Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Właśnie pękło mi 3kkm więc zdecydowałem się na wymianę, z tym że nie wiem co kupić.
    W grę wchodzą oleje ogólnodostępne a więc Motul, Valvoline, Castrol SLX odpadają.
    Zastanawiam się nad Castrol Edge 5W-30 vs. Mobil 1 ESP Formula 5W-30
    Który olej wyżej wymieniony jest wg. Was jest lepszy?
    Obra produkty spełniają normę W 504 00 czyli można powiedzieć wszystko jedno co kupię?

    Komentarz


    • Zamieszczone przez kross12
      Właśnie pękło mi 3kkm więc zdecydowałem się na wymianę, z tym że nie wiem co kupić.
      W grę wchodzą oleje ogólnodostępne a więc Motul, Valvoline, Castrol SLX odpadają.
      Zastanawiam się nad Castrol Edge 5W-30 vs. Mobil 1 ESP Formula 5W-30
      Który olej wyżej wymieniony jest wg. Was jest lepszy?
      Obra produkty spełniają normę W 504 00 czyli można powiedzieć wszystko jedno co kupię?
      Sprawdź który będzie "ogólnodostępny" ja szukałem po hurtowniach i znalazłem tylko Motula.
      Choć napaliłem sie na Mobila 1 ESP
      Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

      Komentarz


      • Przedstawicielstwo Motula to forumowi sprzedawcy.... A Mobila czy Castrola można kupić w każdym shitowskim sklepie typu makro, tesco itp. Może szukałeś w hurtowniach z zabawkami?

        Komentarz


        • Zamieszczone przez kross12
          Przedstawicielstwo Motula to forumowi sprzedawcy.... A Mobila czy Castrola można kupić w każdym shitowskim sklepie typu makro, tesco itp. Może szukałeś w hurtowniach z zabawkami?
          W macro nie ma ... pożycz od kogoś karte i sprawdź 8)
          A tesco to nawet na parkingu nie byłem.

          ogólnodostępny tzn jedziesz kupujesz
          Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

          Komentarz


          • Jeśli ktoś ostro ciśnie TSI proponuje ten olej:
            Motul 8100 X-LITE 0W-30
            Jako nieliczny jest z najbardziej wytrzymałej bazy estrowej i spełnia 503.01 (oczywiście wymiana co 15tyś)
            Sam go przetestowałem.
            Seria 188KM/270Nm na 95RON

            Komentarz


            • obecnie wiele olei spełnia norme 503.01

              A co do olei z marketów to mocno niepolecam...
              www.VAGserwis.pl naprawy bieżące, diagnostyka, serwis, oleje, części tel. 669 51 76 75

              Komentarz


              • JAKI OLEJ

                Witam . Mam pytanie jaki olej polecacie do skody do silnika benzynowego 1,8. Obecne mam zalany Castrol 10 W 40. Zastanawiam się czy zmieniać go na inny. Drugie pytanko jakiej firmy filtr oleju kupić ???

                Komentarz


                • Mam pytanie zwiazane z wymiana oleju. Niedlugo moj pierwszy przeglad olejowy , ktory wypadnie po ok. 26 tys. km w ciagu roku i 9 miesiecy.
                  Jedyne co wiem to ze silnik ( 1.8 TSI BZB ) jest zalany olejem Shella ( naklejka w komorze silnika ) i ma ustawione zmienne okresy przegladowe QG1.
                  Poszukujac na necie znalazlem informacje ze moze byc to ten olej > Shell Helix Ultra VX
                  ShellHelix

                  Czy moze mi ktoś potwierdzić czy to jest napewno ten olej ? Krótko po kupnie auta Skoda przeszła na oleje Castrola i tylko takie zalewa w serwisie więc jedyną możliwościa pozostania przy Shellu bedzie własny zakup.
                  Wydaje mi się że jest to sensowny pomysł żeby zostać przy Shellu skoro jak dotychczas silnik sprawował się wzorowo i nie wziął ani kropli oleju. Co o tym sądzicie ?
                  Przy okazji pytanie czy jest dużo olejów na rynku 5W30 spełniających normę VW 504.00 ??

                  W przewodniku olejowym Castrola który dostałem przy kupnie auta oleje spełniajace tą normę określane są jako Castrol SLX Professional Powerflow VV LL III 5W30


                  Nie chciałbym się naciąć na jakąś podróbę oleju kupując go sam np. na podanym powyżej adresie olej Shella występuje jedynie w 1 L, 20 L i 209 L pojemnikach gdy tymczasem na różnych aukcjach widziałem ten olej w 5 litrowych pojemnikach ...


