Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Piotrek-Piła
    Castrol Magnatec 10W/40
    To jest pół syntetyk raczej. Ja rocznie robie teraz 10-12kkm max i wymieniam co roku oliwe i filtr, nie ma co kombinować koszta nie są duże.
    A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
    AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
    O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
    -------------------------------------------------
    Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Piotrek-Piła
      silniczek 1.6BFQ, przebieg 63000km
      pięknie
      Zamieszczone przez Piotrek-Piła
      Co sądzicie aby zalać Castrol Magnatec 10W/40 i zmiany robić co 15kkm lub 2 lata
      i tu żeś pociągnął z grubej rury...chyba żartujesz
      Zamieszczone przez splawik
      To jest pół syntetyk raczej
      raczej ....NAPEWNO :!:
      Zamieszczone przez splawik
      nie ma co kombinować koszta nie są duże
      syntetyk zalej...po co chcesz męczyć silnik tym bardziej, że chcesz
      Zamieszczone przez Piotrek-Piła
      zmiany robić co 15kkm lub 2 lata
      - syntetyk :drive:
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Według strony Castrola zalecanym do BFQ olejem jest Magnatec 5W40 - ja taki zalałem. Magnatec 10W40 jest dopuszczony, ale jeśli masz zdrowy motor, lałbym 5W40...
        Adam... Używam:
        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
        Passek: B6 175KM/366Nm

        Komentarz


        • Co ile proponujecie zmieniać olej CASTROL MAGNATEC BENZYNA 5W40 przy rocznym przebiegu około 10kkm??
          Moja Skodzinka http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=34434

          Komentarz


          • Co do Twojej PW. Olej w tym silniku zmienia się raz w roku lub co 15kkm. Świece zapłonowe i kable WN co 60kkm. Rozrząd co 90kkm (choć Skoda nic nie mówi o konieczności wymiany). Płyn chłodniczy i hamulcowy co 2 lata.
            Adam... Używam:
            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
            Passek: B6 175KM/366Nm

            Komentarz


            • Dziękuje za informacje.
              Teraz się jeszcze zastanawiam. Czy może przy rocznym przebiegu około 10kkm zalać olej Castrol Edge 5W30 i zmieniać olej co 2 lata. Co o tym sadzicie?

              Dodam jeszcze mam QG1. Wg specyfikacji olej powinien być zmieniany maksymalnie co 2 lata.
              Moja Skodzinka http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=34434

              Komentarz


              • Ja uważam, że olej powinno się zmieniać co rok lub co 15kkm, nawet jeśli fabryka twierdzi, że można co 2 lata lub co 30kkm. Zrób jak uważasz...
                Adam... Używam:
                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                Passek: B6 175KM/366Nm

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Agamek12
                  Ja uważam, że olej powinno się zmieniać co rok lub co 15kkm, nawet jeśli fabryka twierdzi, że można co 2 lata lub co 30kkm.
                  i ja też tak uważam...koszt nie duży(podziel 200 zł na 12 miesięcy=16,66 zł na miesiąc...więc chyba warto) w porównaniu z faktem, że będziemy mieli czyściutki olej co 12 miesięcy.
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Witam ...
                    Ja zalałm swoje TSI Motul Specific 504-507 5w-30.
                    Różnica w porównaniu do "fabrycznego" zauważalna
                    Na pewno silnik pracuje troche bardziej "miękko" bez metalicznego pogłosu przy otwartej na max przepustnicy.
                    I jakby bardziej chętnie ciągnie do V max. ale to muszę po testować bez żonki


                    Co to 1.6 ... można zaryzykować i zmieniać co 2 lata. przy GQ1 (Brak turbiny, brak bezpośredniego wtrysku paliwa,) Ale bez katowania.
                    Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

                    Komentarz


                    • Psycho Dad
                      dokladnie ten sam chce zalac u siebie
                      niby mam LL ale mam juz 17 tys przejchane, pozatym autko bylo jako demo wiec raczej warto wymienic
                      powiedz mi ile dales ?? i gdzie moge dostal w okolicy tychow - dynosoft niestety nie ma stanie
                      w ASO powiedzili mi ze trzeba 4 litry i chca za to 220 zl - pewnie schell ale nie dopytalem
                      Scirocco 1,4 TSI 160 KM by Aligator - Dynosoft
                      bylo 174,5 PS i 265Nm jest 216,6 PS i 333,5 Nm
                      http://picasaweb.google.com/liroyek/...60154131398354
                      Fotografia Ślubna i nie tylko - www.negatyw.co

                      Komentarz


                      • ja do octavi 1,8TSI i superba 3,6VR6 leje Motul Specific 504.00/507.00 5W30 i sobie chwale
                        www.VAGserwis.pl naprawy bieżące, diagnostyka, serwis, oleje, części tel. 669 51 76 75

                        Komentarz


                        • Ja kupiłem olej na allegro: Link

                          Z przesyłką znacznie taniej niż w ASO.
                          Moja Skodzinka http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=34434

                          Komentarz


                          • Panowie mam teraz Mobila 5W50 czy mogę spokojnie zmienić na Motul X-Cess 5W40 8100? Jakie są korzyści ewentualne wynikające z tej zmiany?
                            bottomless red piggybank

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez B_KRK
                              Panowie mam teraz Mobila 5W50
                              a po co masz zmieniac?? M1 5w-50 bardzo dobry olej, u mnie 5 aut w domu jest zalanych tym olejem i nie smiem zmieniac na inny nigdy.

