Zobacz wpis
    Honda 1,8 i-vtec, przebieg 148kkm, pobór oleju od ostatniej wymiany 9kkm wstecz, wyniósł ok. 400ml. Olej Motul x-cees 5W40. Jazda spokojna, 80%miasto, 20% trasa.

    Dla porównania Golf 4, silnik 1,6 16V przebieg 190kkm, ten sam olej, przebieg od ostatniej wymiany 8kkm i zero ubytków. Jazda 90% miasto. Ten sam olej. Mam nadzieję, że paliwo nie dostaje się do oleju i wyrównuje ew. ubytek i przy okazji obniża lepkość i inne parametry.

    W obydwu autach oleje mają już barwę ciemniejszą niż nowe. Na bibule rozchodzą się tak samo.

    W kosiarce, na koniec sezonu, stan trochę pow. ilości która powinna być. Specol 0W40. Kolor jak nowy olej, ale jakoś szybko spływał, jak wyjąłem bagnet. I tu chyba mam przypadek paliwa w oleju.
    Motul akurat to jakiś wybitny olej nie jest. Możesz zalać Valvo Synpower.,Shell Helix Ultra lub Eurol

    Zostaw komentarz:


  • Pidziek
    odpowiedział(a)
    Witam
    Najlepiej w tych slnikach sprawdza się olej syntetyczny Amsoil 5W30 z serii European Car Formula.
    To ten olej.
    Szukaj - Zmienolej.pl

    Pozdrawiam
    Piotr Dziektarz
    Zmienolej.pl - najlepsze oleje i filtry

    Zostaw komentarz:


  • msemafor
    odpowiedział(a)
    W mojej O3 1.4 TSI CZDA z 2016r. zbliża się wymiana oleju oraz filtrów i mam dylemat związany z wyborem oleju, tj. czy lepszym wyborem będzie EUROL Syntence 5W30 czy OEM VAG G 052 195 5W30?
    Aktualny przebieg to 43 tys. km., obecnie zalany OEM VAG G 052 195 5W30, podczas poprzedniej zimy EUROL 0W40. Na Eurolu 0W40 nie zauważyłem ubytków oleju, na obecnym OEM VAG-u nieznaczne są w skali ostatnich 13 tys. km. Jazda spokojna mniej więcej 80 km. dziennie w proporcji 50 km trasa - 30 km. miasto.
    A może jakiś inny byłby lepszy, niż dwa wyżej wymienione ? Jakość i skuteczność smarowania najważniejsze, koszt to kwestia drugoplanowa.

    Zostaw komentarz:


  • dragster
    odpowiedział(a)
    Honda 1,8 i-vtec, przebieg 148kkm, pobór oleju od ostatniej wymiany 9kkm wstecz, wyniósł ok. 400ml. Olej Motul x-cees 5W40. Jazda spokojna, 80%miasto, 20% trasa.

    Dla porównania Golf 4, silnik 1,6 16V przebieg 190kkm, ten sam olej, przebieg od ostatniej wymiany 8kkm i zero ubytków. Jazda 90% miasto. Ten sam olej. Mam nadzieję, że paliwo nie dostaje się do oleju i wyrównuje ew. ubytek i przy okazji obniża lepkość i inne parametry.

    W obydwu autach oleje mają już barwę ciemniejszą niż nowe. Na bibule rozchodzą się tak samo.

    W kosiarce, na koniec sezonu, stan trochę pow. ilości która powinna być. Specol 0W40. Kolor jak nowy olej, ale jakoś szybko spływał, jak wyjąłem bagnet. I tu chyba mam przypadek paliwa w oleju.

    Zostaw komentarz:


  • rOBERTO795
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez degenerat Zobacz wpis
    Zibcio - miałem VW z tym silnikiem. Dobre osiągi, frajda z jazdy. 0w30 pomaga przy rozrządzie (podobno).
    Podobno słowo klucz :P

    Zostaw komentarz:


  • degenerat
    odpowiedział(a)
    Zibcio - miałem VW z tym silnikiem. Dobre osiągi, frajda z jazdy. 0w30 pomaga przy rozrządzie (podobno).