                  O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez voltar
                    Jedyne co wiem to ze silnik ( 1.8 TSI BZB ) jest zalany olejem Shella ( naklejka w komorze silnika ) i ma ustawione zmienne okresy przegladowe QG1
                    Skąd masz taką informację? Naklejka wcale nie świadczy o tym jaki olej masz do tej pory w silniku..........ZTCW silniki grupy VAG w fabryce sa zalewane olejami FUCHS.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Dzida
                      Zamieszczone przez voltar
                      Jedyne co wiem to ze silnik ( 1.8 TSI BZB ) jest zalany olejem Shella ( naklejka w komorze silnika ) i ma ustawione zmienne okresy przegladowe QG1
                      Skąd masz taką informację? Naklejka wcale nie świadczy o tym jaki olej masz do tej pory w silniku..........ZTCW silniki grupy VAG w fabryce sa zalewane olejami FUCHS.

                      A niby o czym swiadczy naklejka olejowa ? Skad mam wiedziec czym zalano mi silnik w fabryce ?
                      Zreszta nawet w tym warku mammoth pisal ze 1.8 TSI BZB bylo zalewane Shellem w fabryce wiec skad ten FUCHS ?


                      O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Dzida
                        sa zalewane olejami FUCHS
                        tak...a raczej były ( FUCHS to doskonały i niedoceniany olej!) w tej chwili VW przeszedł na oleje Castrola...na 100% w silnikach TDI ... (sprawdzone i potwierdzone w montowni silników Polkowice - wstawili niedawno dwie olejarki Castrola z dwoma różnymi olejami dodatkowo korki wlewu oleju mają informacje o zastosowaniu Castrola ....czy na 100% w benzynie-nie wiem muszę się dowiedzieć.

                        Zamieszczone przez voltar
                        skad ten FUCHS
                        na 100% w Polkowicach wcześniej silniki były zalewane olejem Fuchsa ! Dzida dobrze pisze! Fuchs to naprawdę bardzo dobry olej-zarówno do diesla jak i benzyny...

                        do benzyny VW stosował różne oleje z tego co wiem - zarówno Shela jak i Castrola...czy Fuchsa do benzyny na pierwsze zalanie nie wiem.. :P

                        Zamieszczone przez voltar
                        t;]Skoda przeszła na oleje Castrola
                        no i słusznie wg mnie jest lepszy niż Shell...ale jeśli Castrola to zalej nowym Edge z odpowiednią normą VW.
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • Nie chodzi mi o to czym VW zalewal silniki w Polkowicach ani czy taki olej jak Fuchs istnieje tylko pytanie czym zalana jest moja Skoda. Dla mnie wniosek jest taki ze olejem Shella skoro przed Castrolem Skody byly zalewane Shellem i mam taka naklejke.
                          Kolega Dzida ze naklejka nie swiadczy ze to byl olej Shell wiec jeszcze raz pytam o czym niby swiadczy ?

                          [ Dodano: Pią 16 Lip, 10 23:49 ]
                          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                          no i słusznie wg mnie jest lepszy niż Shell...ale jeśli Castrola to zalej nowym Edge z odpowiednią normą VW.
                          Jakies konkrety na potwierdzenie tego zdania ? ( dla mnie zmiana w skodzie z Shella na Castrol jest ewidentna zmiana biznesowa tzn wynegocjowali lepsza umowe i tyle )


                          O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                          Komentarz


                          • voltar, wrzuć może na luz, weekend się zaczął..... :roll:

                            [ Dodano: Pią 16 Lip, 10 23:53 ]
                            Zamieszczone przez voltar
                            Nie chodzi mi o to czym VW zalewal silniki w Polkowicach ani czy taki olej jak Fuchs istnieje tylko pytanie czym zalana jest moja Skoda.
                            Na to pytanie nikt Tobie nie oficjalnie nie odpowie nawet SAP. Chcesz myśleć że masz olej marki Shell to OK, i tak nie ma to większego znaczenia.

                            [ Dodano: Pią 16 Lip, 10 23:54 ]
                            Zamieszczone przez voltar
                            dla mnie zmiana w skodzie z Shella na Castrol jest ewidentna zmiana biznesowa tzn wynegocjowali lepsza umowe i tyle )
                            NO i OK cześć pieśni.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Dzida
                              voltar, wrzuć może na luz, weekend się zaczął.....
                              racja....
                              Zamieszczone przez Dzida
                              Chcesz myśleć że masz olej marki Shell to OK, i tak nie ma to większego znaczenia
                              k

                              [ Dodano: Sob 17 Lip, 10 00:04 ]
                              Zamieszczone przez voltar
                              istnieje tylko pytanie czym zalana jest moja Skoda
                              olejem silnikowym.... :bigyellow
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                Dzida napisał/a:
                                voltar, wrzuć może na luz, weekend się zaczął.....
                                racja....
                                Jaki luz ? Ja sie chce dowiedziec ważnej dla mnie informacji ....
                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                olejem silnikowym....
                                ... a wy se jaja robicie ...