                              Ludzie powariowali chyba z tym Motulem tu na forum, to zwykły olej, taki jak kazdy inny.

                              Jaki bys nie wlał to kożysci żadnych miec nie bedziesz, jedynie możesz miec straty (jak kiepski zalejesz), a jak ktoś mi powie że Olej ma duży wpływ na spalanie, to niech sobie "baranka" zrobi o futryne wczesniej, na spalanie Oleju owszem ale nie napedowego czy benzynki.
                              [scroll:d077aef450]Moja Czesia 1.6 TDI CR DSG---SPRZEDANA------> Jest Lexus CT200h [/scroll:d077aef450]

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Rekin Chlebojad
                                po co masz zmieniac?? M1 5w-50 bardzo dobry olej
                                pewnie , że tak zostań przy Mobilu 5/W50 to doskonały olej :!:
                                Zamieszczone przez B_KRK
                                Jakie są korzyści ewentualne wynikające z tej zmiany?
                                tylko jedna korzyść - lepsze TWOJE samopoczucie - bo innych nie widzę :szeroki_usmiech Zostań przy Mobilu 5W/50 tak jak kolega Rekin Chlebojad prawi
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • Za późno Panowie. Motul już jedzie ze Szczecina :wink: Za 8-10 tys najwyżej się wróci
                                  bottomless red piggybank

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez B_KRK
                                    Za 8-10 tys najwyżej się wróci
                                    błąd...częsta zmiana olejów z jednej marki na inną nie jest dobrym rozwiązaniem i nie jest zalecana (mimo, że dopuszczalna)
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                      Zamieszczone przez B_KRK
                                      Za 8-10 tys najwyżej się wróci
                                      błąd...częsta zmiana olejów z jednej marki na inną nie jest dobrym rozwiązaniem i nie jest zalecana (mimo, że dopuszczalna)
                                      Gorszy Motul na pewno nie bedzie od Mobila, prawda?Wiec pewnie na razie bedzie Motul tak czy siak
                                      bottomless red piggybank

                                      Komentarz


                                      • jak masz 5w50 to lej to dalej a jak sie cos bedzie dzialo to rob silnik a nie kombinuj z olejem. tez mam ten olej i zdaje egzamin w 100%
                                        Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                                        Komentarz


                                        • A ja zapytam się gdzie w Łodzi kupujecie sprawdzone oleje (może to być sklep fizyczny lub internetowy).

                                          Oczywiście pytam o oleje "orginały" w przystępnej cenie.

                                          Silnik 1.4 TSI, wydłużony okres międzyprzeglądowy : specyfikacja chyba VW 507 00.
                                          Pozdrawiam
                                          Piotr

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez rkb
                                            jak masz 5w50 to lej to dalej a jak sie cos bedzie dzialo to rob silnik a nie kombinuj z olejem. tez mam ten olej i zdaje egzamin w 100%
                                            Nic się nie dzieje z silnikiem, jedynie wyskoczył ostatnio ten błąd : 00562 - Czujnik temperatury i poziomu oleju G266. Motul już mi przyszedł ze Szczecina i zastanawiam się teraz czy go sprzedać i zalać Mobilem jak było czy faktycznie tym Motulem
                                            bottomless red piggybank

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez B_KRK
                                              czy go sprzedać i zalać Mobilem jak było czy faktycznie tym Motulem
                                              jak już masz to zalej...trudno, ale na przyszłość pozostał bym w Twoim przypadku spowrotem przy Mobilu 5W/50 (zalejesz i sam ocenisz który podpasuje Tobie lepiej).
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • witam,
                                                mam pytanie.
                                                wie ktoś może jakim olejem zalewane jest 1.8 TSI przez fabrykę?
                                                O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                Komentarz


                                                • W każdym aso mówią inaczej ... jedni Castrol inni Shell ale na pewno raczej masz olej typu long live 5w30
                                                  Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

                                                  Komentarz


                                                  • silniki 1,8 TSI 160KM BZB były zalewane w fabryce Shell'em VX 5W30
                                                    www.VAGserwis.pl naprawy bieżące, diagnostyka, serwis, oleje, części tel. 669 51 76 75

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X