    Zostaw komentarz:


  • Zibcio
    odpowiedział(a)
    Dziękuję za odpowiedzi, auta nie katuje, leje 98 bo uważam większe oktany mniejsze spalanie ( detonacyjne ) co może zapobiec pęknięciu tłoka. Przy wymianie rozrządu na wersję C może pokuszę się o zdjęcie głowicy i wyczyszczenie nagaru. Ale jak będzie głowica zdjęta to może warto luknąć na pierścienie i przy okazji na panewki. I wyjdzie mały remont tragedia.

    Zostaw komentarz:


  • degenerat
    odpowiedział(a)
    Zibcio - w CAVD możesz stosować oleje VW 502.
    Dobrym wyborem może być 0w30. Poza rozrządem uważaj na nagar, pękające tłoki oraz pierścienie.

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Do swojego na najbliższą wymianę kupiłem ten środkowy.

    Zostaw komentarz:


  • Zibcio
    odpowiedział(a)
    Koledzy a może zamiast AMSOIL zastosować taki olej:
    RAVENOL SSO SAE 0W30 USVO
    RAVENOL SSL SAE 0W40 USVO

    RAVENOL VMP SAE 5W30 USVO


    Sam juz nie wiem co lepsze.

    Zostaw komentarz:


  • Zibcio
    odpowiedział(a)
    Witam, Panie i Panów, dwa dni czytania całego wątku o olejach i mniej wiem niż wiedziałem wcześniej. Chociaż jakieś tam wnioski są, i teraz tylko proszę o potwierdzenie czy wybór oleju jest tym najlepszym z możliwych.
    Silnik 1.4 CAVD przebieg 101000 przebiegu wymiany oleju od nowości 30 tyś - 30 tyś 20 tyś i teraz po 10 tyś. Olej jaki był lany zgodnie z książka serwisową to do 60 tyś ASO następnie castrol 5w30 obecnie w moim posiadaniu i zalałem Motul specyfik 504/507 . Zbliża się kolejna wymiana oleju w związku z tym chciałby zalać silnik np.:
    AMSOIL European Car Formula Synthetic 5W-30 Low-SAPS Motor Oil (AEL) lub
    AMSOIL European Car Formula 0W40 Synthetic Motor Oil (EFO)

    Dodam ,że rozrząd jest jeszcze oryginał i słychać tylko ciche terkotanie zaraz przy rozruchu przez 2 sekundy później normalna praca silnika, żadnych niepokojących dźwięków. Moje pytanie to, który z podanych olei będzie lepszym rozwiązaniem dla tego silnika, powoli zaczynam się przymierzać do ewentualnej zmiany rozrządu na wersję C lub sam łańcuch ślizgi i poprawiony napinacz.

    Zostaw komentarz:


  • Gość
    Guest replied
    Zamieszczone przez r_x Zobacz wpis
    rOBERTO795 znalazłem w sieci w miarę tani chyba full saps motul x-cess 5w40 . ujdzie?
    Shell Helix Ultra będzie lepszy

    Zostaw komentarz:


  • r_x
    odpowiedział(a)
    rOBERTO795 znalazłem w sieci w miarę tani chyba full saps motul x-cess 5w40 . ujdzie?

    Zostaw komentarz:


  • rOBERTO795
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez r_x Zobacz wpis
    witam wszystkich.
    przeczytałem kilkaset stron tego wątku...
    mam 1.6 bse w lpg. Niemiec lał shell helix ultra 5w30. mam go od roku i ubywa oleju jakieś 1l na 1600 km . Zdecydowałem się na remont i właśnie auto jest u mechanika. jakim olejem teraz zalać? z tego co wywnioskowałem to do tego polecacie 0w40 np Meguin lub ravenol. przebieg to 260 tyś
    z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Na 30 minut 10w40, potem 5w40 full saps

    Zostaw komentarz:


  • r_x
    odpowiedział(a)

    witam wszystkich.
    przeczytałem kilkaset stron tego wątku...
    mam 1.6 bse w lpg. Niemiec lał shell helix ultra 5w30. mam go od roku i ubywa oleju jakieś 1l na 1600 km . Zdecydowałem się na remont i właśnie auto jest u mechanika. jakim olejem teraz zalać? z tego co wywnioskowałem to do tego polecacie 0w40 np Meguin lub ravenol. przebieg to 260 tyś
    z góry dziękuję za podpowiedzi.

    Zostaw komentarz:

POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X