                                O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                Komentarz


                                • OK - więc na poważnie. Piszesz
                                  Zamieszczone przez voltar
                                  Niedlugo moj pierwszy przeglad olejowy , ktory wypadnie po ok. 26 tys. km
                                  rozumiem , że to pierwszy przegląd olejowy w tym aucie? a auto posiadasz od nowości ?
                                  Zamieszczone przez voltar
                                  jest zalany olejem Shella ( naklejka w komorze silnika )
                                  jeśli masz nowe auto tz. że naklejka nie znalazła się tam przypadkowo a to znaczy, że powyższy silnik został prawdopodobnie zalany takim właśnie olejem - takim. tz. firmy Shell. Ja bym zalał TYM - Shell Helix Ultra Extra 5W-30 Strona nie istnieje | Shell Polska a jeśli faktycznie chcesz zadbać o dobrą kondycję silnika to proponuję skrócić czasookres stosowania oleju w Twoim silniku i wymieniać go co 15 tys km. Te 26 tys km to jednak bardzo dużo dla oleju silnikoweg.

                                  [ Dodano: Sob 17 Lip, 10 10:07 ]
                                  Zamieszczone przez voltar
                                  Przy okazji pytanie czy jest dużo olejów na rynku 5W30 spełniających normę VW 504.00 ??
                                  jest spory wybór marek olejów o tej specyfikacji jednak i tu są lepsze i gorsze a bywają też ...bardzo dobre i niedoceniane. Nie zawsze kierował bym się stereotypem, że akurat ta "marka" musi mieć dobry olej....jak to powiedział pewien z mechaników o bardzo renomowanym produkcie... "nie stać nas na stosowanie tanich olejów".
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • PAOLO ESCO : Dzieki za powazna odpowiedz
                                    Tak to moj pierwszy przeglad olejowy a mam auto od nowosci wiec tak jak napisales najprawdopodobniej silnik zalany jest Shellem. Jednak zmartwiles mnie gdyz myslalem ze Shell ma 1 olej spełniający normę VW 504.00
                                    Tymczasem nadal nie wiem i chyba sie nie dowiem co mam w silnku ... a chcialbym zalac takim samym olejem ... Dla mnie QG1 to świetna sprawa i oszczędność czasu i pieniędzy. Nie obawiam się stosowania olejów typu LL bo po to one zostały stworzone żeby je wymieniać w dłuższych okresach. Może gdybym jeździł w bardzo złych warunkach , eksploatacja miejska i krótkie odcinki to miałoby większy sens gdyż komputer skrócił by mi bardzo dozwolony przebieh na LL i cały profit z jego stosowania by gdzieś zniknął.
                                    Napisałem że 26 tys w ciągu roku i 9 miesiecy ale to będzie raczej max. W tym momencie mam niecałe 23 tys i 14 dni do przeglądu.
                                    Z obecnego oleju jestem bardzo zadowolony , zero zużycia i brak konieczności dolewek a jeżdziłem sporo po autostardach z dużymi prędkościami. Tutaj na OCP można przeczytać już sporo opinii userów 1.8 TSI którzy piszą że im zjada olej wiecej lub mniej.
                                    Może to kwestia szczęścia że u mnie się tak nie dzieje a może kwestia dotarcia silnika ?
                                    Możesz mi jeszcze napisać jak się ma ten polecany przez Ciebie Shell Helix Ultra Extra 5W-30 do Shell Helix Ultra VX ? bo opis te oleje mają prawie identyczny ...
                                    Ciekawy jestem też jak jest z dostępnościa tego oleju Shella na rynku. Serwis Skody sugerował mi że będe miał problem z zakupem ... no ale może nie są obiektywni gdyż chcą zarobić na Castrolu ...


                                    O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                      jeśli masz nowe auto tz. że naklejka nie znalazła się tam przypadkowo a to znaczy, że powyższy silnik został prawdopodobnie zalany takim właśnie olejem - takim. tz. firmy Shell.
                                      A ja myślę że naklejka nie ma nic wspólnego z olejem który jest zalewany na pierwszy montaż. Dlaczego, dlatego:
                                      Link

                                      Czysty marketing i tyle.
                                      Zamieszczone przez voltar
                                      Możesz mi jeszcze napisać jak się ma ten polecany przez Ciebie Shell Helix Ultra Extra 5W-30 do Shell Helix Ultra VX ? bo opis te oleje mają prawie identyczny ...
                                      Proponuję się zapoznać jezeli chcesz się trzymać Shella.
                                      TURN AROUND!

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Dzida
                                        Proponuję się zapoznać jezeli chcesz się trzymać Shella.
                                        Link
                                        Dzieki za linka z nowymi oznaczeniami , zapoznam sie.



                                        Zamieszczone przez Dzida
                                        A ja myślę że naklejka nie ma nic wspólnego z olejem który jest zalewany na pierwszy montaż. Dlaczego, dlatego:
                                        Link
                                        Ten stary artykuł to chyba własnie dowodzi że mam naklejke i olej Shella a nie przeciwnie ...


                                        O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Dzida
                                          A ja myślę że naklejka nie ma nic wspólnego z olejem który jest zalewany na pierwszy montaż.
                                          jeśli na nalepce napisano tylko , że Skoda rekomenduje oleje Shella to Dzida może mieć rację - takie wlepki naklejane są przeważnie już w salonie Skody -
                                          Zamieszczone przez Dzida
                                          Czysty marketing i tyle.
                                          pzecież o to chodzi...za rok będzie olej Castrola rekomendowany...potem znów Shella...interes musi się kręcić :2kc
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                            jeśli na nalepce napisano tylko , że Skoda rekomenduje oleje Shella to Dzida może mieć rację - takie wlepki naklejane są przeważnie już w salonie Skody -
                                            Wtedy jak kupowalem Skode to byla umowa z Shellem , olej zalewa sie przeciez w fabryce i naklejke tez powinno sie dawac w fabryce. Fakt ze nie jest to typowa naklejka olejowa z terminem wymiany ale jednak byloby to mylace.
                                            Dodatkowo na okladce ksiazki serwisowej tez mam wszedzie reklamy Shella ale jednak poradnik olejowy mam juz Castrola choc nie ma w nim silnika 1.8 TSI.
                                            Zadzwonie do dealera i postaram sie dowiedziec jak to bylo naprawde.


                                            O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez voltar
                                              Zadzwonie do dealera i postaram sie dowiedziec jak to bylo naprawde.
                                              :diabelski_usmiech wątpię, żeby Tobie odpowiedział jakim olejem fabryka zalała Twój silnik - z tego wynika, że masz tak jak pisał Dzida tylko wlepkę z rekomendacją oleju Shella a to nic nie wnosi do tematu już nie raz przerabianego. Ja dochodząc do tego czym zalewane jest TDI skontaktowałem się z gościem w montowni silników VW ( inaczej mówiąc kopnąłem szwagra w d--pe i kazałem mu sprawdzić czym zalewają te silniki -on akurat pracuje w VW Polkowice na montowni) i wiem na 100% że wcześniej był stosowany na pierwsze zalanie olej FUCHS a w chwili obecnej CASTROL - i to dwa rodzaje!. Jak się ma sprawa z silnikiem benzynowym w Twoim przypadku - nie wiem i obstawiam , że jednka może nie być to olej Shella :P
                                              Zamieszczone przez voltar
                                              jak kupowalem Skode to byla umowa z Shellem
                                              TAK- dotyczyła serwisowania! Skoda rekomendowała oleje Shella ...po pewnym czasie Castrola...tylko wlepki się zmieniają - ja mam też w książce serwisowej wpis, że Skoda rekomenduje Shell Helix - ale to nie znaczyże jest on stosowany na pierwsze zalanie.
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • No to pozostaje call do fabryki albo badanie w labie


                                                O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                                Komentarz


                                                • voltar, kończąc te dewgacje, posłuże się przykładem. Kupując nowego Seata, możesz wyczytać iż Seat zaleca oleje REPSOL (słyszałeś kiedyś o takim oleju?). Dlaczego? Dlatego że Repsol jest sponsorem Seata w wyścigach.

                                                  Jak myślisz, jaki to ma związek z tym jakim fabrycznym olejem jest zalewny silnik VAG montowany w Seacie (a także w VW, SKODZIE i AUDII)?

                                                  Odpowiedź brzmi żaden, bo silniki montowane w jednej fabryce trafiają do różnych aut, które mają (z różnych powodów) różne naklejki.

                                                  Komentarz


                                                  • Myśle że mimo wszystko przesadzacie. Olej może być faktycznie inny niż na naklejce ale bardziej prawdopodobne w tym przypadku że jest to Shell.


                                                    O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X